Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Amyntaios

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με εσένα ... Λοιπόν δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων του κινητού (ορίζω -> Επαναφορά στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις). Μετά όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω στο player(Κινηματογράφος) πήγαινε στην προαίρεση - > Network Peofiles -> Profile 1(edit profile) -> και στο Data account επέλεξε Wireless LAN.Εγώ ετσι έκανα και μπορώ να πω οτι όλα είναι οκ πάνω στο κινητό και όλα τα βίντεο τα παίζει και με το opera 5.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Amyntaios

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με εσένα ... Λοιπόν δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων του κινητού (ορίζω -> Επαναφορά στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις). Μετά όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω στο player(Κινηματογράφος) πήγαινε στην προαίρεση - > Network Peofiles -> Profile 1(edit profile) -> και στο Data account επέλεξε Wireless LAN.Εγώ ετσι έκανα και μπορώ να πω οτι όλα είναι οκ πάνω στο κινητό και όλα τα βίντεο τα παίζει και με το opera 5.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

ευχαριστω για την βοηθεια αλλα τζιφος..το ειχα δοκιμασει με την επαναφορα κ το δοκιμασα κ τωρα 2-3 φορες..το Network Peofiles δεν εμφανιζεται!!

μηπως ξεχασαν να το βαλουν???

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL

 

το κινητο που πηρα ειναι το f073 πολυ καλο σαν κινητο γρηγορη αφη καλο γενικα..

Link to comment
Share on other sites

παιδες sorry για το πρηξιμο..παιζει να θελει καμια ρυθμιση απο "Εngineering Mode"??

η αν μπορω να το ρυθμισω απο καπου αλλου??εχω ξεσκονισει ολο το μενου αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα...:(

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

1. Αναπαραγωγη

2. Αποστολη

3. Rename

4. Διαγραφη

5. Διαγραφη ολων των αρχειων

6. Ταξινομηση

7. Storage

 

τπτ παραπανω κ τπτ λιγοτερο..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια, εχθες μου ηρθε το κινητο και προσπαθω απο χθες να το συνδεσω με το PC αλλα τιποτα πηγα σε ενα site που ειχε αναφερει ενας λιγες σελιδες πιο πριν για να κατεβασω usb driver αλλα παλι δεν τα καταφερα, μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικες οδηγιες??? ευχαριστω

εχω windows 7 και δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται με το chipset (οταν το συνδεω μου λεει απλα αγνωστη συσκευη τιποτα αλλο)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες πηρα κι εγω το συγκεκριμενο τηλ πριν μερικες μερες..

το κινητο ειναι πολυ καλυτερο απο αυτο που περιμενα αλλα

θελω λιγο τη βοηθεια σας..ολα λειτουργουν ρολοι (youtube δε δοκιμασα)

αλλα εχω ενα προβληματακι με την τν και τη μπαταρια..

η μπαταρια με 10-15 λεπτα συνολικες κλησεις αλλα με ανοιχτο wifi μου κρατησε 10

ωρες μονο..ειναι φυσιολογικο?πηρα τον πωλητη και μου πε να το στειλω τωρα που ειναι καινουργιο ακομα να το δει κι αν ειναι να μου δωσει αλλο γιατι λεει μπορει να εχει προβλημα το τηλεφωνο..ισχυει αυτο?τον πωλητη μερικοι θα τον ξερουν εδω,πουλαει στο ρικαρντο.γρ.. παντως κολλαω λιγο να το στειλω γιατι δεν ξερω αν αυτο που θα μου στειλει θα ειναι εξισου καλο..οθονες κτλπ..εσεις τι λετε?

και κατι τελευταιο..στην τν ρε παιδια παρολο που πιανω πολυ καλη εικονα,

ηχο δεν ακουω καθολου μονο ενα βουητο..εχω ψαξει για ρυθμισεισ αλλα δε βρισκω τιποτα..ξερετε γιατι το κανει?

ευχαριστω προκαταβολικα..

Link to comment
Share on other sites

Το wi-fi πόσες ώρες το είχες ανοιχτό? Την μπαταρία την φόρτισες εσύ ή όπως σου ήρθε την χρησιμοποίησες και κράτησε 10 ώρες?

Την τηλεόραση την έχεις ρυθμίσει σε ευρώπη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Υπάρχουν οδηγίες χρήσης για κλώνο ν97 μίνι?

Πήρα και εγώ ένα ν97 μίνι changjiang και δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ.Επειδή είμαι και λίγο άσχετος με κινητά,ψάχνω για οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Changjiang n97 mini αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει,δεν είμαι και σίγουρος βέβαια.

Ανοίγεις το wlan ,κάνεις search για δίκτυα,βρίσκεις το δίκτυο σου,συνδέεσαι με το passwaord που έχεις και είσαι online.Δεν είναι κάτι δύσκολο,προσπάθησέ το και θα το βρεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αφού και ο πωλητής σου είπε να στο αλλάξει τι κάθεσαι και σκοτίζεσαι;

Για την tv δεν είχες βάλει στο area settings ευρώπη ή Τουρκία και γι αυτό δεν είχες καθόλου ήχο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια, εχθες μου ηρθε το κινητο και προσπαθω απο χθες να το συνδεσω με το PC αλλα τιποτα πηγα σε ενα site που ειχε αναφερει ενας λιγες σελιδες πιο πριν για να κατεβασω usb driver αλλα παλι δεν τα καταφερα, μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικες οδηγιες??? ευχαριστω

εχω windows 7 και δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται με το chipset (οταν το συνδεω μου λεει απλα αγνωστη συσκευη τιποτα αλλο)

 

-Ομάδα διαχείρισης- Μην κάνεις άσκοπη χρήση μορφοποίησης.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις ,ολα δουλεουν καλα τελικα.

με κλεστο wifi και χαμηλη φωτεινοτητα η μπαταρια μ εβγαλε 3 μερες

φιλε ναβι το χα φορτισει εγω και το wifi ηταν συνεχεια ανοιχτο..αυτο εφταιγε μαλλον..

οσο για την τν ειχατε δικιο..εγω το ειχα σε βουλγαρια μιας και ειναι κοντα

και δεν ειχε ελλαδα..που να το φανταστω για δυτ ευρωπη..

τωρα ακουγεται καλα αλλα δεν πιανω τοσα καναλια νομιζω

τελοσπαντων σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια, εχθες μου ηρθε το κινητο και προσπαθω απο χθες να το συνδεσω με το PC αλλα τιποτα πηγα σε ενα site που ειχε αναφερει ενας λιγες σελιδες πιο πριν για να κατεβασω usb driver αλλα παλι δεν τα καταφερα, μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικες οδηγιες??? ευχαριστω

εχω windows 7 και δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται με το chipset (οταν το συνδεω μου λεει απλα αγνωστη συσκευη τιποτα αλλο)

 

-Ομάδα διαχείρισης- Μην κάνεις άσκοπη χρήση μορφοποίησης.

 

Δοκίμασε σε άλλη θύρα usb ή και σε άλλον υπολογιστή!

Όταν το συνδέεις τί πατάς από την οθόνη του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε άλλη θύρα usb ή και σε άλλον υπολογιστή!

Όταν το συνδέεις τί πατάς από την οθόνη του κινητού?

 

mass storage

το εχω δοκιμασει και σε αλλο υπολογιστη και σε αλλη θυρα αλλα τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ότι εικόνα θέλεις για wallpaper.

Η ανάλυση είναι σίγουρα 320*480. Είχα δοκιμάσει στην αρχή έβαλα την εικόνα που είχα με τις διαστάσεις 240*320 για wallpaper και την παραμόρφωσε ώστε να την δείχνει σε όλη την οθόνη. Βέβαια στον υπολογιστή που είχα την αρχική εικόνα σε μεγάλες διαστάσεις, την διαμόρφωσα σε ανάλυση 320*480 ώστε να είναι ακριβώς!

 

Επίσης έκανα και την ρύθμιση για να παίζει βίντεο από youtube.. όλα καλά αλλά έχει το ίδιο πρόβλημα με το k599.. δηλαδή αν το γυρίσεις σε πλήρη οθόνη χαλάει το βίντεο και μετά μόλις το γυρίσεις κάθετα το κινητό κολλάει και κάνει επανεκκίνηση. Βέβαια μετά την επανεκκίνηση που έκανε διαπίστωσα ότι δεν λειτουργούσε ο αισθητήρας κίνησης οπότε το έκανα και εγώ μία επανεκκίνηση το κινητό και ήταν οκ.

Θα δοκιμάσω (από μεθαύριο) και την εφαρμογή bolt που είναι για youtube αν και διαβάζω ότι δεν έχει και πολύ καλή ποιότητα εικόνας επειδή μετατρέπει τα βίντεο σε μορφή 3gp.

 

Εν τω μεταξύ από χθες που το σκαλίζω το κινητό σήμερα διαπίστωσα ότι το μενού είναι λίγο διαφορετικό από άλλα m002l που έβλεπα στο youtube.. και κοίταξα πάλι τα βίντεο και το τσέκαρα. Μάλλον υπάρχουν 2 εκδόσεις m002l. Οι διαφορές που βρήκα μέχρι στιγμής είναι:

- Οι επιλογές πχ "πίσω" και "οκ" σε μένα τις έχει κάτω αριστερά και δεξιά αντί για πάνω (αν και μου φαίνεται πιο βολικό να είναι κάτω)

- Δεν έχει τα εφέ του μενού αυτά τα άνοιξε/κλείσε όταν πατάω σε κάποιο εικονίδιο

- Στην οπερα μινι όταν γυρνάω το κινητό οριζόντια η εφαρμογή παραμένει κάθετα σε μένα

- Η συσκευασία είναι διαφορετική

Πάντως στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι ίδια, σε διαστάσεις, οθόνη κλπ..

Μήπως το δικό μου έχει πιο παλιά έκδοση?

Παραθέτω 2 βίντεο ένα με την έκδοση που έχω

και ένα με την
.

 

Επιπλέον εντυπώσεις/σχόλια..

Η οθόνη εκτός ότι την συνήθισα στην χρήση.. έχει στρώσει και έχει καλύτερη απόκριση.

Το ηχείο του αρκετά δυνατό, βέβαια δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα αλλά είναι ικανοποιητικό. Έχει ένα θεματάκι με την ένταση.. ακόμα και στο πιο χαμηλό επίπεδο να είναι ακούγετε λίγο δυνατά.

Η ποιότητα συνομιλίας αρκετά καλή θα έλεγα, είτε από το ακουστικό, είτε με ανοιχτή ακρόαση, είτε με το hands free, όπως επίσης και το μικρόφωνο εξίσου καλό!!

Η τηλεόραση αν και πιάνει καλά.. δεν έχω πετύχει ακόμα πεντακάθαρο σήμα. Βέβαια μόνο μέσα στο σπίτι το έχω δοκιμάσει. Το frame rate που έχει είναι λίγο αργό είναι η αλήθεια.. αλλά οκ δεν ενοχλεί ιδιαίτερα.

Η κάμερα πάντως όντως πρέπει να είναι 0,3mp και οι διαστάσεις 1600*1200 να γίνονται μέσω software όπως είπε και ο droulis. Το φλας πάντως χρησιμοποιείται και ως φακός με ένα απλό πάτημα του πλαϊνού πάνω πλήκτρου χωρίς να ανοίξεις την κάμερα ή κάτι άλλο.

 

Αυτά προς το παρόν! :)

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ YOUTUBE?

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση βρε παιδιά.

Οταν ειμαι στον Οpera πως εμφανίζεται το πληκτρολόγιο για να βάλουμε διευθύνσεις,κωδικούς,usernames κτλ. Εχω σκάσει.

Επίσης όταν πατάω "cancel" η "back" κλείνει ο Opera. ("Java application stopped")

επίσης ενω εχει εικονιδιο για τον Opera5 beta οταν το πατάω με βγάζει σε μια σελιδα οπου εννοείται πως διαβάζω τους όρους , εχει ένα "accept" το οποιο ομως δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

mass storage

το εχω δοκιμασει και σε αλλο υπολογιστη και σε αλλη θυρα αλλα τα ιδια

 

Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει. Κανονικά θα έπρεπε να το βλέπει όπως τα φλασάκια.

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ YOUTUBE?

 

Καταρχήν μην χρησιμοποιείς κεφαλαία!

Δεύτερον έχει αναφερθεί πραγματικά πάρα πολλές φορές! Με μία αναζήτηση και λίγο ψάξιμο θα το βρεις.

 

να κάνω και εγώ μια ερώτηση βρε παιδιά.

Οταν ειμαι στον Οpera πως εμφανίζεται το πληκτρολόγιο για να βάλουμε διευθύνσεις,κωδικούς,usernames κτλ. Εχω σκάσει.

Επίσης όταν πατάω "cancel" η "back" κλείνει ο Opera. ("Java application stopped")

επίσης ενω εχει εικονιδιο για τον Opera5 beta οταν το πατάω με βγάζει σε μια σελιδα οπου εννοείται πως διαβάζω τους όρους , εχει ένα "accept" το οποιο ομως δεν δουλεύει

 

Μήπως ενεργοποιείς το εικονικό πληκτρολόγιο? Αν ναι βγάλ'το.

Link to comment
Share on other sites

H τηλεοραση δεν μου δουλευει σχεδόν καθόλου. Δοκίμασα με Τουρκία η western europe μου βρήκε το ΜΕΓΚΑ και τον ΑΝΤ1 αλλά πολύ χάλια, σχεδόν τίποτα

 

τώρα μάλιστα σε ένα νεο chanell search κόλλησε εντελώς το τηλεφωνο.

αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία για να ξαναξεκινήσει

 

-Όμάδα διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.

 

το άλλο είναι πως ενώ παίρνω στέλνω sms δεν μπορώ να λάβω. (vodafon)

Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

H τηλεοραση δεν μου δουλευει σχεδόν καθόλου. Δοκίμασα με Τουρκία η western europe μου βρήκε το ΜΕΓΚΑ και τον ΑΝΤ1 αλλά πολύ χάλια, σχεδόν τίποτα

 

τώρα μάλιστα σε ένα νεο chanell search κόλλησε εντελώς το τηλεφωνο.

αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία για να ξαναξεκινήσει

 

-Όμάδα διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.

 

το άλλο είναι πως ενώ παίρνω στέλνω sms δεν μπορώ να λάβω. (vodafon)

 

ακύρο αυτό με το sms . Λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει Changjiang n97 mini,έχω ένα στα χέρια μου αυτή τη στιγμή.Για να μπεις στο internet κάνεις αυτό ακριβώς που σου γράφω παραπάνω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορω να βρω screen protectors (λιγοτερο) και καμια silicone case για το συγκεκριμενο κινητο...??

οποιος ξερει και μπορει να μου πει...

ο πωλητης που το πηρα δεν εχει... ( για να σας προλαβω...)

screen protector ''δεν με χαλαει και απο αλλο μοντελο'' να την κοψω λιγο.. σιγα!!

το χω ξανακανει... :lol::lol::lol:

 

θενκσ....

Link to comment
Share on other sites

θήκη σιλικόνης παίρνεις μια για iphone,απλά να ξέρεις ότι θα σου καλύψει το flash.

Για screen protector παίρνεις πάλι από iphone και το κόβεις λίγο κάτο από το κουμπί για να κάτσει καλά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...