Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού το έχεις παραγγείλει είτε κρατάει πολύ είτε λίγο και πάλι θα πρέπει να το συνηθίσεις.Ανάλογα με την χρήση του wifi η μπαταρία πάντως μπορεί να βγάλει από 1 ως 3 μέρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα δεν χρειαζεται να ειναι ολη την μερα ανοιχτα παρα μονο οταν το χρησιμοποιεις.. Οποιο κινητο και αν παρεις καινουριο θα πρεπει να κανεις σωστη διαχειριση ενεργειας ετσι ωστε να κραταει η μπαταρια.

Και μιας και το περιμενεις τις πρωτες φορες θα πρεπει να κανεις πληρεις φορτησεις-αποφορτισεις ωστε να εξασφαλισεις την μεγιστη αποδοση της μπαταριας!

 

Παντως ενα 3ημερο αν κραταει ειναι καλα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο κινητο θα θελα να ρωτήσω:

Μπορούμε να βρούμε πουθενά ρυθμισεις για mms?

Ποσο καλή ειναι η απόκριση της οθόνης αφής;

 

www.jaga.gr και πας υποστιρηξη (λογικα πρεπει να κανουν οπως και στα πιο παλλια κινεζικα κινητα)

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα 3ημερο αν κραταει ειναι καλα..:rolleyes:

Τριήμερο με ελάχιστη χρήση του wifi.

Αυτό που του λείπει είναι ένας φορτιστής μπαταρίας που έχουν τόσα άλλα κινέζικα κινητά για να φορτίζεις την δεύτερη μπαταρία εκτός κινητού.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στα αλλα σου δινουν και ξεχωριστο φοτιστη?

 

Ε θα πρεπει να κανεις μια υποχωριση σαυτο το θεμα. Τι να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Με ελάχιστη χρήση Wifi και 1 - 2 ώρες τηλέφωνο με BT handsfree κρατάει 2 και κάτι μέρες. Και αυτό με 7ωρη νυχτερινή φόρτιση της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Και διπλάσια ώρα να το αφήσεις να φορτίζει δεν έχει διαφορά. Όταν γεμίσει η μπαταρία σταματάει να φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειανι να σε βγαζει την μερα και να μη σε αφηνει στην μεση.

καθε βραδυ φορτιση και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

το σπαστικο ειναι να σεου κλεινει στην διαρκεια της ημερας και να μην μπορεις να κανεις την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ στο Anycool Α728 που έχω έτυμη την δεύτερη μπαταρία και όταν χρειαστώ την βάζω και κάνω την δουλεία μου.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο διαστημα 2 εβδομαδων που το εχω θα κανω μια μικρη αναφορα στο κινητο..απο πλευρας εμφανισης ειναι το κλασικο Iphone με δυο καμερες μια στο μπροστινο και μια στο πισω μερος...η ποιοτητα τον φωτογραφιων ειναι ικανοποιητικη...η οθονη αφης δεν εχει αμεση αποκριση παντα αλλα τις περισσοτερες φορες δεν υπαρχει προβλημα...στο θεμα της γλωσσας δεν υπαρχει κανενα προβλημα αφου τα ελληνικα δουλευουν μια χαρα...η μπαταρια του κραταει περιπου 2 μερες αναλογα βεβαια με τη χρηση του...το ασυρματο internet μου δουλεψε χωρις κανενα απολυτως προβλημα...η τηλεοραση παιζει ικανοποιητικα...βεβαια δεν ειναι για να βλεπεις και πολυ ωρα....και δυο πραγματακια που δεν μου αρεσαν...ο ενας ειναι ο φορτιστης(παραξενος στο σχημα ,βεβαια μπορει να φορτισει και μεσω usb).και το δευτερο οτι μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να περασω κανενα προγραμμα εστω και τυπου java...αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω ας βοηθησει...για τα λεφτα που δινεις νομιζω οτι ειναι value....
Link to comment
Share on other sites

για τα λεφτα του πιστευω οτι το κινητο αξιζει με το παραπανω.εφαρμογες java στο δικο μου κ599 εχω περασει και δουλευουν οπως facebook, msn live, yahoo mesenger.ktl Mεχρι τωρα παιχνιδια δεν εχω βρει που να ταιριαζουν στις διαστασεις και λογω οτι δεν εχει καθολου πληκτρα. Σαν μειον ειναι οτι για sms στα ελληνικα εχει λιγους χαρακτηρες(69 αν δεν κανω λαθος) και οταν κανεις νεα εγγραφη δεν εχει ξεχωριστα ονομα- επωνυμο αποτε δεν παιρνει πολλους χαρακτηρες. στα υπερ του η τv πιανει πολυ καλα, mp4 εχω κατεβασει και εχω δει μια χαρα και το απολυτο ειναι οτι δεν διαθετεις πολλα λεφτα για ενα κινητο και μπορεις να μπεις και msn kai να μιλησεις μαζι με βιντεο μεσω της μπροστινης οθονης.Εμενα το κινητο με θηκη, προστατευτικο οθονης, φορτιστη αυτοκινητου και καρτα 2gb με μεταφορικα μου στοιχισε 125 ευρω. πιστευω οτι τα αξιζει και με το παραπανω το κινητο .Οσοι χρηστες βρουν java games για αυτο το κινητο αν θελουν ας ποσταρουν λινκ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να τα δοκιμασω εγω, αφου δεν εχω παραγγειλει ακομα καν το κ599 στο οποιο εχω καταληξει αλλα δοκιμασε αυτο το λινκ: http://forum.mobiles24.com/showthread.php?t=13115

Κια βασικα θελω να ρωτησω κατι εσας που το εχετε στα χερια σας. Η αφη δουλευει κυριλε? Πενακι δινουν? Γιατι βλεπω τον τυπα σ'ενα βιντεο-παρουσιαση και παιδευεται πολυ με το δαχτυλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μπορει να μου πει καποιος για τον εργοστασιακο κωδικο που ειναι στο βιβλιαρακι?το εχασα και θελω να επαναφερω τις ρυθμισεισ....ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μπορει να μου πει καποιος για τον εργοστασιακο κωδικο που ειναι στο βιβλιαρακι?το εχασα και θελω να επαναφερω τις ρυθμισεισ....ευχαριστω..
αν δεν ειναι αυτοι που σου εδωσε ο μανωλης77 ρωτα απο εκει που το αγορασες και ριξε και απο εδω ενα συρμα:)
Link to comment
Share on other sites

βασικα αρχιζω να σκεφτομαι το εξης.. Καταρχας το περιεχομενο του λινκ που εδωσα παραπανω με τα παιχνιδια δεν νομιζω να δουλευει επειδη η αναλυση k599 ειναι 320x480, εκτοσ κ αν δουλευουν αλλα απλα δεν καλυπτουν ολη την οθονη. Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας μας πει.

Που με κανει να σκεφτομαι, δεν αξιζει να θυσιασω καποια χαρακτηριστικα οπως η τηλεοραση και το μεγεθος της οθονης και να παω σε κατι με λειτουργικο windows mobile ή ακομα καλυτερα (φανταζομαι, λογω open source) google adroid?

Οσοι το εχετε το Κ599, υπαρχει το ιδιο προβλημα και με τα προγραμματα? Δηλαδη με το msn που βγαινει σε java υπαρχει προβλημα λογω της αναλυσης? Υπαρχει και το ebuddy βεβαια, ενα παραδειγμα ειπα. Γενικα θα μπορω να του βαλω ιστοριες τετοιες του Κ599 ή θα πρεπει να βασιστω σε αυτα που εχει ηδη το κινητο?

Οχι οτι εχω κανα ιδιαιτερο κολημα με το Κ599, απλα απ'οτι ειδα απο δω το εχουν παρει ηδη πολλοι και ειναι κομπλε (με τα ελληνικα κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

kalispera...ena paixnidi evala alla den kalyptei oloi tin othoni....poios exei perasei java efarmoges kai apo pou mporoume na vroume as pei kati...mallon den mporoume na perasoume tipota allo ektos apo auta pou exei to kinhto....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτη την απορία έχω, έχω βρει κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια αλλά σου ζητά τον τύπο του κινητού που έχεις για να τα κατεβάσεις και να είναι και σωστά. Εκεί τι βάζουμε για το Κ599 που έχει ανάλυση 320x480 ?
Link to comment
Share on other sites

kalispera...ena paixnidi evala alla den kalyptei oloi tin othoni....poios exei perasei java efarmoges kai apo pou mporoume na vroume as pei kati...mallon den mporoume na perasoume tipota allo ektos apo auta pou exei to kinhto....

 

δουλευει δηλαδη το game με το touch screen?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχν το τηλεφωνο μολις 2 ημερες και ακομη το εξερευνω...ειναι μεσα στις προσδοκιες μου δεδομενου των 120 ευρω που κοστισε.Μια ερωτηση πως γινονται εγκατασταση των εφαρμογων java,δηλ σε ποιο folder γινεται η αντιγραφη απο το pc του java software για mobile φυσικα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...