Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρα κατι λαθος κανεις 100%,εκτος εαν εχεις αλλο κινητο

Ε, τόσο καιρό τα λέμε. Δεν έχω αλλάξει κινητό.. Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ http://www.aliexpress.com/store/product/015-S4-phone-5-inch-i9500-mtk6589-quad-core-1-6-ghz-android-4-2-1280/626711_1264862413.html αυτό που λέει με το antutu test 13476 ισχύει? Λίγο μου φαίνεται.

 

Εχεις δει καποιο κινητο με παρομοιο σκορ πως παει? Η απλα φανταζεσαι?

 

Κι επισης αν σου φαινεται λιγο, που να περασεις και το τελευταιο update στο antutu, θα στο δειχνει ακομα πιο κατω.

 

Το κινητο φιλε παει σφαιρα σε καθε περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Ε, τόσο καιρό τα λέμε. Δεν έχω αλλάξει κινητό.. Τι μπορεί να κάνω λάθος;

 

Για δοκιμασε να πας στης ρυθμισεις του κινητου και εκει που λεει motion μπες μεσα και ενεργοποιησε το απο εκει !!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , ήρθε και το δεύτερο κινητό αλλά εδω υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα, 1 με 2 φορές στις 20-30 κλήσεις δεν δουλεύει το ακουστικό, δηλάδή δεν ακους αυτόν που σε καλεί , αν το βάλεις στο μεγάφωνο για λίγο μετά δουλεύει κανονικά.

Ο κινέζος μου λέει κάτι για ρυθμίσεις στη δόνιση ,αλλά δεν την έχω ενεργή.

Μου λέει να το στείλω πίσω να το φτιάξει , αν ξέρει κάποιος και μπορει να βοηθήσει ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει καποιο κινητο με παρομοιο σκορ πως παει? Η απλα φανταζεσαι?

 

Κι επισης αν σου φαινεται λιγο, που να περασεις και το τελευταιο update στο antutu, θα στο δειχνει ακομα πιο κατω.

 

Το κινητο φιλε παει σφαιρα σε καθε περιπτωση

 

Επειδή έχω το jiayu G3S στα 1.5 και επειδή αυτό είναι στα 1.6 μου κάνει εντύπωση. Το δικό μου πάει σφαίρα. Για αυτό ήθελα να ρωτήσω. Απλά η φάση είναι αλλιώς να λες ότι έχεις jiayu και αλλιώς galaxy s4

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω γίνεται ένας χαμός εδώ πέρα. Ενημερωτικά:

ΟΛΑ τα 1:1 αντίγραφα του S4 είναι η ίδια συσκευή που βγαίνει με τα ονόματα No.1 S6 και HDC galaxy s4 legend. ΟΛΑ.

Έχουν τον MTK6589 1.2GHz, 1GB RAM, HD 720p οθόνη, 2300mAh μπαταρία θεωρητικά (μετρηση τη δείχνει γύρω στα 2000mAh).

Οτιδήποτε άλλο λένε οι κινέζοι ή δειχνουν οι πειραγμένες rom που φοράνε τα κινητά, είναι ψεύτικα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω γίνεται ένας χαμός εδώ πέρα. Ενημερωτικά:

ΟΛΑ τα 1:1 αντίγραφα του S4 είναι η ίδια συσκευή που βγαίνει με τα ονόματα No.1 S6 και HDC galaxy s4 legend. ΟΛΑ.

Έχουν τον MTK6589 1.2GHz, 1GB RAM, HD 720p οθόνη, 2300mAh μπαταρία θεωρητικά (μετρηση τη δείχνει γύρω στα 2000mAh).

Οτιδήποτε άλλο λένε οι κινέζοι ή δειχνουν οι πειραγμένες rom που φοράνε τα κινητά, είναι ψεύτικα φυσικά.

 

Ενημερωτικά:

Έχουν τον MTK6589 1.2GHz, 1GB RAM, HD 720p οθόνη, αλλα εχουν πολλες αλλες διαφορες και ειδικα για αυτο που εχουν παρει οι περισοτεροι εδω.Καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά:

Έχουν τον MTK6589 1.2GHz, 1GB RAM, HD 720p οθόνη, αλλα εχουν πολλες αλλες διαφορες και ειδικα για αυτο που εχουν παρει οι περισοτεροι εδω.Καλο βραδυ

Περιμένω να μου πεις τις διαφορές με αποδεικτικά στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά !!! Ελπίζω να είστε καλά! Λοιπόν...θα ήθελα 2 ερωτήσεις να σας κάνω στους ποιο εξιδεικευμένους με τα clone . Θέλω να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο που πλησιάζει(οθονη λογοτυπο μνήμη κ αξιοπιστία) στο Samsung I9502 Galaxy S4 duos http://www.gsmarena.com/samsung_i9502_galaxy_s4-5420.php και αν έχει την ρομ την original touchwiz της samsung που τα σπάει. Δεν θέλω να πειραματιστώ ψάχνω το καλύτερο,διάβασα πάρα πολλά ποστ σας κ για αυτό ρωτάω τα σημερινά δεδομένα!

 

Επίσης ΑΝ ξέρετε ψάχνω κάποιον εξίσου αξιόπιστο κλώνο του Samsung I9192 Galaxy S4 mini duos.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Κ Πάλι καλή χρονιά

Παιδιά καμια απάντηση σε έμενα ??.. Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να μου πεις τις διαφορές με αποδεικτικά στοιχεία.

 

διαφορετικούς αισθητήρες κάμερας και κεραίες(sticker) wifi kai gps. στο λέω γτ έχω ανοίξει και τα έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικούς αισθητήρες κάμερας και κεραίες(sticker) wifi kai gps. στο λέω γτ έχω ανοίξει και τα έχω δει.

τέτοιες αλλαγές οι κινέζοι κανουν συχνα στο ίδιο μοντέλο, στο ιδιο εργοστάσιο. σε τραγικές περιπτώσεις αλλάζουν μέχρι και βασικά εξαρτήματα, και βγάζουν διαφορετικό firmware. Είναι γενική τακτική, καθώς αγοράζουν τα εξαρτήματα σε μικρές ποσότητες, κι αν βρουν κάτι που τους συμφέρει περισσότερο από πλευράς τιμής, αλλάζουν το εξαρτημα. Τώρα αν το fastcardtech πχ κάνει παραγγελία ζητώντας διαφορετικό αισθητήρα κάμερας, δεν το γνωρίζω, έχοντας δουλέψει όμως και τα δύο δίπλα δίπλα δεν είδα πραγματική διαφορά στην ποιότητα φωτογραφιών.

Kι από GPS και wifi και τα 2 τα ίδια χάλια είναι

Link to comment
Share on other sites

Με το multi window έχει ασχοληθεί κανείς για να προσθέσουμε κι άλλα applications;;;

 

στο multi window εγω μπορω να βαλω οποια εφαρμογη εχω στο κινητο μου. με την ρομ που ειχε το κινητο μεσα δεν με αφηνε φυσικα .ομως βαζοντας αλλη ρομ τωρα μπορω

Link to comment
Share on other sites

στο multi window εγω μπορω να βαλω οποια εφαρμογη εχω στο κινητο μου. με την ρομ που ειχε το κινητο μεσα δεν με αφηνε φυσικα .ομως βαζοντας αλλη ρομ τωρα μπορω

Ποια ρομ έχεις; Δουλεύει κανονικά το multiwindow, μιση μισή οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά !!! Ελπίζω να είστε καλά! Λοιπόν...θα ήθελα 2 ερωτήσεις να σας κάνω στους ποιο εξιδεικευμένους με τα clone . Θέλω να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο που πλησιάζει(οθονη λογοτυπο μνήμη κ αξιοπιστία) στο Samsung I9502 Galaxy S4 duos http://www.gsmarena.com/samsung_i9502_galaxy_s4-5420.php και αν έχει την ρομ την original touchwiz της samsung που τα σπάει. Δεν θέλω να πειραματιστώ ψάχνω το καλύτερο,διάβασα πάρα πολλά ποστ σας κ για αυτό ρωτάω τα σημερινά δεδομένα!

 

Επίσης ΑΝ ξέρετε ψάχνω κάποιον εξίσου αξιόπιστο κλώνο του Samsung I9192 Galaxy S4 mini duos.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Κ Πάλι καλή χρονιά

 

Παιδιά εγώ έχω κάνει μια ερώτηση ρωτάω την βοήθεια σας, και ακόμα να πάρω μια απάντηση απο κάποιον που ξέρει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα, διαβαζεις το topic και βγαζεις τα συμπερασματα μονος σου. Ο καθενας λεει καλυτερο αυτο που εχει συνηθως. Εγω θα σου προτεινα πχ το hdc legend II (015). Αλλος θα σου ελεγε καποιο αλλο και ουτω καθεξης.

 

Επισης κλωνος 1:1 του 9192 s4 mini (dual sim) ΔΕΝ υπαρχει. Υπαρχει μονο σε single sim, αν θελεις δικαρτο πας στο F9192 που ειναι ελαφρως μεγαλυτερο σε διαστασεις παχος κλπ.

 

ΥΓ. ρε παιδια ασχολειστε με το multiwindow του S4 ? Αναρωτιεμαι, υπαρχει καποια πιο αχρηστη εφαρμογη απο αυτη?

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω επίσης τη χρησιμότητα που υπήρχε πριν την τελευταία έκδοση της ρομ stargreek, το ότι όταν κατεβάζαμε τη μπάρα από πάνω για τα notifications και τα διάφορα άλλα button, το button του bluetooth για παράδειγμα, εάν το πάταγες παρατεταμένα σε πήγαινε στο μενού του bluetooth, εάν ήθελες το μενού του GPS, το πάταγες παρατεταμένα και έμπαινες. Στη τελευταία ρομ αυτό δεν υπάρχει ή κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις; Δουλεύει κανονικά το multiwindow, μιση μισή οθόνη;

 

εχω μια ρομ του flyffy απο τουσ xda developers....το multiwindow δεν δουλεθει στην μιση οθονη οπωσ στο γνησιο αλλα μπορο να περασω στην μπαρα την πλαινη οποια εφαρμογη θελω και να την ανοικσω απο εκει....αλλωστε αυτη ηταν η ερωτηση του φιλου πιο πανω πιστευω

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση προς τους εμπειρους χρηστες του φορουμ.......εχω 2 hdc galaxy legend 1 για εμενα και ενα για την αραβωνιαστικια μου...εχθες μου παραπονεθηκε η γυναικα πως της εκλεισε το κινητο με φουλ μπαταρια και δεν ανοιγε παλι.οταν ηρθε σπιτι το ειδα και εγω και οντος δεν ανοιγε. εβγαλα την μπαταρια και το αφησα καμια ωρα ετσι.βαζοντας την μπαταρια παλι ανοιξε αλλα κολαγε παρα πολυ δηλαδη μολις ανοιγε μετα απο λιγο δεν ανταποκρινοτανε σε τιποτα....χανοτανε το σημα δικτυου και εκανε συνεχεια αναζητηση...ανοιγα το wifi και ποτε ανοιγε και ποτε οχι.....ειχα μεσα περασει μια ρομ του flyffy v17 αν θυμαμαι καλα εδω και ενα μηνα και το κινητο πηγαινε σφαιρα αλλοστε αυτη εχω και στο δικο μου.....ξαναπερασα την ρομ αυτη παλι μεσω cwm recovery αφου εκανα wipe cache data κτλ....

δουλεψε για καμια ωρα καλα αλλα μετα παλι τα ιδια τρωει πολλα κοληματα και δεν ξερω τι να κανω. τι με συμβουλευετε? να περασω καποια αλλη ρομ (stargreek) ? αν ξερει καποιοσ ασ με βοηθησει παιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι αλλο που ξεχασα να γραψω ειναι πως οταν κλεινω και ανοιγω το κινητο εχει χασει της ρυθμισεις ημερομηνιας και ωρας σαν να εχω βγαλει την μταταρια

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω επίσης τη χρησιμότητα που υπήρχε πριν την τελευταία έκδοση της ρομ stargreek, το ότι όταν κατεβάζαμε τη μπάρα από πάνω για τα notifications και τα διάφορα άλλα button, το button του bluetooth για παράδειγμα, εάν το πάταγες παρατεταμένα σε πήγαινε στο μενού του bluetooth, εάν ήθελες το μενού του GPS, το πάταγες παρατεταμένα και έμπαινες. Στη τελευταία ρομ αυτό δεν υπάρχει ή κάνω κάτι λάθος;

 

Αν και δεν το ειχα κανει ποτε και δεν ηξερα καν οτι γινεται αυτο το δοκιμασα και εγω στο κινητο μου μιας και φοραω και εγω την τελευταια του star και ναι δεν το κανει!!! ;) ;)

 

Για αυτο που ρωταει ο φιλος djchristakis αυτο που εχω να πω χωρις και να ειμαι ο ποιο σουπερ ειδικος οτι οντως περιεργα ολα αυτα τα κουλα που κανει το κινητο γιαυτο θα ελεγα να περασεις και να δοκιμασεις και την τελευταια ρομ του stargreek παλι μεσω cwm recovery αφου κανεις βεβαια wipe cache data wipe dalvik cache κτλ για να δεις αν θα τα κανει ξανα ολα αυτα τα κουλα το κινητο και να μας πεις αν σου εφτιαξε !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο την δευτερα που μας περασε 6/1/14 αφου εβαλα την νεα ρομ του stargreek σε καθαρο κινητο και το εβαλα να φορτισει το μεσημερι το εβγαλα απο το ρευμα στης 5 το απογευμα και του εκανα battery calibration. Ολες αυτες της μερες εκανα απειροελαχιστη χρηση μονο τηλ εκανα κανονικα και τωρα που σας γραφω ειμαι στο 1% μπαταρια.... Μου εβγαλε σχεδον 150 ωρες καλο...??? :p Τωρα που ειναι στο 1% να το βαλω να φορτισει η να το αφησω να σβησει εντελως και οταν θα το βαλω ξανα για φορτισμα μεχρι να παει στο 100% να το εχω κλειστω το κινητο για καλυτερα μιας και ειναι βραδυ κιολας η να το εχω ανοιχτο δεν πειραζει ??? ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...