Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θές την ν5 που σου λέω στείλε πμ με το email σου να την ανεβάσω στο drive;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θές την ν5 που σου λέω στείλε πμ με το email σου να την ανεβάσω στο drive;)

 

Αυτό που με καίει πιο πολύ τώρα είναι οι drivers και ο λόγος που δεν δέχεται το scatter-file... :blink:

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

οκ αφού βρήκα το scatter-file και τους σωστούς drivers (σε ένα ρώσικο σιτε) ήταν πλέον πολύ αργά αφού έχω μπρικαρει (hard-brick) το κινητό με αποτέλεσμα να μην ανάβει ούτε η οθόνη... θα το πάω σε έναν τεχνικό εδώ κοντά και άμα δεν τα καταφέρει μου φαίνεται ότι θα πάει για ανακύκλωση :( :cold:

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρέπει να απενεργοποιησεις την ψηφιακή υπογραφή, δεν είναι τίποτα. ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ Του έχω κάνει ότι μπορέις να φανταστείς, την κατέχουμε την αγγλικήν ή να σου πω οδηγίες? Παλία το αναγνώριζε? Πως το μπρικάρισες?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να flashαρω με το sp tools και εκανα format all (μαζί και το bootloader) ...

Το αναγνωρίζει σαν Alcatel Single RNDIS Interface #2 όταν το συνδέω χωρίς μπαταρία

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

τώρα πλέον δεν ξεκινάει καν, ούτε το κινητό ανοίγει

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς αγγλικά ναι κατα 94% τα καταλαβαίνω

ΥΓ. κοίτα πμ

 

 

ΑΑΑΧ συγκινήθηκα! Μετά την επέμβαση του CSALAS το κινητό για ακόμα μια φορά αναπνέει :')

και φοράει την 4.4.2 με root, store και cwm recovery

(ελληνικά δεν βλέπω αλλά αυτό ποτέ δεν αποτελούσε πρόβλημα)

 

1000 ευχαριστώ και πάλι τον CSALAS για την άμεση βοήθειά του

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χαίρομαι που έφτιαξε x4mour4as:)

 

Βρε salas:p μήπως έχεις βρει miui με Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

τα έχω ψιλοπαρατήσει (εννοώ το ψάξιμο) οπότε δεν ξέρω. μέχρι στιγμής πάντως η v 5 είναι η καλύτερη οπότε μην το ψάχνετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τρελένομαι κιόλας αλλά από τη στιγμή που έχω full backup με TWRP και CWM το να δοκιμάσω κάτι δεν με χαλάει (περνάει και η ώρα):D

 

Και αν δεν μ' αρέσει σε 5 λεπτά το επαναφέρω:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Πήρα και εγω το εν λόγο τηλέφωνο αλλά παρόλο που το ζήτησα δεν μου εχουνε περάσει play store και η rom του είναι μόνο CN\EN.

Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος και έχει υπομονή να μού πει πώς μπορώ να του περάσω multilanguage rom και τα gapps.

Του έχω περασμένη την 4.4.2.

Τώρα που γραφω αυτές τις γραμμές μου μαύρισε η οθόνη και ενώ δείχνει να δουλεύει κανονικά δεν βλέπω τπτ,θα μας τρελλάνει μου φαίνετε...:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια με πιο τροπο μπορω να κανω back up ολες τις επαφες μου απο το αμοι στο pc μου.ειμαι λιγο ασχετος και δε μπορω να το βρω

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις το mail σου (Gmail, Yahoo κτλ) στο κινητό και να κάνεις συγχρονισμό επαφών, έτσι οπότε περνάς νέα επαφή αυτή πάει στο mail και αν αλλάξεις κινητό έχεις πάντα τις επαφές σου, κάνοντας πάντα έναν συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις το mail σου (Gmail, Yahoo κτλ) στο κινητό και να κάνεις συγχρονισμό επαφών, έτσι οπότε περνάς νέα επαφή αυτή πάει στο mail και αν αλλάξεις κινητό έχεις πάντα τις επαφές σου, κάνοντας πάντα έναν συγχρονισμό.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω, αυτή είναι η ενδεδειγμένη λύση πλέον, συγχρονισμός / μεταφορά των επαφών στο google account.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ποιός με ρωτάει αν θέλω τα προσωπικά μου στοιχεία να ανεβαίνουν στο google?:confused::mad:

 

Κανείς προφανώς και για να προλάβω μερικούς σας λέω ότι απέχω από κάθε μορφής φατσοβιβλία , τιτιβίσματα και λοιπά απαράδεκτα:mad:

 

Δεν έχω ανεβάσει ΠΟΤΕ επαφές στο διαδύκτιο , το αρχείο .vcf μιά χαρά την κάνει τη δουλειά του:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και νομίζεις ότι επειδή δεν τις έχεις ανεβάσει στο google, τώρα είναι ασφαλείς οι επαφές σου και δεν έχει κανένας πρόσβαση; Μάλλον δεν γνωρίζεις την ευρύτερη έννοια του smartphone που έχεις κάθε μέρα μαζί σου. Δεν θα το αναλύσω πρώτον γιατί θα απογοητευτείς και δεύτερον επειδή η συζήτηση αυτή δεν αφορά το παρόν θέμα.

 

Συνεχίζουμε εντός θέματος...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν νομίζω ότι είναι ασφαλές τίποτα απλά εγώ δεν συμμετέχω.

 

Είναι θέμα αντίληψης.

 

Τέλος οφτοπικ:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ποιός με ρωτάει αν θέλω τα προσωπικά μου στοιχεία να ανεβαίνουν στο google?:confused::mad:

 

Κανείς προφανώς και για να προλάβω μερικούς σας λέω ότι απέχω από κάθε μορφής φατσοβιβλία , τιτιβίσματα και λοιπά απαράδεκτα:mad:

 

Δεν έχω ανεβάσει ΠΟΤΕ επαφές στο διαδύκτιο , το αρχείο .vcf μιά χαρά την κάνει τη δουλειά του:cool:

 

vcf΄;αν δεν ειναι μεγαλη διαδικασια μπορεις να μου πεις σε δυο σειρες πως να το κανω;ευχαριστω παιδια ολους για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

vcf΄;αν δεν ειναι μεγαλη διαδικασια μπορεις να μου πεις σε δυο σειρες πως να το κανω;ευχαριστω παιδια ολους για τις απαντησεις σας

 

Πήγαινε στις επαφές πάτα το μενού και εξαγωγή επαφών από την π.χ. Sim στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου ή της εξωτερικής κάρτας, μετά αυτό το αρχείο (.vcf) το κρατάς backup στον Η/Υ

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 16/10, στάλθηκε στις 18/10 και έφτασε 31/10 Ελ. Βενιζέλος. Το περιμένω Δευτέρα-Τρίτη να έρθει Θεσσαλονίκη, σωστά;

 

Καλός χρόνος παράδοσης, με 2 ΣΚ και 28η Οκτωβρίου ενδιάμεσα.

 

Τη V5, που προτείνεται από τους περισσότερους, πού τη βρίσκουμε; Στο needrom οι άλλες τρεις λένε τίποτα; (αν και οι 2 λένε χωρίς gapps και root)

Link to comment
Share on other sites

 

Τη V5, που προτείνεται από τους περισσότερους, πού τη βρίσκουμε; Στο needrom οι άλλες τρεις λένε τίποτα; (αν και οι 2 λένε χωρίς gapps και root)

 

Κάπου μέσα στο νήμα είναι.

 

Ψάξτο λίγο...

 

Αυτές στο needrom δεν τις δοκίμασα και δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το νήμα πολύ καιρό και το αρχικό λινκ δε δουλεύει πια. Αν δεν κάνω λάθος όμως είχες πει εσύ σε ένα μέλος να σου στείλει πμ να το ανεβάσεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...