Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ τελειωσε,πες μας τωρα αυτο το σαιτ το ξερεις?

 

http://www.hotinbuy.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-white-p-1567.html

 

ναι και το μαγαζι και το κινητο.το κινητο το ειχα παιξει λιγο και ειναι για πεταμα το μαγαζη μου εστειλε μετα απο 18 μερες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι και το μαγαζι και το κινητο.το κινητο το ειχα παιξει λιγο και ειναι για πεταμα το μαγαζη μου εστειλε μετα απο 18 μερες

τι εννοεις για πεταμα>?το παραγγειλαμε αρκετοι εχθες αυτο

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις για πεταμα>?το παραγγειλαμε αρκετοι εχθες αυτο

 

Οταν το παρελαβα ειχε 512 ραμ και 4.0.4 αλλο τι εγραφε και 6577 λενε 4.2.2 αλλα εχει 4.04 512,το πουλησα πριν μια εβδομαδα.Το εστειλα πισω φυσικα,ελπιζω να μην στειλει το ιδιο,πριν 1,5 μηνα περιπου το ειχα

Link to comment
Share on other sites

Οταν το παρελαβα ειχε 512 ραμ και 4.0.4 αλλο τι εγραφε και 6577 λενε 4.2.2 αλλα εχει 4.04 512,το πουλησα πριν μια εβδομαδα.Το εστειλα πισω φυσικα,ελπιζω να μην στειλει το ιδιο,πριν 1,5 μηνα περιπου το ειχα

 

οκ νασαι καλα,το εγραψα στο νημα που ανοιξε ο φιλος που το παραγγειλε πρωτος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ημουν μεταξυ NO1 S6 και G4 αλλα τωρα γλυκοκοιταζω πολυ και αυτο που παρεθεσε ο φιλος stargreek που απ'οτι φαινετε εχει ψαχτει πολυ με το θεμα. Αλλα θα περιμενω λιγο ακομα γιατι εχω μια αλλη μεγαλη παραγγελια στα σκαρια.

 

Οσον αφορα το mini S4 απο hotinbuy μαλλον θα ειναι ετσι οπως τα λεει ο φιλος διοτι εγω που εφερα το F9192 που γενικα φαινεται καλυτερο ειναι με 6572, 4G rom και 512 ram με πραγματικο 4.2.2 και φαινετε και πολυ καλυτερη κατασκευη (κρινοντας απο τις φωτο που ανοιχτο το καπακι) και ειναι κανα 30αρι πιο ακριβο. Βεβαια μολις ερθει στα παιδια τοτε θα σιγουρευτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με βαλατε στη πρηζα και το πηρα,αυτο με τις 2 σιμ και logo sam παντου ,αν δω οταν ερθει αν αξιζη:D

 

Σιγουρα θα εισαι οκ φιλικα G.T:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερώνω οτι έφτιαξα καινούργια ρομ και χτυπάει 14.000 σκορ χωρις βεβαια να αφαιρεί αυτονομία μπαταρίας λίγο καλύτερα την κάμερα , μολις τελειωσω και κατι άλλο που θέλω θα ανεβάσω την ρομ στο needrom.com.Πιστεψε είναι καλό το κινητό, για τα 150 ευρώ που κοστίζει πάντα, εχουν περασει πολλά κινέζικα από τα χέρια μου

Σε πιο την έφτιαξες στο N1 S6? αν είναι σε αυτό αν μπορείς να μου πεις πως γίνετε γιατί έχω μπερδευτεί με την αναβάθμιση τώρα έχει την NO1_S6_V1.0_V01_2013-07-20_22:20:43

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο την έφτιαξες στο N1 S6? αν είναι σε αυτό αν μπορείς να μου πεις πως γίνετε γιατί έχω μπερδευτεί με την αναβάθμιση τώρα έχει την NO1_S6_V1.0_V01_2013-07-20_22:20:43

 

Φιλε μου χωρις να εχω παραλαβη ακομη οχι το NO1_S6 αλλα αυτο που προτεινε σταρ ειναι διαφορετικα τηλεφωνα και με λιγοτερες λειτουργειες αυτο που λες πχ smart stay smart view ktlp δεν εχει το δικο σου εαν δεν κανω λαθος παντα καθως εχει και χειροτερη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χωρις να εχω παραλαβη ακομη οχι το NO1_S6 αλλα αυτο που προτεινε σταρ ειναι διαφορετικα τηλεφωνα και με λιγοτερες λειτουργειες αυτο που λες πχ smart stay smart view ktlp δεν εχει το δικο σου εαν δεν κανω λαθος παντα καθως εχει και χειροτερη καμερα

 

Πιο είναι αυτό που λες εσύ εγώ σήμερα το παράβαλα το N1 S6 είναι ακριβός όπως το s4 σε διαστάσεις και βάρος και είναι dual sim έχει καλή κάμερα το μόνο αρνητικό είναι το ασθενές wifi και το gps

Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι αυτό που λες εσύ εγώ σήμερα το παράβαλα το N1 S6 είναι ακριβός όπως το s4 σε διαστάσεις και βάρος και είναι dual sim έχει καλή κάμερα το μόνο αρνητικό είναι το ασθενές wifi και το gps

αυτο εχει πολυ καλο gps kai wifi http://www.youtube.com/watch?v=2Oqyca8L5IQ

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει πολυ καλο gps kai wifi http://www.youtube.com/watch?v=2Oqyca8L5IQ

 

Το είδα το video Πρέπει να είναι ακριβώς τα ίδια από πιο site το πήρες να δω χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το video Πρέπει να είναι ακριβώς τα ίδια από πιο site το πήρες να δω χαρακτηριστικά

 

http://www.aliexpress.com/store/product/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/829861_1262513832.html

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το video Πρέπει να είναι ακριβώς τα ίδια από πιο site το πήρες να δω χαρακτηριστικά

το ΝΟ.1 S6 δεν εχει logo της samsumg

 

κ εγω θα το παραγγειλω απο δευτερα μαλλον. μετα απο πολλη σκεψη, κ αφου ζαλισα πολυ κοσμο, αποφασισα να καταληξω εδω :O ελπιζω να μ βγει καλο

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω το απίθανο V970 και σκέφτομαι για κλόνο s4...

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς; http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend-Dual-Sim

 

Είναι το ίδιο με αυτό που προτείνει ο stargeek;

Ποιo chipset εχει τελικά;

και αν όχι ποιο είναι καλύτερο;

Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε το θέμα wifi & gps

Διορθώνεται το gps με τη γνωστη μέθοδο mtk; ή είναι θέμα κεραίας;

Link to comment
Share on other sites

το ΝΟ.1 S6 δεν εχει logo της samsumg

 

 

κ εγω θα το παραγγειλω απο δευτερα μαλλον. μετα απο πολλη σκεψη, κ αφου ζαλισα πολυ κοσμο, αποφασισα να καταληξω εδω :O ελπιζω να μ βγει καλο

 

Είναι ακριβώς το ίδιο με το N1 S6 η μόνη διάφορα είναι στα logo το μόνο θέμα που θα έχεις είναι με το WiFi και το GPS

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω το απίθανο V970 και σκέφτομαι για κλόνο s4...

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς; http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend-Dual-Sim

 

Είναι το ίδιο με αυτό που προτείνει ο stargeek;

Ποιo chipset εχει τελικά;

και αν όχι ποιο είναι καλύτερο;

Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε το θέμα wifi & gps

Διορθώνεται το gps με τη γνωστη μέθοδο mtk; ή είναι θέμα κεραίας;

 

Απ οτι εχω καταλαβει αυτο το διαστημα π ψαχνω για κινητο, δεν ειναι το ιδιο. αυτο π προτεινε ο stargreek ειναι μονο στη σελιδα π αναφερει. υπαρχουν απειροι κλωνοι(HDC, NO1 s6, κ πολλα 1:1 galaxy s4)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς το ίδιο με το N1 S6 η μόνη διάφορα είναι στα logo το μόνο θέμα που θα έχεις είναι με το WiFi και το GPS

 

Mανωλη εχεις καποιο απ αυτα;

 

 

edit: πηρες το ΝΟ1 S6. τωρα το ειδα. δεν εχει καλο σημα wifi ε??εμενα αυτο με ενδιαφερει κυριως

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω το απίθανο V970 και σκέφτομαι για κλόνο s4...

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς; http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend-Dual-Sim

 

Είναι το ίδιο με αυτό που προτείνει ο stargeek;

Ποιo chipset εχει τελικά;

και αν όχι ποιο είναι καλύτερο;

Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε το θέμα wifi & gps

Διορθώνεται το gps με τη γνωστη μέθοδο mtk; ή είναι θέμα κεραίας;

 

Ειναι άλλο αυτό που λες, το πρόβλημα στο gps, wifiιείναι θέμα κεραίας ειναι ενα αυτοκόλλητο τυπομενο αλλά οτι να ειναι, εαν ηταν θεμα software δεν θα ηταν πρόβλημα θα το έφτιαχνες, το άλλο απο μαμα δεν εχει σοβαρα θεματα, , αλλά γίνεται πολύ καλύτερο με λίγη προσπάθεια.Αυτα τα έχω γράψει πιο πάνω για όποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Ειναι άλλο αυτό που λες, το πρόβλημα στο gps, wifiιείναι θέμα κεραίας ειναι ενα αυτοκόλλητο τυπομενο αλλά οτι να ειναι, εαν ηταν θεμα software δεν θα ηταν πρόβλημα θα το έφτιαχνες, το άλλο απο μαμα δεν εχει σοβαρα θεματα, , αλλά γίνεται πολύ καλύτερο με λίγη προσπάθεια.Αυτα τα έχω γράψει πιο πάνω για όποιον ενδιαφέρεται

 

έχω διαβάσει το νημα και σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Mήπως δοκίμασες αυτό που σου είπα από FCT;

Τι να φοράει άραγε τον exynos ή mtk;

Το παρακολουθώ και στο XDA αλλά δεν έβγαλα άκρη (μάλλον mtk)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2340770

 

Επειδή χρειάζομαι εξίσου καλό wifi & gps αξίζει πιστεύεις το μοντέλο που προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

stargreek εισαι μεγαλο GEEK ! χαχα, φιλικα το λεω ετσι ? μολις διαβασα το thread και ειμαι ετοιμος να αγορασω 2(μου τοχουν ζητησει φιλοι). οποτε το μονο που δεν κανει δηλαδη ακομα κανενας κλωνος ειναι να μετρανε την υγρασια του περιβαλλοντος ε? επισης κανενα δεν εχει αυτο το συστημα που προσαρμοζει στο κινητο τον ηχο αναλογα με το χωρο που βρισκεσαι(σου κανει ακουοραμα και προσαρμοζει ηχο για τα αυτια σου μονο+προσαρμογη ηχου αναλογα το χωρο που βρισκεσαι). λεπτομερειες θα μου πειτε αλλα μονο αυτο δεν εχω δει ακομα. Μιλησα μενα φιλο που δουλευει στη sammy και μου ειπε γιαυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα μολις. Δεν τα ηξερα καν... αλλα στο θεμα μας... stargreek! να σε ρωτησω... ελπιζω στο storage να εχει σωστες τιμες και οχι ... μουφες σαν αυτες του hdc gt-i9502 που εχω τωρα... (δε βρισκω και καμια ρομ... ξερεις μηπως να μου προτεινεις??? εχω δοκιμασει απο needrom αλλα μονο μια παιζει.. αλλα ειναι προβληματικη(fCs). και επισης αυτο με το "βγαλε την μπαταρια για flash" δεν υπαρχει στο hdc. Μονο με μπαταρια φλασαρεται και μονο upgrade, οχι download). σορυ αν σας κουρασα αλλα χαρηκα με το κινητακι που προτεινε ο stargreek. Τοχουν και σε μαυρο και σε ασπρο ετσι ? ναι το εχουν μολις το ειδα. αλλη μια ερωτηση.. πληρωσες κατευθειαν με τα στοιχεια της καρτας τραπεζης ή με καποιο αλλο τροπο πιο ασφαλη ??? τι προτεινεις ? Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

stargreek εισαι μεγαλο GEEK ! χαχα, φιλικα το λεω ετσι ? μολις διαβασα το thread και ειμαι ετοιμος να αγορασω 2(μου τοχουν ζητησει φιλοι). οποτε το μονο που δεν κανει δηλαδη ακομα κανενας κλωνος ειναι να μετρανε την υγρασια του περιβαλλοντος ε? επισης κανενα δεν εχει αυτο το συστημα που προσαρμοζει στο κινητο τον ηχο αναλογα με το χωρο που βρισκεσαι(σου κανει ακουοραμα και προσαρμοζει ηχο για τα αυτια σου μονο+προσαρμογη ηχου αναλογα το χωρο που βρισκεσαι). λεπτομερειες θα μου πειτε αλλα μονο αυτο δεν εχω δει ακομα. Μιλησα μενα φιλο που δουλευει στη sammy και μου ειπε γιαυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα μολις. Δεν τα ηξερα καν... αλλα στο θεμα μας... stargreek! να σε ρωτησω... ελπιζω στο storage να εχει σωστες τιμες και οχι ... μουφες σαν αυτες του hdc gt-i9502 που εχω τωρα... (δε βρισκω και καμια ρομ... ξερεις μηπως να μου προτεινεις??? εχω δοκιμασει απο needrom αλλα μονο μια παιζει.. αλλα ειναι προβληματικη(fCs). και επισης αυτο με το "βγαλε την μπαταρια για flash" δεν υπαρχει στο hdc. Μονο με μπαταρια φλασαρεται και μονο upgrade, οχι download). σορυ αν σας κουρασα αλλα χαρηκα με το κινητακι που προτεινε ο stargreek. Τοχουν και σε μαυρο και σε ασπρο ετσι ? ναι το εχουν μολις το ειδα. αλλη μια ερωτηση.. πληρωσες κατευθειαν με τα στοιχεια της καρτας τραπεζης ή με καποιο αλλο τροπο πιο ασφαλη ??? τι προτεινεις ?

Εγω πλήρωσα με προπληρωμένη κάρτας αλλά εχει και άλλες δυνατές λύσεις το aliexpress.com. rom εχω φτιάξει μια για αυτο με ενοποιημένο χώρο aps και sd και εχω προσθέσει πολλές λειτουργίες, όπου θα την ανεβάσω στο needrom with recovery img. Ασχολουμε με τα mtk πανω απο 4 χρονιά τότε που εδω στο χωρο αλλά κινητά δεν έγραφε κανενας, γιατι το μόνο μου χόμπι ειναι μονο αυτο

Link to comment
Share on other sites

προσκυνω... +58352 !!!! (το σκορ του stargreek στο antutu) :p

 

οποτε αν καταλαβα καλα... κι εδω εχουμε την ιδια ψευτια στις αναφορες των μνημων ε? αντε... φιαξε τη ρομ και οταν θαρθουν τα κινητα μας... θα τη δοκιμασουμε !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...