Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με το δικό μου κινητό δεν βγάζω ούτε τις μισές σε ούτε μισή μέρα χρήσης. Πλάκα μας κάνεις;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πήρα επιτέλους στα χέρια μου, (είναι και root έτοιμο) αλλά πείτε μου κάτι ρε παίδες!

Έκανα μπακάπ τα πάντα από το άλλο τηλέφωνο και μάλιστα χώρια. Ένα μπακαπ τα δεδομένα συστήματος και άλλο μπακάπ τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους.

Μετά πάω στο καινούριο τηλέφωνο, κατεβάζω το titanium καταρχήν και του λέω επαναφορά εφαρμογών και δεδομένων αλλά παρόλο που μου λέει οκ, δεν μου επαναφέρει τίποτα!!! (βέβαια το ΟΚ μου το λέει σε κλάσματα του δευτερολέπτου, άρα δεν επαναφέρει τίποτα) Κάνω κάτι λάθος με το τιτάνιουμ?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αν η αυτονομία του εν λόγω κινητού δεν κρινεται ικανοποιητική, πραγματικα δεν ξέρω που αλλου μπορεί να απευθυνθεί ο συνφορουμιτης...ίσως βαση σπεκς στα thl 4400 ή στο ακόμα ακριβότερο 5000 αλλα αυτό πρεπει να επιβεβαιωθει και δεν βλέπω προς το παρον κινηση στο αντίστοιχο τοπικ.

Υπάρχει βεβαια και η περιπτωση ελαττωματικης μπαταρίας η μη σωστής ρύθμισης της ρομ.

 

Για τα restart υπο πιεση που αναφέρθηκαν πιο πριν έχω να προσθέσω οτι στους 2 μηνες χρήσης δεν έχει συμβεί ουτε μια φορα. Γενικά απροβληματιστη λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

7 ωρες οθόνη ON, δεν είναι μέτρια χρήση...!

Οι περισσότεροι με > 4.5" οθόνη και μπαταρία περίπου 2300mAh, ειναι ενθουσιαμένοι αν φτασουν τις 4 ώρες οθόνη και εσύ διαμαρτυρεσαι για τις 7 ώρες (ως το 19%)!!!

 

Εγώ με το δικό μου κινητό δεν βγάζω ούτε τις μισές σε ούτε μισή μέρα χρήσης. Πλάκα μας κάνεις;;

 

Αν η αυτονομία του εν λόγω κινητού δεν κρινεται ικανοποιητική, πραγματικα δεν ξέρω που αλλου μπορεί να απευθυνθεί ο συνφορουμιτης...ίσως βαση σπεκς στα thl 4400 ή στο ακόμα ακριβότερο 5000 αλλα αυτό πρεπει να επιβεβαιωθει και δεν βλέπω προς το παρον κινηση στο αντίστοιχο τοπικ.

Υπάρχει βεβαια και η περιπτωση ελαττωματικης μπαταρίας η μη σωστής ρύθμισης της ρομ.

 

Δεν ξέρω τα δικά σας τα στάνταρ ρε παιδιά, αλλά μόνο σερφάρισμα στο Internet κάνω κυρίως και κανένα μισάωρο ομιλία το 24ωρο.....εάν αυτά μεταφράζονται σε "Ώρες Οθόνης", δεν φταίω εγώ εάν δεν κρατάει πάνω από 27 ώρες.....περίμενα να μεταφράζονται σε τουλάχιστον 48 ώρες τα 3000mAh.....

 

Επίσης, στο πρώτο screenshot που έχω, εάν εξαιρέσεις το WiFi (26%), τα πρώτα 2 (Mobile Standby + Phone Idle), είναι φυσιολογικό να καταναλώνουν από 30% σχεδόν της μπαταρίας στις 30 ώρες από την φόρτιση??

 

Μήπως ζητάω πολλά τελικά? :lol::lol:

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ε, μάλλον...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και ένα προγραμματακι booster για τα ακουστικά και δεν έπαιζε ραδιόφωνο έτσι το κατηργησα και Οκ , αλλά γενικά με ακουστικά δεν ακούω καλά μόνο με τα ακουστικά του samsung παίζει σχετικά καλά .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα δικά σας τα στάνταρ ρε παιδιά, αλλά μόνο σερφάρισμα στο Internet κάνω κυρίως και κανένα μισάωρο ομιλία το 24ωρο.....εάν αυτά μεταφράζονται σε "Ώρες Οθόνης", δεν φταίω εγώ εάν δεν κρατάει πάνω από 27 ώρες.....περίμενα να μεταφράζονται σε τουλάχιστον 48 ώρες τα 3000mAh.....

 

Επίσης, στο πρώτο screenshot που έχω, εάν εξαιρέσεις το WiFi (26%), τα πρώτα 2 (Mobile Standby + Phone Idle), είναι φυσιολογικό να καταναλώνουν από 30% σχεδόν της μπαταρίας στις 30 ώρες από την φόρτιση??

 

Μήπως ζητάω πολλά τελικά? :lol::lol:

Βασικά την σύγκρισή σου πρέπει να την κάνεις με προηγούμενο κινητό με ανάλογη χρήση. Πχ... εγώ με το ZTE V970 (2πύρηνο με 4,3" οθόνη και 1600Αmh μπαταρία) έκανα μια συγκεκριμένη χρήση και ξέρω πόσο κρατούσε η μπαταρία. Μόλις κλείσω 2-3 κύκλους φορτίσεων με το lenovo, θα σας πω τις διαφορές. Αν και η διαφορά είναι ήδη ορατή. Το σκαλίζω όλη μέρα σήμερα από το μεσημέρι που το φόρτισα στο 100%, με μόνιμα ανοιχτό το wifi κι έχει πάει στο 69% η μπαταρία! Το ZTE θα είχε με το ζόρι 30% τώρα!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πως αλλάζουμε ήχο στο ξυπνητήρι? :wacko:

Πας στην οθόνη που δείχνει την ωρα (η αμέσως επόμενη απο την αρχικη αν υποθέσουμε οτι δεν εχεις αλλάξει κατι) και πατάς κάτω αριστερά το εικονίδιο του ρολογιού. Μετα επιλέγεις (ή ρυθμίζεις αν δεν το εχεις κανει ηδη) το ξυπνητήρι και εκεί σου δίνει επιλογή για ήχο. Δες στο σκρινσοτ εκεί που λέει dreamlandhttp://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47529&stc=1&d=1405684362

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ήθελα Να επισημάνω ότι στα μηνύματα δεν έχει πλήκτρο enter και σε εκείνη την θέση έχει back space σύμβολο, αν ξέρει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει.

Σήμερα το κινητό έκανε 5 φορές restart μόλις πήγαινα να κάνω κάποια λειτουργία, μάλλον πάω για restore , και εφαρμογές έχω μόνο 4-5 επιπλέον από τα Αυτιά που είχε!

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω την πολύ γρήγορη φόρτιση που έχει. Σε 1 ώρα και 30' πήγε από το 14% στο 100% (για 3000Amh μπαταρία, τρομερά γρήγορα!!! Δεν το περίμενα!!!!)

 

Στο μεταξύ από χτες το μεσημέρι πραγματικά το έσκισα. Όλη την ώρα ήταν σχεδόν αναμμένη η οθόνη και το wifi όταν ήμουν σπίτι, ή τα δεδομένα όταν ήμουν έξω. Αρκετό σερφάρισμα σήμερα το πρωί αλλά και πολλά πράγματα για να το φέρω στα μέτρα μου (=συνεχώς αναμμένη οθόνη) (τη νύχτα μάλιστα το είχα ξεχάσει με αναμμένο το wifi) Χτες βράδυ επίσης έπαιζε καμιά μιάμιση ώρα παιχνίδια.

Με όλα αυτά η μπαταρία έφτασε σήμερα στις 4 το απόγευμα στο 14% μετά την 1η φόρτιση που του είχα κάνει. (δηλαδή σε 24 ώρες)

 

Το ΖΤΕ μου με την 1600άρα μπαταρία με όλα αυτά που έκανα, δεν θα έβγαζε ούτε τη χτεσινή μέρα από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ! :lol:

(αφήστε που το ΖΤΕ ήθελε και 3,5-4 ώρες να φορτίσει από το 15% :wacko: )

 

Εν ολίγοις πιστεύω ότι μόλις κάνω μερικούς κύκλους φορτίσεων-αποφορτίσεων, η μπαταρία πραγματικά για τα δικά μου θέλω είναι ικανοποιητικότατη καθότι ΠΟΤΕ δεν το δουλεύω το κινητό όπως έκανα χτες και σήμερα! Βασικά το έκανα επίτηδες για να δω.

Συνήθως το παιδεύω πολύ λιγότερο, άρα η μπαταρία την κόβω Α-ΝΕ-ΤΑ 3 μέρες και πιθανότατα θα βγάλει και την 4η! (θα δώσω feedback όταν μπω σε κανονικούς ρυθμούς!) Μια χαρά δηλαδή!

 

Κάτι ακόμα. Τα ακουστικά που έχει μέσα από τη λενόβο, είναι για τον.... (άσε μην πω!) :p

Δοκίμασα τα καλά ακουστικά που έχω και ο ήχος είναι μια χαρά. Δυνάμωσα και λίγο μέσα από το engineer mode και είναι πολύ καλά τώρα! (βελτιώθηκαν και τα μαμά ακουστικά)

Τα ακουστικά μου είναι Sennheiser. Δίνεις κάτι παραπάνω όταν τα αγοράζεις, αλλά 'φχαριστιέσαι ήχο και ένταση μετά... δεν παίζεις με τις βλακείες που κυκλοφορούν! Aφήστε που τα έχω 5-6 χρόνια και δουλεύουν σαν την 1η μέρα! Φοβερή ποιότητα κατασκευής! Βέβαια δεν είναι handsfree και δουλεύω το μικρόφωνο του τηλεφώνου, αλλά σιγά τα ωά. Κανένα πρόβλημα!

 

Έβγαλα και τον launcher της Lenovo και το δουλεύω με τον οικείο σε μένα Nova Launcher που είναι από τους καλύτερους που έχω δει.

 

Αυτό που δεν μου άρεσε σε σχέση με το ΖΤΕ μου, είναι το wifi. Δεν έχει τόσο καλό σήμα. Είναι ένα κλικ κάτω από το ΖΤΕ, αλλά θα ζήσουμε κι έτσι :D

 

Κατά τ' αλλα, όσο το δουλεύω, τόσο μου αρέσει. Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή αλλά η φωτεινότητά της, στα νορμάλ επίπεδα των περισσότερων κινέζικων (και το ΖΤΕ την ίδια ακριβώς έχει) Σε έντονη ηλιοφάνεια δηλαδή, ψάχνεις για σκιά να δεις ποιος σε καλεί!

 

Πάντως το κινητό μάλλον "φωνάζει" για μια πιο παραμετροποιήσιμη ROM... αλλά δεν θα ασχοληθώ ακόμα. Μου αρέσει κι αυτή.

 

Η κάμερα δεν είναι τίποτα το σπουδαίο, αλλά δουλεύει καλά και το φλας είναι καλό. (καμία σχέση με samsung sony κτλ, αλλά για κινέζικο... καλό και επαρκές!) Μια φωτό που θα χρειαστεί να βγάλεις, θα την βγάλεις μια χαρά. Αν θες ποιότητα, παίρνεις μαζί την ΚΑΛΗ σου φωτογραφική μηχανή. (γιατί κάποιες φωτογραφικές, τραβάνε χειρότερα από κινητά!) :X

 

Αυτά προς το παρών.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δυνάμωσα και λίγο μέσα από το engineer mode και είναι πολύ καλά τώρα!

Πως το κανουμε αυτο φιλε μου; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή Μobileuncle tools από το Play store και μόλις το τρέξεις, του δίνεις δικαιώματα superuser (θα στο ζητήσει)

Μετά μπαίνεις Εngineer mode > Engineer mode (MTK) > και πας δεξιά στην τρίτη καρτέλα που λέει Hardware Testing.

Πατάς Audio > Headset mode επιλέγεις στο Type το Μedia και μετά πατάς Level και επιλέγεις το δυνατότερο που είναι το 14. Από κάτω μετά (εκεί που λέει Max Vol) το κάνεις 150 από 120 που είναι και πατάς δίπλα του το SET.

Έτσι θα σου δυνανμώσουν τα ακουστικά και όταν ακούς mp3 και όταν ακούς ραδιόφωνο.

 

Εκεί μέσα έχει πολλές ρυθμίσεις και μπορείς να παίξεις με διάφορες τιμές, αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε, ΣΗΜΕΙΩΣΕ τις μαμά τιμές μην και χάσεις τη μπάλα και δεν μπορείς να τα επαναφέρεις!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή Μobileuncle tools από το Play store και μόλις το τρέξεις, του δίνεις δικαιώματα superuser (θα στο ζητήσει)

Μετά μπαίνεις Εngineer mode > Engineer mode (MTK) > και πας δεξιά στην τρίτη καρτέλα που λέει Hardware Testing.

Πατάς Audio > Headset mode επιλέγεις στο Type το Μedia και μετά πατάς Level και επιλέγεις το δυνατότερο που είναι το 14. Από κάτω μετά (εκεί που λέει Max Vol) το κάνεις 150 από 120 που είναι και πατάς δίπλα του το SET.

Έτσι θα σου δυνανμώσουν τα ακουστικά και όταν ακούς mp3 και όταν ακούς ραδιόφωνο.

 

Εκεί μέσα έχει πολλές ρυθμίσεις και μπορείς να παίξεις με διάφορες τιμές, αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε, ΣΗΜΕΙΩΣΕ τις μαμά τιμές μην και χάσεις τη μπάλα και δεν μπορείς να τα επαναφέρεις!

 

 

Σημαντική πληροφορία , το κατέβασα και έκανα ότι μας υπέδειξες και όταν πατάω set βγάζει στιγμιαία μια ένδειξη RG RACH ctrl , και από ότι βλέπω δεν κρατά τις ρυθμίσεις που έκανα , μόλις ξαναμπώ είναι στις αρχικές τιμές τα πεδία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή Μobileuncle tools από το Play store και μόλις το τρέξεις, του δίνεις δικαιώματα superuser (θα στο ζητήσει)

Μετά μπαίνεις Εngineer mode > Engineer mode (MTK) > και πας δεξιά στην τρίτη καρτέλα που λέει Hardware Testing.

Πατάς Audio > Headset mode επιλέγεις στο Type το Μedia και μετά πατάς Level και επιλέγεις το δυνατότερο που είναι το 14. Από κάτω μετά (εκεί που λέει Max Vol) το κάνεις 150 από 120 που είναι και πατάς δίπλα του το SET.

Έτσι θα σου δυνανμώσουν τα ακουστικά και όταν ακούς mp3 και όταν ακούς ραδιόφωνο.

 

Εκεί μέσα έχει πολλές ρυθμίσεις και μπορείς να παίξεις με διάφορες τιμές, αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε, ΣΗΜΕΙΩΣΕ τις μαμά τιμές μην και χάσεις τη μπάλα και δεν μπορείς να τα επαναφέρεις!

Εισαι παρα πολυ καλος μπραβο σου!!!Αν μπορεσεις να μας πεις πως θα δυναμωσουμε και λιγο πιο πολυ το wifi θα εισαι τεραστιος!!!Ειδα τις τιμες αλλα δεν τις ξερω δεν τις πειραξα!Το level οντος δεν το κραταει αλλα οταν το βαλεις max vol στο 150 το κραταει!!!Ευχαριστουμε για την πολυτιμη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε συ που είμαι τεράστιος ... αλλού τα έχω διαβάσει κι εγώ κι απλά τα μεταφέρω! :p

Τα φόρουμ γι' αυτό γίνανε, για να αλληλοβοηθιόμαστε σε τέτοια πράγματα.

Για το wifi δεν έχω βρει κάτι σχετικό, αλλά δε βαριέσαι! Εγώ έχω μόνιμη σύνδεση ίντερνετ και δεν με καίει. Σπίτι όταν είμαι, πιάνει παντού εξάλλου :lol:

Τώρα για έξω σε κάνα κατάστημα ΑΝ το χρειαστώ, θα πάω λίγο πιο κοντά στο ρούτερ. Λύσεις υπάρχουν

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Το level οντος δεν το κραταει

 

To level δεν είναι για να το κρατήσει... το λέβελ απλά του ρυθμίζεις πόσο θες να είναι η έντασή του. Το Level 0 δηλαδή είναι το πιο σιγανό, το Level 1 λίγο παραπάνω και ου το κάθε εξής, μέχρι το level 14 που είναι το πιο δυνατό.

Τα άλλα ρυθμίζεις. Το max vol και την στάθμη μέχρι 255 που λέει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , δεν μπορώ να αποθηκεύσω τις ρυθμίσεις για την ένταση των ακουστικών στο MTK .

Το number fix ενώ λέει ότι αφαιρεί το +30 δεν το αφαιρεί άρα πάλι δεν βγαίνουν τα ονόματα ενώ με καλούν, αν όμως του πεις να προσθέσει +30 τότε το κάνει π.χ +30+3069....... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ;

Και παρατήρησα ότι για την εύρεση θέσης μου μέσω του local και της πλοήγησης δεν γίνεται μόλις ανοίξεις το πρόγραμμα αυτόματα , μόνο εάν δώσεις μια διεύθυνση για αναζήτηση θα σου πει που είσαι, αλλιώς δεν βγάζει την θέση μου με τίποτα , περιμένει να δώσω κάποια οδό για να εμφανίσει την διαδρομή από την τοποθεσία μου .

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ

 

Και τώρα παρατήρησα ότι πάλι δεν παίζει το ράδιο , έχω βγάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές και πάλι τίποτα !

Την πρώτη φορά που δεν έπαιζε ήταν υπεύθυνη μια εφαρμογή booster ear για Τα ακουστικά την εβγαλα και επανήλθε, τώρα δεν ξέρω τι φταίει αλλά ράδιο off

Edited by hometech
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να λέτε αν έχετε την μαμά ROM (και ποια?) καθώς επίσης κι αν την έχετε αλλάξει (με ποια)

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις κάτω κάτω στο "Σχετικά με το τηλέφωνο" > "Version infos" > Αριθμός έκδοσης.

Επίσης καλό θα ήταν να λέτε από ΠΟΥ το πήρατε το τηλ κι αν ήρθε root ή όχι.

Μόνο έτσι θα βγάλουμε μια άκρη με όλα αυτά.

 

Πάντως εμένα δεν έχει κανένα θέμα με τα ονόματα. Όποιος κι αν με έχει πάρει που είναι αποθηκευμένος, είτε έχει +30 μπροστά, είτε όχι, μια χαρά εμφανίζεται το όνομά του!

 

Έχω την μαμά ROM 4.2.2 Αριθμός έκδοσης S660_S026_140228 (ήρθε ρουταρισμένο) και αγορά από το to2c.com

 

Ραδιόφωνο κι όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Βασικά δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο ως τώρα. Μόνο την χαμηλή ένταση των ακουστικών, του ραδιοφώνου και του εξωτερικού ηχείου που τα έφτιαξα με τις ρυθμίσεις ΜΤΚ από το mobileuncle.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω κανένα θέμα με τα ονόματα. Όποιος κι αν με έχει πάρει που είναι αποθηκευμένος, είτε έχει +30 μπροστά, είτε όχι, μια χαρά εμφανίζεται το όνομά του!

 

Έχω και εγώ την μαμά ROM 4.2.2 Αριθμός έκδοσης S660_S026_140228 (ήρθε ρουταρισμένο) και αγορά από το Vickmall.

 

Ραδιόφωνο κι όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο ως τώρα.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακριβώς την ίδια έκδοση εμείς!

 

Πάντως αυτό το θέμα με το +30 το έχω δει μόνο σε τηλέφωνα που τρέχουν ROM MAUI !

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με το δίκτυο, συνεχείς αποσυνδέσεις η να μην μπορεί να συνδεθεί καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με το δίκτυο, συνεχείς αποσυνδέσεις η να μην μπορεί να συνδεθεί καθόλου;

Όχι, κανένα πρόβλημα.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...