Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα iPhone 4 κλώνο σαν δεύτερο κινητό.... ποιό είναι το καλύτερο και που μπορώ να το βρώ....

 

ΤΙΑ

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό το θέμα θα βρεις 4-5 διαφορετικούς κλώνους του iphone 4.Δες τους λίγο καλύτερα και πάρε έναν,για δεύτερο κινητό θα σε ικανοποιήσει σίγουρα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τίποτα για έναν κλώνο iphone 4 που λέγεται Kiphone 4g;

 

Είναι, υποτίθεται, dual sim, με capacitive οθόνη, μεταλλικό σκελετό και υποστηρίζει ελληνικά.

 

http://www.fastcardtech.com/goods-4997-Kiphone%204GS%2035%20Capacitive%20screen%20Compass%20Quadband%20WIFI%20MSN%20Email%2020M%20camera%20Gravity%20sensor.html

 

Μάλλον είναι το ίδιο με αυτό:

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4142

 

Σε reviews που δείχνει σε video από το fastcardtech φαίνεται πολύ καλό... Απλά, αν το έχει δει κανείς, γνωρίζουμε τι λέει από ελληνικά, ειδικά αν διαβάζει ελληνικά SMS;

Θα το παραλάβω την επόμενη εβδομάδα και θα γράψω λίγα λόγια γι αυτό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα...μια ερωτηση για τιη κινηταρα: τα εικονιδια στην οθονη μπροστα γινεται να μετακινηθουν-ταξινομηθουν ?? το χει κανει κανεις ??
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι πατησε με επιμονη ενα εικονιδιο και θα αρχισει να"χορευουν" ολα τα εικονιδια... για προσπαθησε
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι πατησε με επιμονη ενα εικονιδιο και θα αρχισει να"χορευουν" ολα τα εικονιδια... για προσπαθησε

 

Εγω το εχω κανει και εχω μεταφερει και εικονιδια και απο την 3η σελιδα στην πρωτη οπως το εικονιδιο της τηλεορασης.Ολα τα βασικοτερα για μενα εικονιδια τα εχω μεταφερει στην 1η σελιδα οσα δεν ηταν στην 1η σελιδα.Μετα στην 2η σελιδα τα αμεσως μετα βασικοτερα και στην 3η σελιδα εχω τα εικονιδια τα οποια με ενδιαφερουν λιγοτερο.Ναι πατας παρατεταμενα ενα εικονιδιο και αυτο κουναει και μπορεις να μεταφερεις εικονιδια οπως εκανα εγω.Τωρα δεν χρειαζεται για μενα να πηγαινω στην 3η σελιδα.Λιγες φορες παω στην 2η για ιντερνετ browser κινητου επειδη μπορω ταυτοχρονα να ακουω και μουσικη.Και τα λευκωματα που εχω στην 2η σελιδα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Λιγες φορες παω στην 2η για ιντερνετ browser κινητου επειδη μπορω ταυτοχρονα να ακουω και μουσικη.

 

Δεν γίνεται αυτό που λες να ακούς μουσική και να σερφάρεις συγχρόνως σε κανένα κινέζικο αν δεν κάνω λάθος

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι πατησε με επιμονη ενα εικονιδιο και θα αρχισει να"χορευουν" ολα τα εικονιδια... για προσπαθησε

 

super...παιδια δεν υπαρχει το κινητο για τα λεφτα του...λιγο στο σημα μας τα χαλαει αλλα δε βαριεσαι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι??εχο το συγκεκριμενο τηλεφωνο και πριν λιγες μερες οταν παω να κανω κληση απο τιν σιμ1 μου γραφει "μονο επειγουσες κλησεις"κατευθειαν....ενω στιν σιμ 2 δουλευει κανονικα....το dual sim ειναι ενεργοποιημενο...τι μπορει να συμβαινει??καμμια βοηθεια??

 

να προσθεσω οταν βαλω 2 καρτες και παω να παρω τηλεφωνο η σιμ 1 δεν πατιεται(δεν πρασινιζει το εικονιδιο(μενει γκρι)....αν βγαλω την σιμ2 τοτε πρασινιζει αλλα λεει μονο επειγουσες κλησεις

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι συνδεδεμένη στο gsm δίκτυο.Καθάρισε λίγο τις επαφές της κάρτας με λίγο βαμβάκι και οινόπνευμα και ξαμαπροσπάθησε.Όταν βάλεις ανάποδα τις κάρτες μπορείς να κάνεις κλήση από την sim 1 στο κινητό σου;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

και εγω μια ερωτηση παιδια...οταν εχει ανοικτο bluetooth το τηλ κ ειμαι κοντα στο pc συνεχως εμφανιζει μια λετουργια remote control...ξερει κανεις πως απενεργοποιειται αυτο ??
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την ιδια ερωτηση με τον φιλο παραπανω...

+ πως μπαινει φωτο σε αυτον που καλει?

 

δεν μπαινει φωτο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις παρέλαβα ένα j8 και τα αποτελέσματα είναι

Εμφάνιση άψογο

Οθόνη καλή απόκριση

Δεν παίζει mp3 από την κάρτα σε λίστα η δεν ξέρω.

TV απαράδεκτη ποιότητα

Wifi αρκετά καλό

Ηχείο χαμηλό

 

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με την TV τη να κάνω γιατί δεν πιάνει τίποτα μόνο χιόνια .στις ρυθμίσεις δεν έχει Ελλάδα ούτε κάποια κοντινή χώρα

Παρακαλώ βοήθεια

Κρυφό μενού δεν βρήκα με *#3646633#.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κ599 ένα χρόνο. Ξαφνικά δεν ανοίγει ο safari. O opera δουλεύει κανονικά αλλά δεν τον θέλω γιατί είναι πολύπλοκος και με δυσκολεύει πολύ. Σαν τον safari δεν έχει. Μήπως μπορεί να τον ανεβάσει κάποιος για να τον ξαναεγκαταστήσω? Παρακαλώ πολύ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει φωτο

 

κοιτα την φωτο.. δηλαδη οτι θελουν γραφουν?

οσο για το youtube δεν παιζει ουτε με το bolt...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις παρέλαβα ένα j8 και τα αποτελέσματα είναι

Εμφάνιση άψογο

Οθόνη καλή απόκριση

Δεν παίζει mp3 από την κάρτα σε λίστα η δεν ξέρω.

TV απαράδεκτη ποιότητα

Wifi αρκετά καλό

Ηχείο χαμηλό

 

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με την TV τη να κάνω γιατί δεν πιάνει τίποτα μόνο χιόνια .στις ρυθμίσεις δεν έχει Ελλάδα ούτε κάποια κοντινή χώρα

Παρακαλώ βοήθεια

Κρυφό μενού δεν βρήκα με *#3646633#.

δες τουρκια η uae
Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο αυτο απο αυτη την διευθυνση και ειναι πολυ καλο αν και τ εχω μονο 14 μερεσ και με gps με ελληνικουσ χαρτες

 

http://www.ricardo.gr/accdb/viewitem.asp?AuctionNr=614341516&ComeFromMyPages=1

 

Αγαπητε φιλε

Δοκιμασες αν παιζει Skype?

Εννοω ομιλια και οχι τσατ

αν ναι το κανει μεσω wifi η και με GPRS?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες να ακούς μουσική και να σερφάρεις συγχρόνως σε κανένα κινέζικο αν δεν κάνω λάθος

 

Και ναι το κανω με τον browser του κινητου,οχι με οπερα.Το εικονιδιο της 2ης σελιδας που λεει internet.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

@AchisaeL

Δεν μπαίνει φωτογραφία καλούντος...Το αστείο είναι ότι έμπαινε στα παλιότερα μοντέλα που δεν είχαν wifi.

@mpomp

Θα το κοιτάξω μέσα στις επόμενες μέρες,δεν το είχα παρατηρήσει αυτό γιατί δεν χρησιμοποιώ ποτέ τον κινέζικο browser

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, το Kiphone

 

http://www.fastcardtech.com/goods-4997-Kiphone+4GS+35+Capacitive+screen+Dual+sim+Compass+Quadband+WIFI+MSN+Email+20M+camera+Gravity+sensor.html

 

το έχει δει κανείς από κοντά. Έχετε άποψη; Γιατί από τεχνικά χαρακτηριστικά φαίνεται πολύ καλό. Υποστηρίζει ελληνικά, είναι dual sim, έχει υποτίθεται capacitive οθόνη και είναι και λεπτό.

 

Επίσης, αν ξέρετε, από πλευράς ελληνικών SMS πώς τα πάνε αυτά τα μοντέλα; Διαβάζονται κανονικά οι ελληνικοί χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

με ρυθμιση τουρκια ολα οκ. ευχαριστω.

μιπως μπορει καποιος να με Βοηθήσει για να δυναμώσω την ένταση του ηχείου?

Και να αλλάξω τα εικονίδια να προσθέσω κι άλλα.

Κρυφό μενού έχει?

Link to comment
Share on other sites

με ρυθμιση τουρκια ολα οκ. ευχαριστω.

μιπως μπορει καποιος να με Βοηθήσει για να δυναμώσω την ένταση του ηχείου?

Και να αλλάξω τα εικονίδια να προσθέσω κι άλλα.

Κρυφό μενού έχει?

 

Να σε ρωτήσω κάτι, το j8 έχει στην πίσω όψη το μηλαράκι της apple???

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...