Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι για ένα Galaxy S4 Clone.

Από αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα HDC S4 Legend , HDC S4 Legend II , NO1 S6

Εσείς ποιο προτείνεται και αγορά απο που ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα Galaxy S4 Clone.

Από αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα HDC S4 Legend , HDC S4 Legend II , NO1 S6

Εσείς ποιο προτείνεται και αγορά απο που ;

 

Ευχαριστώ

 

Παράγγειλα πριν λίγες μέρες από aliexpress... hdc latest όπως έγραφε 2GBP/8gb, στοιχεία τα οποία ζήτησα να μου επιβεβαιωθούν πριν την παραγγελία, για να έχω δικαίωμα αμφισβήτησης αν κάτι δεν πάει καλά. Τώρα τι θα βγει, θα δούμε...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια γεια σας. Νομιζω οτι ειμαι στο σωστό νήμα για να ρωτησω αυτο που θελω. Ένας συνάδελφος αγόρασε το S4 κλώνο φυσικά. Μετα από καποια προβλήματα πηγε και έκανε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Απο εκείνη την στιγμή και μεχρι και σήμερα το τηλεφωνο δουλευει σχεδον άψογα (οπως λεει) το πρόβλημά του είναι οτι ενω σήμα εχει φουλ όλες τις μπάρες δεν μπορει να παρει και να τον παρουν τηλέφωνο. Ξερει κανείς κατι σχετικό μηπως μπορεσω να τον βοηθήσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γιώργο (Stargreek) γιατί δεν βρίσκω πλέον τη ρομ σου στο needrom.com?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα! Ειμαι νεο μελος και γενικα ξερω κατι απο κινητα, τιποτα ομως για τα κινεζικα και τους κλωνους. Απο χτες λοιπον, δεν ξερω γιατι αλλα μου εχει κολλησει η εμμονη να παρω κλωνο απο galaxy s4. Με το θεμα αρχισα να ασχολουμε μολις χτες οποτε δεν εχω καθολου εμπειρια σε οτι αφορα τους κλωνους η τα καταστηματα. Με ενα πολυ γρηγορο search βρηκα οτι απο τους καλους κλωνους που εχουν και το τα διακριτικα samsung πανω ειναι το HDC S4. Οσο για τα μαγαζια μου ειπαν να εμπιστευτω το fastcardtech η το minideal για τις αγορες μου. Διαβασα και λιγο απο ενα σχετικο thread εδω στο φορουμ. Οι ερωτησεις μου ειναι, ποιο καταστημα ειναι το πιο φθηνο και αξιοπιστο? Αξιζει γενικα ως κινητο, η παρουσιαζει βλαβες? Ποια η γνωμη σας? Θα ηθελα οποιο κινητο μου προτεινετε να εχει αξιολογα χαρακτηριστικα (πανω απο διπυρηνο, με τουλαχιστον 1γβ ραμ και αν γινεται να εχει και το air gestures που γενικα μου ειναι χρησιμο.), και οπωσδηποτε τα σηματα της samsung μπροστα και στο καπακι.

 

 

Συγχωρεστε με αν ειμαι σε λαθος section. Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα! Ειμαι νεο μελος και γενικα ξερω κατι απο κινητα, τιποτα ομως για τα κινεζικα και τους κλωνους. Απο χτες λοιπον, δεν ξερω γιατι αλλα μου εχει κολλησει η εμμονη να παρω κλωνο απο galaxy s4. Με το θεμα αρχισα να ασχολουμε μολις χτες οποτε δεν εχω καθολου εμπειρια σε οτι αφορα τους κλωνους η τα καταστηματα. Με ενα πολυ γρηγορο search βρηκα οτι απο τους καλους κλωνους που εχουν και το τα διακριτικα samsung πανω ειναι το HDC S4. Οσο για τα μαγαζια μου ειπαν να εμπιστευτω το fastcardtech η το minideal για τις αγορες μου. Διαβασα και λιγο απο ενα σχετικο thread εδω στο φορουμ. Οι ερωτησεις μου ειναι, ποιο καταστημα ειναι το πιο φθηνο και αξιοπιστο? Αξιζει γενικα ως κινητο, η παρουσιαζει βλαβες? Ποια η γνωμη σας? Θα ηθελα οποιο κινητο μου προτεινετε να εχει αξιολογα χαρακτηριστικα (πανω απο διπυρηνο, με τουλαχιστον 1γβ ραμ και αν γινεται να εχει και το air gestures που γενικα μου ειναι χρησιμο.), και οπωσδηποτε τα σηματα της samsung μπροστα και στο καπακι.

 

 

Συγχωρεστε με αν ειμαι σε λαθος section. Ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

όχι σε κλώνους, αγόρασε κάτι άλλο τόσα έχει, Lenovo, ZTE, Huawei, Xiaomi, Meizu, Zoppo, THL, Jiayu. Στο κλώνο πήγες και καρφώθηκες;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατι αξιολογο ως 100ευρω με μεταφορικα?

 

UMI X1 Pro

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά , γιατί πάτε και ασχολείστε με κλώνους ; Ένα σωρό ωραία κινέζικα κινητά υπάρχουν , που είναι πολύ αξιόλογες προτάσεις , και πολλές φορές είναι καλύτερα και από τα γνήσια των κλώνων . :)

 

Xiaomi red rice , Lenovo , THL , είναι μερικά που προσωπικά μου αρέσουν . Κάνεις μια αναζήτηση σε κάποιο από τα καταστήματα που είναι εδώ στο forum , και ανάλογα με τα λεφτά που διαθέτεις και τα χαρακτηριστικά που θέλεις , παραγγέλνεις ένα τηλέφωνο αρκετά καλό . :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά , γιατί πάτε και ασχολείστε με κλώνους ; Ένα σωρό ωραία κινέζικα κινητά υπάρχουν , που είναι πολύ αξιόλογες προτάσεις , και πολλές φορές είναι καλύτερα και από τα γνήσια των κλώνων . :)

 

Xiaomi red rice , Lenovo , THL , είναι μερικά που προσωπικά μου αρέσουν . Κάνεις μια αναζήτηση σε κάποιο από τα καταστήματα που είναι εδώ στο forum , και ανάλογα με τα λεφτά που διαθέτεις και τα χαρακτηριστικά που θέλεις , παραγγέλνεις ένα τηλέφωνο αρκετά καλό . :)

 

Κοίταξε, κάποια πράγματα είναι πολύ υποκειμενικά... Όπως η αισθητική ενός προϊόντος...

Κι εγώ που πρόσφατα πήρα τέτοιο κλώνο, το πήρα γιατί αισθητικά μου άρεσε περισσότερο από κάθε τι άλλο που κυκλοφορεί. Και τελικά φαίνεται μάλλον καλύτερο σε επιδόσεις από το galaxy s2 που είχα κ ήμουν ικανοποιημένος, αλλά μου έσπασε η οθόνη κ για να το επισκευάσουν μου ζητούσαν από 130-180€!

 

Θα γράψω εντυπώσεις γιατί το έχω λίγες μέρες, οπότε δεν έχω σαφή εικόνα ακόμη...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν εχει κανενας κανενα hdc legend 2 που να του εμεινε από πλακετα κτλ???ενδιαφερομε να του το αγορασω για την οθονη του.η αν εχετε καμια ιδεα που να βρουμε καμια οθονη
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω φερει εγω και με 6572 και με 6582, τα δευτερα σαφως καλυτερα αλλα και λιγο ακριβοτερα, σε γενικες γραμμες καλα για τα χρηματα τους πιστα αντιγραφα και κατα τ'αλλα κλασικες mediatek συσκευες με τα συν κ τα πλην τους. Τιμια επιλογη για καποιον που θελει να εχει το ιδιο design με το original κ δεν θελει να τον ληστεψει η samsung, απλως ως γνωστον και κοινως αποδεκτο με το ιδιο budget παιρνεις επωνυμη κινεζικη συσκευη ποιοτικοτερη και με καλυτερη υποστηριξη.

 

Υγ. απο τη στιγμη που το S5 εχει γινει παντοφλα με τα τεραστια bezels δεν βλεπω και το λογο να παρει καποιος ενα τετοιο κλωνο. Εγω ειχα παρει τον S4 κλωνο μονο και μονο επειδη ναι μεν μου αρεσε σχεδιαστικα αλλα περισσοτερο επειδη το S4 ηταν και ισως ειναι ακομη η μικροτερη σε διαστασεις συσκευη με 5αρα οθονη. Ειδαλλως θα ειχα παει σε επωνυμο κινεζο που δυστυχως ομως μεχρι στιγμης δε μπορουν να μαζεψουν τα bezels οσο θα μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θα ηθελα καποιος να μου στειλει κανα λινκ να ροοταρο το HDC I9500 MTK6589 και κανα καλο ρομ να που προτεινει γιατι με αυτο που εχει ειναι απαραδεκτο...

τελικα το εβαλα στο bench και μου ειπε οτι εχω αυτο GT i9500 S4 1:1 MTK6575 αντι για το αλλο που νομιζα... οποτε παω να επιστρεψω πισω.ευχαριστω

Edited by link012000
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα! Ειμαι νεο μελος και γενικα ξερω κατι απο κινητα, τιποτα ομως για τα κινεζικα και τους κλωνους. Απο χτες λοιπον, δεν ξερω γιατι αλλα μου εχει κολλησει η εμμονη να παρω κλωνο απο galaxy s4. Με το θεμα αρχισα να ασχολουμε μολις χτες οποτε δεν εχω καθολου εμπειρια σε οτι αφορα τους κλωνους η τα καταστηματα. Με ενα πολυ γρηγορο search βρηκα οτι απο τους καλους κλωνους που εχουν και το τα διακριτικα samsung πανω ειναι το HDC S4. Οσο για τα μαγαζια μου ειπαν να εμπιστευτω το fastcardtech η το minideal για τις αγορες μου. Διαβασα και λιγο απο ενα σχετικο thread εδω στο φορουμ. Οι ερωτησεις μου ειναι, ποιο καταστημα ειναι το πιο φθηνο και αξιοπιστο? Αξιζει γενικα ως κινητο, η παρουσιαζει βλαβες? Ποια η γνωμη σας? Θα ηθελα οποιο κινητο μου προτεινετε να εχει αξιολογα χαρακτηριστικα (πανω απο διπυρηνο, με τουλαχιστον 1γβ ραμ και αν γινεται να εχει και το air gestures που γενικα μου ειναι χρησιμο.), και οπωσδηποτε τα σηματα της samsung μπροστα και στο καπακι.

 

Εγω πήρα κλώνο, τον πρόσεχα σαν τα μάτια μ κ στο τρίμηνο αρχισε να κολλάει η οθονη. επρεπε να του κανω 10-15 ρεσταρτ τη μερα για να παρει μπρος. αν κολλησες με το S4μαζεψε παραπάνω χρήματα κ πάρε απο Ελλαδα να εχεις κ εγγυηση. εκτος αν δε σε ενοχλει να το παρεις για ενα τρίμηνο! έχουν ημερομηνία λήξης! μετάνιωσα πολύ που το πήρα. τζαμπα λεφτα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως το χρησιμοποιώ εδώ και έξι μήνες με δύο σιμ και σκληρή χρήση και δεν έχει κάνει κιχ! Μόνο το κεντρικό κουμπάκι θέλει λίγο παραπάνω πάτημα..

Το μόνο που με έχει "ενοχλήσει" είναι ότι δεν μπορείς να αποθηκεύεις όπως σε όλα τα νορμάλ κινητά και το ότι η κεραία του wifi δεν πιάνει τόσο καλά όσο θα ήθελα..

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι να ακούω ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις στον κανόνα. μέχρι τώρα μόνο παράπονα ακούω από άτομα που έχουν κλώνο αρκετό διάστημα. εγώ προσωπικά λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα. ειδικά όταν βλέπω ότι η τιμή του κινητού έχει πέσει στα 350. οι φόβοι μ βγήκαν αληθινοί. Δίνεις 100-150 € χωρίς καμία απολύτως εγγύηση, και απ' όσο γνωρίζω, ούτε δυνατότητα για service ή ανταλλακτικά. Αν γνωρίζετε κάτι άλλο, θα χαιρόμουν να με ενημερώνατε :)
Link to comment
Share on other sites

Πλεον κλωνος 1:1 με 60 Ευρω...

http://www.pandawill.com/tengda-s4-smartphone-android-42-mtk6589-50-inch-hd-screen-nfc-air-gesture-3g-gps-p88475.html

 

Υπαρχει η πιθανοτητα να εχει και λογοτυπα...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Απο τον Οκτωβριο εως σημερα δεν εχει κανει κιχ ουτε σε μενα, και μαλιστα εχω φερει γυρω στις 15 συσκευες για φιλους γνωστους και μονο μια ηταν ελλατωματικη εξ'αρχης οπου εγινε full refund. Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος για τα λεφτα που ειχα δωσει. Απλως η τιμη του σημερα ειναι ακριβη δλδ 180$ περιπου. Πρεπει να πεσει στα 120$ max για να ειναι ανταγωνιστικο.

 

Για dual sim παντως ειναι πολυ καλο τηλεφωνο,ομως ειναι κοινως αποδεκτο οτι με το ιδιο budget παιρνεις επωνυμη κινεζικη συσκευη ποιοτικοτερη και με καλυτερη υποστηριξη. Απλα ειναι θεμα design και γουστου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει 3 μέχρι στιγμής , το πρώτο δουλεύει άψογα στα χέρια της κόρης μου απο τον Δεκέμβριο, το δεύτερο είχε πρόβλημα στο ακουστικό απο την αρχή και το γύρισα πίσω( αγνοείται η τύχη του) , το τρίτο που ήρθε πριν 5 μέρες :http://www.aliexpress.com/snapshot/6060480682.html καλό είναι μέχρι στιγμής , θα δείξει .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό :http://www.aliexpress.com/item/HDC-S5-I9600-Phone-Perfect-1-1-MTK6582-Quad-Core-Smart-Mobile-Phone-5-1-HD/1774260830.html

Με τον 6582 και ελπίζω μέσα στην βδομάδα να είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...