Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γνωριζει κανενας πως περναμε εικονες στο φακελο "φωτογραφιες" εμενα μου τις αντιγραφει μονο στο φακελο "φωτογραφιες που εχετε λαβει" ??????? το ιδιο και με τα video ? esas?????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

asxeto..paidia na rwthsw kati? prepei na meinei anoixto gia na xtyphsei to xypnhthri h mporeis kai na to kleiseis kai na anapsei mono tou giati ena palio samsung pou eixa eprepe na to afhnw anoixto th nyxta
Χτυπάει και κλειστό, όταν έχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη ενεργοποιήση.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παραλαβω αυριο (επιτέλους) πόσες ωρες χρειάζεται φόρτηση την πρώτη φορά?

Εχει δοκιμάσει κανείς τη χρήση του bluetooth και αν ναι τη μάρκα?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ UNLOK... ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ , ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΗΧΟΥΣ ΣΤΑ SMS ΚΑΙ ΣΤΑ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΑ ??????? ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou dwsei tis ri8miseis na tis perasw manual gia to wap kai to mms gia tin cosmote?

giati ama perimenw na mou tous steiloun sw8ika :)

1o-problima den anagnwrizei tin grammatoseira tis selidas tis cosmote ama mpeis me to wap vlepeis kinezika kai kalesa kai tin samsung nai to dextikane ki autoi to problima,den exoun lusi pantos gia tin wra :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας πιο εύκολος τρόπος για να ανεβάσεις παιχνίδια στο κινητό, από αυτόν που αναφέρεται στην προηγούμενη σελίδα σε Link?

 

Με το easystudio στέλνει τα contacts του outlook και το κινητό τα βλέπει ελληνικότατα και με τους τόνους τους!!!! :)

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Με το easystudio στέλνει τα contacts του outlook και το κινητό τα βλέπει ελληνικότατα και με τους τόνους τους!!!! :)

 

Το προβλημα με τους τονους μετα ειναι οτι το ονομα στις επαφες δεν στο βγαζει κατα σειρα. Πχ αν το εχεις περασμενο Μανος και Μάνος τοτε το 'Μάνος' θα παει στο τελευταιο γραμμα του Μ.

 

Επισης δεν μπορεις να προσθεσεις σε μια επαφη ενα τηλεφωνο που σε πηραν. Πρεπει να το απομνημονευσεις και μετα να το γραψεις στην επαφη.

 

Καποιες μικρες λεπτομεριες που παρατηρησα και γιαυτο τις αναφερω. Κατα τα αλλα ειμαι απο τους πρωτους στην Ελλάδα που αγορασαν τι τελειο κινητο και ειναι απο τις ελλαχιστες φορες που εχω μεινει τοσο ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ψαχνεις για ρυθμισεις wap και mms αφου ειναι περασμενες στη συσκευη και για τα τρια "μεγαλα" Ελληνικα δικτυα;

 

Σωστός ο haki.Επέλεξα όπου είχε vodafone και λειτουργεί κανονικά.

 

Πρώτο bug... :mad:

Κάθε φορά που πάω να κλείσω το bluetooth, κάνει restart το κινητό.Νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος εγώ, αφού μου το κάνει από την πρώτη στιγμή που ενεργοποίησα και όταν τελείωσα απενεργοποίησα το bt, αλλά μετά από δύο ημέρες παύει να είναι δικό μου λάθος αφού έχω δοκιμάσει τα πάντα και άρα είναι bug του κινητού.Δεν κάνει restart όταν το ανοίξεις και αμέσως το κλείσεις, αλλά μόνο εάν το χρησιμοποιήσεις για να μεταφέρεις έστω και μια μόνο εικόνα και μετά πας να το κλείσεις.Συμβαίνει και σε εσάς;

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν μπορεις να προσθεσεις σε μια επαφη ενα τηλεφωνο που σε πηραν. Πρεπει να το απομνημονευσεις και μετα να το γραψεις στην επαφη.

 

 

:wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμένα δε μου έχει παρουσιάσει κάποιο τέτοιο πρόβλημα με το bt. Λειτουργεί κανονικά...

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στο wap δεν αναγνωρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες και δείχνει σύμβολα. Πιθανόν να χρειάζεται κάποια αναβάθμιση λογισμικού.

Επίσης, παρατήρησα ότι αν χρησιμοποιώ Τ9 και προσθέτω μία λέξη η οποία δεν υπήρχε, όταν προσπαθώ να γράψω πάλι αυτή τη λέξη, δεν είναι αποθηκευμένη.

Τέλος, αυτό που με ψιλοχαλάει είναι ότι για να αποθηκεύσεις ένα αρχείο (είτε μέσα από τα mms είτε κάτι που τραβάς απευθείας από το κινητό) έχει δύσκολη διαδικασία.

Αυτά προς το παρόν.

Billakos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα ότι όταν ανοίγεις το bt και κάνεις ανταλλαγή δεδομένων με μία άλλη συσκευή, σου ζητάει κωδικό. Για τα αμέσως επόμενα αρχεία δεν απαιτείται κωδικός. Αν όμως κλείσεις το bt και το ανοίξεις πάλι, δεν θα αναγνωρίσει την παλιά συσκευή. Θα ζητήσει πάλι κωδικό και ούτω καθεξής.
Billakos
Link to comment
Share on other sites

nai den anagnwrizei ellhnikous xarakthres sto wap milisa xtes me tin samsung isws er8ei kapoio neo logismiko mou eipane kai me kateu8inane na perasw tin selida wap tis samsung pou exei agglikous xarakthres :)(isws er8ei kapoia anabam8isi en kairo...)

kala gia SMS,MMS klp.... mono ena hxo exei? den mporw na ton alaksw i na balw kati allo? poli kseraila to D410 eixe 6-7 hxous gia minimata,exei tropo kai den to vreika an kserei as mou pei kapoios :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Στο Mp3 Player του D500 υπαρχει η δυνατοτητα Fastforward? να προχωρήσω το κομματι που παιζει ?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Η καθαρότητα φωνής είναι σαν του E800, που παίρνεις τηλέφωνο από μπαρ και ο άλλος δεν ακούει πάρα μόνο την φωνή σου (τουλάχιστον έτσι διαφημίζεται);

 

Η σελίδα wap της vodafone (η συσκευή δεν είναι Live) δείχνει κανονικά τα ελληνικά!

 

Στο Mp3 δεν μπορείς να κάνεις Fastforward... :(

 

Αυτό με την έγκριση συσκευής δεν το είχα δει.πραγματικά καλό.βαριόμουν να βάζω ξανά και ξανά κωδικούς. :mad:

 

Δύσκολη διαδικασία για την αποθήκευση δεν έχω παρατηρήσει.Τραβάς μια εικόνα και εφόσον δεν πατήσεις "Διαγραφή", ότι άλλο πατήσεις, από το κόκκινο κουμπί (της ενεργοποίησης/απενεργοποίησης, μέχρι και το "Επιλογή->Λήψη άλλης") την αποθηκεύει στις φωτογραφίες. :)

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε περάσει κανένα javagame???

 

Εγώ κατέβασα όλες τις οδηγίες που αναφέρονται σε παραπάνω post-link και όλα τα αρχειάκια που χρειάζονται, αλλά βαριέμαι να κάνω 100βήματα ενεργοποίησης θυρών και λοιπών συσκευών για να περάσω ένα απλό παιχνιδάκι.Πραγματικά εάν δεν υπάρχει άλλος πιο εύκολος τρόπος, είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα κατεμένα για το κινητό. :mad: :mad:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να κάνεις ανταλλαγή δεδομένων με άλλο κινητό μέσω bt ζητάει κάποιο κωδικό ,βάζεις εσύ ότι κωδικό θέλεις ? η έχει έναν συγκεκριμένο κωδικό η κάθε συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλη ευχαριστω, απο παιχνιδια τι λεει εχει βαλει τιποτα μεσα η samsung θα μπορουμαι να βρουμαι τιποτα απο το διαδικτυο

Τελικα μετα απο αρκετο καιρο με βλεπω για samsung και το ελεγα παντα αυτη η εταιρια εχει πολυ μελλον απο το καιρο που ειχα ΤοΑ100. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να κάνεις ανταλλαγή δεδομένων με άλλο κινητό μέσω bt ζητάει κάποιο κωδικό ,βάζεις εσύ ότι κωδικό θέλεις ? η έχει έναν συγκεκριμένο κωδικό η κάθε συσκευή

 

O κωδικός πρόσβασης είναι συνήθως το 1234

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ειναι παρα μα παρα πολυ καλο σε ολους τους τομεις

1) καμερα - φοβερι ακομα και σε σκοταδι πολυ καλη, πολυ καλο βιντεο επισης !!!!!!!!! με πολλα εφε, self timer, motiba !!!!!!!!!!

2) μπαταρια κρατα 2,5 μερες με φουλ χρηση (τηλ,φωτος,βιντεο,BT)

3) ακουστικη τρομερη ακομα και σε μπαρ !!!!!!!!

4) μεγεθος και style

5) mp3 για ηχουσ κλησης (τα ta win mobile den exoyn hahaah)

6) mmf ηχους με δονηση

7) ποιοτητα αναπαραγωγης mp3 και ηχους κλησης ΤΡΟΜΕΡΗ !!!

8) Οθονη - χρωματα ΤΡΟΜΕΡΑ !!!! (δειτε σε συγκριση NOKIA, QTEK ΤΑ ΑΚΡΙΒΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ)

9) αριστη - ταχυτατη συνεργασια με ολα τα αλλα κινητα μεσω BT και με Η/Υ !!!!

 

τα μονα αρνητικα ειναι τα εξης

1) δεν μπορεις να δημιουργησεις νεους φακελους

2) δεν μπορεις να βαλεις δικους σου ηχους στα sms , mms & ξυπνητηρι (βεβαια εχει καπου 8 ηχους πολυ καλους για καθε ενα απο αυτα)

 

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ

 

A) Σαφως και δεν ειναι smartfone αλλα ευτυχως γι'αυτο γιατι όσα smartphone ειχα μαλλον ηλιθια παρα εξυπνα κινητα ηταν και μιλαμε για τα SX1, NOKIA 6600 , qtek 8080, qtek 2020, qtek 8010 ... αμερτητα κοληματα μολις αρχιζες να βαζεις εφαρμογες (ακομα και η ταυτοτητα καλουντος κωλουσε !!!!!!!) με απαισιο ηχο και καμερα με εικονα χαλια. βεβαια το καλο που εχουν τα smart ειναι δηθεν τα αμετρητα προγραμματα που βρισκεις το νετ. Ναι μεν αλλα 1ον τα καλα πρεπει να τα πληρωνεις 2ον μπορεις να τα βρεις με κρακ αλλα κολανε με αποτελεσμα restart 3on τα βαριεσαι γιατι καποτε συνειδητοποιειες οτι καταβαση θελεις ενα κινητο και οχι κατι απόλα και τιποτα καλο

Β) Αν η samsoung κανει την μαγκια και διορθωσει αυτα τα λιγα αρνητικα που προανεφερα με καποια αναβαθμιση τοτε θα εχουμε να μιλαμε για το ΤΟΠ των κινητων

 

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ... ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΛΗΡΗ ΧΡΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ !!!!!!!!!!

 

αλλωστε μπορειτε να δειτε το foroum των προαναφερομενων κινητων και τα αναφερομενα bougs απο αλλους χρηστες

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ο,τι αριθμο θελεις αρκει και ο αλλος να βαλει τον ιδιο στο κινητο του εγω βαζω το 0 μονο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Στο Mp3 Player του D500 υπαρχει η δυνατοτητα Fastforward? να προχωρήσω το κομματι που παιζει ?

 

δεν μπορεις να πας πιο μπροστα το κομματι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...