Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς κλώνο HTC Diamond 2? Ποιο από όλους? Εντυπώσεις?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest SMYRNIOSL
το κινητο που γραφει made in finland ειναι με μια καρτα ενο αυτο που υποστιριζει την βιντεο κληση ειναι με 2 καρτες αυριο θα σας πω θα περασω της ρυθμισεις της κοσμοτε και θα σας πω το βραδακι αν τα καταφερα.Παντως κινητα 3g εβγαλαν η κινεζη αλλα ειναι με μια καρτα ΘΑ φτιακσω θεμα καποια στιγμη της επομενες μερες
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε στο περίπου ποιος είναι ο καλύτερος κλώνος iPhone?

Υπάρχει περίπτωση να είναι αυτό?

 

http://www.dashshopping.com/products/HiPhone-3GS-Wifi-Quad-Band-Dual-SIM-TV-Cell-Phone-With-JAVA-Bluetooth.html

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια βδομαδα ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου και ,με την ως τωρα εμπειρια μου, θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

Ειναι μια συσκευη που τα συνδιαζει ολα ,οπως:παιχνιδια JAVA(ακομη να βρω εφαρμογες που να καλυπτουν ολη την οθονη:mad:)φωτογραφιες ,τηλεοραση ,ραδιοφωνο ,Mp3 ,Internet(oπου υπαρχει διαθεσιμο wi-fi)κ.α ΕΚΤΟΣ απο κινητο αφου το σημα περα απο την κακη του ποιοτητα δεν εχει καθουλου σταθεροτητα ,δηλαδη, εκει που συνομιλεις ξαφνικα κοβεται και πρεπει να ξανακαλεσεις.Δυστυχως δεν ειναι μονο θεμα COSMOTE ,οπως ανεφερε καποιος συμφορουμιτης πιο πανω, καθως το εχω δοκιμασει και με VODAFONE (και καρτοκινητο αλλα και συνδεση).

Επισης η ποιοτητα της οθονης ειναι πολυ υποδεεστερη απο αυτη που περιμενα ,βαση των σχετικο video που εχω δει στο διαδυκτιο κατα την αναζητηση μου πριν τις αγορας.Για παραδειγμα αν σε μια κλιμακα αξιολογησης απο το 1 μεχρι το 10 ,σχετικα με την ευαισθησια αποκρισης του touch screen, το iphone επερνε το 10 το M002L θα επερνε το 3(δεν υπονοω τιποτα:p) και οχι ενα 5-6 που υπολογιζα.:cry:

Συνοψιζοντας λοιπον ολα τα παραπανω ,προσωπικα, κρινω την αγορα αυτης της συσκευης ανοφελη αφου δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για το βασικο σκοπο της αγορας της ,την επικοινωνια.

Απο την αλλη οποιος θελει να εχει ενα "κινητο" στυλ iphone ,αλλα δεν του φτανουν τα ριμαδια τα ευρο να παρει το γνησιο , και ειναι διατεθημενος να περιοριστει μονο στο να βλεπει τηλεοραση,video,φωτογραφιες ,να ακουει ραδιο,mp3 και να εχει ενα υποτυπωδες internet τοτε ΝΑΙ με κοστος 80-100 ευρο κανει το κεφι του και αξιζει να δει το ενδεχομενο αγορας της συσκευης αυτης.

Αυτα απο εμενα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας. Νομιζω πως πρεπει να το συγκρινεις με κινητο ισης αξιας, επισης μπορει να ειναι ελατωματικο οποτε θα πρεπει να επικοινωνισεις απο κει που το αγορασες. Ολα τα κινητα καλυπτονται με 1χρονο εγγυηση απο το εργοστασιο παραγωγης. Οσο για την οθονη κανε μια ευθυγραμιση η ακομα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(1122)
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!!!Δεν εκανα καμια συγκριση απλα ανεφερα το iphone σαν σημειο αναφορας προκειμενου να δωσω μια αισθηση οσο αναφορα ΜΟΝΟ την ποιοτητα του touch screen,εξαλου ειπα πως ΔΕΝ περιμενα να ειναι και Iphone(αλοιμονο).Aλλωστε οποιαδηποτε αλλη συσκευη ,οποιαδηποτε τιμης εχει σημα και δεν χανεται ξαφνικα την ωρα που μιλας.Δεν νομιζω να οφειλεται σε ελλατωματικη συσκευη αφου και αλλοι χρηστες "παραπονιουνται" για το θεμα του σηματος.Οσο για την οθονη τα εχω δοκιμασει ολα(μονο με ultrex δεν το ελουσα :P) Κατι τελευταιο ,οσο αναφορα το internet, τα video στο youtube τα παιζει οποτε "θυμαται"(εχω ηδη αλλαξει την ρυθμιση απο GPRS σε Wireless LAN) Edited by White
Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου που το έχει σχεδόν 5 μήνες δεν έχει κανένα πρόβλημα στο σήμα, ούτε κλείνει όταν μιλάει. Έχει κάρτα vodafone. Μάλιστα έχει τύχει πολλές φορές να μιλάει πάνω από μισή ώρα χωρίς να κλείσει. Η οθόνη τις πρώτες μέρες όντως δεν είχε πολύ καλή απόκριση.. αλλά όπως φάνηκε με τον καιρό βελτιώθηκε αρκετά η κατάσταση! Δεν λες ότι έχει την τέλεια απόκριση αλλά είναι ικανοποιητική.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σημερα παρέλαβα το δικο μου moo2l. Θα έλεγα αρκετά καλό για τα χρήματά του.

Έχω όπως μια απορία. Πως θα μπορούσα να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών σε αυτό?

Πως γίνεται κάποια επικοινωνία με pc?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την επικοινωνία αλλά πως θα μπορούσα οι εφαρμογές που εγκαθιστώ να φαίνονται με μεγάλα εικονίδια στο wallpaper του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω έχουν πολλοί πρόβλημα με το σήμα.

Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος να φτιάξει αυτό με κάποιο software ? έχω ψαχτεί λίγο αλλά δεν έχω βρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια με το κινητο αλλά και πάλι θα ήθελα μια πληροφορία. Στο πληκτρολογιο για τα μηνυματα το π δεν γινεται κεφαλαιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσουμε αυτό? Μου είναι αρκετά χρήσιμο διότι στέλνω κάποια μηνυματα σε υπηρεσίες όπου απαιτήται να είναι με κεφαλαίο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικα μηπως να επαιρνα ενα jaga ,να τελειωνει το θεμα;

εχει κι αυτο τα παντα ολα,μονο λιγο μικροτερη οθονη -2,8-.

ειναι που το τηλεφωνο που εχω, εχει δυαλυσει πλεον....(sony k-700i).:shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα και θελω να το δωσω στον φιλο μου.συνδεεται με το ασυρματο του σπιτιου μου αφου βαλω το κλειδι αλλα στον οπερα δεν μπαινει.τι ρυθμιση θελει.αν ξερει καποιος να το κανω πριν του το δωσω θα με υποχρεωσει
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα και θελω να το δωσω στον φιλο μου.συνδεεται με το ασυρματο του σπιτιου μου αφου βαλω το κλειδι αλλα στον οπερα δεν μπαινει.τι ρυθμιση θελει.αν ξερει καποιος να το κανω πριν του το δωσω θα με υποχρεωσει

πρεπει να επιλεξεις απο το μενου profile network wifi.

τωρα αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχει και η εφαρμογη μια επιλογη που να λεει οτι θα δουλευει με wifi και οχι με gprs.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να επιλεξεις απο το μενου profile network wifi.

τωρα αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχει και η εφαρμογη μια επιλογη που να λεει οτι θα δουλευει με wifi και οχι με gprs.[/

οκ.σε ευχαριστω το κοιταω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ο ηχος κλησης αλλαζει:πας σε ενα τραγουδι που θες,και πατας use as,μετα πας στο προφιλ και εκει που σου βγαζει τα ringtone θα σου βγαλει και αυτο που εβαλες και το επιλεγεις...

 

***Το θεμα ειναι πως βαζεισ δικο σου ηχο στα μημυμτα????

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα και θελω να το δωσω στον φιλο μου.συνδεεται με το ασυρματο του σπιτιου μου αφου βαλω το κλειδι αλλα στον οπερα δεν μπαινει.τι ρυθμιση θελει.αν ξερει καποιος να το κανω πριν του το δωσω θα με υποχρεωσει

 

Δοκίμασε να πας στο Java->Java setting στο select sim να βάλεις sim1 και στο java sim1 profile να βάλεις wlan.

Link to comment
Share on other sites

το έχει πάρει κανεις από αυτό το παιδί που τα πουλάει στο ricardo δηλαδή είναι όντως αξιόπιστος γιατί από ότι βλέπω στις πληρωμές λέει με Κατάθεση σε τράπεζα.. και δεν μου εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη αυτό...

 

 

Έχω κάνει αρκετές αγορές μέσο ιντερνετ ο συγκεκριμένως Κ.είναι ο ποιο έντιμος΄’ όχι ότι με τους άλλους ότι είχα πρόβλημα. όταν συνεργαστείς μαζί του θα καταλάβεις τι λέω. ήδη έχω πάρει ένα τβφονε από το συγκεκριμένο μέσο του ricardo και το έχω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

μπα παιδια τιποτα.καμια αλλη ιδεα?η σιμ δεν ειναι ενεργοποιημενη παιζει ρολο αυτο?

 

ακυρο παιδια το βρηκα,σας ευχαριστω

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ο ηχος κλησης αλλαζει:πας σε ενα τραγουδι που θες,και πατας use as,μετα πας στο προφιλ και εκει που σου βγαζει τα ringtone θα σου βγαλει και αυτο που εβαλες και το επιλεγεις...

 

***Το θεμα ειναι πως βαζεισ δικο σου ηχο στα μημυμτα????

 

Ναι.πατάω use as μετά παω στις επαφές πατάω ringtone συνδρομητη και το επιλέγω και μου βγάζει : 1 προωθηση στον τηλ κατάλογο

2 Αποσύνδεση

3 Αντικατάσταση

Τι να κάνω....???:wacko::wacko:

 

Ακυρο..Το βρήκα,,thanks για την βοηθεια.:D

Και κατι αλλο..για το ιντερνερ χρειαζεται να ρυθμισουμε τιποτα για να μπαινει..Ειδικα στο facebook...??:blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...