Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1Στέλιο απο που κατεβάζεις προγράμματα java και 2 σε πιο φακελο ακριβώς τα περνάς στο κινητό?

 

1 τα κατεβάζω από το getjar στο pc (ΌΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ) και βάζω να μου βρεί εφαρμογές για samsung s5230. 2 τα βάζω στην κάρτα μνήμης όπου και να ναι δεν υπάρχει συγκεκριμμένος φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1 τα κατεβάζω από το getjar στο pc (ΌΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ) και βάζω να μου βρεί εφαρμογές για samsung s5230. 2 τα βάζω στην κάρτα μνήμης όπου και να ναι δεν υπάρχει συγκεκριμμένος φάκελος.

 

Συγγνώμη που σε έπριξα αλλα μια και σε βρήκα που έχεις ασχοληθεί με αυτό το κινητό, γίνεται να εμφανίζει φωτογραφία του καλούντα, και πως την περνάω?Επίσης οι φωτογραφική βγάζει μόνο 640χ480?

Link to comment
Share on other sites

1 Συγγνώμη που σε έπριξα αλλα μια και σε βρήκα που έχεις ασχοληθεί με αυτό το κινητό, 2γίνεται να εμφανίζει φωτογραφία του καλούντα, και πως την περνάω?3Επίσης οι φωτογραφική βγάζει μόνο 640χ480?

 

1Δεν με έχεις πρίξει αντιθέτως χαιρομαι που σε βοηθάω.

2Δεν γίνεται αυτό.

3Δυστυχώς ναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω το κινεζικο Airphone No 4.Πως ενεργοποι

ουμε τον αισθητηρα κινησης στο τηλεφωνο?Εχει καταρχη

ν αισθητηρα?Υπαρχει καποιος κωδικος για κρυφες ρυθμισεις?Ευχαριστω πολυ?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! ΕΧΕΙ αγοράσει κανένας Iphone 4 κλώνο με android πάνω να μας πει μερικές εντυπώσεις?

Σκέφτομαι για αυτά τα δυο από fastcardtech.com

 

Hiphone A3-3 Android 2.1

http://www.fastcardtech.com/goods-5406-Hiphone+A3-3+Android+21+OSGPSwifi35inch+Capacitive+multi-touch4Gb+MicroSD+card+free.html

 

Gphone F23 Ciphone 4th Android2.1

http://www.fastcardtech.com/goods-5290-Gphone+F23+Ciphone+4th+Android21+A3+35+Capacitive+multi-touch+screen+wifi+gps+4GB+CPU600+Mhz.html

Link to comment
Share on other sites

είχα κι εγώ ένα από αυτά τα περίφημα iclones. Μοντέλο δε θυμάμαι, πάντως ήταν μία μινι έκδοση.

 

70-80 euros έδωσα, η τιμή ήταν πολύ καλή για την περίοδο της αγοράς (καλοκαίρι 2010). Η διάρκεια ζωής του ήταν περίπου 5 μήνες..

 

το μόνο πραγματικό παράπονό μου ήταν η κακή οθόνη αφής. 0 απόκριση και μάλιστα απαιτούσε ζόρι...

 

κατά τα άλλα, τη δουλειά του την έκανε. Όταν αγοράζεις τέτοια κινητά νομίζω δεν έχεις τρελές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχει γεμίσει σκόνες η οθόνη. τι πρέπει να προσέξω αν θα το ανοίξω για να καθαρίσω την οθόνη?

 

 

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ???????????

 

Αφου βγαλεις τα 4 βιδακια απο πισω, πρεπει να απασφαλισεις τα κλιπακια που το κρατανε ενωμενο, με καποιο εργαλειο σαν λεπτη σπατουλα,κατα προτιμηση πλαστικο.Το κατσαβιδακι ισως το γδαρει.Καποιοι Κινεζοι πουλανε σετ επισκευης.Το μοναδικο ευαισθητο τμημα ,ειναι η καλωδιοταινια (flex) , που ενωνει το digitizer(η οθονη αφης), με το υπολοιπο τηλεφωνο.Σε αρκετους , μετα απο 3-4 καθαρισμους, κοβεται.Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

navi55, ευχαριστω

 

Έχω ποστάρει σε λάθος μέρος. απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292263

 

Εδώ θα δείτε διάφορα;

 

Κινέζικοι Airphone No.4

 

ουκρανικοι iPhone 4 Copy 1:1

http://www.youtube.com/watch?v=LHH29CTI6no&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδια από σήμερα έχω στα χέρια μου http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4300

αρχικά φαίνεται καλό, πρόβλημα έχει ακόμα το γράμμα (π)

είναι ακόμα μικρό δεν μπαίνει στα κεφαλαία, δεν εχει βαθμολογηση πένας

απ ότι είδα, θέλω να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος από που κατεβάζουμε εφαρμογές και αν έχει κάποιος τις ρυθμίσεις για mms cosmote και vodafone???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδια από σήμερα έχω στα χέρια μου http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4300

αρχικά φαίνεται καλό, πρόβλημα έχει ακόμα το γράμμα (π)

είναι ακόμα μικρό δεν μπαίνει στα κεφαλαία, δεν εχει βαθμολογηση πένας

απ ότι είδα, θέλω να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος από που κατεβάζουμε εφαρμογές και αν έχει κάποιος τις ρυθμίσεις για mms cosmote και vodafone???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.:)

 

SoPhone: προσοχή στις απομιμήσεις! :lol:

http://www.greek-iphone.com/20110105/sophone-the-best-china-clone-for-iphone-4/

Link to comment
Share on other sites

SoPhone: προσοχή στις απομιμήσεις! :lol:

http://www.greek-iphone.com/20110105/sophone-the-best-china-clone-for-iphone-4/

 

δεν εχουν σταματημο οι κινεζοι.

τι πουλαει πολυ?το iphone4 και το android...ας τα παντρεψουμε λοιπον!!!χαχαχα:lol::lol::lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν σταματημο οι κινεζοι.

τι πουλαει πολυ?το iphone4 και το android...ας τα παντρεψουμε λοιπον!!!χαχαχα:lol::lol::lol::lol:

 

βρε παιδια να ρωτησω κατι ? εχω στα χερια μου το i4gs ... αυτο το τηλ εχει capasitive οθονη ? σε τι διαφερει απ το k668 ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο έχει 2 εκδόσεις,μια με capacitive οθόνη και μια με resistive.Εσύ θα μας πεις ποιά έκδοση έχεις.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο έχει 2 εκδόσεις,μια με capacitive οθόνη και μια με resistive.Εσύ θα μας πεις ποιά έκδοση έχεις.

 

http://img146.imageshack.us/i/dscn0930q.jpg/

αυτα γραφει πισω βασικα αλλο ειχα παραγγειλει και αλλο μου ηρθε...δεν ξερω τα χαρακτηριστικα του μηπως υπαρχουν καπου εδω μεσα? βασικα ωραιο μου φαινεται αλλα εντοπισα προβλημα στη μουσικη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την οθόνη του.Αν πιάνει με ένα απαλό άγγιγμα τότε είναι capacitive.Δοκίμασε και με ένα στυλό να επιλέξεις κάτι από την οθόνη.Αν δεν πιάνει τότε σίγουρα είναι capacitive.Σε διαφορετική περίπτωση είναι resistive.Πάντως από την στιγμή που δεν σου έστειλαν αυτό που ζήτησες γιατί το δέχτηκες;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!απο οτι βλεπω γινετε χαμος στο διαδικτυο με τα κινεζικα κιν με cacitive οθονη.εχω παραγγειλει και γω ενα k668 ετσι για το χαβαλε και αν δε κανει το θελει ενας φιλος μου...:lol::lol::lol:.ειναι τοση καλη εντελη η οθονη τους ειναι ειναι απλα μια capacitive που απλα ειναι λιγο καλυτερη απο τα παλια κινεζικα?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την οθόνη του.Αν πιάνει με ένα απαλό άγγιγμα τότε είναι capacitive.Δοκίμασε και με ένα στυλό να επιλέξεις κάτι από την οθόνη.Αν δεν πιάνει τότε σίγουρα είναι capacitive.Σε διαφορετική περίπτωση είναι resistive.Πάντως από την στιγμή που δεν σου έστειλαν αυτό που ζήτησες γιατί το δέχτηκες;

 

capacitive ειναι ... προφανως εγινε λαθος... αλλα μηπως ξερεις αν κ ποιες διαφορες εχει με το κ668 ?

Link to comment
Share on other sites

προφανως η αποκριση της οθονης...ολα τα κινεζικα ειναι πανω κατω τα ιδια σε υλικα και δυνατοτητες...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

προφανως η αποκριση της οθονης...ολα τα κινεζικα ειναι πανω κατω τα ιδια σε υλικα και δυνατοτητες...

 

αν εχει διαφορες μονο στην οθονη τοτε καλα ειμαστε... γιατι αυτο που εχω εχει πολυ καλη αποκριση ....

Link to comment
Share on other sites

πιθανον!αλλα αν οι οθονες capacitive ποθ λενε τα παιδια ειναι σαν αυτες που εχω στο νου μου μιλαμε για μεγαλη διαφορα στο θεμα οθονη!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πιθανον!αλλα αν οι οθονες capacitive ποθ λενε τα παιδια ειναι σαν αυτες που εχω στο νου μου μιλαμε για μεγαλη διαφορα στο θεμα οθονη!

 

ναι το εχω διαπιστωσει και εγω... πριν καιρο ειχα το m002l και τολμω να πω η διαφορα ειναι σαν τη μερα με τη νυχτα . . .

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παλια το κ599 σαν το δικο σου ειναι ιδιο.καλο κινητο αλλα το δωσα σε φιλο λογω ελειψης κινητου...απο οτι ακουω ομως ειμαι μεγαλες οι διαφορες...τωρα αν κανουν και τπτ αλλο εκτος απο το να εχουν καλη οθονη δεν εχω ιδεα!!!:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

k668-i4gs με capacitive ειναι ιδιο εργοστασιο εντελει η το ενα παρετε η το αλλο εχουν ιδιες δυνατοτητες το λογοτυπο αλλαζει ,αυτο λεν οι δικες μου πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μου ηρθε το kiphone 4gs και μπορω να πω ειναι καλυτερο απο οτι το περιμενα...εχω 1 θεματακι ομως με το ωετ κανω συνδεση wifi συνδεεται αλλα δεν μου ανοιγει το οπερα βγαζει κατι σφαλμα..εχετε καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

k668-i4gs με capacitive ειναι ιδιο εργοστασιο εντελει η το ενα παρετε η το αλλο εχουν ιδιες δυνατοτητες το λογοτυπο αλλαζει ,αυτο λεν οι δικες μου πληροφοριες

 

καλα ναι ουτως η αλλως 2-3 εργοστασια τα φτιαχνουν τα κινητα αυτα και τα μοιραζουν στους "πωλητες".

και και ασχετο,οι θηκες απο το κανονικο iphone κανουν στο κ668?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...