Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα το βίντεο και το είδα... Αν προσπαθούσα λίγο ακόμη θα το είχα σπάσει... Δεν είχα ξαναανοίξει slide up συσκευή

Ευχαριστώ πάντως το βίντεο το αποθήκευσα για μελλοντική χρήση!:)

Φαντάζομαι παρόμοιο θα είναι και το D600 που θα πάρω απο τον Απρίλιο...

Ενημερωτικά, φιλμάκι έχει αλλάξει κανείς? Μπορούμε να βρούμε στο εμπόριο? Απο τιμή τι λέει?

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω θεμματα για το d500 μου?

 

(το οτι θα εκανα quote στον ευατο μου δε το φανταζομουν ποτε - lol)

λοιπον? γνωριζει καποιος?

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σκατζόχοιρε δεν είδα εγκαίρως το μήνυμά σου...το αστείο της υπόθεσης είναι οτι εγώ για πολύ καιρό το είχα εγκαταλείψει με το προβληματάκι του βελακίου να παραμένει..Εντωμεταξή ξύπνησε και σε εμένα ο μάστορας μέσα μου και είπα να το πασπατέψω λίγο τι στο καλό άλλωστε κάποια επαφούλα θά έχει πιάσει μούργα λεω...Βρήκα κάτι οδηγίες για αντ/ση της οθόνης στο net και από εκεί ορμώμενος πήγα αν βγάλω τις βιδούλες αλλά την πάτησα γιατί μία έχει κολλήσει και δεν βγαίνει με τίποτα...φτου...οπόταν με βλέπω για αντιπροσωπία αυτές τις μέρες...Παρεπιπτώντος παιδιά κάποιος μου είπε πως κανονικά οι εγγυήσεις για Ηλεκτρονικές Συσκευές πρέπει να είναι 2ετείς κανονικά σύμφωνα με κοινοτικό νόμο..το ξέρει ή το έχει ψάξει κανείς??? η μας δουλεύουν όλοι με τον ένα χρόνο...με πάσα επιφύλαξη πάντα έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Αν στείλω κάτι με irda σε άλλο κινητό μετά αν και έχει αποσυνδεθεί από irda μεριά δεν μπορώ να συνδεθώ με bluetooth, παρά μόνον μετά από restart. Κάνω ξανά αποσύνδεση απο irda και φυσικά μου βγάζει το λογικό μήνυμα ότι είναι ήδη απενεργοποιημένη.

Έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;;;

Αρχίζει και μου τι δίνει το όλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτώντος παιδιά κάποιος μου είπε πως κανονικά οι εγγυήσεις για Ηλεκτρονικές Συσκευές πρέπει να είναι 2ετείς κανονικά σύμφωνα με κοινοτικό νόμο..το ξέρει ή το έχει ψάξει κανείς??? η μας δουλεύουν όλοι με τον ένα χρόνο...με πάσα επιφύλαξη πάντα έτσι...

Εχεις δίκιο σε αυτό. Ο εισαγωγέας κάθε ηλεκτρονικής συσκευής υποχρεώνεται απο την ΕΕ να παρέχει δύο χρόνια εγγύηση στην συσκευή που εισάγει... Το ξέρω γιατι στο κατάστημα που δουλεύω μετατράπηκαν οι εγγύησεις σε δυο χρόνια, και έγραφαν στα χαρτια ενα χρόνο... Βέβαια, ποντάρουν στην άγνοια του καταναλωτή και δε σε ενημερώνουν. Αν την διεκδικήσεις και αναφέρεις κανένα οργανισμό προστασίας καταναλωτή να δείς πως θα δεχτούν να στην φτιάξουν... Βέβαια, μπορεί να ψάξουν για χτυπηματάκια, η για εισροή υγρών οπότε θα σου πουν πως δεν καλύπτεται απο αυτούς τους λόγους...

Γενικώς πάντως αν έχει κάποιος τον νόμο ας μας πει που μπορούμε να τον βρούμε, μας είναι χρήσιμος γενικά! :)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Για να ηχογραφήσουμε μια συνομιλία πληκτρολογούμε #*22671# κατά τη διάρκειά της. Πληκτρολογώντας #*22672# διακόπτεται η ηχογράφηση. Η συνομιλία αποθηκεύεται στο φάκελο Φωνητική λίστα στους Ήχους, δεν εμφανίζεται όμως στο κινητό. Για να την ακούσουε συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω bluetooth χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα της bluesoleil. Χρησιμοποιούμε την υπηρεσία File Transfer και στο φάκελο voice list του sound βλέπουμε ένα αρχείο με κατάληξη amr. Το αντγράφουμε στον υπολογιστή και το αναπαράγουμε με το QuickTime. Οι ίδιο κωδικοί ισχύουν και για το Samsung SGH-D600.
Link to comment
Share on other sites

ehei photo id? diladi ean se kalei kapoios kai exeis tin foto toy stis epafes, emfanizete otan se kalei?

Ναί, γίνεται! Όχι όμως full screen

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να ηχογραφήσουμε μια συνομιλία πληκτρολογούμε #*22671# κατά τη διάρκειά της. Πληκτρολογώντας #*22672# διακόπτεται η ηχογράφηση. Η συνομιλία αποθηκεύεται στο φάκελο Φωνητική λίστα στους Ήχους, δεν εμφανίζεται όμως στο κινητό. Για να την ακούσουε συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω bluetooth χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα της bluesoleil. Χρησιμοποιούμε την υπηρεσία File Transfer και στο φάκελο voice list του sound βλέπουμε ένα αρχείο με κατάληξη amr. Το αντγράφουμε στον υπολογιστή και το αναπαράγουμε με το QuickTime. Οι ίδιο κωδικοί ισχύουν και για το Samsung SGH-D600.

 

Φοβερό κολπάκι...Το δοκίμασα και έπιασε..

Μόνο την πρώτη φορά όμως που το έκανα το αρχειο αποθηκεύθηκε στο κινητό και εμφανίστηκε κανονικά στη λίστα.Το άκουσα από το κινητό χωρίς να χρειαστεί να το μεταφέρω στο pc...

Μετά την πρώτη φορά το αρχείο δεν φαίνεται...θα δοκιμάσω να το δω με απο το pc με το bluesoleil

 

 

Thanks xux99:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Πάσχα!!

 

Εδώ και καιρό προσπαθώ να ενεργοποιήσω την λειτουργία MMS στο D 500 και δεν μπορώ. Σύμφωνα με την υπόδειξη του καταστήματος έστειλα ένα μήνυμα στο 1651 και ως απάντηση πήρα το εξείς:

\\ KAΛΩΣ HΛΘATE ΣTHN YΠHPEΣIA MMS. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣXETIKA ME THN AΠOKTHΣH KAI XPHΣH TOY ΠPOΣΩΠIKOY ΣAΣ AΛMΠOYM, EΠIΣKEΦΘEITE TO SITE THΣ COSMOTE (http://WWW.COSMOTE.GR) \\

 

Ξέρει κανένας τι μπορώ να κάνω; Παρακαλώ για μια απάντηση για να μπορέσω να στείλω και κανένα MMS στην Ανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρονια πολλα!

 

επειδη υπαρχουν 93 σελιδες για να ψαξω αυτο που θελω, θα θεσω την ερωτηση μου και οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Αυτη η ιστορια με τα μηνυματα που ενω βγαζει 160χαρακτηρες ξαφνικα παει 60 τι σας λεει? ξερετε αν αλλαζει? επισης γνωριζεται αν η χρεωση παει μαζι με τις παυλες (μηνυματα) που στελνει μετα?

 

pls help!

 

να περνατε καλα!

Link to comment
Share on other sites

@mits26

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων επέλεξε "Αλφάβητο GSM" και όχι "Unicode" που προφανώς είναι επιλεγμένο! Μετά το κάθε σου μήνυμα θα έχει 160 χαρακτήρες όπως σε όλα τα κινητά...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Που μπορώ να βρώ το μικρό καπάκι που κλείνει τη θέση που δένει ο φορτιστής πάνω στο τηλέφωνο? Το original το έχασα καιη ελληνική αντιπροσωπία μου είπε πως δε το διαθέτει :;) . Έχει κανείς καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάστησε τους οδηγούς της Bluesoleil και σύνδεσε το κινητό μέσω bluetooth με τον υπολογιστή. Κατόπιν κάνε διπλό κλικ στο εικονίδιο του κινητού, δεξί κλικ στο εικονίδιο Bluetooth File Transfer Service και επέλεξε Connect.

http://i34.photobucket.com/albums/d102/xux99/Forums/Myphone/mp3a.png

Στο παράθυρο που ανοίγει κάνε διπλό κλικ στο φάκελο music και βάλε μέσα τα mp3 με αντιγραφή και επικόλληση.

http://i34.photobucket.com/albums/d102/xux99/Forums/Myphone/mp3b.png

http://i34.photobucket.com/albums/d102/xux99/Forums/Myphone/mp3c.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες απέκτησα το D500.Έξαιρετικό κινητό,είμαι πολύ ευχαριστημένος και μάλλον πολύ τυχερός που το βρήκα διαθεσιμο.Μόνο σε έβα μαγαζί cosmote το βρήκα σε όλη τη Σαλονίκη.Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τη σύνδεση με τον υπολογιστή μου μέσω Bluetooth. Το λογισμικό που συνοδευε το usb bluetooth που αγόρασα (level one η μάρκα) είναι μάλλον ανεπαρκές.Συγκεκριμμένα άλλοτε αναγνωρίζει το κινητό μου και κάνει κανονική αποστολή αρχείων, άλλοτε όχι.Δοκίμασα το λογισμικό Bluesoleil που πρότεινε και ο xux99 και όλα πηγαν καλά, μόνο που διαπίστωσα οτι υπάρχει περιορισμός στη χρήση του.(μόνο μέχρι 5 mb επιτρέπει να στείλω, μετά μου ζητάει να το αγοράσω).

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει που μπορώ να βρω τους drivers bluesoleil full :X η κάποιο άλλο αντίστοιχο λογισμικό?:X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Κάτοχος Samsung D500 εδώ και ένα χρόνο και κάτι μήνες και ξαφνικά εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα:

 

Δε μπορώ να φορτίσω το κινητό.

 

Περιγράφω. Όταν βάζω τον φορτιστή δεν κάνει τίποτα. Αρχικά υπέθεσα μήπως ήταν πρόβλημα του φορτιστή αλλά δοκιμάζοντας σε Ε700 που έχω και χρησιμοποιώ τον ίδιο φορτιστή είδα ότι εκεί φορτίζει κανονικά. Επομένως δεν είναι πρόβλημα φορτιστή.

 

Αν δοκιμάσω 2-3 φορές στιγμιαία αρχίζει και φορτίζει μετά από λίγο όμως εμφανίζει ένα περίεργο μήνυμα : "Δε γίνεται φόρτιση μέσα από usb" ???

Όταν συμβαίνει αυτό παρατηρώ ότι η μπαταρία έχει φορτίσει ελάχιστα. Ανοίγω το τηλέφωνο για 2-3 λεπτά μετά όμως λόγω άδειας μπαταρίας σβήνει πάλι.

 

Και ένα ακόμα περίεργο. Αν βγάλω και βάλω τη μπαταρία (χωρίς να έχω συνδέσει φορτιστή) μου δείχνει ότι φορτίζει ...

 

Τι μπορεί να συμβαίνει άραγε?

 

Υ.Γ: Μέχρι να συμβεί αυτό εχθές το κινητό δεν παρουσίασε κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε με την μπαταρία ούτε με τίποτα άλλο.

Χρήση κινητού: Γύρω στις 25ώρες μηνιαίως.

 

Ευχαριστώ.

A.T
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει τα τελευταίο δεξιά κουμπί να δείχνει δυο βελάκια που σχηματίζουν κύκλο.

 

Κλαψ! Έχασα το κινητάκι μου και δεν το βρίσκω πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hi

paidia sorry an enoxlo alla i selides einai polles kai i erotisi apli.

pos mporo na metafero ta sms apo to d500 ston upologisti mou.

 

thanks in advance

 

ciao

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τον κωδικο τηλεφωνου?ειναι μεγαλη αναγκη.

88888888 (8 φορες το 8)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...