Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβώς αυτό θα κάνεις. στείλε το αρχείο με bt στο κινητό και θα είσαι οκ

 

Φίλε μου το κατέβασα το οπερα. Παω να το κανω install και σε καπια φαση ζητάει συνδεση με ιnternet για να προχωρησει αλλα μου λεει πως δεν υπαρχει ενεργη συνδεση.Μηπως πρεπει να μπω με internet απο τον παροχο της κινητης μου τηλεφωνιας ?

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ...... Μπαινω με wifi και εχω βαλει μια παλια sim στο κινητο μονο και μονο για να το δοκιμάσω σαν κινητο να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να συνδεθείς και με wifi. Απλά πρέπει να το έχεις ενεργοποιημένο.

Αν έχεις πρόβλημα ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις java αν έχει επιλογή με τι να συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδεθείς και με wifi. Απλά πρέπει να το έχεις ενεργοποιημένο.

Αν έχεις πρόβλημα ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις java αν έχει επιλογή με τι να συνδέεται.

Ενταξει το βρηκα και συνδεθηκα κανονικοτατα.Σας ευχαριστω... Τι εφαρμογες java προτεινεις να κατεβασω και απο που ?

Εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα τιποτα........

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το βρηκα και συνδεθηκα κανονικοτατα.Σας ευχαριστω... Τι εφαρμογες java προτεινεις να κατεβασω και απο που ?

Εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα τιποτα........

 

ψάξε στο getjar

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις και πολλά πράγματα σε java.. Ένας opera mini και ένα ebuddy για πλοήγηση και msn αντίστοιχα, είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας?Παρειγγειλα απο το ricardo.gr εναν κλωνο του iphone 4 και ο πωλητης μου ειπε οτι ο οποιος ειναι το νεο μοντελο j8 το οποιο ειναι ,μοντελο του 2011 το μαρτη.Το συγκεκριμενο τηλεφωνο μου ειπε οτι εχει capacitive sharp touchscreen και επισης εχει τηλεοραση.Επειδη το j8 με resistive οθονη δεν τους βγηκε τοσο καλο γι αυτο βγαλανε καινουριο μοντελο j8 με capacitive οθονη και επεξεργαστη απο τη Νοκια και ειναι παρα πολυ καλο και δεν βγαζει καθολου προβληματα.Ισχυουν ολα αυτα η δεν υπαρχει νεο μοντελο j8 με capacitive οθονη?Γνωριζει κανεις να μου πει?Ευχαριστω παρα πολυ. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες έχω παραλάβει το J8....όλα δουλεύουν άψογα, μου έχει "λύσει" τα χέρια αφού πλέον έχω και τις 2 sim σε ένα κινητό, το Wifi δουλεύει κανονικά, αλλά δεν δέχεται "καρφωτές" ip, οπότε αν έχεις ρυθμισμένο έτσι το δίκτυο σου, θα πρέπει να το αλλάξεις.

Αυτό που δεν μπόρεσα να χρησιμοποιήσω ακόμα είναι ο msn που έχει, αλλά το "παλεύω"...

Η μπαταρία ύστερα από έντονη χρήση κράτησε 7 ώρες (με πολλά τηλέφωνα και γενική χρήση του μενού)....την είχα αφήσει να φορτίσει περίπου 7 ώρες για πρώτη φορά, και σήμερα θα δω μήπως άλλαξε κάτι ύστερα από 12 ώρες φόρτισης..

Αν έχει κάποιος το j8 και έχει βρεί το κόλπο για τον msn ας με ενημερώσει κι εμένα :)

Η τηλεόραση που έχει πιάνει πολύ καλά αρκεί να έχεις βάλει περιοχή Τουρκία από τις ρυθμίσεις...επειδή παρέλαβα 6 συσκευές η δύο από αυτές είχαν στις περιοχές Ελλάδα οπότε δεν χρειάστηκε να αλλάξω κάτι...

 

.....ααα και κάτι σημαντικό: αν κάποιος περιμένει να παραλάβει πάνω από 3-4 τηλέφωνα (όπως εγώ που περίμενα 7 συσκευές) να ανοίξει το κουτί όταν τα παραλάβει για να τα μετρήσει...ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!...εγώ την πάτησα με την DHL, όπου παρέλαβε η γυναίκα μου και όταν γύρισα το βράδυ στο σπίτι και άνοιξα το κουτί ήταν 6 και όχι 7!!!!...κάποιος από τα αλάνια καρπώθηκε ένα κινητο (είναι σίγουρο ότι οι κινέζοι τα έστειλαν κανονικά, αφού το τελωνείο στην DHL με ενημέρωσε ότι μέσα στο κουτί ήταν 7 συσκευές IPHONE) ...οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ μην την πατησετε όπως εγώ....αυτά!

Edited by toumvas
Link to comment
Share on other sites

εγω χθες επιασα εναν κλωνο iphone 5 και το κινητο ηταν παρα πολυ ωραιο και με πολυ καλα γραφικα.επισης ητανε στρογγυλεμενο και λιγο μικροτερο απο τους κλωνους 4.επισης ειχε και γραφιδα πανω στην γωνια.τηλεοραση δεν ειχε.

το μοντελο ειναι Bluebo HI6.αυτο που ξερω ειναι οτι το παιδι το ειχε χρωμα μπορντο.

επισης ειχε MTK6235 chipset

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τον καλυτερο κλονο iphone 4 με android...Ξερει κανεις να μου πει ποιος ειναι? Δεν θελω ουτε τηλεοραση ουτε 2 sim...Απλα να ειναι καλο κινητο,πιστος κλονος και Android

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι νεο μελος και μολις βρηκα αυτη τη συζητηση ειπα να ερθω αμεσα στην παρεα σας.

 

Λοιπον,το κντ μου τα επαιξε και ενδιαφερομαι να αγορασω ενα Iphone κλωνο μιας και λεφτα δεν υπαρχουν...

Τα κυριοτερα που θελω να εχει ειναι gps με χαρτες (εκτος αν γινεται να τους κατεβασω και να τους βαλω εγω...) και καπως καλη αυτονομια.Μπορει καποιος να με βοηθησει με το να μου προτεινει καποια ιστοσελιδα με κατι συγκεκριμενο?

 

Με ψαξιμο βρηκα αυτο.Ειναι καλο?? http://irakleioattikis.olx.gr/iphone-4-iid-256752908

 

Ρωταω γιατι πολλα μοντελα κλωνων διαβασα εδω οτι ειναι κακιστα. Μην παρω κατι και το πεταξω...

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια

καλημερα

 

έχω παραγγείλει ενα κινητό με λειτουργικό andrond και δυο κάρτες σιμ .

επειδή πρώτη φορά έχω στα χέρια μου τέτοιο κινητό (2 σιμ) θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής -εσείς που ασχολείστε με αυτά

1.- και η δυο κάρτες είναι ενεργείς?????

2.- από της επαφές που θα καταχωρίσω έχω την δυνατότητα να επιλέξω ο συγκεκριμένος αριθμός να καλεί συγκεκριμένη γραμμή ?????

αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ,μήπως αυτό γίνεται με κάποιο έχτρα πρόγραμμα από το android ?????

3.- αν θέλω να καλέσω κάποιο αριθμό(έστω μη καταχωρημένο) πρέπει να επιλέξω και από ποια γραμμή θα γίνει αυτή η κλήση ???????

4.- αν υπάρχουν κάποια προγράμματα στο android που απλοποιούν κατά κάποιο τρόπο τις ποιο πάνω απορίες μου ?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στους κλωνους Iphone που μπορεις να βαλεις 2 sim εχεις δυνατοτητα για sim καρτα ετσι?(οχι συμβολαιο)

Nαι μπορεις να βαλεις 2 sim ειτε με συμβολαιο ειτε με καρτα δεν παιζει ρολο

 

Εχω ΜΕΓΙΣΤΟ ΘΕΜΑ με την μπαταρια του κινητου......Δεν κραταει καθολου.Ολη μερα με ενα φορτιστη στο χερι ειμαι Ευτυχωσ που εχω και την δευτερη μπαταρια αλλα και αυτη δεν ειναι για πολλα πολλα.Και ολα αυτα σε σταση αναμονης και χωρισ να τρεχουν απο πισω διαφορα προγραμματα.Λετε να παω να παρω απο ΓΕΡΜΑΝΟ καμια μπαταρια γνησια μπας και κραταει παραπανω ? ? ? (Μπαταρια γνησια για iphone δεν υπαρχει απλα αν βρω καμια ιδιου τυπου ....) :happy: :happy:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Nαι μπορεις να βαλεις 2 sim ειτε με συμβολαιο ειτε με καρτα δεν παιζει ρολο

 

Εχω ΜΕΓΙΣΤΟ ΘΕΜΑ με την μπαταρια του κινητου......Δεν κραταει καθολου.Ολη μερα με ενα φορτιστη στο χερι ειμαι Ευτυχωσ που εχω και την δευτερη μπαταρια αλλα και αυτη δεν ειναι για πολλα πολλα.Και ολα αυτα σε σταση αναμονης και χωρισ να τρεχουν απο πισω διαφορα προγραμματα.Λετε να παω να παρω απο ΓΕΡΜΑΝΟ καμια μπαταρια γνησια μπας και κραταει παραπανω ? ? ? (Μπαταρια γνησια για iphone δεν υπαρχει απλα αν βρω καμια ιδιου τυπου ....) :happy: :happy:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

δεν μπορεις να βαλεις αλλη μπαταρια στο κινητο.αυτο το "κακο" εχουν καποιοι κλωνοι.:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας..εγω εχω ενα iphone αντιγραφο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος βεβεα στο παρελθον ειχα παρει καποιο απο καποιον πλανοδιο και ηταν για περαμα μεχρι που πηρα απο δω και ειμαι κομπλε http://irakleioattikis.olx.gr/iphone-4-iid-256752908 φιλε toxic7 το αγορασα απο το λινκ που εχεις στην σελιδα απο τον παναγιωτη..πηρανε και 2 φιλοι μου..ειναι πολυ καλα γενικος και ο ανθρωπος ειναι παρα πολυ ευγενικοςκαι προθυμος.. ..στον συνηστω ανεπιφυλακτα..:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος ειναι ο καλυτερος κλονος με android? Ας απαντησει καποιος

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Nαι μπορεις να βαλεις 2 sim ειτε με συμβολαιο ειτε με καρτα δεν παιζει ρολο

 

Εχω ΜΕΓΙΣΤΟ ΘΕΜΑ με την μπαταρια του κινητου......Δεν κραταει καθολου.Ολη μερα με ενα φορτιστη στο χερι ειμαι Ευτυχωσ που εχω και την δευτερη μπαταρια αλλα και αυτη δεν ειναι για πολλα πολλα.Και ολα αυτα σε σταση αναμονης και χωρισ να τρεχουν απο πισω διαφορα προγραμματα.Λετε να παω να παρω απο ΓΕΡΜΑΝΟ καμια μπαταρια γνησια μπας και κραταει παραπανω ? ? ? (Μπαταρια γνησια για iphone δεν υπαρχει απλα αν βρω καμια ιδιου τυπου ....) :happy: :happy:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Πολλοί απο τους κλώνους iPhone 4 (όπως π.χ. τo Kiphone 4GS ) παίρνουν γνήσια μπαταρία Nokia BL-4CT...

Πολύ πιθανόν να παίρνει και το δικό σου τέτοια μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν αναφέρει ποιο μοντέλο είναι και τι επεξεργαστή έχει, το πιο πιθανό να έχει κανέναν επεξεργαστή γύρω στα 400mhz οπότε για τα χρήματα αυτά είναι ακριβό. Ψάξε ebay ή σε κανένα κινέζικο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!Είμαι νέο μέλος της παρέας σας και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός κινέζικου κινητού και βλέπω ότι πολλοί μιλάτε για το site e-mobilo .Το βάζω στην αναζήτηση και δεν μου βγάζει τίποτα.Έχετε ιδέα γιατί ? Συγγνώμη αν η ερώτηση μου είναι χαζή αλλά δεν το πολυκατέχω το άθλημα.Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το e-mobilo εχει κλεισει σαν site/μαγαζι.

Θα πρεπει να κοιταξεις για αλλες επιλογες που προτεινουν εδω μεσα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει καποια εφαρμογη java για τον καιρο που να μπορει να εφαρμοστει σε τετοιου ειδους κινητα? (εχω ενα κλωνο iphone f7)
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

και συγκεκριμενα την εκδοση 1.2.5 που εχουν προεγκατηστημενη απο την μανα τους τα περισσοτερα κινεζικα και παιζει ρολοϊ. Αν κατεβασεις καποια πιο καινουργια θα ειναι λιγο πιο αργη.
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...