Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταξιδιωτη Χιλια Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!! Εισαι Θεος (ηλιος καλοκαιρινος)!!!!!!!!!!!!!!!ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ fOR Pope!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :up: :up: :up: .Δοξαστε τον!!!!

ε,ενταξει μια βοηθεια εδωσα :) οχι και κατι τραγικο,ευχαριστω παντως για τα λογια σου ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia xara.molis apektisa to fovero d500.ithela na rotiso epeidi exo kamposa arxeia se morfi mpeg pws mporo na ta metatrepso se mp4 h se alla morfi gia na ta paizei to d500? eyxaristo
Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

hi paides skeftomai na to agoraso ayto to omorfo "kinitaki" diavasa omos oti exei xamili memory gia java efarmoges,i othoni exei kali efkrineia??pairnei episis epektasi mnimis?

eyxaristo ek ton proteron!!!!!!!!!!

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

geia sou akalypte, ayto to kinitaki den einai kai toso kinitaki giati kanei ta panta.

ta kanei ligo "periorismena" omos kai mallon apo kapoio simeio kai meta tha prepei na eisai poly eklektikos me to ti vazeis mesa tou, giati den exei epektasi mnimis.i othoni tou emena mou fainete ekseretiki kai malista den exei kammia sxesi me to sonyericsson p900 pou eixa kai to diavimizoun les kai einai to teleio kinito.

ego to d500 to sistino anepifilakta

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

To club των προνομιουχων κατεχοντων αυτη τη συσκευη απεκτησε και εμενα! :D

Σημερα ηρθε η επιστολη της επιδοτησης και ετρεξα να το κανω δικο μου! Περιμενα αυτη την στιγμη πανω απο εναν μηνα βλεπετε! :)

Φυσικα ειμαι ΥΠΕΡευχαριστημενος απο τα παντα! Ποιοτητα κατασκευης, desing, μενου, δυνατοτητες...

Παιδια αν εχει κανενας καμμια φωτο με κανενα ματι, να το βαλω wallpaper μην μου το ματιασουν θα του ειμαι ευγνωμων! :D

Δεν υπαρχει ατομο που να το ειδε και να μην κολλησε!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

kai pou eisai akoma skatzoxoiros katse se liges meres 8a paramhlas me to kinito :lol: :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι super! Συστηνεται ανεπιφυλακτα σε οποιον ενδιαφερεται. Η οθονη του ειναι πολυ καλη και οι φωτο που βγαζει ειναι απλα εκπληκτικες! Το μενου πολυ ευχρηστο και πολυ ευκολα προσβασιμο σε ολα. Μπορει να μην εχει επεκταση μνημης αλλα και τα 96ΜΒ δεν ειναι λιγα...Εμενα μου χωρεσε 22mp3 και εχω και 6mb ελευθερα. Φωτο κραταω λιγες αφου με το bluetooth (που ο ταξιδιωτης με τα μαγικα του εκανε να δουλεψει) τα περναω ολα στο pc. Το πιο φοβερο παντως ειναι η ποιοτητα αναπαραγωγης των mp3 ακομα και χωρις το ηχειακι!

 

Και τωρα ενα προβλημα μου: Ειχα παντα προβλημα στο να μου σταθουν στα αυτια ο τυπος των ακουστικων που περιεχει το πακετο (οι "ψειρες"). Αδυνατον! Σημερα για 1000στη φορα μου εφυγαν απο τα αυτια, επεσαν στο δρομο (ελεω μακρου καλωδιου) με αποτελεσμα να μην προλαβω και να τα πατησω!!!! Χαλκομανια τα εκανα! Finito la musika passato la fiesta! Και γιατι δεν παιρνεις αλλα θα μου πειτε...;

Tο προβλημα βρισκεται στο οτι η υποδοχη για ακουστικα δεν ειναι η γνωστη κοινη που εχουν ολα τα σετ ακουστικων. Υπαρχει καποιος που να ξερει αν μπορω να βρω ακουστικά αλλου τυπου (πχ αυτα που καλυπτουν ολο το αυτι :music: ) που να ταιριαζουν στην υποδοχη αυτη?

Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει κανενας καμμια φωτο με κανενα ματι, να το βαλω wallpaper μην μου το ματιασουν θα του ειμαι ευγνωμων! :D

 

http://img136.echo.cx/img136/1753/millaeye1iy.gif

Link to comment
Share on other sites

:D EINAI FILOI MAS OI GERMANOI :D

 

Osoi exete dokimasei na riksete java game tis nokia sto samsung sas exete dei tin aspri selida me to minima lathous :(

Enas germanos edose tin lisi........

 

Metonomazetai to game.jar se game.rar

Drag and drop mesa sto game.rar to arxeio pou exo sinimeno sto telos afou to kseziparetai(1 fakelos com)

To winrar kanei tin douleia tou.... kai to ziparei mesa ston fakelo

Metonomazetai to game.rar ksana se game.jar

Rixnetai to game.jar ston Jadmaker kai automata dimiourgeitai to game.jad pou xreiazetai to samsung

Etoimoi.......

 

To dokimasa kai leitourgeise mexris stigmis 8/10 fores

nokia to samsung file.zip

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ EASYSTUDIO ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ DATA CABLE

Η KAI TO BLUETOOTH ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ;

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ JAVA GAMES ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ !!!!

Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ sakis009!!!

sorazal!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ sakis009!!!

Axxx poli euxaristos alla....... den ksero giati alla eksafanistike o topos diamonis apo ta stoixeia mou......thessaloniki

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με απάσχολεί καιρό.Αγόρασα ΜΑ-700(Bluetooth handset Manager) αλλά είναι η 8η έκδοση και έτσι στο λογισμικό του δεν έχει MP3 clipper που έχει η 9η έκδοση.Μπορώ ωστόσο να στείλω mp3 στο κινητό μου;Και αν ναι πως;

Υ.Γ:Για μετατροπή έχω την εφαρμογή Winamp.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6751sunset3_1_.jpg

Τώρα χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να ενεργοποιησω wap/gprs/email...kai tipota. κατι δεν κανω σωστα. Καμμια βοηθεια.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναν περιπου μηνα πληρους ικανοποιησης απο τον μαυρο (λύκο) :D εφτασε και η δυσαρεστη στιγμη.Ενα βραδυ αφου σπαρταρουσε το κινητο απο μπαταρια το εβαλα στην τσεπη και τραβηξα προς το σπιτι για να το φωρτισο.Φτανοντας λοιπον στο σπιτι εβγαλα το κινητο απο την τσεπη για να το φωρτισω και ηταν κλειστο (προφανως ειχε τελειωσει η μπαταρια) βάζοντας λοιπον τον φορτιστη,το κινητο δεν ανταποκριθικε.Εβγαλα τον φορτιστη τον ξαναεβαλα αλλα και παλι τιποτα.Πατησα το κοκκινο κουμπακι να ανοιξει,μου εβγαλε τα αρχικα διαφημιστικα της samsung και κολλησε εκει αναβοσβηνοντας το φως της οθονης ανα διαστηματα.Απο εκεινη την στιγμη το κινητο μου παρουσιαζει το ιδιο προβλημα. :( :( .

Να σημειωσω οτι εβγαλα εβαλά μπαταρια με sim και χωρις sim.Με λιγα λογια δοκιμασα τα παντα.Φυσικα το κινητο δεν μου εχει πεσει καμια φορα και δεν μου ειχε παρουσιασει παρομοιο προβλημα.Τι να πω;Εχω τρελαθει δεν μπορω να πιστεψω οτι μου συνεβη κατι τετοιο :mad: :mad:

Το κινητο το εχω αγορασει απο καταστημα ΤΙΜ.Περιμενω γνωμες και συμβουλες.

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πραγματκα πολυ παραξενο και ασυνηθιστο το προβλημα σου η γνωμη μου ειναι να το αφησεις περιπου 20 λεπτα χωρις τη μπαταρια και μετα κουμπωσε την και ξαναδοκιμασε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

mporei na eisai kai apo tous ligous pou exoun parei ena d500 pou na min exei perastei to logismiko tou sosta... min agxonesai!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να ενεργοποιησω wap/MMS/gprs/email...kai tipota. κατι δεν κανω σωστα. Καμμια βοηθεια.

 

 

Βρηκα αυτες απο ΤΙΜ site. Mπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω γιατι ακομα και απο αυτες τις ρυθμισεις δεν εγινε η δουλειαΒρηκα αυτες απο ΤΙΜ site. Mπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω γιατι ακομα και απο αυτες τις ρυθμισεις δεν εγινε η δουλεια.

 

Ρυθμίσεις WAP

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε μενού

Επιλέξτε WAP browser

Επιλέξτε Ρυθμίσεις προφίλ

Επιλέξτε ένα άδειο προφίλ

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία:

Όνομα προφίλ: ΤΙΜ WAP

Αρχική σελίδα URL:

http://wapportal.tim.com.gr

Φορές: Μόνο GSM

Διακομιστής proxy: Ενεργό

Επιλέξτε Ρυθμίσεις GSM

Πατήστε OK και εισάγετε:

Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.10

Θύρα: 9401

Αριθμός κλήσης: +306935601271

Ταυτότητα σύνδεσης: wap

Κωδικός: wap

Τύπος κλήσης δεδομένων: ISDN

Πατήστε Αποθήκ. δύο φορές

Πηγαίνετε μία φορά πίσω

Επιλέξτε Τρέχων Proxy

Επιλέξτε TIM WAP

Τέλος για να έχετε πρόσβαση πηγαίνετε στο Μενού> WAP browser> Αρχική σελίδα ή πατάτε παρατεταμένα το κεντρικό μπλε κουμπί i

Ρυθμίσεις MMS

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε μενού

Επιλέξτε Μηνύματα

Επιλέξτε MMS

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Προφίλ MMS

Επιλέξτε Ρυθμίσεις προφίλ

Επιλέξτε ένα άδειο προφίλ

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία:

Όνομα προφίλ: TIM MMS

URL διακομιστή: http://192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής proxy: Ενεργό

Επιλέξτε Ρυθμίσεις GPRS

Πατήστε OK και εισάγετε:

Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.11

Θύρα: 9401

ΑΡΝ: mnet.b-online.gr

Ταυτότητα σύνδεσης: mms

Κωδικός: mms

Πατήστε Αποθήκ. δύο φορές

Πηγαίνετε μία φορά πίσω

Επιλέξτε Τρέχων Proxy

Επιλέξτε TIM MMS

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτες απο ΤΙΜ site. Mπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω γιατι ακομα και απο αυτες τις ρυθμισεις δεν εγινε η δουλειαΒρηκα αυτες απο ΤΙΜ site. Mπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω γιατι ακομα και απο αυτες τις ρυθμισεις δεν εγινε η δουλεια.

 

Ρυθμίσεις WAP

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε μενού

Επιλέξτε WAP browser

Επιλέξτε Ρυθμίσεις προφίλ

Επιλέξτε ένα άδειο προφίλ

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία:

Όνομα προφίλ: ΤΙΜ WAP

Αρχική σελίδα URL:

http://wapportal.tim.com.gr

Φορές: Μόνο GSM

Διακομιστής proxy: Ενεργό

Επιλέξτε Ρυθμίσεις GSM

Πατήστε OK και εισάγετε:

Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.10

Θύρα: 9401

Αριθμός κλήσης: +306935601271

Ταυτότητα σύνδεσης: wap

Κωδικός: wap

Τύπος κλήσης δεδομένων: ISDN

Πατήστε Αποθήκ. δύο φορές

Πηγαίνετε μία φορά πίσω

Επιλέξτε Τρέχων Proxy

Επιλέξτε TIM WAP

Τέλος για να έχετε πρόσβαση πηγαίνετε στο Μενού> WAP browser> Αρχική σελίδα ή πατάτε παρατεταμένα το κεντρικό μπλε κουμπί i

Ρυθμίσεις MMS

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε μενού

Επιλέξτε Μηνύματα

Επιλέξτε MMS

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Προφίλ MMS

Επιλέξτε Ρυθμίσεις προφίλ

Επιλέξτε ένα άδειο προφίλ

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία:

Όνομα προφίλ: TIM MMS

URL διακομιστή: http://192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής proxy: Ενεργό

Επιλέξτε Ρυθμίσεις GPRS

Πατήστε OK και εισάγετε:

Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.11

Θύρα: 9401

ΑΡΝ: mnet.b-online.gr

Ταυτότητα σύνδεσης: mms

Κωδικός: mms

Πατήστε Αποθήκ. δύο φορές

Πηγαίνετε μία φορά πίσω

Επιλέξτε Τρέχων Proxy

Επιλέξτε TIM MMS

ελπιζω πως γνωριζεις πως οταν αποθηκευεις τις ρυθμισεις,για να τεθουν σε λειτουργια πρεπει να κανεις επενεκκινηση το κινητο σου...αλλοιως νιέντε...

κ εν πασει περιπτωσει,αν εχεις στην τελικη προβλημα,καλεσε 1260 απ το κινητο σου ΤΙΜ κ θα σου τα πουν ή θα στα στειλουν με ε-μαιλ.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω πως γνωριζεις πως οταν αποθηκευεις τις ρυθμισεις,για να τεθουν σε λειτουργια πρεπει να κανεις επενεκκινηση το κινητο σου...αλλοιως νιέντε...

κ εν πασει περιπτωσει,αν εχεις στην τελικη προβλημα,καλεσε 1260 απ το κινητο σου ΤΙΜ κ θα σου τα πουν ή θα στα στειλουν με ε-μαιλ.

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! μηπως εκνα κατι λαθος γιατι παω wap> τρεχων proxy και εχει 5επιλογες, cosmote,vodafon,tim,tim wap(που εκανα εγω),προφιλ5..... που πρεπει να το εχω;;;; :cry:

Μηπως οι ρυθμισεις ηδη ειχαν γινει; εχω συνδεση ΤΙΜ

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! μηπως εκνα κατι λαθος γιατι παω wap> τρεχων proxy και εχει 5επιλογες, cosmote,vodafon,tim,tim wap(που εκανα εγω),προφιλ5..... που πρεπει να το εχω;;;; :cry:

Μηπως οι ρυθμισεις ηδη ειχαν γινει; εχω συνδεση ΤΙΜ

Λοιπον ακουσε με προσεκτικα.

Κατ αρχην οπως σου ξαναειπα καλεσε τον 1260 απο το κινητο σου.

θα σου πουν πρωτα να στειλεις ενα γραπτο μηνυμα για να σου ενεργοποιησει η ΤΙΜ την υπηρεσια.Νομιζω γραφεις με λατινικους χαρακτηρες ΜΜS και το στελνεις στο 1651(σιγουρεψου σε παρακαλω για τον αριθμο).Μολις σου ερθει η απαντηση απο την ΤΙΜ κανε επανεκκινηση.

Μεσα σε 24 ωρες θα ενεργοποιηθει η υπηρεσια σου απο το δικτυο.

Επειτα απο αυτο θα πας στα μηνυματα ΜΜΣ και θα επιλεξεις ρυθμισεις προφιλ.Θα βαλεις το προφιλ της ΤΙΜ.Επειτα στο τρεχον προφιλ θα ξαναεπιλεξεις την ΤΙΜ.Οταν κανεις ολα αυτα,κανε ξανα επανεκκινηση!

Ετσι εκανα εγω σημερα τελειως συμπτωματικα αλλα με προφιλ cosmote.

Ειμαι σιγουρος πως αν κανεις αυτα που ειπαμε,θα εισαι οκ'.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουσε με προσεκτικα.

Κατ αρχην οπως σου ξαναειπα καλεσε τον 1260 απο το κινητο σου.

θα σου πουν πρωτα να στειλεις ενα γραπτο μηνυμα για να σου ενεργοποιησει η ΤΙΜ την υπηρεσια.Νομιζω γραφεις με λατινικους χαρακτηρες ΜΜS και το στελνεις στο 1651(σιγουρεψου σε παρακαλω για τον αριθμο).Μολις σου ερθει η απαντηση απο την ΤΙΜ κανε επανεκκινηση.

Μεσα σε 24 ωρες θα ενεργοποιηθει η υπηρεσια σου απο το δικτυο.

Επειτα απο αυτο θα πας στα μηνυματα ΜΜΣ και θα επιλεξεις ρυθμισεις προφιλ.Θα βαλεις το προφιλ της ΤΙΜ.Επειτα στο τρεχον προφιλ θα ξαναεπιλεξεις την ΤΙΜ.Οταν κανεις ολα αυτα,κανε ξανα επανεκκινηση!

Ετσι εκανα εγω σημερα τελειως συμπτωματικα αλλα με προφιλ cosmote.

Ειμαι σιγουρος πως αν κανεις αυτα που ειπαμε,θα εισαι οκ'.

 

Η διαδικασία που προτείνεις και ο αριθμός που δίνεις είναι της CosmOTE. ;) Δε νομίζω να πιάνει σε ΤΙΜ, έτσι δεν είναι?

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...