Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά που έχεις βάλει δεν πρέπει να γίνουν;;;

How to install CWM recovery and Custom Rom on chinese SmartPHONE

 

 

How to install ClockworkMod Recovery if have root on chinese smartphone

 

http://www.gizchina.com/2013/07/05/how-to-install-clockworkmod-recovery-jiayu-g4/

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν αυτο το unclemobile το λες ετσι οκ.Για να βαλεις το recovery ing with unclemobile πρεπει να εισαι root.δοκμασε να κανεις βαζντας αyτο το apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 the last version

Link to comment
Share on other sites

Αν και ήμουν root έβαλα φραμαροοτ και έκανα update recovery μέσω του uncle... τώρα;;;
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Αν και ήμουν root έβαλα φραμαροοτ και έκανα update recovery μέσω του uncle... τώρα;;;

 

εχεις π.μ για διαβασε εαν θελεις

Link to comment
Share on other sites

Αν και ήμουν root έβαλα φραμαροοτ και έκανα update recovery μέσω του uncle... τώρα;;;

 

Καλησπερα. Θα προσπαθησω να σε βοηθησω!!! Αν καταλαβα καλα εισαι root σωστα??Ποιο recovery αλλαξες και εβαλες και σου δουλευει??

Στο I9502 ποιο cwm σου δουλεψε απο του ι9500 η ι9505?? Κανε μεσα απτο recovery backup την ρομ σου (2 φορες) μετα βαλε την ρομ που λες η οποια ειναι σε μορφη zip. στην καρτα μνημης χυμα και μεσα απτο recovery καντην restore-εγκατασταση οκ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω μπερδευτει κι εγω αν κι εχω ξαναασχοληθει με κινεζικο κινητο...

Περιμενω σε καμια βδομαδα το κινητο και νομιζα θα ταν πιο ευκολα τα πραγματα για αλλαγη ρομ.

Εχω κατεβασει ποσα αρχεια τα οποια αναφερονται στο threat και δεν ξερω τι κανει τι :S

 

Μπορει καποιος να απαντησει με απλα βηματα, πως γινεται root το κινητο, πως περνουμε back up της rom, πως εγκαθηστουμε τη νεα rom μαζι με ολα τα απαραιτητα αρχεια και η απαντηση να γινει stick απο καποιον mod στην πρωτη σελιδα για να υπαρχει ευκολη προσβαση απο ολους;

Βασικα ολα τα βηματα αριθμιμενα απο τη στιγμη που περνουμε το κινητο στα χερια μας, μεχρι να φυσαει με τη βοηθεια του stargreek παντοτε :D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω μπερδευτει κι εγω αν κι εχω ξαναασχοληθει με κινεζικο κινητο...

Περιμενω σε καμια βδομαδα το κινητο και νομιζα θα ταν πιο ευκολα τα πραγματα για αλλαγη ρομ.

Εχω κατεβασει ποσα αρχεια τα οποια αναφερονται στο threat και δεν ξερω τι κανει τι :S

 

Μπορει καποιος να απαντησει με απλα βηματα, πως γινεται root το κινητο, πως περνουμε back up της rom, πως εγκαθηστουμε τη νεα rom μαζι με ολα τα απαραιτητα αρχεια και η απαντηση να γινει stick απο καποιον mod στην πρωτη σελιδα για να υπαρχει ευκολη προσβαση απο ολους;

Βασικα ολα τα βηματα αριθμιμενα απο τη στιγμη που περνουμε το κινητο στα χερια μας, μεχρι να φυσαει με τη βοηθεια του stargreek παντοτε :D

 

Φιλε καλησπερα. Για το καθε πραγμα που θες να κανεις υπαρχει ο αντοιστοιχος οδηγος εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158 που τα λεει αναλυτικα εκει αναλογα το θεμα και τι θες να κανεις ρωτας και της απορειες που εχεις !!! Διαβαστε πρωτα ολοκληρο το θεμα που ενδιαφερει καποιον απτο να κανει μονο ερωτησεις του στιλ πως κανω ρουτ..?? Επισης καλο θα ηταν να τα κανεις με την σειρα που λεω εγω εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5019611#post5019611 οτι δεν καταλαβενεις ρωτα πρωτα πριν κανεις κατι αν δεν εισαι σιγουρος οκ ?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα. Για το καθε πραγμα που θες να κανεις υπαρχει ο αντοιστοιχος οδηγος εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158 που τα λεει αναλυτικα εκει αναλογα το θεμα και τι θες να κανεις ρωτας και της απορειες που εχεις !!! Διαβαστε πρωτα ολοκληρο το θεμα που ενδιαφερει καποιον απτο να κανει μονο ερωτησεις του στιλ πως κανω ρουτ..?? Επισης καλο θα ηταν να τα κανεις με την σειρα που λεω εγω εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5019611#post5019611 οτι δεν καταλαβενεις ρωτα πρωτα πριν κανεις κατι αν δεν εισαι σιγουρος οκ ?? ;) ;)

 

σ ευχαριστω, εστω κι αυτο ειναι σημαντικη βοηθεια να σαι καλα.

Αν χρειαστω κατι θα ρωτησω κι ολο καποιος θα με βοηθησει...κατσε να ρθει το κιν πρωτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω μπερδευτει κι εγω αν κι εχω ξαναασχοληθει με κινεζικο κινητο...

Περιμενω σε καμια βδομαδα το κινητο και νομιζα θα ταν πιο ευκολα τα πραγματα για αλλαγη ρομ.

Kαλα ανχωθηκες πριν ερθει το κινητο.Δηλαδη οταν ερθει τι θα κανεις:dash: Οτι θες υπαρχει εδω και οτι αλλο ρωτας.Σε 3 4 μερες θα ανεβασω καλυτερη με βαση την καινουργια που εχει βγει

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω μπερδευτει κι εγω αν κι εχω ξαναασχοληθει με κινεζικο κινητο...

Περιμενω σε καμια βδομαδα το κινητο και νομιζα θα ταν πιο ευκολα τα πραγματα για αλλαγη ρομ.

Kαλα ανχωθηκες πριν ερθει το κινητο.Δηλαδη οταν ερθει τι θα κανεις:dash: Οτι θες υπαρχει εδω και οτι αλλο ρωτας.Σε 3 4 μερες θα ανεβασω καλυτερη με βαση την καινουργια που εχει βγει

 

Αντε να την ανεβασεις να δουμε ποσο καλυτεροι μπορουν να γινουν οι κινεζοι μας !!!Που να βγουν και τα οκταπυρυνα θα γινει χαμος!! :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασμένη είναι ρε παιδιά,

http://www.needrom.com/mobile/hdc-galaxy-s4-legend-2/

 

Ενταξει καλα που εχουμε και εσενα να μας τα λες

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιος κλωνος κανονικος αξιζει; Οχι κλωνος του κλωνου :-P Και κανα λινκ απο καποιον που εχει παρει θα βοηθουσε
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω μπερδευτει κι εγω αν κι εχω ξαναασχοληθει με κινεζικο κινητο...

Περιμενω σε καμια βδομαδα το κινητο και νομιζα θα ταν πιο ευκολα τα πραγματα για αλλαγη ρομ.

Kαλα ανχωθηκες πριν ερθει το κινητο.Δηλαδη οταν ερθει τι θα κανεις:dash: Οτι θες υπαρχει εδω και οτι αλλο ρωτας.Σε 3 4 μερες θα ανεβασω καλυτερη με βαση την καινουργια που εχει βγει

 

Εγω προσωπικα σ εμπιστευομαι γι αυτο αγορασα το συγκεκριμενο κινητο.

Μονο να την ανεβασεις πριν να παραλαβω για να βαλω με τη μια την καινουρια :)

Λογικα σε καμια-δυο βδομαδες θα το εχω

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω προσωπικα σ εμπιστευομαι γι αυτο αγορασα το συγκεκριμενο κινητο.

Μονο να την ανεβασεις πριν να παραλαβω για να βαλω με τη μια την καινουρια :)

Λογικα σε καμια-δυο βδομαδες θα το εχω

 

Φιλε μου σου προτεινω να βαλεις την ρομ που εχει υποδειξη ο πιο πανω και μετα ποσταρε εδω και πες τις εντυπωσεις σου

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου σου προτεινω να βαλεις την ρομ που εχει υποδειξη ο πιο πανω και μετα ποσταρε εδω και πες τις εντυπωσεις σου

 

Αυτο εννοειται! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες σας κάνει και εσάς επανεκκινήσεις;; Τουλάχιστον 1-2 φορές την μέρα το κάνει στο άσχετο. Λέτε να φταίει η ρομ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παίδες σας κάνει και εσάς επανεκκινήσεις;; Τουλάχιστον 1-2 φορές την μέρα το κάνει στο άσχετο. Λέτε να φταίει η ρομ;

Ενδεχομένως να φταίει και η rom... σε πρώτη φάση θα συνιστούσα να το δοκιμάσεις μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την ταλαιπωρία που με περιμένει για να περάσω πάλι εφαρμογές κτλ κτλ κτλ..Αλλά άμα συνεχίσει έτσι, δεν το βλέπω αλλιώς..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να πάρεις ένα backup πρώτα, κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δεις αν το πρόβλημα συνεχίζεται και μετά να κάνεις restore το backup σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο app που τα κάνει back-up όλα, εφαρμογές και τα υπόλοιπα; Έχω για sms και τηλέφωνα, αλλά δεν έχω για τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Το app backup restore που ειναι απλο σε λειτουργια αλλα το καλυτερο ειναι το titanium root αμα θες να κανεις σωστη δουλεια και να παρεις back στα παντα (εφαρμ-δεδομ κλπ κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Το app backup restore που ειναι απλο σε λειτουργια αλλα το καλυτερο ειναι το titanium root αμα θες να κανεις σωστη δουλεια και να παρεις back στα παντα (εφαρμ-δεδομ κλπ κλπ)

 

Πολυ πιο σωστα με τον τροπο που λες αλλα δεν γνωριζω εαν ειναι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...