Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περίπτωση αποτυχίας της προηγούμενης λύσης μπορείς να αλλάξεις το ύψος στο 144 επιλέγοντας το Custom Resize με το Letterboxing αποεπιλεγμένο, θα έχεις όμως αλλαγή στην αναλογία πλευρών και παραμόρφωση αντικειμένων.

 

File xux exeis vrei ton mpela sou.

Autes oi liseis leitourgisan teleia to apotelesma einai

para poli kalo san eikona alla exo provlima me ton ixo

sxedon den akougetai katholou....metatrepo video apo DVD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Autes oi liseis leitourgisan teleia to apotelesma einai

para poli kalo san eikona alla exo provlima me ton ixo

sxedon den akougetai katholou....metatrepo video apo DVD

Κατ' αρχήν δοκίμασε ένα βίντεο MP4 που μετέτρεψα από DVD για να δεις αν υπάρχει πρόβλημα με τον ήχο. Χρησιμοποίησα το Nero Recode με τις τυπικές ρυθμίσεις. Αν το δικό μου βίντεο έχει ικανοποιητικό ήχο τότε ενδεχομένως ο αρχικός ήχος του DVD σου να έχει χαμηλή ένταση. Αν δεν συμβαίνει αυτό δοκίμασε να κάνεις τη μετατροπή σε βίντεο MP4 μέσω των δωρεάν εργαλείων. Αν δεν δουλέψουν οι τυπικές ρυθμίσεις δοκίμασε να αποεπιλέξεις το Volume Normalize στο Dbpoweramp. Αν και με αυτό δε δεις αποτέλεσμα επεξεργάσου το αρχείο audio.wav με το Nero Wave Editor ώστε να αυξήσεις την ένταση του ήχου πριν κάνεις την μετατροπή σε AAC. To Nero Wave Editor περιλαμβάνεται στο Update-Package 1. Παρεπιπτόντως ο σύνδεσμος στο βιντεό σου δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως ο σύνδεσμος στο βιντεό σου δεν λειτουργεί.

To allaksa, elpizo tora na einai ok.

 

Telika o ixos tou 3gp itan para poli dinatos(eos paramorfomenos)

kai stin sigrisi metaksi tous

to mp4 exane arketa.

Opote ola kala den tha se ksanazaliso. Thanx

Link to comment
Share on other sites

PAIdia kalispera,den kserw an eipwthike nwritera,pantws egw den to eida kapou.Apefthinomai kuriws pros autoys pou piran to kinito:

exei radiofwno telika?

euxaristw

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

P.s. kai mipws tha mporouse na mou pei kapoios ti perilamvanei to kouti ektos apo siskevi kai fortisti otan to agorazeis?

Euxaristw

 

 

lepon exoume kai leme exei:ena fortisti xrwmatos gri ,hands free, mia mpataria, 3-4 vivlia manual,ena ekswteriko megafwnaki kai auta

sou kanoun Itseto? :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

exei radiofwno telika?

euxaristw

 

Οχι,αλλά τι να το κάνει οταν μπορείς να βάλεις mp3 :p

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

lepon exoume kai leme exei:ena fortisti xrwmatos gri ,hands free, mia mpataria, 3-4 vivlia manual,ena ekswteriko megafwnaki kai auta

sou kanoun Itseto? :rolleyes:

fotis74 Se euxaristw gia tin apantisi!

An mou kanoun leei>????Safws..an fantasteis oti edwsa tosa lefta gia ena 6600 kai den eixe tipote mesa- oute ena handsfree pou leei o logos!Na min pw gia tin motorola!Tsigkounides entelws... :lol: :O

Ps.Otan les megafwnaki ti ennoeis?Pou to xrisimopoioume ayto? :worry:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Οχι,αλλά τι να το κάνει οταν μπορείς να βάλεις mp3 :p

 

Kali fasi to mp3 den lew.Fusika exei kai ta kala toy...Protimw omws na exei kai to radiaki toy...Mhpws kserete an uparxei kanena programma pou na mporoume na to katevasoume kai na to egkatastisoume sto thlefwno?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη στην αγορά κάποια μεγαλύτερη μπαταρία (από τη standard);
all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ανακάλυψα κάτι που νομιζω οτι είναι πρόβλημα στο κινητο και θέλω να το κοιτάξετε κι'εσεις να μου πείτε αν ισχύει :

Στα μυνήματα sms έχει την επιλογή ρυθμίσεις και μετα μια επιλογή υποστήριξη χαρακτήρων .Εκεί έχει 3 επιλογές :αλφάβητο GSM, UNICODE, αυτόματο.

Λοιπόν, όταν έχω επιλέξει την επιλογή αλφάβητο GSM, τοτε στην δημιουργία νέου μηνυματος sms δεν μπορείς να γράψεις μικρά ελληνικά αλλα μόνο κεφαλαία και μέχρι 160 χαρακτήρες.

Ενω οταν επιλέξω την επιλογή unicode στην δημιουργία νέου sms μου επιτρέπει ναν γράφω μικρούς ελληνικους χαρακτήρες αλλα μόνο 70 χαρακτήρες.Μετα τους 70 στο στέλνει σε 2 μηνύματα, μετά τους επόμενους 70 σε 3 μηνυματα κ.ο.κ.

Επίσης στην επιλογη αυτόματο λειτουργεί οπως και στην επιλογη unicode.

Με τα αγγλικά δεν έχει κανένα πρόβλημα σε καμια απο τις 3 επιλογες.Το δοκίμασα.

Δοκιμάστε κι'εσεις αυτα που σας ανέφερα και πείτε μου αν ισχύει και σε σας για να ξέρω.

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Καλό σαββατοκύριακο σε όλους.

Αντώνης Κ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται και ισχύει και σε μας :) :).Και στο Ε700 τα ίδια προβληματα είχα μεχρι να καταλάβω τι παίζει
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erwtisi stous katoxous tou D 500:

otan xtipisei to kinhto kai den to sikwsei kapoios auto meta apo lepta mporei na se eidopoihsei me kapoio ixo oti eixame mia anapanthth klisi?

 

Den eixa pote SAMSUNG gi ayto rwtw (sta motorola poy eixa ipirxe ayti i dianatothta kai einai poli boliko ayto)

 

Euxaristw!

Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erwtisi stous katoxous tou D 500:

otan xtipisei to kinhto kai den to sikwsei kapoios auto meta apo lepta mporei na se eidopoihsei me kapoio ixo oti eixame mia anapanthth klisi?

 

Den eixa pote SAMSUNG gi ayto rwtw (sta motorola poy eixa ipirxe ayti i dianatothta kai einai poli boliko ayto)

 

Euxaristw!

οχι φιλε μου αυτη τη ρυθμιση δεν της εχει την εχει ομως για τα μηνυματα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

tony φιλε μου εγω παντως απο τη στιγμη που μπορει να στειλει 160 χαρακτηρες σε μηνυμα δε το λεω προβλημα του κινητου οποτε και δε καθομαι να το σκαλισω περαιτερω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την υποστήριξη χαρακτήρων στα sms, αυτό είναι κάτι φυσιολογικό. Γίνεται και με κάποιες άλλες συσκευές. Πάλι καλά που αλλάζοντας γραμματοσειρά, μπορεί και στέλνει ένα sms με 160 χαρακτήρες. Σε κάποιες nokia για παράδειγμα, αυτό είναι μόνιμο πρόβλημα..

 

Μπορώ να ρωτήσω και γώ κάτι; Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολο, γιατί όταν λαμβάνω sms από κάποιον και είναι διπλό (άνω των 160 χαρακτήρων) έρχεται μισό και φαίνεται ένα σπασμένο φακελάκι στην οθόνη του κινητού. Το μήνυμα δεν έρχεται ποτέ όλο και στο καπάκι λαμβάνω ένα ακόμη μήνυμα με σπασμένο φακελάκι, στο οποίο δεν φαίνεται τίποτα μέσα και η μόνη επιλογή που μου δίνεται είναι η διαγραφή του συγκεκριμένου sms.

Billakos
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω δε μου το χει κανει ποτε αυτο δε μου λες στο κανει με οποιοδηποτε κινητου που σου στελνει πανω απο 2 μηνυματα?γιατι πολλες φορες εχω δει και ασυμβατοτητα 2 κινητων στα μηνυματα πανω απο 160 χαρακτηρων

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω δε μου το χει κανει ποτε αυτο δε μου λες στο κανει με οποιοδηποτε κινητου που σου στελνει πανω απο 2 μηνυματα?γιατι πολλες φορες εχω δει και ασυμβατοτητα 2 κινητων στα μηνυματα πανω απο 160 χαρακτηρων

 

Δεν το θυμάμαι αν γίνεται με όλα τα κινητά, αλλά γίνεται με πάρα πολλά..

Billakos
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την υποστήριξη χαρακτήρων στα sms, αυτό είναι κάτι φυσιολογικό. Γίνεται και με κάποιες άλλες συσκευές. Πάλι καλά που αλλάζοντας γραμματοσειρά, μπορεί και στέλνει ένα sms με 160 χαρακτήρες. Σε κάποιες nokia για παράδειγμα, αυτό είναι μόνιμο πρόβλημα..

 

Μπορώ να ρωτήσω και γώ κάτι; Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολο, γιατί όταν λαμβάνω sms από κάποιον και είναι διπλό (άνω των 160 χαρακτήρων) έρχεται μισό και φαίνεται ένα σπασμένο φακελάκι στην οθόνη του κινητού. Το μήνυμα δεν έρχεται ποτέ όλο και στο καπάκι λαμβάνω ένα ακόμη μήνυμα με σπασμένο φακελάκι, στο οποίο δεν φαίνεται τίποτα μέσα και η μόνη επιλογή που μου δίνεται είναι η διαγραφή του συγκεκριμένου sms.

 

Υπάρχει μια ασυμβατότητα με τις διάφορες γραμματοσειρές που χρησιμοποιεί η κάθε εταιρεία.Πιστεύω οτι όλες οι εταιρείες θα συμφωνήσουν κάποια στιγμη σε κάποια πρότυπη γραμματοσειρά και θα είναι όλα καλα.

Πάντως στο d500 υποστηρίζεται η unicode η οποία αναγνωρίζεται διεθνώς και σε κινητά αλλά και σε υπολογιστές !!!

Κάλο απόγευμα σε όλους και καλή επιτυχία στην Εθνική μας !!!

Αντώνης Κ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ενω μπορω να κανω αποστολη ηχων,φωτο,video κτλ μεσω bluetooth σε αλλο κινητο (συγκεκριμένα με sonyericsson K700 ) και η αποστολη γινεται με επιτυχια , δεν μπορω να λάβω απο το K700 ηχους ,φωτο, video κτλ.

 

Συμβαινει ομως το εξεις : οταν κανω περιηγηση στα αρχεια του K700 τοτε μπορω να λάβω τα αρχεία. Με τις υπεριθρες δεν υπάρχει κανένα προβλημα.

 

Να πω επισης για το bluetooth οτι η λειτουργεία ασφάλειας είναι ανενεργη , η εμφάνηση του τηλεφώνου μου ενεργη , και το Κ700 περιλαμβάνεται στη λιστα με τις συσκευες μου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαπιστωσα ενα προβλημα μικρο βεβαια αλλα τουλαχιστον σε αλλα κινητα που ειχα δεν παρουσιαζοταν.Οταν ακους mp3 με το handsfree και σε καλεσει καποιος τοτε ναι μεν το mp3 σταματα να παιζει αλλα ο ηχος κλησης δεν μεταφερεται στα ακουστικα.Το ιδιο και οταν εχεις απλα τα ακουστικα στα αυτια σου και σε καλεσουν παλι ο ηχος δεν μεταφερεται.Ειναι ετσι ή υπαρχει καποια ρυθμιση που το διορθωνει?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...