Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας

 

τελικα δε εχω καταλαβει πιο ειναι το καλυτερο κινεζικο i phone αλλος λεει κ668 αλλος χ6 αλλος sophone sciphone hiphone aiphone.

 

τι γινετε εδω περα?αυτο που εχω καταλαβει ειναι τελικα πως ολα προσφερουν λιγο πολυ τα ιδια.

 

αυτο που θα πρεπει να προσεξουμε ειναι να εχει capative kai multitouch οθονη σωστα?

 

τελικα ποιο ειναι το πιο ακριβες αντιγραφο πιο αξιζει να παρουμε ?εννοω βαρος οθονη στιβαροτητα.

 

ευχαριστω πολυ.

 

ΥΓ ηθελα να βαλω δοσεις να παρω το iphone 4 αλλα τωρα που ειδα τι γινετε προτειμο να δωσω 100 αντε 150 κ τα αλλα να τα φαω εγω. να στε καλα που μας ανοιγετε τα ματια!!!!!

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια γεια σας

 

τελικα δε εχω καταλαβει πιο ειναι το καλυτερο κινεζικο i phone αλλος λεει κ668 αλλος χ6 αλλος sophone sciphone hiphone aiphone.

 

τι γινετε εδω περα?αυτο που εχω καταλαβει ειναι τελικα πως ολα προσφερουν λιγο πολυ τα ιδια.

 

αυτο που θα πρεπει να προσεξουμε ειναι να εχει capative kai multitouch οθονη σωστα?

 

τελικα ποιο ειναι το πιο ακριβες αντιγραφο πιο αξιζει να παρουμε ?εννοω βαρος οθονη στιβαροτητα.

 

ευχαριστω πολυ.

 

ΥΓ ηθελα να βαλω δοσεις να παρω το iphone 4 αλλα τωρα που ειδα τι γινετε προτειμο να δωσω 100 αντε 150 κ τα αλλα να τα φαω εγω. να στε καλα που μας ανοιγετε τα ματια!!!!!

 

 

ναι αλλα αυτο το κινητο δεν εχει τις δυνατοτηες του iphone4 να ξερεις...

οσο για το ποιο ειναι ακλυτερο ολα παρομοια ειναι..

 

αλλα τηλεοραση και capacitive εχουν μονο 1-2 μοντελα..

 

χ6 , χ7 ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχθες πηρα μεσα απο το Ricardo ενα Ciphone 4GS...ο πωλητης ειναι πολυ καλος,συζητισιμος και γενικα βοηθαει πολυ.Το κινητο ειναι τρομερο,γρηγορο και ολα δουλευουν σωστα...κανει boot και με windows mobile και με iphone menu,εχει 3 διαφορετικα προγραμματα GPS και αυτα δουλευουν τελεια...εχει ομως ενα προβλημα με το WIFI...πας στο μενου settings μετα πας στο στο Wireless Manager οπου μπορεις να ενεργοποιησεις το Wifi το Bluetooth το Flight Mode κτλ κτλ...ακριβως απο κατω εχει 2 επιλογες οπου η μια ειναι το Wifi Settings και το αλλο Bluetooth Settings...Ενεργοποιω το Wifi και στην συνεχεια πηγαινω στο Wifi Settings για να δω τι δικτυα βρισκει...δεν κανει τιποτα εκει...δεν βγαζει καν το screen αναζητησης ή ρυθμισεων παρα μονο μου εχει μια λιστα με διαφορους adapters που μπορω να διαλεξω...οποιο και να διαλεξω μετα μου βγαζει να συμπληρωσω κατι κουτακια με ip adress οποτε κατι ειναι λαθος.εγκατεστησα αλλο wifi προγραμματακι το ανοιγω και μου λεει οτι δεν υπαρχει wifi adapter στο κινητο...ο πωλητης μου επεστρεψε τα μισα λεφτα πισω και θα με βοηθησει να το κανουμε update το firmware ειπε? Καποιος ευκολος τροπος ή καποια λυση υπαρχει???
Link to comment
Share on other sites

μονο κινεζικο firmware θελει και ελπιζω να το βρει ο πωλητης σου. και ακομα καλυτερα θα ειναι να σταλει πισω για να το κανουν update.
Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω, μπορει να μην εχει πατησει καλα το ασυρματο στην πλακετα, μπορει να μην υπαρχει καν, πολλα μπορει να ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καμια γνώμη για το airphone 4?

Υποστηρίζει ελληνικά; Έχει προβλήματα με μηνύματα ή με την οθόνη του; Είναι multitouch capacitive Κλπ?

Είναι προτιμότερο να πάρω το 4gs?

God grant me the serenity to accept the things I can not change. Courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.
Link to comment
Share on other sites

Eνας φιλος θελει κινητο με capacitive οθονη , τηλεοραση και wifi ...

to X6 δεν μπορω να το βρω.. μαλλον πηρα το τελευταιο , ξερετε ποτε θα ξαναβγει αυτο ??..)

μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αλλο ?

α!! να ειναι αντιγραφο του ιphone 4 ....

 

brηκα ενα ποιο πισω το Χ7.. αυτο ειναι καλο ?

 

http://www.bigboxstore.com/x6-4-generation-wifi-mobile-phone-touch-screen-tv-java.html με TV (Released 2011. March)

 

 

http://www.cwell-hk.com/products/PS-I4GS--.aspx χωρίς TV

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μ αρέσει στα post σου είναι που απαντάς με link.

Στο ένα δίνεις link από το X6 που αν κάνεις το λάθος και το πάρεις θα σου στείλουν αυτοί ένα άλλο μοντέλο που θα έχουν διαθέσιμο.Μην επαναλαμβάνουμε όλο τα ίδια-δεν υπάρχει διαθέσιμο το Χ6.

Για το δεύτερο link τι να σχολιάσω,δίνεις το i4gs και το βαφτίζεις X6...

Τέλοσπάντων για όποιον ψάχνει μοντέλο με tv+wifi+dual sim+capacitive υπάρχει και το i8(πίσω στο κινητό,μέσα από την μπαταρία γράφει phone 4gs).Το είχα για καμιά ώρα χθες στα χέρια μου,πάρα πολύ καλό κινητό,γρήγορο,με καλή οθόνη

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μ αρέσει στα post σου είναι που απαντάς με link.

Στο ένα δίνεις link από το X6 που αν κάνεις το λάθος και το πάρεις θα σου στείλουν αυτοί ένα άλλο μοντέλο που θα έχουν διαθέσιμο.Μην επαναλαμβάνουμε όλο τα ίδια-δεν υπάρχει διαθέσιμο το Χ6.

Για το δεύτερο link τι να σχολιάσω,δίνεις το i4gs και το βαφτίζεις X6...

Τέλοσπάντων για όποιον ψάχνει μοντέλο με tv+wifi+dual sim+capacitive υπάρχει και το i8(πίσω στο κινητό,μέσα από την μπαταρία γράφει phone 4gs).Το είχα για καμιά ώρα χθες στα χέρια μου,πάρα πολύ καλό κινητό,γρήγορο,με καλή οθόνη

 

 

εγω παντως το εχω στα χερια μου... και ας μην ειανι διαθεσιμο και το πηρα οταν σου ειπα.. τωρα βεβαια δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα και ποτε θα ξαναβγουν.

 

οσο γαι το αλλο που λες το i8 δεν το βρισκω πουθενα.. εχεις κανενα λινκ απο ''καλο site'' ...???

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήταν φίλου,οπότε μια γρήγορη ματιά του έριξα,δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα.

Δεν έχω κάποιο link να σου δώσω,δεν το έχω βρει πουθενά.

Όσο για το ότι το βρήκες το Χ6 αυτό εξηγεί ότι κάποιος ιδιώτης το είχε στα χέρια του και δεν το είχε πουλήσει και έτσι στο έδωσε.Κανένας supplier δεν το έχει σε διαθεσιμότητα αυτό το μοντέλο.Οπότε και αν χρειαστείς service να ξέρεις ότι θα δυσκολευτείς στο συγκεκριμένο μοντέλο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήταν φίλου,οπότε μια γρήγορη ματιά του έριξα,δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα.

Δεν έχω κάποιο link να σου δώσω,δεν το έχω βρει πουθενά.

Όσο για το ότι το βρήκες το Χ6 αυτό εξηγεί ότι κάποιος ιδιώτης το είχε στα χέρια του και δεν το είχε πουλήσει και έτσι στο έδωσε.Κανένας supplier δεν το έχει σε διαθεσιμότητα αυτό το μοντέλο.Οπότε και αν χρειαστείς service να ξέρεις ότι θα δυσκολευτείς στο συγκεκριμένο μοντέλο

 

 

ε ναι αυτο ειχα πει.. δεν ειπα οτι θα ανοιξει το εργοστασιο για μενα...!! χαχα...

να σε ρωτησω μιας και ξερεις δεν θα ξαναβγεισ την κυκλοφορια το χ6 ?

μα γιατι αφου ειναι νεο μοντελο και με τα ολα του... καινενα δεν τα εχει ολα αυτα εκτος απο το ι8 που ειπες (αλλα δεν το βρισκουμε)

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο υπαρχουν πλεον σε στοκ οπως και ολα με capacitive οθονη. δεν ειχαν οθονες και περιμεναν να παραλαβουν τα εργοστασια .
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις παραπάνω λεπτομέρειες για το i8;

Γιατί εμένα απλά πέρασε για λίγο από τα χέρια μου και δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο υπαρχουν πλεον σε στοκ οπως και ολα με capacitive οθονη. δεν ειχαν οθονες και περιμεναν να παραλαβουν τα εργοστασια .

 

 

δλδ πλεον επανακυκλοφορει και το χ6 ?

αν ξερεις κατι παραπανω για το ι8 / phone 4gs σε παρακαλω δωσε καποιο στοιχειο..

Link to comment
Share on other sites

δεν επεσε στα χερια μου, απλα ξερω οτι ειναιν ιδιο με χ6 στις λειτουργιες, και αν ο σταυρος που το επιασε λεει οτι ειναι καλο, δεν εχω λογο να αμφιβαλω
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και πιο πανω εχω το 4gs.To wifi δεν δουλευει.Εφαγα ολα τα διεθνη site μπας και βρω καποιο firmware αλλα τιποτα!!!

 

Μηπως καποιος απο εσας ξερει κατι παραπανω ή μπορει να βοηθησει βασει εμπειριας???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα κλώνο του iphone 4 με wifi και μια κάρτα sim με ενσωματωμένη μπαταρία και 4 gb μνήμη.Εδώ και καμιά ώρα που παίζω μαζί του είναι απλά τέλειο.Σε εμφάνιση και μενού σε μπερδεύει με το κανονικό.Ποιό μοντέλο είναι δυστηχώς δεν ξέρω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα κλώνο του iphone 4 με wifi και μια κάρτα sim με ενσωματωμένη μπαταρία και 4 gb μνήμη.Εδώ και καμιά ώρα που παίζω μαζί του είναι απλά τέλειο.Σε εμφάνιση και μενού σε μπερδεύει με το κανονικό.Ποιό μοντέλο είναι δυστηχώς δεν ξέρω

 

 

ενσωματωμενη?

δεν γραφει καπου ποιο μοντελο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως το αυθεντικό iphone,δεν ανοίγει από κάπου και έχει ενσωματωμένη μνήμη 4 gb

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το ΝΟΚΙΑ που έχω στον Κλώνο του iphone?
God grant me the serenity to accept the things I can not change. Courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.
Link to comment
Share on other sites

500 και πλέον επαφές;;; Πόσες ώρες θα μου πάρει;
God grant me the serenity to accept the things I can not change. Courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...