Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κινητα απο e-mobilo ερχονται μεσω ταχυδρομειου κανουν περιπου 10-15 μερες, και δεν χρειαζεται να πληρωσεις τιποτα εξτρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα προχθές το συγκεκριμένο κλώνο (κινέζικο) και την πάτησα.

Καταρχήν μου ήρθε με την μια μπαταρία χαλασμένη (φορτίζει μεχρι την μέση)

Η άλλη κρατάει μόνο μια μέρα

Η οθόνη με το δάχτυλο ανταποκρίνεται με τα χίλια ζόρια

Δεν καταλαβαίνω (αν ξέρει κάποιος ας μου πει) πως αλλάζουμε ήχους κλήσης και μηνυμάτων

Ιντερνετ δεν πιάνει ουτε για αστείο

Στα μυνήματα για να γραψω άλλο πλήκτρο πατάω άλλο βγαίνει εκτός του ότι δεν έχει κεφαλαία

Και το βασικότερο ο προμηθευτής έγραφε με μεγάλα γράμματα στο site ότι η καμερα είναι 2 μπ 1600Χ1400 αλλα είναι μεχρι 640χ480.Της πλάκας δηλ

Και η τιμή του με μεταφορικά μου βγήκε 143 ευρώ

Αν ειναι δυνατόν :cry:

 

1. κανε ευθυγραμιση οθονης πολλα απο τα προβληματα θα λυθουν.

2. ηχους αλλαζουμε απο το προφιλ.

3. απο που το αγορασες τοσο ακριβα? απο εξωτερικο νομιζω εχει γυρω στα 90 δολαρια

χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά φίλε μου,ελπίζω να έχεις καλύτερες εμπειρίες με το νέο έτος

 

σας ευχαριστώ ναστε καλά.

Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείτε καλιμπράρισμα της μπαταρίας? πως γίνεται?

Επίσης clibration της οθόνης?πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα οκ.το παρειγγειλα.εστειλα και ενα μαιλ και μου απαντησε αμεσα ενας Ελληνας.μια χαρα κατατοπιστικοτατος.

κατα τις 15 μου ειπε και μενα οτι θα φτασει!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ ναστε καλά.

Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείτε καλιμπράρισμα της μπαταρίας? πως γίνεται?

Επίσης clibration της οθόνης?πως γίνεται?

 

Για την μπαταρία αυτό που χρειάζεται είναι να της δώσεις λίγο παραπάνω ρεύμα από αυτό που παίρνει μέσω του κινητού για να ξεκολλήσει.Μπορείς να το καταφέρεις εύκολα με ένα universal εξωτερικό φορτιστή

To callibration της οθόνης είναι η στοίχιση της που σου έχει γράψει o droulis να κάνεις μέσω του μενού του κινητού σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχει γεμίσει σκόνες η οθόνη. τι πρέπει να προσέξω αν θα το ανοίξω για να καθαρίσω την οθόνη?

 

 

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ???????????

Edited by stelios_97
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ κινέζικη συσκευή . Για πιο λόγο όταν με 180 € αγοαζεις μεταχειρισμένο 3G original iPhone
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

@tigerdaytona

Καλά το ότι είναι εντελώς άκυρο το σχόλιο σου το καταλαβαίνεις έτσι;

 

@Vagelis2000

Βαγγέλη χωρίς να θέλω να τα βάλω μαζί σου να κάνω κάποιες επισυμάνσεις.

Ανοίγεις ένα θέμα για ένα κινητό που πήρες και όπως είδες δεν υπάρχει κάποιο άλλο σχετικό.Το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να το παρουσιάσεις για να ξέρει και ο επόμενος τι χαρακτηριστικά έχει και ποιά είναι τα θετικά και τα αρνητικά της συγκεκριμένης συσκευής.Αντ' αυτού ξεκίνησες και γράφεις τι προβλήματα αντιμετωπίζεις με την συγκεκριμένη συσκευή,αναζητώντας λύσεις.Sorry αλλά τότε το θέμα που άνοιξες θα έπρεπε να λέγεται "προβλήματα από την χρήση του J8 4G iphone" ώστε αυτός που μπαίνει να διαβάσει να ξέρει τι να περιμένει.Την πρώτη φορά που είδα το θέμα εγώ πίστεψα ότι θα είναι μια παρουσίαση της συσκευής και μπαίνοντας μέσα δεν είδα κάτι τέτοιο.

Για τα προβλήματα της συσκευής που αντιμετωπίζεις, όπως θα είδες τα περισσότερα είναι πράγματα εύκολα,που αντιμετωπίζονται αν ασχοληθείς λίγο και το ψάξεις και μόνος σου ή διαβάσεις τα θέματα από άλλα αντίστοιχα κινητά.Για ότι δεν μπορείς να καταφέρεις καλό θα είναι να μιλήσεις και με τον πωλητή σου για να σου δώσει λύσεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

απλα φιλε ησουν ατυχος.σε γενικες γραμμες πλεον υπαρχουν πολλα κινεζικα αξιοπιστα και δοκιμασμενα απο πολλα ατομα ειδικα εδω στο forum.η λυση απλη ή το στελνεις πισω να σου στειλει αλλο, ή αν δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτηα παραγγελνεις αλλο κινητο απο αξιοπιστο πωλητη.η προσωπικη αποψη ειναι πως πλεον τα δοκιμασμενα κινεζικα ειναι το ιδιο αξιοπιστα οσοτα επωνυμα.Περισσοτερες φορες μου εχει τυχει ελλατωματικο samsung ,nokia para kineziko
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω στα χέρια μου το j8. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ με τον όπερα. (ρύθμισα την ώρα και την ημερομηνία)

 

πως βρισκουμε κρυφο μενου στο j8?

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

πως βρισκουμε κρυφο μενου στο j8?

απ'οτι ξερω δεν εχει! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω πάρει το j8 4G IPHONE .ξέρει κανείς πως βρίσκουμε κεφαλαια στα στα sms? Exei ενα κπουμπάκι που δείχνει ένα Α με βελάκι αλλα το πατάω και δεν αλλαζει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι ξερω δεν εχει! :cool:

 

οκ ευχαριστώ

 

παιδιά έχω στα χέρια μου το j8. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ με τον όπερα. (ρύθμισα την ώρα και την ημερομηνία)

 

τελικά τα κατάφερα κατεβασα απο τον υπολογιστή τον οπερα 4.2 και το ξαναεγκατεστησα στο κινητο. (δοκιμασα και το 5.1 αλλά δουλεύει πολύ αργά σε αυτο το τηλέφωνο)

 

 

 

Και κάτι άλλο: το getjar όταν μπαίνω από το τηλ αναγνωρίζει το κινητό σαν nokia n93. πως αλλάζει αυτό?

Edited by stelios_97
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ

 

Και κάτι άλλο: το getjar όταν μπαίνω από το τηλ αναγνωρίζει το κινητό σαν nokia n93. πως αλλάζει αυτό?

 

μην το αλλαζεις καθολου.αστο οπως ειναι...για να μπορεις να`βλεπεις ποιες εφαρμογες ειναι συμαβατες με το κινητο σου (αναλυσης οθονης).;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις παρέλαβα ένα j8 και τα αποτελέσματα είναι

Εμφάνιση άψογο

Οθόνη καλή απόκριση

Δεν παίζει mp3 από την κάρτα σε λίστα η δεν ξέρω.

TV απαράδεκτη ποιότητα

Wifi αρκετά καλό

Ηχείο χαμηλό

 

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με την TV τη να κάνω γιατί δεν πιάνει τίποτα μόνο χιόνια .στις ρυθμίσεις δεν έχει Ελλάδα ούτε κάποια κοντινή χώρα

Παρακαλώ βοήθεια

Κρυφό μενού δεν βρήκα με *#3646633#.

 

 

η Ελληνική γραμματοσειρά στα SMS Κεφαλαία σου βγάζει? και πως? εχω και γω το ίδιο αλλα κεφαλαία δεν βλέπω

Link to comment
Share on other sites

η Ελληνική γραμματοσειρά στα SMS Κεφαλαία σου βγάζει? και πως? εχω και γω το ίδιο αλλα κεφαλαία δεν βλέπω

 

εχω και εγω αυτο το τηλ και ούτε σε εμένα βγάζει κεφαλαία στα ελληνικά!!!

 

μην το αλλαζεις καθολου.αστο οπως ειναι...για να μπορεις να`βλεπεις ποιες εφαρμογες ειναι συμαβατες με το κινητο σου (αναλυσης οθονης).;)

 

οι εφαρμογές του n93 δεν δουλεύουν σε αυτό το τηλ δουλεύουν μόνο σε τηλέφωνα με λογισμικό symbian (πχ. νοκια) για αυτό ρωτάω πως αλλάζει!!!!

 

κρυφό μενού έχει τελικά ή δεν έχει?

 

τα ηχεία του εχουν πολύ χαμηλή ένταση

 

η tv δεν δείχνει σχεδόν καθόλου (δοκίμασα turkey kai uae)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές του n93 δεν δουλεύουν σε αυτό το τηλ δουλεύουν μόνο σε τηλέφωνα με λογισμικό symbian (πχ. νοκια) για αυτό ρωτάω πως αλλάζει!!!!

 

κρυφό μενού έχει τελικά ή δεν έχει?

 

τα ηχεία του εχουν πολύ χαμηλή ένταση

 

η tv δεν δείχνει σχεδόν καθόλου (δοκίμασα turkey kai uae)

το Ν93 δεχεται και εφαρμογες java! στο getjar κατεβαζεις μονο τετοιες εφαρμογες.

για να σου το αναγνωριζει σαν Ν93 σημαινει οτι "τρεχουν" στην ιδια αναλυση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το Ν93 δεχεται και εφαρμογες java! στο getjar κατεβαζεις μονο τετοιες εφαρμογες.

για να σου το αναγνωριζει σαν Ν93 σημαινει οτι "τρεχουν" στην ιδια αναλυση.

 

το getjar δεν έχει μόνο java εφαρμογές!!! προσπαθησα να κατεβάσω εφαρμογες απο το getjar για ν93 αλλα το κινητο δεν τισ τρέχει επειδή δεν είναι java (έχουν επεκταση .sis)

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω αυτο το τηλ και ούτε σε εμένα βγάζει κεφαλαία στα ελληνικά!!!

 

Μπορεί να γινει κατι με αυτό? μπορεί να μπει καμια γραμματοσειρά? Επίσης με ποιό πρόγραμμα το συνδέεις με το PC?

Link to comment
Share on other sites

1Μπορεί να γινει κατι με αυτό? μπορεί να μπει καμια γραμματοσειρά?2 Επίσης με ποιό πρόγραμμα το συνδέεις με το PC?

 

1μάλλον δεν γίνετε τίποτα με τα κεφαλαία. 2 Δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα το πισι αναγνωρίζει το κινητό σαν flash disk.

Link to comment
Share on other sites

1μάλλον δεν γίνετε τίποτα με τα κεφαλαία. 2 Δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα το πισι αναγνωρίζει το κινητό σαν flash disk.

 

Στέλιο απο που κατεβάζεις προγράμματα java και σε πιο φακελο ακριβώς τα περνάς στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...