Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες..οταν πληκτρολογησα τον κωδικο *2767*3855# και μου σβηστηκε

ο τηλεφ.καταλογος,διαπιστωσα μετα λυπης μου πως το τηλεφωνο ηρθε σε

αρχεγονη κατασταση.Σβηστηκαν οι στανταρ ρυθμισεις των ΜΜΣ(ΤΙΜ,ΚΟΣΜΟΤΕ,ΒΟΝΤΑΦΟΝ)-των GPRS,των ΣΜΣ κ δεν ξερω τι αλλο ακομα θα μου εχει "χαθει".

Λετε να παω να του κανω μια αναβαθμιση εξ αρχης και ας εχει την τελευταια βερσιον(δεν εχει κλεισει 6μηνο το κινητο-το αγορασα απο πλαισιο) ή εχετε να μου προτεινετε κατι πιο ευκολο?

(παρακαλω καθε προταση να ειναι δοκιμασμενη κ τεκμηριωμενη για να μη μου σβηστουν ονοματα κ αλλα αρχεια οπως φωτο,mp3,videos κλπ)

Σας ευχαριστω ολους παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες μια ερωτησούλα...Πήρα το handset manager 9 usb to bluetooth adaptor και συνέδεσα το D500 για να κάνω backup contacts, sms, videos etc. Ενώ λοιπόν τα contacts τα σώζει κανονικά, τα sms της συσκευής όπως και τα videos της συσκευής μου δεν μπορώ να τα "δώ" ώστε να τα αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου. Έχει κανείς σας να με συμβουλέψει πάνω σε αυτό τι μπορεί να φταίει και να μου πείτε με to EasyStudio πως είναι τα πράγματα. Επίσης για ένα video που μετέφερα από το κινητό μου - από το file manager αυτό και ΟΧΙ από το videos αφού όπως είπα δεν γίνεται - που ήταν 3MB έκανε 30' !!! Το θεωρείται φυσιολογικό και εάν ναι μήπως η λύση του USB καλωδίου είναι η καλύτερη και πιο γρήγορ? Ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτησούλα...Πήρα το handset manager 9 usb to bluetooth adaptor και συνέδεσα το D500 για να κάνω backup contacts, sms, videos etc. Ενώ λοιπόν τα contacts τα σώζει κανονικά, τα sms της συσκευής όπως και τα videos της συσκευής μου δεν μπορώ να τα "δώ" ώστε να τα αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου. Έχει κανείς σας να με συμβουλέψει πάνω σε αυτό τι μπορεί να φταίει και να μου πείτε με to EasyStudio πως είναι τα πράγματα. Επίσης για ένα video που μετέφερα από το κινητό μου - από το file manager αυτό και ΟΧΙ από το videos αφού όπως είπα δεν γίνεται - που ήταν 3MB έκανε 30' !!! Το θεωρείται φυσιολογικό και εάν ναι μήπως η λύση του USB καλωδίου είναι η καλύτερη και πιο γρήγορ? Ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι...

Χρησιμοποίησε το επίσημο λογισμικό της Samsung ώστε να έχεις πρόσβαση στα SMS, επαφές, βίντεο, ήχους και εικόνες και να μπορείς να τα μεταφέρεις στον υπολογιστή. Ένα βίντεο των 3ΜΒ μεταφέρεται σε 1-2 λεπτά με το δικό μου bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνάκι μας διαβάζει αρχεία jpg.Σωστά ?

Γιατί όταν περνάω αρχεία jpg μέσα, το κινητό αποφασίζει σε ποίες φωτογραφίες θα υποστηρίζει αρχεία jpg και σε ποία όχι ?

Κοινώς,περνάω jpg και μου εμαφανίζει τις φωτό με το thumbnail της πεταλούδας...

Γιατί αυτό ? Μήπως θέλει κανένα ταξιδάκι μέχρι τον απέναντι ακάλυπτο...αεροπορικώς ? :P

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν δείχνει αρχεία jpg είτε αν είναι προστατευμένα είτε αν έχουν κωδικοποιηθεί ώστε να εμφανίζονται προοδευτικά (progressive). Απλώς άνοιξε τις εικόνες αυτές με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας όπως η ζωγραφική των Windows και ξανααποθηκευσέ τες χωρίς καμία αλλάγή.
Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνάκι μας διαβάζει αρχεία jpg.Σωστά ?

Γιατί όταν περνάω αρχεία jpg μέσα, το κινητό αποφασίζει σε ποίες φωτογραφίες θα υποστηρίζει αρχεία jpg και σε ποία όχι ?

Κοινώς,περνάω jpg και μου εμαφανίζει τις φωτό με το thumbnail της πεταλούδας...

Γιατί αυτό ? Μήπως θέλει κανένα ταξιδάκι μέχρι τον απέναντι ακάλυπτο...αεροπορικώς ? :P

να τα περασεις στο κινητο αφου τα σωσεις με την υποστηρικτεα του αναλυση.(1280Χ960 Ή 640Χ480)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει κανένα ταξιδάκι μέχρι τον απέναντι ακάλυπτο...αεροπορικώς ? :P

Το μονο που θα καταφερεις ετσι ειναι να σε ευγνωμονει η γειτονισσα σου!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν δείχνει αρχεία jpg είτε αν είναι προστατευμένα είτε αν έχουν κωδικοποιηθεί ώστε να εμφανίζονται προοδευτικά (progressive). Απλώς άνοιξε τις εικόνες αυτές με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας όπως η ζωγραφική των Windows και ξανααποθηκευσέ τες χωρίς καμία αλλάγή.

To έχω κάνει και με το Paint αλλά και με το Photoshop και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

 

να τα περασεις στο κινητο αφου τα σωσεις με την υποστηρικτεα του αναλυση.(1280Χ960 Ή 640Χ480)

Η φωτογραφία είναι για wallpaper οπότε και να την κάνω στις αναλύσεις που λές και να την διαβάζει,δεν την θέλω.

 

Το μονο που θα καταφερεις ετσι ειναι να σε ευγνωμονει η γειτονισσα σου!

:lol: :lol:

Δεν νομίζω να της είναι και πολύ χρήσιμο όμως μιάς και θα φύγει φαλτσαριστό επάνω σε τοίχο :wacko:

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνάκι μας διαβάζει αρχεία jpg.Σωστά ?

Γιατί όταν περνάω αρχεία jpg μέσα, το κινητό αποφασίζει σε ποίες φωτογραφίες θα υποστηρίζει αρχεία jpg και σε ποία όχι ?

Κοινώς,περνάω jpg και μου εμαφανίζει τις φωτό με το thumbnail της πεταλούδας...

Γιατί αυτό ? Μήπως θέλει κανένα ταξιδάκι μέχρι τον απέναντι ακάλυπτο...αεροπορικώς ? :P

Αν θέλεις επισύναψε τις προβληματικές εικόνες σε μια απάντησή σου ώστε τις δοκιμάσουμε στα κινητά μας και να προσπαθήσουμε να βρούμε μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η φωτό που μου βγάζει ότι δεν την υποστηρίζει.

Για δείτε και εσείς μήπως και βγάλουμε άκρη.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την έκδοση D500BDED1.

 

Είναι παλιά;

 

Και εγώ αυτήν έχω φίλε, και είναι του Απριλίου οπότε αυτή είναι η πιο πρόσφατη και όχι η D500BDEB2.

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική εικόνα δεν εμφανίζεται ούτε στο δικό μου κινητό. Στις ιδιότητες η ανάλυσή της αναφέρεται ως 45364 Χ 0. Άνοιξα την εικόνα με τη ζωγραφική των Windows και το GIMP και χωρίς να κάνω καμία αλλαγή επέλεξα αποθήκευση ως και την ξαναέσωσα. Και στις δύο περιπτώσεις εμφανίστηκε κανονικά στο κινητό. Επισυνάπτω αυτή που έσωσα με το GIMP.
Link to comment
Share on other sites

Το Ελληνικό το ερωτηματικό υπάρχει πουθενά;
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Kρατάς πατημένο το * και σε βγάζει σε ένα μενού.Μετά πάς κάτω ,πατάς το 6 και βουαλά το ; ;)
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Kρατάς πατημένο το * και σε βγάζει σε ένα μενού.Μετά πάς κάτω ,πατάς το 6 και βουαλά το ; ;)

 

Ναι ναι! Σωστός! Το ανακάλυψα κατά τη διάρκεια της μέρας αλλά δεν μπορούσα να μπω να το γράψω για να μη σας βάζω σε κόπο...

 

Ευχαριστώ!!!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάνω τις ερωτήσεις που κάνατε πριν ένα δύο μήνες αλλά έχει μεγαλώσει πολύ το θέμα αυτό αε σελίδες...

Πώς μπορείς να κάνεις τα mp3 να ακούγονται πιο δυνατά;;

Ευχαριστώ...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ντινουλι δυστυχως ανεβαζοντας ττη σταθμη της εντασης του mp3 θα μπουκωνει και δε θα καταλαβαινεις ποιο κομματι ειναι. Θεμα συνηθειας ειναι, σιγα σιγα θα μαθεις να το ακους και ετσι!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

 

Εχω βρει ενα .gif το οποιο ειναι μεν εκπληκτικο, αλλα εχει μεγεθος 471Kb και δεν το δεχεται το κινητο. Ποιος μπορει να κανει τον κοπο αν του το δωσω να το διορθωσει λιγο? Ειναι ενας τυπος που κατεβαζει το σορτσακι σε μια ανυποψιαστη κοπελα και εχει πολυ γελιο! :D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

ASXETO. EXO ENA E600 . YPARXEI TROPOS NA KSEKLIDOSOUNE TIS IR KAI NA MPORO NA STEILO SE ALLA KINITA MESO IR? I AKOMA NA SINDEOMAI ME PC MESO IR KAI NA MIN XRIEAZETAI TO KALODIO? OI IR STO E600 DOULEVOUN MONO SE SAMSUNG!
Link to comment
Share on other sites

8ελω να αγορασω το κινητο και 8α η8ελα να μου πει καποιος, επειδη δεν εχω το χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες του thread, αν με καποια αναβα8μιση μπορουμε να δημιουργουμε φακελους.Ευχαριστω...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω επειδη το χαλβαδιαζει ο συζυγος και συνηθως εγω την πληρωνω με τις αγορες του....

1) d500 η sony K750? (καλυτερη καμερα, απεικονιση κλπ;)

2)ευκολια συνδεσης με Pc... Μπορει να αναγνωριστει απλα απο τις υπερυθρες του Pc χωρις λογισμικο;

Γενικα πειτε κατι για να αποφασισει.... μην παρει τιποτα παλι και σε δυο μηνες το αλλαξει θα τον δειρω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη ξανα στα αγαπημενο μου d-500,πηγα και το ξαναπηρα σημερα επιτελους και τωρα καταλαβαινω ποσο πολυ μου ειχε λειψει.

 

princess το k-750 διαθετει σιγουρα πολυ καλυτερη καμερα,στο θεμα οθονης ειναι αρκετα καλο το d-500.

μπορει να αναγνωριστει απο οτιδηποτε πολυ ευκολα και χωρις λογισμικο.

και τελος να σου πω μια γενικη αποψη,το k-750 μπορει να ειναι καλυτερο σαν κινητο ομως την ποιοτητα κατασκευης και το καταπληκτικο μεγεθος του μικρου d-500 δεν μπορει να το φανταστει ουτε και στα πιο τρελα του ονειρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη ξανα στα αγαπημενο μου d-500,πηγα και το ξαναπηρα σημερα επιτελους και τωρα καταλαβαινω ποσο πολυ μου ειχε λειψει.

Welcome back φιλε μου.

Συμφωνω οτι μερικα πραγματα αναγνωριζεις την αξια τους οταν τα χανεις εστω για λιγο. Εμενα οταν χαλασε το D500 μου προσπαθησα να το αντικαταστησω και με ΝΟΚΙΑ, και με SE, και με Siemens αλλα... ΣΑΝ ΤΟ D500 κανενα! ;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...