Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε

Αφού κατέβασα ό,τι έβρισκα μπροστά μου, τελικά το λαπτοπ αναγνώρισε μέσω adb installer το κινητό ως HTC!!!

το apk installer το βλέπει ως samsung!!

Παρ'όλα αυτά, πάλι δεν μπορώ να το φλασάρω, το sp tools δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το φλάσαρα το κινητό!

Ήθελε την μπαταρία πάνω του.

Όλα καλά τώρα, απλά ο βροτεκ είναι απαράδεκτος.

Εκτός από λάθος drivers μου έστειλε και broken rom, ευτυχώς που βρήκα άλλη καλύτερη στο needrom.

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα update τη rom. Τελικά τα κατάφερα βλέποντας κάποια videos στο youtube. Το βασικό είναι να βρεις και να εγκαταστήσεις το preloader driver. Μετά όλα είναι εύκολα. Όποιος χρειαστεί βοήθεια ας το πει.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τελικά τα έφτυσε οριστικά.

Μετά το φλασάρισμα, δεν είχε ΙΜΕΙ, το άφησα έτσι για λίγο γιατί δεν το θεωρούσα σοβαρό πρόβλημα.

Προσπάθησα κατόπιν να βρω τρόπο για να αποκτήσω ΙΜΕΙ, κι επειδή δεν έβρισκα λύση, το ξαναφλασάρισα.

Αυτό ήταν, τετέλεσται!

Μαύρη οθόνη, πάω να το συνδέσω στο λαπτοπ και ακούγεται συνέχεια ο ήχος της εισόδου-εξόδου ενός usb καλωδίου.

Σαν να μην πατάει καλά το καλώδιο, σαν να μπεονβγένει συνέχεια, οπότε δεν σταθεροποιείται και δεν βρίσκει drivers.

Έτσι δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε να προσπαθήσω ξαναφλασάριμα! :(

Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εάν πχ θέλεις iphone αγοράζεις iphone και όχι κάτι, περίπου , κάτι σαν.....,

 

Ποιος το λέει αυτό;

 

με ΕΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ hardware, software(πώς σου άντεξε τόσο καιρό...) . Το huawei honor 6 θα σε καλύψει πιστεύω

 

Οι περισσότεροι κλώνοι, τουλάχιστον οι ΜΤΚ, δεν έχουν κατώτερω hardware, αλλά ανώτερο, με λυμένα πάγια προβλήματα κι ελλείψεις του γνήσιου γαλαζοαίματου iphone των 700+ ευρώ. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το software.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το system recovery, πως μπορώ να φλασάρω το χαλασμένο κινητό με backup zip?

Απλά πετάω το zip στην sdcard και επιλέγω apply update?

 

EDIT:

Ό,τι να'ναι, θα τρελαθούμε σε λίγο!

Άλλαξα μπαταρία και όλα καλά!!!

Πολύ αναξιόπιστοι αυτοί οι κλώνοι και αρκετά απατεώνες οι κινέζοι πωλητές,

άλλη φορά δεν ξαναμπλέκω μαζί τους.

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λέει αυτό;

Ολοι εμείς οι...πουλμούρ!

Οι περισσότεροι κλώνοι, τουλάχιστον οι ΜΤΚ, δεν έχουν κατώτερω hardware, αλλά ανώτερο, με λυμένα πάγια προβλήματα κι ελλείψεις του γνήσιου γαλαζοαίματου iphone των 700+ ευρώ. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το software.

Δεν έχεις όμως την super WOW αίσθηση ότι κρατάς και μοστράρεις κάτι των 700+ €!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά τέτοιου είδος υλοποίησης είναι γελοίες .... Εάν πχ θέλεις iphone αγοράζεις iphone και όχι κάτι, περίπου , κάτι σαν....., με ΕΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ hardware, software(πώς σου άντεξε τόσο καιρό...) . Το huawei honor 6 θα σε καλύψει πιστεύω

Ποιος το λέει αυτό;

Οι περισσότεροι κλώνοι, τουλάχιστον οι ΜΤΚ, δεν έχουν κατώτερω hardware, αλλά ανώτερο, με λυμένα πάγια προβλήματα κι ελλείψεις του γνήσιου γαλαζοαίματου iphone των 700+ ευρώ. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το software.

Ολοι εμείς οι...πουλμούρ!

Δεν έχεις όμως την super WOW αίσθηση ότι κρατάς και μοστράρεις κάτι των 700+ €!

 

Σίγουρα οι MTK δεν συγκρίνονται με τους επεξεργαστές της Apple. Η γραμμή παραγωγής, τα υλικά, οι έλεγχοι, κτλ κτλ... δεν συγκρίνονται.

Τα λυμμένα πάγια προβλήματα και ελλείψεις ποιά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα οι MTK δεν συγκρίνονται με τους επεξεργαστές της Apple. Η γραμμή παραγωγής, τα υλικά, οι έλεγχοι, κτλ κτλ... δεν συγκρίνονται.

 

Τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Όταν το αποτέλεσμα στο 98% των χρηστών είναι το ίδιο, τότε εύλογα προκύπτει το ερώτημα «οι καλύτεροι επεξεργαστές της apple, δικαιολογούν τα επιπλέον 500-700 ευρώ που ζητούν;». Η απάντηση για τους περισσότερους είναι εύκολη: όχι.

 

Τα λυμμένα πάγια προβλήματα και ελλείψεις ποιά είναι;

 

Δεν είναι κάτι που δεν έχει συζητηθεί πολλές φορές στο παρελθόν. Η έλλειψη επέκτασης μνήμης (σκόπιμα), η έλλειψη ραδιοφώνου (σκόπιμα), η μη εναλλάξιμη μπαταρία (σκόπιμα), η proprietary θύρα φόρτισης (σκόπιμα), το κλειδωμένο ΒΤ (σκόπιμα), είναι προβλήματα κι ελλείψεις που δεν πρόκειται να διορθωθούν ποτέ, ακριβώς επειδή είναι αποτέλεσμα πολιτικής, όχι τεχνικής αδυναμίας. Υπό μια έννοια, την μερίδα του κοινού που ενδιαφέρεται για αυτά η ίδια η apple τον σπρώχνει-στέλνει σε ανταγωνιστικά προϊόντα, μεταξύ των οποίων και κλώνοι.

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι που δεν έχει συζητηθεί πολλές φορές στο παρελθόν. Η έλλειψη επέκτασης μνήμης (σκόπιμα), η έλλειψη ραδιοφώνου (σκόπιμα), η μη εναλλάξιμη μπαταρία (σκόπιμα), η proprietary θύρα φόρτισης (σκόπιμα), το κλειδωμένο ΒΤ (σκόπιμα), είναι προβλήματα κι ελλείψεις που δεν πρόκειται να διορθωθούν ποτέ, ακριβώς επειδή είναι αποτέλεσμα πολιτικής, όχι τεχνικής αδυναμίας. Υπό μια έννοια, την μερίδα του κοινού που ενδιαφέρεται για αυτά η ίδια η apple τον σπρώχνει-στέλνει σε ανταγωνιστικά προϊόντα, μεταξύ των οποίων και κλώνοι.

 

Από την στιγμή που σκόπιμα είναι "κλειδωμένα", τότε δεν είναι ελλείψεις, είναι features :P

 

Πάντως σε όλα τα κινέζικα κινητά που έχουν δυνατότητα επέκτασης μνήμης, έχουν παράλληλα πρόβλημα χώρου, καθώς γεμίζει εύκολα το partition που συνήθως είναι μικρό και κατά συνέπεια η sd είναι απλά άχρηστη. Δεν είναι όλα τόσο ωραία και ρόδινα..

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σκόπιμα είναι "κλειδωμένα", τότε δεν είναι ελλείψεις, είναι features :P

 

Πάντως σε όλα τα κινέζικα κινητά που έχουν δυνατότητα επέκτασης μνήμης, έχουν παράλληλα πρόβλημα χώρου, καθώς γεμίζει εύκολα το partition που συνήθως είναι μικρό και κατά συνέπεια η sd είναι απλά άχρηστη. Δεν είναι όλα τόσο ωραία και ρόδινα..

 

Πολλα σκοπιμα για το iphone και δεν μου αρεσει, παω σε ενα Χιαομι και κανω οτι θελω χωρις να μου το απαγουρευει η Apple

Link to comment
Share on other sites

Πολλα σκοπιμα για το iphone και δεν μου αρεσει, παω σε ενα Χιαομι και κανω οτι θελω χωρις να μου το απαγουρευει η Apple

 

Μαζί σου. Επειδή όμως έχω πάρει πολλά κινέζικα και έχω βασανιστεί με τα partitions και άλλα προβλήματα που έχουν, έχω δει θετικά και αρνητικά και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Από το επόμενο διάστημα τα κινέζικα θα αρχίσουν να έρχονται με 8 GB εσωτερικό χώρο σαν μίνιμουμ - βλέπε π.χ. THL T6s, με 8 γίγα στα 68 ευρώ. Οπότε αυτό το θέμα μπορείς να πεις ότι λύθηκε, γιατί όντως αν ήθελες να περάσεις πολλές εφαρμογές που για χ,ψ λόγους δεν τις ήθελες (ή δεν δούλευαν) στην κάρτα, το 1,5 γίγα που έμενε user available δεν έφτανε μετα από λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Από το επόμενο διάστημα τα κινέζικα θα αρχίσουν να έρχονται με 8 GB εσωτερικό χώρο σαν μίνιμουμ - βλέπε π.χ. THL T6s, με 8 γίγα στα 68 ευρώ. Οπότε αυτό το θέμα μπορείς να πεις ότι λύθηκε, γιατί όντως αν ήθελες να περάσεις πολλές εφαρμογές που για χ,ψ λόγους δεν τις ήθελες (ή δεν δούλευαν) στην κάρτα, το 1,5 γίγα που έμενε user available δεν έφτανε μετα από λίγο.

 

Δεν λύθηκε. Θα λυθεί. Έχουν κυκλοφορήσει τόσα εκκατομύρια συσκευές android, με "πρόβλημα". Χαλάνε την φήμη του Android κατά κάποιο τρόπο. Εγώ που θα κάτσω να ασχοληθώ με αυτά, θα το πειράξω, θα αλλάξω τα partition, θα βάλω εξωτερική με ext partition και link2sd κτλ κτλ.... αλλά μην λέμε κι όλας ότι οι ΜΤΚ τα έχουν όλα λυμμένα και ότι όλα είναι τέλεια.........

Link to comment
Share on other sites

Δεν λύθηκε. Θα λυθεί. Έχουν κυκλοφορήσει τόσα εκκατομύρια συσκευές android, με "πρόβλημα". Χαλάνε την φήμη του Android κατά κάποιο τρόπο. Εγώ που θα κάτσω να ασχοληθώ με αυτά, θα το πειράξω, θα αλλάξω τα partition, θα βάλω εξωτερική με ext partition και link2sd κτλ κτλ.... αλλά μην λέμε κι όλας ότι οι ΜΤΚ τα έχουν όλα λυμμένα και ότι όλα είναι τέλεια.........

 

Δεν υπάρχει τέλειο κινητό ούτε bug-free. Είναι διαφορετικό όμως να συμβιβάζεσαι με κάτι που μπορεί να λύνεται (με λίγο ψάξιμο) μπορεί και όχι (λόγω πολιτικής) έχοντας δαπανήσει εκατονάδες ευρώ κι άλλο έχοντας δαπανήσει κάτω από 100 ευρώ. Εγώ όταν πήρα τον πρώτο μου κινέζο δεν περίμενα το τέλειο, είμαι όμως αισίως στους 19 μήνες χρήσης χωρίς προβλήματα, δουλεύει ακόμα κανονικά κι έχει κάνει ό,τι (λογικό) του έχω ζητήσει. Γιατί να είμαι δυσαρεστημένος; Είναι από τις περιπτώσεις που το «ό,τι πληρώνεις παίρνεις» απλά αποδεικνύεται μύθος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέλειο κινητό ούτε bug-free. Είναι διαφορετικό όμως να συμβιβάζεσαι με κάτι που μπορεί να λύνεται (με λίγο ψάξιμο) μπορεί και όχι (λόγω πολιτικής) έχοντας δαπανήσει εκατονάδες ευρώ κι άλλο έχοντας δαπανήσει κάτω από 100 ευρώ. Εγώ όταν πήρα τον πρώτο μου κινέζο δεν περίμενα το τέλειο, είμαι όμως αισίως στους 19 μήνες χρήσης χωρίς προβλήματα, δουλεύει ακόμα κανονικά κι έχει κάνει ό,τι (λογικό) του έχω ζητήσει. Γιατί να είμαι δυσαρεστημένος; Είναι από τις περιπτώσεις που το «ό,τι πληρώνεις παίρνεις» απλά αποδεικνύεται μύθος.

http://blog.netinfluence.ch/wp-content/uploads/2011/04/google1Plus.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα που εξακολουθώ να έχω είναι η μπαταρία. Δεν φορτίζει με τίποτα στο 100% Με τα χίλια ζόρια φτάνει στο 90% και μετά αρχίζει η κάθοδος. Έχει κανείς καμία ιδέα για τη λύση του προβλήματος?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα που εξακολουθώ να έχω είναι η μπαταρία. Δεν φορτίζει με τίποτα στο 100% Με τα χίλια ζόρια φτάνει στο 90% και μετά αρχίζει η κάθοδος. Έχει κανείς καμία ιδέα για τη λύση του προβλήματος?

Άλλαξε μπαταρία, εμένα μου διέλυσε το κινητό.

Έμαθα τα πάντα για τα androids μέσα σε μια βδομάδα, μόνο που δεν έπιασα κατσαβίδι για να το φτιάξω, και τελικά ήταν η μπαταρία!

Αυτές οι κινέζικες μπαταρίες είναι ό,τι να'ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση:

Τα τσιπάκια με τεχνολογία ΜΤΚ6582, μπορούν να σηκώσουν 2gb RAM και 16 ή 32 ROM?

Από αυτά που διάβασα πάντως, η πλειοψηφία των ΜΤΚ6582 είναι 1/4 ή 1/8,

εκτός από μερικά μοντέλα, σαν το Huawei Honor 3C πχ, που έχουν 2/8.

2/16 ή 2/32 νομίζω πως δεν υποστηρίζει η τεχνολογία του ΜΤΚ6582 παρά μόνο το 6592.

Αυτό το λέω γιατί οι κινέζοι πωλητές ψεύδονται στα χαρακτηριστικά των κλώνων

και οπότε σκέφτομαι για αρνητικό feedback και partial refund!

Link to comment
Share on other sites

κάποιος που να έχει ρουταρει το samsung s5 clone 6592 SM-C9006V τόσο καιρό προσπαθώ με διάφορα προγράμματα αλλά τίποτα. πείτε καμιά ιδέα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην κοινότητα.......

Εχω ένα κινητό (κλώνος samsung s5 - SM-G900F)με εσωτερική μνήμη 16gb υποτίθεται και κάρτα sd επίσης 16gb. Όταν πάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο μου δείχνει

1. στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο συνολικό χώρο 14,98gb και διαθέσιμο 481 mb !!! kai χρησιμοποιούμενος χώρος 404mb.

2. στην κάρτα sd συνολικός χώρος 14,81gb και διαθέσιμο 12,74gb

3. στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου συνολικός χώρος 1,75gb και διαθέσιμο 1,75gb

 

Το θέμα μου είναι ότι μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι δεν υπάρχει επαρκής χώρος όταν προσπαθώ να κατεβάσω μια εφαρμογή. Εχω δηλώσει απο τις ρυθμίσεις σαν αποθηκευτικό χώρο την κάρτα sd αλλά και την μνήμη του τηλεφώνου, αλλά πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις, και μόλις κατεβάσω 6-7 εφαρμογές των 30-50mb μου βγάζει το συγκεκριμένο μηνυμα.

Αν γνωρίζει κάποιος κάποια λύση ας με ενημερώσει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λεωνίδας

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην κοινότητα.......

Εχω ένα κινητό (κλώνος samsung s5 - SM-G900F)με εσωτερική μνήμη 16gb υποτίθεται και κάρτα sd επίσης 16gb. Όταν πάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο μου δείχνει

1. στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο συνολικό χώρο 14,98gb και διαθέσιμο 481 mb !!! kai χρησιμοποιούμενος χώρος 404mb.

2. στην κάρτα sd συνολικός χώρος 14,81gb και διαθέσιμο 12,74gb

3. στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου συνολικός χώρος 1,75gb και διαθέσιμο 1,75gb

 

Το θέμα μου είναι ότι μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι δεν υπάρχει επαρκής χώρος όταν προσπαθώ να κατεβάσω μια εφαρμογή. Εχω δηλώσει απο τις ρυθμίσεις σαν αποθηκευτικό χώρο την κάρτα sd αλλά και την μνήμη του τηλεφώνου, αλλά πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις, και μόλις κατεβάσω 6-7 εφαρμογές των 30-50mb μου βγάζει το συγκεκριμένο μηνυμα.

Αν γνωρίζει κάποιος κάποια λύση ας με ενημερώσει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λεωνίδας

 

Καλημέρα Λεωνίδα και καλώς μας ήλθες στο myphone. :)

 

Καταρχήν για τη καλύτερη εξυπηρέτηση σου το θέμα σου θα μεταφερθεί και συνενωθεί με το ανάλογο της συσκευής σου μήπως υπάρχει κάποιος χρήστης με ανάλογη εμπειρία.

Τώρα όπως το βλέπω εγώ σε πρώτη φάση θα σου συνιστούσα με κάποια εφαρμογή από το market όπως - DiskUsage - να κοιτάξεις τι ακριβώς σου τρώει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και έχεις μόνο 481 mb ελεύθερα. Κανονικά οι εφαρμογές (το αρχείο εγκατάστασης τους) αποθηκεύεται στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου (3) και τα δεδομένα της κάθε εφαρμογής στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο (1). Εάν έχεις λιγότερο από 400mb νομίζω δεν σε αφήνει να περάσεις άλλη εφαρμογή για να μην μπλοκάρει το σύστημα.

 

Δεν γνωρίζω τι ακριβώς όμως συμβαίνει με την εν λόγω συσκευή μιας και πρόκειται για κλώνο. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να πας μέσω Διαχείρισης Εφαρμογών σε αυτές τις εφαρμογές των 30-50mb και να δεις αν σου δίνει την επιλογή Μεταφορά σε sdcard (γιατί μπορεί εσύ να το έχεις δηλώσει αυτόματα αλλά αυτό να κάνει τα δικά του..).

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου λογικά έχει 1MB χώρο για εφαρμογές, με τα 481ΜΒ ελεύθερα για νέες. Μπορείς να μετακινήσεις μερικά MB από τον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου (τα 1.75GB) προς τον χώρο εφαρμογών, αλλά προϋποθέτει να υπάρχει root, recovery και λίγο γνώση για τις σχετικές διαδικασίες. Δες πχ στο topic του Cubot GT99 πως γίνεται.

 

Αν δεν βρεις custom recovery, πρέπει να φτιάξεις εσύ ο ίδιος μία για το τηλέφωνό σου, βάσει οδηγών που υπάρχουν στο internet. Αν δεν καταλαβαίνεις τίποτα από αυτά που λέω, κάθεσαι στα αυγά σου και δουλεύεις το τηλέφωνο ως έχει, απλά μετακινείς όποιες εφαρμογές σου το επιτρέπουν, στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου. Και δεν ξαναγοράζεις το πιό φτηνό κινέζικο που σου έκανε κλικ, αλλά κάποιο που να έχει υποστήριξη από την κοινότητα, ώστε να έχεις έτοιμες τις λύσεις αυτές...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ! αγορασα ενα galaxy s5 ( ο θεος να το κανει ) απο aliexpress ! εχω θεμα με την μπαταρια δηλαδη πεφτει αφανταστα γρηγορα και επισης οταν φτανει στο 40% σβηνει και μετα οταν παω να το ανοιξω λεει οτι δεν εχει μπαταρια ! το αξιοπεριεργο ειναι οτι η ετοιμοτητα κυψελης τρωει το 47% ενω η οθονη το 36% (παραδειγμα αυτης της στιγμης). με λιγα λογια τρωει παραπανω απο την οθονη ! δεν εχω ιδεα αν το κινητο ειναι rooted η κατι τετοιο( δεν ξερω τι ειναι το διαβασα καπου ) και επισης δεν ξερω τι μπορω να κανω για να λυσω το προβλημα μου...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ! αγορασα ενα galaxy s5 ( ο θεος να το κανει ) απο aliexpress ! εχω θεμα με την μπαταρια δηλαδη πεφτει αφανταστα γρηγορα και επισης οταν φτανει στο 40% σβηνει και μετα οταν παω να το ανοιξω λεει οτι δεν εχει μπαταρια ! το αξιοπεριεργο ειναι οτι η ετοιμοτητα κυψελης τρωει το 47% ενω η οθονη το 36% (παραδειγμα αυτης της στιγμης). με λιγα λογια τρωει παραπανω απο την οθονη ! δεν εχω ιδεα αν το κινητο ειναι rooted η κατι τετοιο( δεν ξερω τι ειναι το διαβασα καπου ) και επισης δεν ξερω τι μπορω να κανω για να λυσω το προβλημα μου...

 

Όταν αγοράζετε άθλια τηλέφωνα αυτά παθαίνεις δεν λυπάστε τα χρήματα που δίνετε όταν υπάρχουν τόσα διαμάντια από Κίνα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζετε άθλια τηλέφωνα αυτά παθαίνεις δεν λυπάστε τα χρήματα που δίνετε όταν υπάρχουν τόσα διαμάντια από Κίνα.

 

Μπορείς να προτείνεις κανένα φίλε που να έχει ίδια μορφή με το Σάμσουνγκ και κυρίως να έχει το κουμπί home μπροστά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...