Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καμια καλη μπαταρια για κλωνο S4 εχει να προτεινει κανεις?

Ευχαριστω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την γνησια

Ευχαριστώ, κανένα link υπάρχει;;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Η απο εγχωρια καταστημα ή αν θες πιο φτηνα απο ebay.co.uk απο καλο seller

Απο εγχωρια βρισκω απο 11-35 ευρω. Γραφουν γνησιες και οι φθηνες, υπαρχει περιπτωση να ειναι οντως;

Απο που τις ξεχωρισζουμε;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Αγόρασα ένα κλώνο του S5 (5.1 inch 1:1 S5 i9600 mobile phone MTK6582 quad core Android 4.4 13mp 2GB RAM 1280 * 720 IPS GPS WCDMA 3G G900 cell phone" και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την μπαταρία. Δηλαδή, ενώ υποτίθεται πως είναι 2800mah, μόλις φτάνει η μπαταρία στο 30% το τηλέφωνο κλείνει. Αφού το συνδέσω στο ρεύμα για να το φορτίσω, η μπαταρία δεν ξεκινάει από το 0 αλλά από το 30%.

 

Δοκίμασα να το ρουτάρω και έκανα calibrate την μπαταρία αλλά χωρίς να επιλύσω το πρόβλημα.

 

Τι άλλο μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε άλλη μπαταρία και μακριά από άχρηστα μπανανοτηλεφωνα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε άλλη μπαταρία και μακριά από άχρηστα μπανανοτηλεφωνα

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, όμως έχω μια ένσταση για τον χαρακτηρισμό "μπανανοτηλεφωνα". Αν ήταν όντως "μπανανοτηλεφωνα" οι περισσότεροι -αν όχι όλοι- αυτοί οι κλώνοι, τότε υποθέτω δεν θα υπήρχε λόγος για την ύπαρξη αυτής της ενότητας στο φόρουμ.. ούτε έχουμε όλοι 200άρια -και βάλε- να σκάμε για κινητά τηλέφωνα όπως κάποιοι πιο τυχεροί. Και επίσης θα ήθελα να αναφέρω πως από τα 8 "μπανανοτηλεφωνα" που έχουν πάρει εως σήμερα φίλοι μου, αυτό είναι το πρώτο που παρουσιάζει πρόβλημα. Κάτι που δεν μπορώ να πω ούτε καν για όσους έχουν iphone.

 

Τελοσπάντων, θα ακούσω τη συμβουλή σου και θα αγοράσω μια μπαταριούλα αύριο κιόλας.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by hehe
Link to comment
Share on other sites

Με 150€ αγοράζεις από Κίνα πυραύλους όλοι οι κλώνοι Είναι πεταμένα λεφτά δεν βλέπω το λόγο να αγοράσει κάποιος πάρε lenovo Huawei xiaomi ZTE Asus coolpad Υπάρχουν τόσα τηλέφωνα οχταπυρινα με κάτω από 200€

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, όμως έχω μια ένσταση για τον χαρακτηρισμό "μπανανοτηλεφωνα". Αν ήταν όντως "μπανανοτηλεφωνα" οι περισσότεροι -αν όχι όλοι- αυτοί οι κλώνοι, τότε υποθέτω δεν θα υπήρχε λόγος για την ύπαρξη αυτής της ενότητας στο φόρουμ.. ούτε έχουμε όλοι 200άρια -και βάλε- να σκάμε για κινητά τηλέφωνα όπως κάποιοι πιο τυχεροί. Και επίσης θα ήθελα να αναφέρω πως από τα 8 "μπανανοτηλεφωνα" που έχουν πάρει εως σήμερα φίλοι μου, αυτό είναι το πρώτο που παρουσιάζει πρόβλημα. Κάτι που δεν μπορώ να πω ούτε καν για όσους έχουν iphone.

 

Τελοσπάντων, θα ακούσω τη συμβουλή σου και θα αγοράσω μια μπαταριούλα αύριο κιόλας.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Όλα είναι σχετικά και υποκειμενικά!

Αγόρασα 2 κλώνους, έναν για μένα και έναν για τον αδερφό μου, ο ένας βγήκε τέλειος και ο άλλος παραμένει προβληματικός μετά από πολλές "εγχειρήσεις".

Από την μια σε σημαντικό ποσοστό οι κλώνοι είναι προβληματικοί αλλά από την άλλη έχω δεί και brand name κινητά να βγένουν χειρότερα των κλώνων.

Έχω δεί ΗΤΜ των 40 ευρώ να πετάει ακόμη μετά από χρόνια χρήσης και καινούριo Jiayu των 150 ευρώ να τα παίζει μετά από λίγες μέρες.

Πρόσφατα κράτησα ένα καινούριο THL T6s ενός φίλου για λίγες μέρες και ενώ υποτίθεται θεωρείται από τα καλύτερα VFM κινητά, για μένα προσωπικά είναι ό,τι χειρότερο έχω πιάσει στα χέρια μου!

Άλλοι 3 κλώνοι που έχουν 3 γνωστοί μου, πάνε σφέρα προς το παρόν.

Οπότε όλα είναι σχετικά.

Πάντως άλλαξε μπαταρία για το δικό σου, αυτό είναι το σημαντικότερο πρόβλημα των κλώνων.

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σχετικά και υποκειμενικά!

 

Πάντως άλλαξε μπαταρία για το δικό σου, αυτό είναι το σημαντικότερο πρόβλημα των κλώνων.

 

Σωστός!

 

Πάντως, οπως είπα, σκοπεύω να ακολουθήσω τη συμβουλή σας άμεσα, ελπίζοντας έτσι να λυθεί το πρόβλημα, γιατί κατά τα άλλα είμαι 100% ικανοποιημένος από το τηλεφωνάκι.. σε σχέση με τα λεφτά του εννοώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με 150€ αγοράζεις από Κίνα πυραύλους όλοι οι κλώνοι Είναι πεταμένα λεφτά δεν βλέπω το λόγο να αγοράσει κάποιος πάρε lenovo Huawei xiaomi ZTE Asus coolpad Υπάρχουν τόσα τηλέφωνα οχταπυρινα με κάτω από 200€

 

Ενταξη φιλε μου μας επεισες ,μην ξανα αγορασεις εσυ κλωνο

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη φιλε μου μας επεισες ,μην ξανα αγορασεις εσυ κλωνο

 

Δεν έχω σκοπό να πετάξω τα λεφτά μου με 160€ αγόρασα το xiaomi Redmi Note και το τηλέφωνο πετάει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να πετάξω τα λεφτά μου με 160€ αγόρασα το xiaomi Redmi Note και το τηλέφωνο πετάει

 

Εχεις κλωνο s5? και το δικο σου εχω ρωτα τον ΒΒΒΒ να σου πει πως δουλευει ο κλωνος και με 2 σιμ που τα ειχα το ενα διπλα στο αλλο

Link to comment
Share on other sites

Με 150€ αγοράζεις από Κίνα πυραύλους όλοι οι κλώνοι Είναι πεταμένα λεφτά δεν βλέπω το λόγο να αγοράσει κάποιος πάρε lenovo Huawei xiaomi ZTE Asus coolpad Υπάρχουν τόσα τηλέφωνα οχταπυρινα με κάτω από 200€

 

Εξαρτάτε για τη θέλουμε τηλέφωνο τώρα αν είναι για εφέ η απλώς για να τραβήξει τα βλέμματα πάρτε κλώνο αν ώμος θέλουμε να το σκαλίσουμε να δοκιμάσου διαφορά rooms μακριά από κλώνους ιδικά όσοι δεν έχουν εμπειρία σε κινέζικα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κλωνο s5? και το δικο σου εχω ρωτα τον ΒΒΒΒ να σου πει πως δουλευει ο κλωνος και με 2 σιμ που τα ειχα το ενα διπλα στο αλλο

 

Κάτι νεότερο ενδεχομένως για dual sim S5 κλώνο;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ EXW PAREI ΕΝΑ SAMSUNG GALAXY G900F ΑΠΟ ΤΗΝ KINA ΑΠΟ ΤΟ Aliexpress TO OPOIO EXW ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΟ * # 06 # KAI MOU ΛΕΕΙ ΜΥ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ mipws GNWRIZEI kapoios ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΕ ΤΙΣ SIM

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επίσης απαγορεύονται τα greeklish!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ EXW PAREI ΕΝΑ SAMSUNG GALAXY G900F ΑΠΟ ΤΗΝ KINA ΑΠΟ ΤΟ Aliexpress TO OPOIO EXW ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΟ * # 06 # KAI MOU ΛΕΕΙ ΜΥ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ mipws GNWRIZEI kapoios ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΕ ΤΙΣ SIM

 

Δεν αναφέρει ΙΜΕΙ επάνω στην μπαταρία ή στο κουτί ή δίπλα στο πλαίσιο που μπαίνει η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

 

Πάντως, οπως είπα, σκοπεύω να ακολουθήσω τη συμβουλή σας άμεσα, ελπίζοντας έτσι να λυθεί το πρόβλημα, γιατί κατά τα άλλα είμαι 100% ικανοποιημένος από το τηλεφωνάκι.. σε σχέση με τα λεφτά του εννοώ ;)

 

Καλησπέρα,

 

Δοκίμασα με ΓΝΗΣΙΑ μπαταρία του S5 ενός φίλου και το πρόβλημα φαίνεται να λύθηκε, θα το τεστάρω λίγο ακόμα και θα σας πω. Αν είναι έτσι, πάω για νέα μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ EXW PAREI ΕΝΑ SAMSUNG GALAXY G900F ΑΠΟ ΤΗΝ KINA ΑΠΟ ΤΟ Aliexpress TO OPOIO EXW ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΟ * # 06 # KAI MOU ΛΕΕΙ ΜΥ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ mipws GNWRIZEI kapoios ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΕ ΤΙΣ SIM

Ακολούθησε τον 2ο και 3ο τρόπο του παρακάτω οδηγού:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457

Το ΙΜΕΙ θα το βρείς κάτω από την μπαταρία και σε κάποιο χαρτάκι μέσα στο κουτί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φρεσκοπερασμένα antutu & cpuz, συνεχίζουν να βγάζουν τα fake specs.

Κάποια άλλη εφαρμογή που να δείχνει τα αληθινά χαρακτηριστικά του κλώνου?

Link to comment
Share on other sites

Τα έφτυσε πάλι το κινητό!

Μέχρι τώρα είχα κάρτα WIND πάνω, βάζω μια της Voda και χάνει το ΙΜΕΙ.

Ξαναπερνάω ΙΜΕΙ με droid και τώρα ΔΕΝ βλέπει ΚΑΜΙΑ κάρτα, ούτε voda, ούτε wind, ούτε cote!!

Τί κάνουμε τώρα?

Φταίει το ΙΜΕΙ? Μήπως μπήκε σε black list ή φταίει το κινητό, χάλασαν οι επαφές στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελικα πηρα το

 

16GB ROM and FHD HDC legend. MTK6592 Octa core, Single sim, 2GB RAM (will show 4GB RAM) + 16GB ROM, 1920*1080. phone + Gifts + Flip case

 

http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

 

 

 

Tο έχω καμια εβδομάδα τώρα , μέχρι στιγμής όλα καλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι,

μπαταρία είχα γνήσια οποτε του έχωσα αυτή ,(ο κινέζος έστειλε 2)

 

έγινε root με την πρώτη με το framaroot

 

μου το έστειλε με NL Post και έκανε 30+ μέρες να φτάσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

έχω ένα κινητό φίλου που θέλει φτιάξιμο και χρειάζομαι βοήθεια παιδιά. Εάν έχω σε λάθος μέρος ανοίξει το θέμα, παρακαλώ ας μεταφερθεί από κάποιον συντονιστή στο σωστό μέρος.

 

Λοιπόν, το κινητό είναι ένας κλώνος Samsung Galaxy S4 GT-I9500 και έχει το τσιπ ΜΤ6589. Ο φίλος μου μάλλον φλασαρε λάθος ΡΟΜ και το κινητό πλέον δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα, ούτε φορτίζει, ούτε ανοίγει, έπαθε δηλαδή Hard bricked.

 

Βρήκα μερικούς οδηγούς (από το Needrom) για να το επαναφέρω σε κάποια μορφή λειτουργική, με το SP flash tool, αλλά βγάζει πάντα κάποιο error και δεν ολοκληρώνει την διαδικασία.

 

Στην αρχή δεν αναγνωρίζεται στον υπολογιστή μου όταν το συνδέω (Windows 7 Ultimate x64), παρά μόνο εάν πατήσω ταυτόχρονα το power & volume down. Και πάλι όμως, δείχνει να συνδέεται και να αποσυνδεεται συνεχώς, από τον ήχο που ακούω. Έχω εγκαταστήσει ότι drivers υπάρχουν, για ΜΤΚ κλπ, αλλά πάλι τα ίδια....

 

Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες του κινητού για να βοηθήσω να βρεθεί λύση...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελικα πηρα το

 

16GB ROM and FHD HDC legend. MTK6592 Octa core, Single sim, 2GB RAM (will show 4GB RAM) + 16GB ROM, 1920*1080. phone + Gifts + Flip case

 

http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

 

 

 

Tο έχω καμια εβδομάδα τώρα , μέχρι στιγμής όλα καλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι,

μπαταρία είχα γνήσια οποτε του έχωσα αυτή ,(ο κινέζος έστειλε 2)

 

έγινε root με την πρώτη με το framaroot

 

μου το έστειλε με NL Post και έκανε 30+ μέρες να φτάσει

 

καλοριζικο , απο καμερα πως παει ? θελω να δω καποιο δειγμα αν ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...