Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το χαλβαδιάζω και εγώ από αυτό το μαγαζί που πολυς κόσμος αγοράζει το S5 butterfly.

Δεν έχω βρει κάποιον να το έχει δουλεψει και να πει κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το εντόπισα και εδώ.ξερει κανείς τι λέει από αξιοπιστία το site αυτό?

 

http://http://www.chinapadmall.com/n9500-s4#.UWa34MsayK0

Edited by Drjohn1980
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλό site αλλά θέλει ψάξιμο. Όσο για το τηλ μ' αρέσει το 8GB αλλά η μπαταρία είναι κάτι τις μικρότερη (2100) από το star s5 (2500). Επίσης δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά οδηγίες για root ....
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για την μπαταρια αλλα τουλαχιστον σου δινει 2.το site με ανησυχει γιατι δεν εχω διαβασει τιποτα γιαυτο.αν καποιος εχει αποψη θα βοηθουσε
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 δίνουν 2 μπαταρίες στο Oklot.com που είναι δοκιμασμένο site. Βέβαια Κίνα είναι αυτή..... Και οι τιμές είναι ίσως οι καλύτερες οπότε αν πάρω από εκεί θα πάρω. Το θέμα είναι για μένα πιο από τα 2 (S4 ή S5) έχει καλύτερο χρόνο και πανω απ' όλα απόδοση GPS. Οπότε εδώ το root ειναι απαραίτητο προκειμένου να μπορέσω να του στήσω faster gps κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας, σήμερα έπεσε μπροστά μου το παρακάτω κινητό της HDC

 

HDC Galaxy S4 I9500- Exynos 5410 Quad Core 1.7GHz 5.0inch HD IPS Screen Android 4.2.3 Phone

 

General

 

Manufacturer: HDC

Model: HDC Galaxy S4 I9500

Phone Style: Bar, multi-touch screen, 5.0 inch Capacitive touchscreen

Operating System: Android 4.2.3 OS

Processor: Exynos 5410 Quad Core 1.2GHz

Google Play Store: Support

 

Display

 

Screen Size: 5.0 inch HD IPS touchscreen

Display reulotion: 1280*720 pixel

Color Support: 16 million colors

Screen Technology: Multi-touch screen

 

Camera

 

Camera Resulotion: 12.6MP rear camera + 4.9MP front camera, digital zoom

 

Connectivity

 

Connectivity Technology: GSM + WCDMA(Dual Simcard)

Network Band: GSM 850/900/1800/1900 MHz + WCDMA 850/2100MHz

Data Technology: EDGE, GPRS

Bluetooth: Bluetooth 2.1 + EDR

WLan: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g

USB: USB 2.0

GPS: GPS/A-GPS (Built-in GPS chipset)

 

Features

 

Video Player: AVI、MP4、3GP、MOV、MKV、FLV

Audio Player: FLAC、APE、MP3、OGG、AMR、AAC

Image: JPG、PNG、BMP、GIF

Ringing Tones: Downloadable

Message: SMS, MMS, Email

Phone Book: 10000 contacts

Brower: HTML

Interface/Port:

Game: Downloadable

Radio: FM

G-sensor

Interface/Port: 3.5mm earphone jack / mini USB

 

Battery

 

Battery: Li-on battery(2800mAh)

Standby Time: 150-200 hours

 

Memory

 

Built-in Memory: 2GB RAM, 4GB ROM

 

Size

 

Dimensions: 144.1*74.3*8.5

Weight: 168

 

What in package

 

1 * HDC Galaxy S4 I9500 Android Phone

1 * Travel Charger

2 * Batteries

1 * USB Data Cable

1 * Headphone

1 * Manual

Notice: HDC Galaxy S4 I9500 installs android 4.2.3 os, and carries with Exynos 5410 Quad core 1.7GHz processor, 2GB Ram, 4GB Rom.

 

 

το κινητό το βρήκα στην Fastcardtech περίπου 155€, επειδή την συγκεκριμένη σελίδα δεν την εμπιστεύομαι λόγω τον πολλών λαθών που έχει στα Description,

1. υπάρχει κανείς που να αγόρασε από αυτή την σελίδα ?

2. Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχετε δει κανένας πουθενά αλλού

 

Μεταξύ του UMI X1s και αυτού του HDC ποιο θα διαλέγατε (Προσωπικά το UMI X1s λόγω της μικρότερης οθόνης 4.5 inch, αλλά αυτό το HDC εάν είναι υπαρκτό νομίζω ότι είναι πειρασμός)

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

exynos 5410 αποκλιεται να εχει εξαλλου αυτος ειναι octa-core και οχι quad συν οτι 155 ευρω παιζει να επερνες μονο το τσιπακι του επεξεργαστη!!!μαλλον το site ειναι στα τεχνικα χαρακτηριστικα μουφα.καποιο mt6589 θα εχει που δεν ειν αι καθολου κακο σαν cpu
Link to comment
Share on other sites

exynos 5410 αποκλιεται να εχει εξαλλου αυτος ειναι octa-core και οχι quad συν οτι 155 ευρω παιζει να επερνες μονο το τσιπακι του επεξεργαστη!!!μαλλον το site ειναι στα τεχνικα χαρακτηριστικα μουφα.καποιο mt6589 θα εχει που δεν ειν αι καθολου κακο σαν cpu

Και φοράει και 4.2.3!!!

Δεν ξέρω αν θα εμπιστευομουν τα συγκεκριμένα πάντως.. Δείχνει κάπως κακοβαλμενο, δεν ξέρω κάτι δεν μου κάθεται καλά, υπάρχουν και καλά κινέζικα

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εχω αγοραση εγω 3 φορες απο αυτο το λινκ .... μια χαρα ειναι εχουν κ online skype.... τα κινητα ειναι απεκτα ..... εχω ενα με mtk 6575 κ παει φετες ποσο μαλλον τα νεα mtk 6589 .... απτο να παρεις τις μλκς που εχουν εδω στα 150 ευρω πχ .... το πολυ να παρεις ενα galaxy ace με μονο 800Mhz cpu στα ιδια χρηματα πέρνεις 4χ

1,2ghz με 2gb ram 13mp cam back k front 4.9 k εχεις κ εναν χρονο εγγυηση ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγο απιθανο δεν ειναι??εως τελιως κουλο θα ελεγα..

η τιμη του ειναι παρα πολυ χαμηλη και δεν υπαρχει ουτε ενα κινητο με τα ιδια specs..

επισης δεν βρηκα κανενα αξιολογο βιντεακι στο youtube με κανενα review μονο αυτα του fastcardtech..:confused:

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγο απιθανο δεν ειναι??εως τελιως κουλο θα ελεγα..

η τιμη του ειναι παρα πολυ χαμηλη και δεν υπαρχει ουτε ενα κινητο με τα ιδια specs..

επισης δεν βρηκα κανενα αξιολογο βιντεακι στο youtube με κανενα review μονο αυτα του fastcardtech..:confused:

 

εχω διαβασει τερατα για αυτο το μαγαζι,προσεξτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα στο Fastcardtech άλλαξαν τα Specifications του επεξεργαστή

 

"After FCT hardware Engineer tested inside is Exynos 4412 Quad core CPU showed Exynos 5410 by flashed CPU Driver".

Εννοείται ότι η Fastcardtech δεν είναι για να την έχεις καθόλου εμπιστοσύνη, εάν πάντως το μόνο λάθος (που δεν το νομίζω) είναι στον επεξεργαστή νομίζω ότι συνεχίζει να είναι καλή περίπτωση. Περιμένω από δύο γνωστούς από άλλα Forum που το παρήγγειλαν είδη να μου πουν εντυπώσεις. Μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Edited by paulpap1
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Οτι η hdc βγάζει ανύπαρκτες εκδόσεις android σαν το 4.2.3 που αναφέρει για το συγκεκριμένο κινητό ειναι γεγονός.Αμα ψάξει κάποιος θα δει ότι και παλιότερα που είχαμε την ics 4.0.4 αυτoί έβγαζαν συσκευές με 4.0.9 και έχουν και jb 4.1.9.Προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι.

Εdit

Aν έχει τελικά την 4πυρηνη 4412 που έχει και το s3 και 2gb ram ειναι καλή περίπτωση,αρκει η ρομ του να ειναι απροβλημάτιστη

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τυπογραφικα λαθη κανουν πολλα αλλα ευκολα καταλαβαινεις περι τινος προκειται.

Τωρα οσον αφορα τα hdc εχω εδω και κανενα μηνα το S3 LEGEND 5,3inches που τα παρηγγειλα απο τα FCT μολις το εμφανισε online - οn stock.

Σε 2 μερες ειχα trucking number και παροτι το στειλαν με sweeden post που αργει λιγο παραπανω σε 17 ημερολογιακες μερες ηταν σπιτι μου. Η rom του ειναι αψογη και με πραγματικα αριστες επιδοσεις οπως διαφημιζαν και στο review τους αφου ευκολα παιρνω κατι πανω-κατω απο 14000 στο untutu:) που αλλοι διαφημιζουν για την εκδοση 6589T τετοια νουμερα, η HDC για οποιον δεν ξερει εχει δωσει και αλλες φορες ακομα και με παλιοτερους επεξεργαστες 2G ram οποτε δεν εχω λογους να μην την πιστευω....

Απο μενα +1000 σε HDCοποιοδηποτε μοντελο και ειδικα με 6589 και 5 αστερακια στο FCT μετα την 1η συναλλαγη!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΦΊΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΉΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΏ ΑΠΌ ΕΚΕΊ ΣΤΑ 206 ΕΥΡΏ ΤΟ ΈΧΩ ΜΙΑ ΕΥΔΟΜΆΔΑ ΤΏΡΑ ΠΌΛΗ ΚΑΛΌ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΈΧΕΙ ΌΝΤΟΣ 2 ΓΙΓΑ ΡΑΜ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΉ Exynos 4412 Quad core ΧΡΟΝΙΣΜΈΝΟ ΣΤΑ 1.7

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ;;;; http://agoraseto.blogspot.gr/2013/05/145.html

 

με την καμμια. καμμια αντιγραφη κινεζικη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για κάποια σχόλια που βρήκα για αυτό το κινητό στην σελίδα http://www.gadget-rumours.com/cellphone/android-phones/large-screen-android-phones/hdc-galaxy-s4-i9500-exynos-5410-quad-core-1-7ghz/ από κάποιους που το παρέλαβαν ισχυρίζονται ότι ο επεξεργαστής είναι ο mtk6589 και ότι η μνήμη είναι 1GB, φυσικά αυτός που το παρέλαβε λέει ότι ακόμη και με αυτά τα χαρακτηριστικά το κινητό πετάει, το θέμα όμως είναι ότι για ακόμη μία φορά τα χαρακτηριστικά που δίνει η FCT δεν είναι σωστά.
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΦΊΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΉΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΏ ΑΠΌ ΕΚΕΊ ΣΤΑ 206 ΕΥΡΏ ΤΟ ΈΧΩ ΜΙΑ ΕΥΔΟΜΆΔΑ ΤΏΡΑ ΠΌΛΗ ΚΑΛΌ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΈΧΕΙ ΌΝΤΟΣ 2 ΓΙΓΑ ΡΑΜ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΉ Exynos 4412 Quad core ΧΡΟΝΙΣΜΈΝΟ ΣΤΑ 1.7

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

να σε ρωτησω φιλε,σου ηρθε με ταχυδρομειο?

ειχες κανενα επιπλεον κοστος? τελωνειο πχ....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το είχε πάρει φίλος . Με το που είρθε δεν δούλευε GPS - ΠΙξιδα - WIFI και είχες λάθος στην περιγραφή του επεξεργαστή

από fastcard μας παρεπεψαν στο http://www.talkingmobi.com/ για οδηγίες και rom.. Δεν ξέρω και εγώ πόσες version είχαν βγάλει ήδη.

Το flash tool δεν δουλευε. Εφαγα ένα βραδύ βρίσκοντας από κατι ρωσους το τελευταίο version και κατάφερα και το flashαρα. Δεν διορθόθηκαν και πολλά . Ο φίλος το έσπροξε σε μια εβδομαδα σε κάποιον ατυχο... Μακρια θα έλεγα. και από HDC και από fastcardtech

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σας βρηκα αυτο το κινητο http://www.chinaecarts.com/samsung-galaxy-s4-quad-core-5inch-mt6589-android-42-16gb-phone11version-p-3925.html?zenid=2fa39f13e0efe7117f2d496a34d1c054

και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν ισχυουν αυτα τα χαρακτηριστικα και αν ειναι αξιο εμπιστοσυνης το site ετσι ωστε να το παραγγειλω!

Link to comment
Share on other sites

Για απάτη το κιβώτιο...android 4.2.9??αν θέλεις κλωνο δες αυτο..

Tengda n9500 το έχω εδώ και κανένα μήνα και το κινητό τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...