Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έβαλα την 062 το recovery γιατί δεν μου το παίρνει με το flash tool.. βάζω το 2.6.3.0 μήπως πρέπει να βάλω άλλο?

και κάτι άλλο,δεν βρίσκω το εικονίδιο του gps ,γνωρίζει κάνεις κάτι?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ό,τι προκύψει κάνοντας τα παρακάτω, δεν φέρω καμία ευθύνη. Εγώ τα έκανα στο δικό μου και όλα δούλεψαν τέλεια.

 

Προτείνω την Carliv_Touch_recovery_2-7_Lenovo_S660 (ψάχτε την στο XDA) που την περνάς χωρίς την βοήθεια υπολογιστή, με το mobileuncle tool πολύ απλά. Δεν χρειάζεσαι flash tool. Γιατί δυσκολεύετε τη ζωή σας?

 

Ρίχτε την recovery και την ROM κιτκατ 062 (η καλύτερη) χύμα στην microsd.

 

Κάντε backup στον υπολογιστή ό,τι νομίζετε ότι χρειάζεστε από τον χώρο αποθήκευσης του τηλεφώνου γιατί θα χαθούν όλα. Επίσης συγχρονίστε τις επαφές σας στο gmail για να μην τις χάσετε. ΑΝ δεν το έχετε κάνει, μπείτε στις επιλογές των "Ατόμων" και κάντε αντιγραφή των επαφών στο gmail.!

 

Mε την εφαρμογή mobileuncle tool που θα κατεβάσετε από το google play, θα εγκαταστήσετε τη recovery με τον εξής τρόπο:

Ανοίγετε το mobileuncle tool και πατάτε Recovery update. Θα σας πάει να την επιλέξετε (αυτή που βάλατε μέσα στη microsd) την επιλέγετε και κάνει εγκατάσταση και επανεκκίνηση. Έτσι αποκτήσατε τη recovery.

 

Στη συνέxεια μέσω αυτής της recovery flashάρετε την ROM 062 που έχετε επίσης βάλει μέσα στην microsd ΑΦΟΥ πριν έχετ κάνει wipe τα πάντα! (Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά Wipe cache, wipe Dalvic και μετα update zip from SD card την ROM)

 

Η ROM 062 όμως δεν είναι root και αν ακολουθήσετε τους διάφορους οδηγούς (ελληνικούς και ξένους) για να την κάνετε, θα απογοητευτείτε.

Ούτε καν με φλασάρισμα του su.bin μέσω recovery δεν ρουτάρεται! (ΑΝ δεν κάνετε κάτι πριν)

Και ποιο είναι αυτό το κάτι?

Κατεβάζετε από το play την εφαρμογή superuser και την τρέχετε. Αυτή θα σας καθοδηγήσει μετά για να ρουτάρετε την συσκευή σας. Θα σας ζητήσει να αναβαθμίσετε την su binary μέσω recovery. Βασικά ακολουθήστε ότι λέει δίνοντάς της όλα τα δικαιώματα που ζητάει και το root θα γίνει. (για να σιγουρευτείτε, κατεβάστε την εφαρμογή root checker και τρέξτε την να δείτε αν ρουταρίστηκε το κινητό σας)

 

Happy kitkat ROM :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά έβαλα την 062 το recovery γιατί δεν μου το παίρνει με το flash tool.. βάζω το 2.6.3.0 μήπως πρέπει να βάλω άλλο?

και κάτι άλλο,δεν βρίσκω το εικονίδιο του gps ,γνωρίζει κάνεις κάτι?

 

To εικονίδιο το gps θα το βρεις στο μενού που βλέπεις όταν τραβάς προς τα κάτω το notification menu. Τοποθεσία το λέει.

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

μετα κατάλαβα οτι η τοποθεσία ειναι το gps.

εγω περασα την 062 και δεν μπόρεσα να βαλω το recovery ,και δεν εκανα... =(Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά Wipe cache, wipe Dalvic και μετα update zip from SD card την ROM)

τέλος πάντων το κινητό το έδωσα και δουλεύει σωστά,εαν δημιουργηθεί πρόβλημα θα ακολουθήσω τον οδηγο σου.

ευχαριστούμε για την βοήθεια.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι προκύψει κάνοντας τα παρακάτω, δεν φέρω καμία ευθύνη. Εγώ τα έκανα στο δικό μου και όλα δούλεψαν τέλεια.

 

Προτείνω την Carliv_Touch_recovery_2-7_Lenovo_S660 (ψάχτε την στο XDA) που την περνάς χωρίς την βοήθεια υπολογιστή, με το mobileuncle tool πολύ απλά. Δεν χρειάζεσαι flash tool. Γιατί δυσκολεύετε τη ζωή σας?

 

Ρίχτε την recovery και την ROM κιτκατ 062 (η καλύτερη) χύμα στην microsd.

 

Κάντε backup στον υπολογιστή ό,τι νομίζετε ότι χρειάζεστε από τον χώρο αποθήκευσης του τηλεφώνου γιατί θα χαθούν όλα. Επίσης συγχρονίστε τις επαφές σας στο gmail για να μην τις χάσετε. ΑΝ δεν το έχετε κάνει, μπείτε στις επιλογές των "Ατόμων" και κάντε αντιγραφή των επαφών στο gmail.!

 

Mε την εφαρμογή mobileuncle tool που θα κατεβάσετε από το google play, θα εγκαταστήσετε τη recovery με τον εξής τρόπο:

Ανοίγετε το mobileuncle tool και πατάτε Recovery update. Θα σας πάει να την επιλέξετε (αυτή που βάλατε μέσα στη microsd) την επιλέγετε και κάνει εγκατάσταση και επανεκκίνηση. Έτσι αποκτήσατε τη recovery.

 

Στη συνέxεια μέσω αυτής της recovery flashάρετε την ROM 062 που έχετε επίσης βάλει μέσα στην microsd ΑΦΟΥ πριν έχετ κάνει wipe τα πάντα! (Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά Wipe cache, wipe Dalvic και μετα update zip from SD card την ROM)

 

Η ROM 062 όμως δεν είναι root και αν ακολουθήσετε τους διάφορους οδηγούς (ελληνικούς και ξένους) για να την κάνετε, θα απογοητευτείτε.

Ούτε καν με φλασάρισμα του su.bin μέσω recovery δεν ρουτάρεται! (ΑΝ δεν κάνετε κάτι πριν)

Και ποιο είναι αυτό το κάτι?

Κατεβάζετε από το play την εφαρμογή superuser και την τρέχετε. Αυτή θα σας καθοδηγήσει μετά για να ρουτάρετε την συσκευή σας. Θα σας ζητήσει να αναβαθμίσετε την su binary μέσω recovery. Βασικά ακολουθήστε ότι λέει δίνοντάς της όλα τα δικαιώματα που ζητάει και το root θα γίνει. (για να σιγουρευτείτε, κατεβάστε την εφαρμογή root checker και τρέξτε την να δείτε αν ρουταρίστηκε το κινητό σας)

 

Happy kitkat ROM :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

To εικονίδιο το gps θα το βρεις στο μενού που βλέπεις όταν τραβάς προς τα κάτω το notification menu. Τοποθεσία το λέει.

 

 

Μπορώ πολύ απλά με αυτό τον τρόπο να βάλω το recovery μόνο και όχι την 062? έχω την 058 τώρα και προς το παρόν δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

τον Ιανουάριο που μας πέρασε παρέλαβα από το minideal το Lenovo S660 έχοντας διαβάσει σχόλια εδώ ότι πρόκειται για αξιόπιστο κινητό και γενικά καλή αντιστοιχία valiue for money.

Μέχρι τώρα δεν είχα σχεδόν κανένα πρόβλημα και λειτουργούσαν όλα κανονικά. Χθες όμως έγινε το εξής περίεργο: ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ το play store και το google chrome με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανοίξει καμία σελίδα αλλά και να μην μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή. Δεν χρησιμοποιούσα άλλο περιηγητή οπότε ουσιαστικά λειτουργεί μόνο ως τηλέφωνο τώρα και με τις λίγες ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές (Viber, whatsApp κλπ).

Το πήγα σε 3 καταστήματα στη Θεσσαλονίκη που έτυχε να βρίσκομαι και μου είπαν τα εξής

1)στην κοσμοτε δεν ήξεραν πώς να με βοηθήσουν κι απλώς διαπίστωσαν κι αυτοί το παράξενο του θέματος και με παρέπεμψαν αλλού

2) τεχνικός καταστήματος service μου είπε ότι το κινητό ήρθε rootαρισμένο και αυτό είναι κακό γιατί έτσι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εγγύηση (!) και άφησε να εννοηθεί ότι για να έρθει rootαρισμένο μπορεί και να μην είναι αυθεντικό (!) και με παρέπεμψε να στείλω στο minideal για το πρόβλημα.

3)τεχνικός στο Γερμανό είπε ότι από τη στιγμή που είναι rootαρισμένο αν κάνουμε αναβάθμιση λογισμικού θα γυρίσουν όλα στα κινέζικα οπότε δεν μπορούμε να το κάνουμε ή ακόμα κι αν γίνει σωστά η αναβάθμιση ενδέχεται να ξαναδιαγραφεί αφήνοντας να εννοηθεί οτι έγινε σκόπιμα η διαγραφή από αυτόν που έγινε το rootαρισμα.

όλοι πάντως συμφώνησαν ότι είναι εξαιρετικά παράξενο να έχει διαγραφεί το play store και ότι είναι βασική λειτουργία που δεν διαγράφεται.

 

έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό? ξέρει κανείς πώς μπορώ να χειριστώ την κατάσταση ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλά με το minideal. Μπορεί να έγινε κάποια ενημέρωση λογισμικού και να αναγνώρισε η google οτι είχες σπασμένο play store και έτσι να στο κατήργησε. Γιατι νομίζω πως το pls store δεν συνοδεύει απαραίτητα όλα τα android. Έχω πιάσει κι αλλο κινεζικο που δεν είχε play store. Γι αυτο άλλωστε, σε πολλες περιπτωσεις αν παρατηρήσεις, το minideal ή άλλοι πωλητές σου χρεώνουν εξτρα την εγκατάστασή του.

 

 

 

Και μην αγχώνεσαι. Υπάρχει τρόπος να του εγκαταστήσεις εκ νέου το play store, μέσω recovery. Αλλα εχει περάσει αρκετό καιρός, οποτε πρέπει να ενημεεωθεις σε άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ πολύ απλά με αυτό τον τρόπο να βάλω το recovery μόνο και όχι την 062? έχω την 058 τώρα και προς το παρόν δουλεύει τέλεια.

 

Μπορείς κανονικά. Αλλά η 062 είναι ΠΟΛΥ καλύτερη ROM :) (αυτό είπαν όσοι είχαν την 058 και πήγαν στην 062) Εγώ την έχω πολλούς μήνες και πάει ρολόι χωρίς κόμπλες!

 

Γεια σας,

τον Ιανουάριο που μας πέρασε παρέλαβα από το minideal το Lenovo S660 έχοντας διαβάσει σχόλια εδώ ότι πρόκειται για αξιόπιστο κινητό και γενικά καλή αντιστοιχία valiue for money.

Μέχρι τώρα δεν είχα σχεδόν κανένα πρόβλημα και λειτουργούσαν όλα κανονικά. Χθες όμως έγινε το εξής περίεργο: ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ το play store και το google chrome με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανοίξει καμία σελίδα αλλά και να μην μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή. Δεν χρησιμοποιούσα άλλο περιηγητή οπότε ουσιαστικά λειτουργεί μόνο ως τηλέφωνο τώρα και με τις λίγες ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές (Viber, whatsApp κλπ).

Το πήγα σε 3 καταστήματα στη Θεσσαλονίκη που έτυχε να βρίσκομαι και μου είπαν τα εξής

1)στην κοσμοτε δεν ήξεραν πώς να με βοηθήσουν κι απλώς διαπίστωσαν κι αυτοί το παράξενο του θέματος και με παρέπεμψαν αλλού

2) τεχνικός καταστήματος service μου είπε ότι το κινητό ήρθε rootαρισμένο και αυτό είναι κακό γιατί έτσι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εγγύηση (!) και άφησε να εννοηθεί ότι για να έρθει rootαρισμένο μπορεί και να μην είναι αυθεντικό (!) και με παρέπεμψε να στείλω στο minideal για το πρόβλημα.

3)τεχνικός στο Γερμανό είπε ότι από τη στιγμή που είναι rootαρισμένο αν κάνουμε αναβάθμιση λογισμικού θα γυρίσουν όλα στα κινέζικα οπότε δεν μπορούμε να το κάνουμε ή ακόμα κι αν γίνει σωστά η αναβάθμιση ενδέχεται να ξαναδιαγραφεί αφήνοντας να εννοηθεί οτι έγινε σκόπιμα η διαγραφή από αυτόν που έγινε το rootαρισμα.

όλοι πάντως συμφώνησαν ότι είναι εξαιρετικά παράξενο να έχει διαγραφεί το play store και ότι είναι βασική λειτουργία που δεν διαγράφεται.

 

έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό? ξέρει κανείς πώς μπορώ να χειριστώ την κατάσταση ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Λογικά είσαι με JB 4.2.2. Ακολούθησε τον παραπάνω οδηγό που δίνω κατεβάζοντας την kitkat 062 και την recovery και βάλε αυτές και θα έχεις τα πάντα όλα μέσα (αφού κάνεις backup τα πάντα στο τηλέφωνό σου και συγχρονισμό στο gmail τις επαφές σου κτλ΄για να μην τα χάσεις)

Μην ασχολείσαι με την JB RΟΜ. Η κιτκατ είναι καλύτερη, διαρκεί περισσότερο η μπαταρία και τα πάντα πάνε σφαίρα. Ανοίγεις το wifi και συνδέεται άμεσα, όχι μετά από δευτερόλπετα όπως έκανε στη JB. Πολλές επίσης δυνατότητες στο τηλ κατάλογο αλλά και γενικώς. :)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

νεότερα για το κινητό, καθόλου καλά..... Πήρα τηλέφωνο σε 2 εταιρίες που επισκευαζουν Lenovo, αναφέροντας τι πρόβλημα έχω με το κινητό και δυστυχώς και οι 2 δεν αναλαμβάνουν να το φτιάξουν επειδή λένε πως βραχυκύκλωσε μάλλον ο δέκτης σήματος τηλεφώνου και δεν φτιάχνεται......

 

Έτσι, μου έχει μείνει στο ντουλάπι το κινητό..... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος, να το φλασαρει με καμία άλλη ΡΟΜ, να δούμε εάν φτιάξει;;

 

ΥΓ: είμαι Σέρρες

Καλησπέρα, σήμερα πέρασα την τελευταία 062 έκδοση με τον τρόπο που έβαλε πιο πίσω εδώ στο φόρουμ ένας φίλος, με σύνδεση στον Η/Υ.

 

Μετά το άνοιγμα του κινητού λοιπόν, όλα καλά, πάει σφαίρα, εκτός...... από το γνωστό θέμα που δεν συνδέεται με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.... Ουσιαστικά έχω πλέον στα χέρια μου ένα κινητό για όλες τις χρήσεις εκτός από τη βασική, την τηλεφωνική επικοινωνία... Χαχαχαχαχα

 

Καμιά ιδέα για για τι χρησιμεύει πλέον; Για σουβέρ; Για απλό web browsing; Ως MP3 player;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

χρηση ταμπλετ ;)

εκτος αν δεν συνδεεται ουτε σε wifi

επισης το χρησιμοποιεις ως gps στο αμαξι

 

Tablet με 4,7" οθόνη, θα στραβωθώ......στο WiFi συνδέεται κανονικά, όλα είναι νορμάλ, όλα όμως....εκτός της σύνδεσης σε δίκτυο τηλεφωνίας, δηλαδή σαν τηλέφωνο γιόκ.....

 

GPS ε? Καλή ιδέα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΝ ταμπλετ βρε!! λιγο νετ, κανα παιχνιδακι, καμια ταινιουλα/σειρα. οσο μπορεσεις :lol:

 

gps, mp3 player, κανε το δωρο σε καποιον, πουλα το

Link to comment
Share on other sites

Tablet με 4,7" οθόνη, θα στραβωθώ......στο WiFi συνδέεται κανονικά, όλα είναι νορμάλ, όλα όμως....εκτός της σύνδεσης σε δίκτυο τηλεφωνίας, δηλαδή σαν τηλέφωνο γιόκ.....

 

 

 

 

 

GPS ε? Καλή ιδέα....

 

 

 

Είχα το Lenovo p780 και είχε παρουσιάσει ίδιο θέμα. Ξαφνικά έχανε το σήμα κινητής. Ήταν πρόβλημα της κεραίας εσωτερικά!! Κάπου - κάποτε, είχα βρει έναν οδηγό με φωτογραφίες, που έδειχνε βήμα - βήμα την λύση: Άνοιγμα κινητού και ανόρθωση δυο pins, που στην ουσία ήταν η κεραία (;).

 

 

 

Βέβαια, μπορείς με λιγότερο κόπο και περισσότερο χρήμα να ξεμπλεξεις μια και καλη..

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Lenovo p780 και είχε παρουσιάσει ίδιο θέμα. Ξαφνικά έχανε το σήμα κινητής. Ήταν πρόβλημα της κεραίας εσωτερικά!! Κάπου - κάποτε, είχα βρει έναν οδηγό με φωτογραφίες, που έδειχνε βήμα - βήμα την λύση: Άνοιγμα κινητού και ανόρθωση δυο pins, που στην ουσία ήταν η κεραία (;).

 

 

 

Βέβαια, μπορείς με λιγότερο κόπο και περισσότερο χρήμα να ξεμπλεξεις μια και καλη..

Το θέμα δεν είναι ότι βρίσκει σήμα και το χάνει σε κάποια στιγμή, αλλά δεν συνδέεται ποτέ σε δίκτυο, βγάζει όλο το σήμα της κάρτας με Χ επάνω....

 

Είναι θέμα μητρικής από ότι διάβασα στην ενότητα του S660 σε γνωστό διεθνές φόρουμ...

 

Μακάρι να ήταν κάτι τόσο απλό, θα βρω χρόνο και θα το δοκιμάσω να το κάνω και αυτό...

 

Ευχαριστώ πολύ

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες κάπου αλλού, τότε πάω πάσο. Και εφόσον βλέπεις πως πρόκειται για κάτι που είναι γενικευμένο (όπως άλλωστε και αυτο που σε περιέγραψα για το p780), τότε ισως το κόστος και η ταλαιπωρία, να μην αξίζουν να ασχοληθείς, αφού δεν ξέρεις αν θα έχεις αποτελέσματα.

 

 

 

Άσχετο, αλλά ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση; Το s720 της γυναίκας μου, αντέχει ακόμη μετά από 2,5 χρονια. Η βασική του χρήση βέβαια είναι σαν απλό κινητό, γιατι σέρνεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Άσχετο, αλλά ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση; Το s720 της γυναίκας μου, αντέχει ακόμη μετά από 2,5 χρονια. Η βασική του χρήση βέβαια είναι σαν απλό κινητό, γιατι σέρνεται κανονικά.

 

Είμαι από τους πρώτους που αγόρασαν το s660, εγώ γιατί δεν είχα ποτέ πρόβλημα ρε καρντάση και δουλεύει σαν σκυλί ακόμα, αλλά το προσέχω με την θήκη του δεν μου έπεσε ( δόξα το θεό ) όλα τα πράγματα αντέχουν αρκεί να τα προσέχεις

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Ας με συνχωρεση η διαχειρηση εαν ανοιξα το θεμα σε λαθος ενοτητα και αν ειναι να μεταφερθει στη σωστη.

Πατησα να κανει system upgrade μετα απο πολες ειδοποιησεις που μου εβγαλε και απλα ολλα γιναν μπαχαλο.

Εχει μονο κινεζικα και αγγλικα (τα αγγλικα δεν ειναι θεμα) και χαθηκαν τα παντα απο τη συσκευη.

Το android παρεμεινε το 4.4.2 ελληνικα δεν υπαρχουν και ο assistand manager της lenovo δεν κανει εγκαταστασει το driver μενει εκει για παντα.... Υπαρχει κανας τροπος να το επαναφερο στη προηγουμενη κατασταση του???

Μου εβγαλε ενα μην πριν κατεβασει (647MB) οτι κανει backup,μου την εχει σπασει στα νευρα και θα το σπασω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γραψε μας ποια συσκευη εχεις γιατι αλλιως πως θα σε βοηθησει καποιος....?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη , το μοντελο ειναι Lenovo S660

Εχω φαει το ιντερνετ μπας και βρω κανα port του cyanogen η εστω μια multilanguage rom αλλα απετυχα.

Βρηκα μονο μια αναφορα οτι καποιος developer με ονομα Zorman σε ενα ρωσικο φορουμ εκανε port το Cyanogem 12.1 με μονο προβλημα τα πενταψηφια νουμερα που σε καλουνε με αστερισκο στην αρχη τους οτι τα εμφανιζει σαν Αγνωστος αριθμος.

Εστω εαν μπορουσα να κανω αναβαθμιση μονο το android σε πολυγλωσικο θα ηταν σωτηριο,μεχρι να βγει μια ρομ της προκοπης.

 

Χιλια συγνωμη και παλι.

 

ΥΓ.

Το τηλεφωνω δουλευει αυτη τη στιγμη αλλα εχασα τα παντα εστω και εαν ανεφερ οτι εκανε backup δεν φαινεται πουθενα και δεν υπαρχουν επιλογες στο Lenovo assistant για επαναφορα συστηματος απο το υποτιθεμενο backup....

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθα αυτά και καθάρισες. ROM KitKat 4.4.2.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6303181#post6303181

 

Κατέβασε την ΡΟΜ από εδώ https://cloud.mail.ru/public/9e8c8595bedc/update_062.zip

και την Recovery από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=95864024717066701

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις οδηγιες και το χρονο σου.

Αυτη τη στιγμη κατεβαζω τη ΡΟΜ (σερνετε το σαιτ 80kbps).

Μια ερωτηση,εχω περασει το TWRP (μεσω του flash tool) εαν κανω skip το recovery και κανω εγκατασταση της ΡΟΜ μεσω του TWRP θα εχω θεμα (κανοντας ασφαλως επαναφωρα εργοστασιακων ρυθμισεων και wipe cache κλπ) ?

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω και θα ενημερωσω.

Σε ευχαριστω και παλι.

 

ΥΓ.

Θα ξαναριξω και μια ματια για το port του Zormax Cyanogen 12.1 v(?) μπας και βρω τιποτα στα αγγλικα και βγαλω ακρη.

Τα ρωσικα φορουμ ειναι χειροτερα απο τα κινεζικα...ειδικα εαν γραφουν developers...

Link to comment
Share on other sites

@ALXGS

Χμμμ παρατηρησα το εξεις.

 

Η ρομ που μου ειπες ειναι 500ΜΒ

Η ρομ του XDA ειναι 824ΜΒ XDA

Τις κατεβασα και τις δυο πια να βαλω τελικα,τωρα το ειδα.

Edited by moyia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...