Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να δούμε ποιος θα το παραλάβει πρώτος να μας πει και τις εντυπώσεις του...

 

Στα 188$

http://www.vickmall.com/amoi-a928w-smartphone-mtk6592-octa-core-1-7ghz-ram-2gb-rom-32gb-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Site της AMOI αναφέρει οτι το OS είναι Android 4.4

Σε σχετική ερώτηση στο minideal για το ποιο είναι το σωστό, έλαβα την απάντηση:

dear friend,thanks for your email,i have confirmed the official website ,it shows OS system is android 4.4.

we will correcet the information ,because its the previous information and we are still not updates until now .

thanks for your latest information ,have a nice day.

 

Τι καταλαβαίνει κανείς τώρα;

...Τελικά είναι λάθος. OS 4.2

Edited by ispm
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα κι εγω,για να δουμε.Ημουν αναμεσα σ αυτο και το coolpad f1,αλλα το προτιμησα λογω καλυτερων χαρακτηρηστικων ,κι επειδη το coolpad ηθελε αρκετο πειραγμα για να διορθωσει καποιες ατελειες και δεν το χω.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος n828 μολις ειδα το νημα και κολησα με τη μια οποτε ενας ακομα που περιμενει εντυπωσεις απο τους κατοχους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Γνωριζει κανεις αν το κινητο αυτο (το amoi a928 δηλαδη ) μπορουμε να το κανουμε root?? το εχει προσπαθησει κανεις? αντιμετωπισε κανενα προβλημα? το περιμενω απο μερα σε μερα το κινητο και αμφιτεαλαντευεται η αποψη μου αν πρεπει να το κανω η οχι ενα root...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κυριοι το κινητο το εχω στα χερια μου. με μια πρωτη ματια το κινητο ειναι πολυ εμφανισιμο με γενικα καλη ποιοτητα κατασκευης δλδ δεν παιζουν πλαστικα κ.λ.π το καπακι κλεινει ερμητικα κ.λ.π. εχει παρα πολυ καλη οθονη και πολυ καλη αφη. ωραια χρωματα . led ειδοποιησεων υπαρχει για αναπαντητες και μηνυματα. ελαφρυ και κομψο. απο φωτογραφιες κ βιντεο μια χαρα. κατι αλλο δεν δοκιμασα. το μονο που παρατηρησα κ δεν ειναι και πολυ καλο...μου τρεμοπαιζει η οθονη πολυ ελαχιστα ισα που το πιανει το ματι σου οταν κανεις κληση στο πλαισιο που δειχνει την φωτο του κληθεντος η την εικονα που βγαζει το android.. δεν ξερω τι παιζει..στα αρνητικα τουλαχιστον για μενα το ηχειο του που δεν ειναι και πολυ δυνατο. ακουγεται αλλα θα μπορουσε να ειναι καλυτερο. μου το στειλαν με πολλες κινεζικες εφαρμογες (minideal) αν και τους ειπα να μην βαλουν αλλα οκ τις διαγραφεις και ολα καλα. αν θελετε και ξερετε προτεινετε μου εναν καλο launcher γιατι αυτο που εχει δεν με βολευει. ειχα το apex στο amoin828. τα υπολοιπα μολις τα μαθω κ εγω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια..

Γνωριζει κανεις αν το κινητο αυτο (το amoi a928 δηλαδη ) μπορουμε να το κανουμε root?? το εχει προσπαθησει κανεις? αντιμετωπισε κανενα προβλημα? το περιμενω απο μερα σε μερα το κινητο και αμφιτεαλαντευεται η αποψη μου αν πρεπει να το κανω η οχι ενα root...

 

Root γίνεται και αργά ή γρήγορα θα το κάνεις.

 

λοιπον κυριοι το κινητο το εχω στα χερια μου. με μια πρωτη ματια το κινητο ειναι πολυ εμφανισιμο με γενικα καλη ποιοτητα κατασκευης δλδ δεν παιζουν πλαστικα κ.λ.π το καπακι κλεινει ερμητικα κ.λ.π. εχει παρα πολυ καλη οθονη και πολυ καλη αφη. ωραια χρωματα . led ειδοποιησεων υπαρχει για αναπαντητες και μηνυματα. ελαφρυ και κομψο. απο φωτογραφιες κ βιντεο μια χαρα. κατι αλλο δεν δοκιμασα. το μονο που παρατηρησα κ δεν ειναι και πολυ καλο...μου τρεμοπαιζει η οθονη πολυ ελαχιστα ισα που το πιανει το ματι σου οταν κανεις κληση στο πλαισιο που δειχνει την φωτο του κληθεντος η την εικονα που βγαζει το android.. δεν ξερω τι παιζει..στα αρνητικα τουλαχιστον για μενα το ηχειο του που δεν ειναι και πολυ δυνατο. ακουγεται αλλα θα μπορουσε να ειναι καλυτερο. μου το στειλαν με πολλες κινεζικες εφαρμογες (minideal) αν και τους ειπα να μην βαλουν αλλα οκ τις διαγραφεις και ολα καλα. αν θελετε και ξερετε προτεινετε μου εναν καλο launcher γιατι αυτο που εχει δεν με βολευει. ειχα το apex στο amoin828. τα υπολοιπα μολις τα μαθω κ εγω.

 

Βάλε τον nova launcher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέο μέλος, παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό αλλά ποτέ δεν έγραψα κάτι. Παρήγγειλα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό. Από ali με 134 ευρώ. Πιστεύω ότι είναι τούμπανο για τα λεφτά του. Έφυγε πριν από κανά 2 μέρες. Όταν φτάσει θα σας πω και εγώ τις εμπειρίες μου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο τα σπαει γενικα...το gps πιανει και μες το σπιτι κ κλειδωνει αρκετα γρηγορα..τωρα το δοκιμασα κ αυτο...το μονο αρνητικο μεχρι στιγμης το ηχειο που δεν ειναι δυνατο και δεν ακουγεται ιδιαιτερα..υπαρχει περιπτωση με rout να αυξηθη η ενταση του?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μονο θεματακι με τα κινεζικα ειναι οτι καπου τους ξεφευγει κατι οπως στην φωτο..ξερεις κανεις μηπως κ μπορουμε να διορθωσουμε τα κινεζικα στο κατω μερος της φωτο;;

Edited by mechanical
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο Tutorial για root? προτεινετε να το κανω αμεσως? η στο μελλον.. αυτο που θελω να μαθω ειναι αν το κινιτο θα πηγαινει καλυτερα μετα το root η δεν χρειαζεται και τοσο πολυ.. ποιο πολυ αυτο με ενδιαφερει, αξιζει τον κοπο η οχι? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση μεσα στο φορουμ (στους οδηγους) και θα βρεις τις πληροφοριες που χρειαζεσαι
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την άμεση ανταπόκριση σε απόψεις για αυτό το κινητό.

Είμαι και εγώ ένας από εσάς που ενδιαφέρεται να το αγοράσει.

Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να μου δώσετε μερικές απαντήσεις και να προχωρήσω στη παραγγελία:

 

1. Οι επαφές μου είναι καταχωρημένες όλες στα Ελληνικά. Μπορώ να κάνω εύρεση στην ελληνική στις επαφές?

2. SMS: Με πόσους χαρακτήρες στέλνει μηνύματα? Δηλαδή υποστηρίζει τους 160 χαρακτήρες?

3. Το τηλέφωνο υποστηρίζει keyboard layout ή αλλιώς όπως λέγεται πληκτρολόγιο ενός χεριού.

4. Χρειάζεται Root και αν ναι υπάρχει Root και μπορώ να το κάνω και εγώ ο λίγο σχετικός?

5. Από ότι έχω διαβάσει και έχετε πει και εσείς εδώ, το κινητό διαθέτει το OS Android 4.2. Υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης σε 4.4 και αν ναι , πως? Αυτόματη αναβάθμιση μόλις το παραλάβω? Το ζητώ απο το κατάστημα παραγγελίας ή το κάνω μόνος μόλις το κάνω Root (γίνεται)?

6. Αν έχετε ψάξει, υπάρχει silicon case για το συγκεκριμένο?

7. Γνωρίζετε πόσο είναι ο δείκτης SAR US ή ο SAR EU για κεφάλι και σώμα?

 

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την άμεση ανταπόκριση σε απόψεις για αυτό το κινητό.

Είμαι και εγώ ένας από εσάς που ενδιαφέρεται να το αγοράσει.

Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να μου δώσετε μερικές απαντήσεις και να προχωρήσω στη παραγγελία:

 

1. Οι επαφές μου είναι καταχωρημένες όλες στα Ελληνικά. Μπορώ να κάνω εύρεση στην ελληνική στις επαφές?

2. SMS: Με πόσους χαρακτήρες στέλνει μηνύματα? Δηλαδή υποστηρίζει τους 160 χαρακτήρες?

3. Το τηλέφωνο υποστηρίζει keyboard layout ή αλλιώς όπως λέγεται πληκτρολόγιο ενός χεριού.

4. Χρειάζεται Root και αν ναι υπάρχει Root και μπορώ να το κάνω και εγώ ο λίγο σχετικός?

5. Από ότι έχω διαβάσει και έχετε πει και εσείς εδώ, το κινητό διαθέτει το OS Android 4.2. Υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης σε 4.4 και αν ναι , πως? Αυτόματη αναβάθμιση μόλις το παραλάβω? Το ζητώ απο το κατάστημα παραγγελίας ή το κάνω μόνος μόλις το κάνω Root (γίνεται)?

6. Αν έχετε ψάξει, υπάρχει silicon case για το συγκεκριμένο?

7. Γνωρίζετε πόσο είναι ο δείκτης SAR US ή ο SAR EU για κεφάλι και σώμα?

 

Ανδρέας

1. Ναι μπορεις να κανεις.

2. Με ελληνικους χαρακτηρες το sms ειναι κοντα στους 70. Με αγγλικο πληκτρολογιο στους 160.

3. Δν γνωριζω τι ειναι αυτο φιλε μου.

4. Για ρουτ ειναι γενικο θεμα. Νομιζω οτι ειναι στην κριση σου. Το κινητο λειτουργει μια χαρα σε ολα τα επιπεδα εκτος κ αν θες κατι παραπανω. Τωρα για το αν γινεται δν ξερω. Ισως καποιος πιο εμπειρος στα android κ.λ.π να γνωριζει.

5. Δν ξερω

6. Υπαρχει silicone case ναι οπως και leather case.

7. Αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Mechanical

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η βοήθειά σου ήταν πολύτιμη.

Συνημμένα έχω μια φωτό για το είδος του πληκτρολογίου που ερωτούσα στο προηγούμενο μηνυμά μου. (Σε ορθια θέση χρησιμοποιώ αυτό και αυτόματα σε οριζόντια βγαίνει το QWERTY).

Περιμένω νέα σου.

Ευχαριστώ και πάλι

 

Ανδρέας

Edited by kalandre3
Link to comment
Share on other sites

Στο διαδικτύο υπάρχει η ακόλουθη πληροφορία: SAR. 0.372W/Kg

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Αν όντως είναι αυτή η τιμή του SAR τότε είναι αρκετά χαμηλά και μάλισταχαμηλότερα και απο πολλά επώνυμα.

 

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε οτι ο ήχος δεν είναι δυνατός.

Παραθέτω ορισμένες τιμές που βρήκα στο GSM Arena σχετικά με άλλα κινητά, καθώς δεν κατόρθωσα να βρώ στο διαδίκτυο τιμές για το ΑΜΟΙ.

Αν μπορεί κάποιος ποιό έμπειρος να βρεί τιμές θα ήταν πολύ χρήσιμο για όλους μας.

 

Speakerphone test Voice, dB Music, dB Ringing phone, dB Overal score

LG G2 65.7 62.2 66.2 Below Average

Sony Xperia Z1 (xLOUD) 65.5 62.0 65.8 Below average

Apple iPhone 5s 68.7 66.3 69.2 Average

Nokia Lumia 1020 69.8 66.6 72.5 Good

Samsung Galaxy S5 66.9 66.6 75.7 Good

HTC One 69.3 66.6 75.9 Good

Samsung Galaxy S4 70.6 66.2 77.3 Good

Samsung Galaxy Note 3 70.5 66.6 78.0 Good

LG Optimus G 74.6 71.3 82.7 Excellent

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...