Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα στην παρεα.1ο ποστ και αφορα την εμπειρια μου με 2 κλωνους.Βιαστικα και δεν το εψαξα πολυ.Πηρα 2 κομματια ντεμεκ 6592 FHD 2 gb ram κτλ κτλ.Τα τηλ ειναι πηραγμενα βεβαια για ψευτικο hardware .Φορανε 6589 1 γβ ραμ 1280 οθονη 5 mp καμερα αντι 16 720 αντι 1080 βιντεο και το 1 ειχε ενα καμμενο πιξελ.Οκ λεω δεν πειραζει το τηλ παει σφαιρα.Δοκιμαζα το gps που δουλευε αψογα και ειχα το τηλ στο ταμπλο του αυτοκινητου.Μετα απο μια πτωση 3cm οπως το ειχα στο ταμπλο,δε δουλευει καλα το g sensor και δεν μπορω να το καλιμπραρω με τπτ.Αγορασα μεχρι και εφαρμογη για καλιμπραρισμα g sensor σε mtk αλλα ειναι πειραγμενη η ρομ και δειχνει qualcom οποτε δε δουλευει η εφαρμογη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Omg!Eκανα dispute και παω για φουλ refund και απο κει που ηρθαν.Τωρα το παθημα δεν εγινε μαθημα και λεω να παρω απο το σαιτ της hdc http://hdcmobile.com/.εκει φαινεται τουλαχιστον να λεν αληθεια για το hardware αφου εχει τον κλωνο σε πολλες versions ,απο 2πυρηνο μεχρι legend.Πως το βλεπετε?Εμενα μου γυαλισε αυτο http://hdcmobile.com/hdc-galaxys-s5-h900-white.html .Εχει 2 Gb ram 16 rom FHD οθονη καλη καμερα και android 4.4

 

Υ.Γ.Ξερει κανεις πως να καλιμπραρω το g sensor?δοκιμασα πολλες εφαρμογες.Αν στρωσει ισως το κρατησω γιατι βαριεμαι τα πανε ελα

 

Πες μας φίλε από πού είχες πάρει τους κλώνους και αν αυτό που σου γυάλισε είναι δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.aliexpress.com/item/Star-S5-i9600-Phone-Air-Gesture-5-0-MTK6582-Quad-Core-1-2GHZ-1GB-4GB-5MP/1789997323.html

 

μετα το κραξιμο εβαλε σωστα specs .οταν το αγορασα ελεγε 6592.Αυτο απο hdc δεν ειναι δικαρτο,εχω δωσει λινκ εχει λεμπτομεριες

Link to comment
Share on other sites

Κανε dispute στο paypal.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

πολλά δεν είναι για κλώνο ? Δεν παίρνεις κάνα επώνυμο με αυτά τα λεφτά να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Μου έκαναν δώρο το SAMSUNG GALAXY S5 (G9006V) κινέζικο.

Εκτός από το πρόβλημα τις μπαταρίας που όπως διάβασα στο myphone λύνεται μόνο με αγορά γνήσιας μπαταρίας, υπάρχει και πρόβλημα με το gps.

Επίσης διάβασα εδώ ότι κάποιος έλυσε το πρόβλημα με το fasterGPS πήγα να το κάνω εγκατάσταση και στο επιτρέπει μόνο αν είναι root το τηλέφωνο

Και εδώ ξεκινάνε τα προβλήματα.

Προσπάθησα με το KINGO ROOT αλλά κολλάει στο waiting for device

Προσπάθησα με το UnlockRoot Pro αλλά δεν έκανε δουλειά

Ίσως να μην είμαι σε σωστό θέμα που βάζω την ερώτηση μου αλλά έψαξα αρκετά στο site και δεν βρήκα καλύτερο μέρος

Αριθμός μοντέλου SM-G9006V

Έκδοση Android 4.4.2

Έκδοση Kernel 3.4.0-965559dpi@SWDD5619#1Wed

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. περιμένω βοήθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Μου έκαναν δώρο το SAMSUNG GALAXY S5 (G9006V) κινέζικο.

Εκτός από το πρόβλημα τις μπαταρίας που όπως διάβασα στο myphone λύνεται μόνο με αγορά γνήσιας μπαταρίας, υπάρχει και πρόβλημα με το gps.

Επίσης διάβασα εδώ ότι κάποιος έλυσε το πρόβλημα με το fasterGPS πήγα να το κάνω εγκατάσταση και στο επιτρέπει μόνο αν είναι root το τηλέφωνο

Και εδώ ξεκινάνε τα προβλήματα.

Προσπάθησα με το KINGO ROOT αλλά κολλάει στο waiting for device

Προσπάθησα με το UnlockRoot Pro αλλά δεν έκανε δουλειά

Ίσως να μην είμαι σε σωστό θέμα που βάζω την ερώτηση μου αλλά έψαξα αρκετά στο site και δεν βρήκα καλύτερο μέρος

Αριθμός μοντέλου SM-G9006V

Έκδοση Android 4.4.2

Έκδοση Kernel 3.4.0-965559dpi@SWDD5619#1Wed

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. περιμένω βοήθεια σας

τι επεξεργαστή εχει; Snapdragon;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις πως το βλέπω αυτό?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z θα σου δώσει πληροφορίες για τον επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Hardware- MT6592

ATTENTION! Requests for confirmation on the device screen are possible!

--- ERROR : SU inaccessible

--- Through CWM it is possible to get root on this phone! Look URLs :

http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?p=502084#p502084

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38337401&postcount=5

Δυστυχώς ούτε με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν υπάρχει τρόπος να το ρουταρο?

 

Παραπάνω όπως βλέπω υπάρχει ένα βίντεο οδηγός συν τους συνδέσμους που έβαλες εσύ ο ίδιος για root.

Δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έκανα και με αυτό αλλά τίποτα. Μήπως πριν ξεκινήσω με κάποιο πρόγραμμα πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο εκτός από την ενεργοποίηση των λαθών USB devices?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεταφέρω τις απόψεις μου για τον κλωνο του s5 που έχω εδώ κ ένα μήνα περίπου.

Το αγόρασα απο εδώ http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

Πήρα το δικαρτο γύρω στα 150€,πωλητής πολύ καλός, έκανε να μου έρθει γύρω στις 25 ημέρες .

Εξωτερικά όλο ίδιο με το αυθεντικό.

Wifi καλό κ γρήγορο

Κάμερα μέτρια αλλά όχι κακή

Εφαρμογές όλες τρέχουν κανονικά.

Μπαταρία όχι καλή,με μέτρια χρήση κάθε μέρα θέλει φορτισμα

Γενικά για τα λεφτά του ειναι πολυ καλό ,το μονο θέμα αρνητικό κ πολυ σημαντικό ειναι ότι με καρτα wind χάνει το σήμα στα καλά καθούμενα,δεν ξέρω το λόγο κ δεν μπορώ να βρω άκρη ,δυστυχώς αυτό ειναι ένα μεγάλο θέμα,έχω δοκιμάσει τα πάντα,εχω μιλήσει κ με τον πωλητή αλλά δυστυχώς δεν εχει βρεθεί λύση,κ άλλο ένα θεματάκι ειναι ότι τα μυνηματα με οποίο προγραμμα και αν κατέβασα στα ελληνικά στέλνει μέχρι 60 χαρακτήρες.

Αυτά για το τηλ. Που σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος ,α μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον geokostas για την βοήθεια του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω 1 κορεάτικο galaxy s4 το SHV-E330S αυτό έχει ενσωματωμένη κεραία για τηλεωραση γνωρίζει κανείς με ποιο πρόγραμμα θα μπορώ να δω live tv στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεταφέρω τις απόψεις μου για τον κλωνο του s5 που έχω εδώ κ ένα μήνα περίπου.

Το αγόρασα απο εδώ http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

Πήρα το δικαρτο γύρω στα 150€,πωλητής πολύ καλός, έκανε να μου έρθει γύρω στις 25 ημέρες .

Εξωτερικά όλο ίδιο με το αυθεντικό.

Wifi καλό κ γρήγορο

Κάμερα μέτρια αλλά όχι κακή

Εφαρμογές όλες τρέχουν κανονικά.

Μπαταρία όχι καλή,με μέτρια χρήση κάθε μέρα θέλει φορτισμα

Γενικά για τα λεφτά του ειναι πολυ καλό ,το μονο θέμα αρνητικό κ πολυ σημαντικό ειναι ότι με καρτα wind χάνει το σήμα στα καλά καθούμενα,δεν ξέρω το λόγο κ δεν μπορώ να βρω άκρη ,δυστυχώς αυτό ειναι ένα μεγάλο θέμα,έχω δοκιμάσει τα πάντα,εχω μιλήσει κ με τον πωλητή αλλά δυστυχώς δεν εχει βρεθεί λύση,κ άλλο ένα θεματάκι ειναι ότι τα μυνηματα με οποίο προγραμμα και αν κατέβασα στα ελληνικά στέλνει μέχρι 60 χαρακτήρες.

Αυτά για το τηλ. Που σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος ,α μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον geokostas για την βοήθεια του

 

Για τα λεφτά του είναι Πολύ ακριβό με τα ίδια και λιγότερα αγόραζες ένα καλό τηλέφωνο χωρίς προβλήματα .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεταφέρω τις απόψεις μου για τον κλωνο του s5 που έχω εδώ κ ένα μήνα περίπου.

Το αγόρασα απο εδώ http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

Πήρα το δικαρτο γύρω στα 150€,πωλητής πολύ καλός, έκανε να μου έρθει γύρω στις 25 ημέρες .

Εξωτερικά όλο ίδιο με το αυθεντικό.

Wifi καλό κ γρήγορο

Κάμερα μέτρια αλλά όχι κακή

Εφαρμογές όλες τρέχουν κανονικά.

Μπαταρία όχι καλή,με μέτρια χρήση κάθε μέρα θέλει φορτισμα

Γενικά για τα λεφτά του ειναι πολυ καλό ,το μονο θέμα αρνητικό κ πολυ σημαντικό ειναι ότι με καρτα wind χάνει το σήμα στα καλά καθούμενα,δεν ξέρω το λόγο κ δεν μπορώ να βρω άκρη ,δυστυχώς αυτό ειναι ένα μεγάλο θέμα,έχω δοκιμάσει τα πάντα,εχω μιλήσει κ με τον πωλητή αλλά δυστυχώς δεν εχει βρεθεί λύση,κ άλλο ένα θεματάκι ειναι ότι τα μυνηματα με οποίο προγραμμα και αν κατέβασα στα ελληνικά στέλνει μέχρι 60 χαρακτήρες.

Αυτά για το τηλ. Που σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος ,α μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον geokostas για την βοήθεια του

 

Η ανάλυση είναι 1280*720 και η μνήμη 1 GB όπως λέει; Έχει και τα λογότυπα της Samsung μπρος και πίσω; Έχω και εγώ Wind, είναι θέμα εταιρείας, δοκίμασες με σιμ άλλης εταιρείας; Να σε ρωτήσω, έχει τη λειτουργία double tap wake up?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω διαβασει και τις 89 σελιδες και πραγματικα καιει το κεφαλι μου...βρηκα αυτο http://www.dhgate.com/product/original-size-1-1-s4-3g-cellphone-i9500-quad/196902160.html#s4-5-1c|627910536 και θελω να μου πειτε αν ειναι οκ..δεν θελω να δωσω για κινεζικο πανω απο αυτα τα λεφτα...τα πραγματικα χαρακτηριστικα του ειναι.. camera 5mp, 1g ram 4g rom,1280x720 display resolution,quad core, 3G δικτυο...επισης στελνει με dhl πραγμα που σημαινει οτι σε 7-8 μερες θα ερθει, και αν γραψουν πανω μεχρι 20 δολλαρια δεν πληρωνεις τελωνειο..τι λετε?

το site ειναι παντως πολυ αξιοπιστο εχω παρει διαφορα πραγματακια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω διαβασει και τις 89 σελιδες και πραγματικα καιει το κεφαλι μου...βρηκα αυτο http://www.dhgate.com/product/original-size-1-1-s4-3g-cellphone-i9500-quad/196902160.html#s4-5-1c|627910536 και θελω να μου πειτε αν ειναι οκ..δεν θελω να δωσω για κινεζικο πανω απο αυτα τα λεφτα...τα πραγματικα χαρακτηριστικα του ειναι.. camera 5mp, 1g ram 4g rom,1280x720 display resolution,quad core, 3G δικτυο...επισης στελνει με dhl πραγμα που σημαινει οτι σε 7-8 μερες θα ερθει, και αν γραψουν πανω μεχρι 20 δολλαρια δεν πληρωνεις τελωνειο..τι λετε?

το site ειναι παντως πολυ αξιοπιστο εχω παρει διαφορα πραγματακια

 

Πεταμένα λεφτά, πάρε κανένα σοβαρό τηλέφωνο θα κλαίς τα λεφτά σου .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...