Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μέσω cwm γίνεται. Έχω φτιαξει zip. Θα το ανεβασω αύριο να την δοκιμάσετε.

 

Φτιάξε ένα λεπτομερές όσο μπορείς μήνυμα με αρχεία και οδηγίες και θα το ανεβάσουμε στο πρώτο post αν υπάρξει ζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να πω οτι είχα εγκατεστημένη την 4.4.2 απο needrom (το δεύτερο update). Απο mtk droid tools φτιαχνετε μια cwm recovery. Μετα reboot σε recovery, wipe dalvic cache, wipe cache, rebοot recover, install το αρχειο και αυτό είναι όλο. Ο σύνδεσμος είναι αυτός https://www.dropbox.com/s/m2370kmu56keg8v/port.zip?dl=0 ακούω εντυπώσεις. Εγώ μετά από 3 μέρες χρήση, καταλαβαίνω ότι το τηλέφωνο πάει σφαίρα. θέλει όμως λίγο φτιάξιμο ακόμα. Edited by CSALAS
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιος, όπως εγώ, που δεν έχει πειράξει το τηλέφωνο από τότε που το παρέλαβε (rooted βέβαια) και τρέχει την 4.2.2 (V3.9), πρέπει να περάσει πρώτα την 4.4?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ναι και νομίζω ναι :)

 

Όταν λες αν μπορώ να κάνω backup και restore, εννοείς αν ξέρω να το κάνω; Το έχω δοκιμάσει μόνο σε προηγούμενο τηλέφωνο. Φαντάζομαι δε θα έχει διαφορά (;).

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις cwm recovery. Δεν ειναι τιποτα. Με mtk droid tools γινεται. Αν δεν εισαι σιγουρος για καθε βημα που κανεις καλυτερα να το αφησεις οπως ειναι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρώ μπαταρία; Αυτή που ήρθε με το κινητό φαίνεται να φούσκωσε ελάχιστα (δεν κλείνει το καπάκι τελείως), είχα και 2-3 άκυρα κλεισίματα τελευταία.

 

Edit: Βρήκα εδώ http://www.banggood.com/Original-2100mAh-Replacement-Battery-For-AMOI-A928W-p-934010.html

 

Καλησπέρα επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, η μπαταρία που πήρες είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν μια χαρά. Ήρθε γύρω στις 10 μέρες. Είναι άσπρου χρώματος, ενώ η εργοστασιακή ήταν μαύρου, αλλά δεν παίζει ρόλο.

 

Όμως δεν ξέρω αν μπορείς τώρα να κάνεις παραγγελία, λόγω των ελέγχων κεφαλαίων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν μια χαρά. Ήρθε γύρω στις 10 μέρες. Είναι άσπρου χρώματος, ενώ η εργοστασιακή ήταν μαύρου, αλλά δεν παίζει ρόλο.

 

Όμως δεν ξέρω αν μπορείς τώρα να κάνεις παραγγελία, λόγω των ελέγχων κεφαλαίων.

 

Έχω τρόπο απλά με παρεξενεψε το χρώμα, πόσο κρατάει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα είναι όπως το βλέπεις στη φωτογραφία του banggood. Κι εμένα με φόβισε στην αρχή, αλλά τελικά δεν είχε σημασία. Μην το σκέφτεσαι.

 

Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα με πολλή χρήση. Έχει τύχει να χρειαστεί να το φορτίσω και μες στη μέρα, αν έπαιξα κάποιο βαρύ παιχνίδι, αλλά πολύ σπάνια. Πιστεύω ότι με μέτρια χρήση μπορεί να φτάσει και τις δύο μέρες.

 

Δεν έχω μείνει ποτέ από μπαταρία πάντως με την καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα είναι όπως το βλέπεις στη φωτογραφία του banggood. Κι εμένα με φόβισε στην αρχή, αλλά τελικά δεν είχε σημασία. Μην το σκέφτεσαι.

 

Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα με πολλή χρήση. Έχει τύχει να χρειαστεί να το φορτίσω και μες στη μέρα, αν έπαιξα κάποιο βαρύ παιχνίδι, αλλά πολύ σπάνια. Πιστεύω ότι με μέτρια χρήση μπορεί να φτάσει και τις δύο μέρες.

 

Δεν έχω μείνει ποτέ από μπαταρία πάντως με την καινούρια.

 

Μία ερώτηση 10 μέρες έκανε περίπου να έρθει; επικοινωνησα σήμερα με banggood και έμαθα πως έρχεται από Κίνα, άλλες αγορές που έχω κάνει από Κίνα έχουν κάνει περίπου μήνα

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν αυτά. Δεν κράτησα την ημερομηνία που μου ήρθε η μπαταρία, αλλά έκανα παραγγελία 23/3 και νομίζω ήρθε μέσα στη Μ. Εβδομάδα (6-9/4), δηλαδή 10-12 εργάσιμες. Αν σκεφτείς ότι μέσα στο Πάσχα αργούν οι παραγγελίες, δε νομίζω να σου κάνει ένα μήνα. Βέβαια, δεν ξέρω πώς είναι η κατάσταση αυτήν την περίοδο στις παραλαβές.
Link to comment
Share on other sites

Διαφημίσεις, βοήθεια

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Συγκεκριμένα μου εμφανίζονται διαφημίσεις στο μέσον της οθόνης. Πρέπει να πατάω το πλήκτρο "πίσω" για να φύγουν και να συνεχίσω. Εχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα? Ποιός ο τρόπος αντιμετώπισης? Εχω δώσει πρόσβαση-δικαίωμα σε κάτι (αθελά μου)?

 

Ευχαριστώ πολύ

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Από πότε στο κάνει αυτό?

 

Ξεκίνα απεγκατάσταση των τελευταίων εφαρμογών που έβαλες μέχρι να σταματήσει να το βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

Από πότε στο κάνει αυτό?

 

Ξεκίνα απεγκατάσταση των τελευταίων εφαρμογών που έβαλες μέχρι να σταματήσει να το βγάζει...

 

Ολες οι διαφημίσεις είναι απο την Google. Τι πρέπει να κάνω για να τις σταματήσω? Δυστυχώς δεν μπορώ να επεγκαταστήσω το Google καθώς έχω Gmail και τις επαφές μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν απεγκαθιστάς το Google διότι θα αρχίσουν τα προβλήματα...

 

Βάλε adfree ή adaway

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν απεγκαθιστάς το Google διότι θα αρχίσουν τα προβλήματα...

 

Βάλε adfree ή adaway

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά θα ήθελα να μου πεις πως το κάνω. Που πρέπει να πάω. Αυτά είναι εφαρμογές ή επιλογές στο Google και αν ναι που είναι αυτές οι επιλογές.

 

Ευχαριστώ tsiv

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά θα ήθελα να μου πεις πως το κάνω. Που πρέπει να πάω. Αυτά είναι εφαρμογές ή επιλογές στο Google και αν ναι που είναι αυτές οι επιλογές.

 

Ευχαριστώ tsiv

Ανδρέας

 

http://adfree.bigtincan.com/

 

Το κατεβάζεις, το εγκαθιστάς και το τρέχεις. Μετά θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση, σημειώστε ότι είμαι αρχάριος στο android, έχω το amoi a928w root υπάρχει περίπτωση ύπαρξης κάποιας εφαρμογής που να εγκαθιστά updates; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...