Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το kiphone δεχεται εφαρμογες του iphone????gps μπορουμε να βαλουμε???

Κανενα απο τους "κλωνους" δεν μπορουν να δουλεψουν με τις εφαρμογες που εχει ενα κανονικο Apple Iphone.

αυτα τα κινητα μονο java παιζουν και οι εφαρμογες που μπορεις να βρεις ειναι ελαχιστες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ομως όλα τα κινέζικα τηλέφωνα της κάθε σειράς που λανσάρεται κατά καιρούς είναι ακριβώς τα ίδια και σαν κατασκευή και σαν χαρακτηριστικά με μικρές μόνο ασήμαντες διαφορές...

Για παραδειγμα ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ των famous Κ599, Α007 & Μ002L-τα έχω αγοράσει και τα 3-? Ουσιαστικά καμία! Οπως σίγουρα καμιά ουσιαστική διαφορά δεν έχουν καi τα καινούρια ιPhone 4 Clone ανεξάρτητα αν οι Κινέζοι τα βαφτίζουν Ρhone, Xphone, Ψphone, Ωphone ή...Linguaphone...

 

Πάρε λοιπόν το phone 4gs και το kiphone και δες αν μιλάμε για 2 ίδια τηλέφωνα.

Το k599 και το m002l τα δύο ίδια κινητά που λες,ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα m002l χάλαγαν σε τέτοια συχνότητα και μάζευαν τόση σκόνη στην οθόνη ενώ τα k599 μπροστά τους ήταν σκυλιά.

Αν τα πούμε ότι όλα είναι κλώνοι,άρα όλα ίδια είναι,οκ τότε πάω πάσο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

2-3 πραγματα και απο εμενα για το κινητο:

 

Οθόνη πολυ καλή αν και στην κατασκευή της έχει κούρμπες και δεν ειναι επίπεδη!!

Αυτο φαίνεται δηλαδη και με γυμνό ματι άνετα!

μεγάλη,ευανάγνωστη με ωραία χρώματα.

Η κουρμπες δεν επηρεαζουν τη συμπεριφορα του touch το οποίο για resistive οθόνη ειναι πολυ καλο με αρκετά μεγάλη ευαισθησία μπορώ να πω.

 

GPS μια χαρα αν και συνεχως δεν μπορω να βρω ρυθμιση ωστε να επικοινωνει το κινητο κατευθειαν με τον δεκτη του και συνεχως αλλάζω τη θυρα ωστε να ενεργοποιηθει.Θα το βρω που θα παει.

 

Εφαρμογές μια χαρα το ίδιο και παιχνίδια.

 

Γενικά το τηλέφωνο ειναι καλό με καλη και στιβαρή κατασκευή.

Αν και θα περίμενα να ειναι πιο γρήγορο,διότι βαράει αρκετά κολλήματα κάποιες φορες αλλα όλα λύνονται με ενα soft reset η μια απλη επανεκκινηση.

Γενικά όλα καλα.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Το k599 και το m002l τα δύο ίδια κινητά που λες,ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα m002l χάλαγαν σε τέτοια συχνότητα και μάζευαν τόση σκόνη στην οθόνη ενώ τα k599 μπροστά τους ήταν σκυλιά.

 

Αλλή ποιότητα υλικών κατασκευής ίσως...Πάντως εγώ δεν παρατήρησα σκόνη στην οθονη σε κανένα από τα 2-τα έχω σε θήκη όμως-και δουλέυουν άψογα και τα δύο...

ΤοΚ599 γενικά το θεωρώ ως τον καλύτερο έως τώρα iPhone Clone βασικά λόγω καλής ποιότητας υλικών κατασκευής...

Οπως πάρα πολύ καλό είναι και το Star X10 (εξαιρετική οθόνη)...

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/goods-5394-Sophone+4GS+35+inch+multi-touch+Capacitive+screen+WIFI+support+Folders+support+multitasking+G-sensor+Super+UI+OS.html

 

http://www.fastcardtech.com/goods-5395-Pinphone+4Gs+4GB+Compass+Quadband+WIFI+MSN+Email+Dual+camera+Gravity+sensor+35+Capacitive+screen+Landscape+keybo.html

 

Παιδια δειτε καλα τα παραπανω κινητα.Ανεβηκαν επιπεδο οι κινεζοι .Οι καλλιτεροι

iphone κλωνοι που εχω δει και ισως ειναι και τα καλλιτερα κινεζικα που εχω δει ποτε μου.

κριμα που δεν ειναι dual sim ,θα τα αγοραζα αμεσως..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο. Σε σχέση με το m002l το οποίο είχε βγει πριν 1+ χρόνο είναι χειρότερο, ειδικά στην απεικόνιση οθόνης.

Εγώ πάντως θα σου έλεγα να κοιτάξεις συσκευή με capasitive οθόνη. Η σελίδα που αναφέρεις παραπάνω το έχει πανάκριβο. Το βρίσκεις άνετα κάτω από 100 ευρώ. Γύρω στα 100 ευρώ έχουν και τα μοντέλα με capasitive οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο. Σε σχέση με το m002l το οποίο είχε βγει πριν 1+ χρόνο είναι χειρότερο, ειδικά στην απεικόνιση οθόνης.

Εγώ πάντως θα σου έλεγα να κοιτάξεις συσκευή με capasitive οθόνη. Η σελίδα που αναφέρεις παραπάνω το έχει πανάκριβο. Το βρίσκεις άνετα κάτω από 100 ευρώ. Γύρω στα 100 ευρώ έχουν και τα μοντέλα με capasitive οθόνη.[/quote

 

ευχαριστώ οι πληροφορίες σου είναι πολύ χρησιμες!!!

 

To j8 υποστιρίζει video call?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κανένα κινέζικο μέχρι στιγμής δεν έχει 3G αν δεν κάνω λάθος.

 

Tο ρωτάω αυτό επειδη στο πίσω καπάκι στο κάτω μέρος γράφει video call.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουν συνήθειο οι κινέζοι να γράφουν ότι να 'ναι στα καπάκια, για κάμερες με 5, 8, 12 mp κλπ. Όπως και το 32gb που γράφει δεν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουν συνήθειο οι κινέζοι να γράφουν ότι να 'ναι στα καπάκια, για κάμερες με 5, 8, 12 mp κλπ. Όπως και το 32gb που γράφει δεν ισχύει.

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει αυτό εδώ:

http://www.ebuir.com/hot-h6-4g-wifi-tv-35-inch-toch-screen-cellular-wholesale-from-c-p-911.html

 

είμαι αρκετά ευχαριστημένος με εξαίρεση το wifi που δεν έχει καλή εμβέλεια,είναι κλώνος του Iphone 4

 

ήθελα να ρωτήσω όμως,αν γνωρίζει κανείς κανα πρόγραμμα,για backup κ αντίστροφα από τον υπολογιστή στο κινητό,νομίζω έχω ακούσει ότι υπάρχουνε κατι προγράμματα για κινέζικα κινητα

 

Υ.Γ όσον αφορά το σαίτ είναι πολύ αξιόπιστο με πολύ καλή εξυπηρέτηση και καλές τιμές σε πολλά κινητά,για όποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά ενός κινέζικου. ΄Πολλοί υποστηρίζουν την αγορα του kiphone για το νέο airphone τι λέτε το έχει αγοράσει κάποιος;

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/t%CE%B1-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BE%CE%B7%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%84vwifi2sim%CE%B8hkh%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84/v/an630131416/

Εάν καταλήξω στην αγορά του kiphone απο που να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά ενός κινέζικου. ΄Πολλοί υποστηρίζουν την αγορα του kiphone για το νέο airphone τι λέτε το έχει αγοράσει κάποιος;

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/t%CE%B1-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BE%CE%B7%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%84vwifi2sim%CE%B8hkh%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84/v/an630131416/

Εάν καταλήξω στην αγορά του kiphone απο που να το αγοράσω;

και τα 2 ειναι πολυ καλα κινητα.το airphone ειναι φθηνοτερο.το kiphone επειδη το ειχα θελω να σου πω οτι ειναι πολυ καλυτερο..και δειχνει σαν "αυθεντικο".

εγω το εχω παρει απο ενα παιδι απο δω μεσα απο το φορουμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα το τηλ μου παρουσιασε το εξης προβλημα.Ενω πηγα να κανω εγκατασταση ενα προγραμμα java μου εγραψε over tha maximun install limit.προσπαθησα να κανω απεγκατασταση εφαρμογων αλλα το προβλημα δε λυθηκε.εκανα επισης επαναφορα εργοστασιακων αλλα πλαι το ιδιο.με μια γρηγορη αναζητηση στο google ειδα οτι ειναι γνωστο προβλημα.Αν καποιος γνωριζει κατι ασ γραψει καμια λυση.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχθές το συγκεκριμένο κλώνο (κινέζικο) και την πάτησα.

Καταρχήν μου ήρθε με την μια μπαταρία χαλασμένη (φορτίζει μεχρι την μέση)

Η άλλη κρατάει μόνο μια μέρα

Η οθόνη με το δάχτυλο ανταποκρίνεται με τα χίλια ζόρια

Δεν καταλαβαίνω (αν ξέρει κάποιος ας μου πει) πως αλλάζουμε ήχους κλήσης και μηνυμάτων

Ιντερνετ δεν πιάνει ουτε για αστείο

Στα μυνήματα για να γραψω άλλο πλήκτρο πατάω άλλο βγαίνει εκτός του ότι δεν έχει κεφαλαία

Και το βασικότερο ο προμηθευτής έγραφε με μεγάλα γράμματα στο site ότι η καμερα είναι 2 μπ 1600Χ1400 αλλα είναι μεχρι 640χ480.Της πλάκας δηλ

Και η τιμή του με μεταφορικά μου βγήκε 143 ευρώ

Αν ειναι δυνατόν :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχθές το συγκεκριμένο κλώνο (κινέζικο) και την πάτησα.

Καταρχήν μου ήρθε με την μια μπαταρία χαλασμένη (φορτίζει μεχρι την μέση) ---θα πρέπει να καλιμπράρεις την μπαταρία σου με κάποιο τρόπο ώστε να την 'ξυπνήσεις".Άν έχεις κάποιο εξωτερικό universal φορτιστή μπαταριών θα μπορέσεις να το κάνεις έυκολα

Η άλλη κρατάει μόνο μια μέρα

Η οθόνη με το δάχτυλο ανταποκρίνεται με τα χίλια ζόρια ---resistive οθόνη έχει,λογικό να μην πιάνει καλά με το δάχτυλο.Δοκίμασε με κάποιο στυλό για αυτές τις οθόνες

Δεν καταλαβαίνω (αν ξέρει κάποιος ας μου πει) πως αλλάζουμε ήχους κλήσης και μηνυμάτων -- Μέσα από τα profile

Ιντερνετ δεν πιάνει ουτε για αστείο -- Συνδέσου σε κάποιο wifi και θα δεις ότι πιάνει κανονικά.Το πιο πιθανό είναι να μην συνδέεσαι,οπότε λογικό να μην μπορείς να μπεις στο internet

Στα μυνήματα για να γραψω άλλο πλήκτρο πατάω άλλο βγαίνει εκτός του ότι δεν έχει κεφαλαία -- να κάνεις ένα callibration στην οθόνη.Έχει κεφαλαία το συγκεκριμένο κινητό,ξαναδές στο input method

Και το βασικότερο ο προμηθευτής έγραφε με μεγάλα γράμματα στο site ότι η καμερα είναι 2 μπ 1600Χ1400 αλλα είναι μεχρι 640χ480.Της πλάκας δηλ --- Γιατί δεν του το λες;

Και η τιμή του με μεταφορικά μου βγήκε 143 ευρώ --- Από την στιγμή που συμφώνησες και το πήρες σε αυτή τη τιμή δεν φταίει κανένας άλλος

Αν ειναι δυνατόν :cry:

Καλή χρονιά φίλε μου,ελπίζω να έχεις καλύτερες εμπειρίες με το νέο έτος

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

ειχα ασχοληθει παλιτερα με κινεζικους κλωνους και τωρα μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον το k668 που εχει και capacitive οθονη.το εχω δει στο e-mobilo αλλα δεν εχω παρει ποτε κατι απο το εν λογω σαιτ.θετικο ειναι οτι εχει paypal.η ολη διαδικασια της παραγγελειας μπορει να μου καποιος πως γινετε?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η αγορά του κ668 απο το site που προτείνεις έχει ενδιαφέρον με πολύ καλή τιμή. Το ότι έχει paypal είναι πολύ σημαντικό πλεονέκτημα για το site, μάλιστα τα έξοδα αποστολής είναι free.

Έχει κάποιος παραγγείλει απο το συγκεκριμένο site?

 

η ολη διαδικασια της παραγγελειας μπορει να μου καποιος πως γινετε?

Πρέπει πρώτα να εγγραφείς στο paypal.com να δηλώσεις μια κάρτα σου και στη συνέχεια να κάνεις την παραγγελεία σου απο το site που έχει paypal, κάνωντας κλικ στο εικονίδιο paypal αυτόματα σε παραπέμπτει στο site της paypal και εκεί με τους κωδικούς που είχες δημιουργήσει απο την εγγραφή σου δίνεις την εντολή να σηκώσουν χρήματα απο την κάρτα σου....αυτά...εύχομαι να σε βοήθησα..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η αγορά του κ668 απο το site που προτείνεις έχει ενδιαφέρον με πολύ καλή τιμή. Το ότι έχει paypal είναι πολύ σημαντικό πλεονέκτημα για το site, μάλιστα τα έξοδα αποστολής είναι free.

Έχει κάποιος παραγγείλει απο το συγκεκριμένο site?

 

 

Πρέπει πρώτα να εγγραφείς στο paypal.com να δηλώσεις μια κάρτα σου και στη συνέχεια να κάνεις την παραγγελεία σου απο το site που έχει paypal, κάνωντας κλικ στο εικονίδιο paypal αυτόματα σε παραπέμπτει στο site της paypal και εκεί με τους κωδικούς που είχες δημιουργήσει απο την εγγραφή σου δίνεις την εντολή να σηκώσουν χρήματα απο την κάρτα σου....αυτά...εύχομαι να σε βοήθησα..

 

merci!paypal εχω,το κατεχω το αθλημα :lol: απλα λεω μηπως πρεπει να στειλεις κανα μαιλ στο emobilo του στυλ εχω παραγγελει το ταδε,το θελω να σαν δωρο και τα κλασσικα που λεμε παντα στην αγορα των κινεζων.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...