Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και τρεις μερες. Πάρα πολύ ικανοποιημένος από οθόνη (ανάλυση+απόκριση), ταχύτητα. Δεν είχα σημαντικό πρόβλημα υπερθέρμανσης, ίσως λίγο αυξημένη θερμοκρασία όταν βλέπω πολλή ώρα βίντεο. Παιχνίδια με μεγάλες απαιτήσεις δεν παίζω, οπότε δεν έχω άποψη. Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή απλά για να σας πω γνώμη. Η κάμερα είναι μια χαρά. Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και πάλι δεν παρατήρησα ιδιαίτερη διαφορά. Κατέβασα και την εφαρμογή HDcam for android.

 

Το ηχείο είναι όντως χαμηλό. Το σημαντικό μου πρόβλημα όμως είναι το μικρόφωνο, διότι πολλές φορές μου κάνουν παράπονο ότι δε με ακούνε και ο ήχος μου είναι πολύ "βαθύς". Αυτό μπορώ να το φτιάξω από το mobileuncle? Λογικά είναι η επιλογή mic?

UPDATE: Αύξησα όλα τα επίπεδα του mic κατά 10 και με ακούνε λιγο καλύτερα. Λέτε να τα αυξήσω κι άλλο ή είναι επικίνδυνο; Τα σετινγκς είναι: (level 0-74, lev1-122, lev2-242, lev3-166, lev4-242, lev5-202, lev6 έως 10-194, lev11 και πάνω -0)

Δεύτερο update: Τα ανέβασα όλα +5 ακόμα και τώρα είμαι μια χαρά!

 

Τη V5 δεν την πέρασα ακόμα, προς το παρόν είμαι με την 3.9

Edited by PAPakatsiki
update
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ηθελα κι εγω μια την 4.4 γιατι η 4.2 δεν παλευεται....

 

Την δικιά μου που έχω περασμένη, την 4.4, που έχει store, root, recovery, αλλά όχι ελληνικά την βρήκα σε ένα ρώσικο forum... Δεν θυμάμαι ακριβώς που την βρήκα και το Upload speed μου δεν είναι και το καλύτερο, πιστεύω υπάρχουν τα λινκ ήδη στο forum στις προηγούμενες σελίδες.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να την βρω ρε γμτ με τιποτα..Ελληνικα στο πληκτρολογιο εχει;

 

Στο πληκτρολόγιο ελληνικά έχει, μόνο σαν γλώσσα προβολής δεν έχει τα ελληνικά. Άμα θες να προσπαθήσω να ανεβάσω την ρομ πες.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 1 μηνα.Ειναι πολυ καλο.Το προηγουμενο που ειχα ηταν ενα lumia 610 εντελως αχρηστο.Το πηρα απο το minideal 138€ με μια θηκη που εσπασε αμεσως.Χρειαζομαι τη βοηθεια σας σχετικα με τους ηχους της συσκευης.Εκτος απο τους ηχους της sd,οι εργοστασιακοι ηχοι.....που ειναι;;;Ευχαριστω εκ των προτερων.Αντωνης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηθελα να πω το εχω 1 μηνα......

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ καπάκι για το κινητό; Το χρώμα αυτού αρχίζει να σπάει και θα ήθελα ένα άλλο πριν το πουλήσω

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια τωρα που εχει περασει και καποιος καιρος , αν το παραγγελεις με τι εκδοση σου ερχεται ??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα δεν είναι με τι έκδοση έρχεται αλλά ποια είναι η τελευταία έκδοση για να περάσεις στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω χαζέψει μετά απο πολλές αποτυχημένες προσπάθειες για αλλαγή rom μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει ενα cwm recovery για να μπορέσω να φλασάρω απο την sd κάρτα; Η ιστορία ξεκίνησε ξαφνικά με το playstore στη V5 να μη μπορεί να συνδεθεί με το λογαριασμό μου. Εργοστασιακές ρυθμίσεις, σβήσιμο cashe και οτι άλλο υπάρχει στο google δε το διόρθωσε. Προσπάθησα να φλασάρω με διάφορες εκδόσεις του spflash αλλά πέταγε συνέχεια ότι το scatter file name is not legal. Άκρη δε βρήκα και τελικά έβαλα την έκδοση V4 (το scatter.txt εδω δούλεψε) που δεν έχει multilanguage ουτε playstore και άπειρες κινεζιές. Τη ρούταρα με kingo root πέρασα το playstore απο το pc αλλά δεν ανοίγει καν η εφαρμογή. Ένα cwm που κατέβασα απο το Yandex δεν έχει τις επιλογές Advanced -> Wipe Dalvik Cache

Return to recovery main interface Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> Select your ROM. Αφήστε που δε βλέπει την εξωτερική sd παρά μόνο την εσωτερική. Αν υπάρχει και η "A928W_V5.0_INT_USER_2014-03-10" γιατί ενώ την έχω και είχε δουλέψει μια χαρά τώρα το scatter και σε αυτή τώρα μου το βγάζει illegal. Αν μπορεί κάποιος λίγη βοήθεια γιατί αρχίζω και τα παίζω. Σας ευχαριστώ. Υπόχρεος....

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει και η "A928W_V5.0_INT_USER_2014-03-10" γιατί ενώ την έχω και είχε δουλέψει μια χαρά τώρα το scatter και σε αυτή τώρα μου το βγάζει illegal. Αν μπορεί κάποιος λίγη βοήθεια γιατί αρχίζω και τα παίζω. Σας ευχαριστώ. Υπόχρεος....

Στείλε μου το e-mail να σου τη στείλω από το Drive μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να βάλω μια δεύτερη sim για Internet, μπορεί κανείς να μου πει εάν η δεύτερη θέση sim του τηλεφώνου υποστηρίζει 3g; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά. Ένα περίεργο πράγμα συνέβη με την οθόνη. Όταν πατήσω οπουδήποτε επάνω στην οθόνη αλλάζει ο χρωματισμός των pixels σε ένα συγκεκριμένο σημείο μόνο. Όσο πιο κοντά στο σημείο πατήσω τόσο πιο έντονο το φαινόμενο είναι. Φαίνεται πιο πολύ στο μαύρο. Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο δε μου έχει πέσει ποτέ. Απλά όπως είχα αναφέρει και πιο παλιά ανεβάζει υψηλές θερμοκρασίες όταν το ζορίζω. Έχω ξεκινήσει να μιλάω με minideal από χτες και βλέπουμε. Τους έστειλα και ένα βιντεάκι το οποίο ανέβασα και εδώ. https://www.dropbox.com/s/2u00460ksp6syyv/VID_20150211_160134.3gp?dl=0 Έχει παρατηρήσει κάποιος/α άλλος/η κάτι αντίστοιχο; Σας ευχαριστώ όλους.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαίνεται να είναι τα γνωστά "νερά" που κάνει η οθόνη όταν την πιέζεις. Εμφανίζεται το φαινόμενο σε διάφορες συσκευές και έχει να κάνει με την μειωμένη ποιότητα κατασκευής / υλικών, δεν είναι πρόβλημα με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Πάντα δεν στο έκανε αυτό; Εμφανίζεται το φαινόμενο μόνο σε συγκεκριμένο σημείο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το έκανε πάντα. Ήταν σαν υποψία τη προηγούμενη εβδομάδα και κατέβασα το display tester για να το τσεκάρω και έτσι το είδα καλύτερα. Είναι μόνο σε ένα σημείο, αλλά πατώντας οπουδήποτε την οθόνη εμφανίζεται σε αυτό το σημείο και μόνο. Πιστεύεις ότι είναι κάτι που θα μου βγάλει τελείως off την οθόνη; Ωστόσο όλα λειτουργούν κανονικά. Thanks.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 4 ημέρες και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.Πριν είχα το samsung s3 και το amoi αν και υποθετικά είναι μια αγνωστη κινεζιά στέκεται επάξια απεναντί του.Θέματα με θερμοκρασία δεν είχα αν και το τέσταρα με βαριές εφαρμογές και πολλές φορές με παράλληλες ασχολίες (ΤΟ ΜΈΓΙΣΤΟ ΉΤΑΝΕ 37 ΒΑΘΜΟΙ).Εκεί όμως που προβληματίστικα ήτανε με το agry birds transformer όπου για ανεξήγητο λόγο δείχνει να έχει κολλήματα και πάει ένα τικ πιο αργά από οτι τρέχει η ίδια εφαρμογή στο s3.Για κοιτάξτε και εσείς ρε παιδιά και πείτε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρώ μπαταρία; Αυτή που ήρθε με το κινητό φαίνεται να φούσκωσε ελάχιστα (δεν κλείνει το καπάκι τελείως), είχα και 2-3 άκυρα κλεισίματα τελευταία.

 

Edit: Βρήκα εδώ http://www.banggood.com/Original-2100mAh-Replacement-Battery-For-AMOI-A928W-p-934010.html

Edited by PAPakatsiki
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας και πάλι.... Σας φέρνω καλά νέα. Κατάφερα να κάνω port την lollipop στο κινητάκι μας. Εαν ενδιαφέρεστε μπορώ να το ανεβάσω στο dropbox.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...