Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδιά. Εδώ κ μερικές μέρες έχω το ακόλουθο πρόβλημα: Αν κ συνδέομαι κανονικά σε wifi (δοκιμασμένο κ σε ελέυθερα κ σε κλειδωμένα) χωρίς κανένα πρόβλημα δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ. Να σας αναφέρω χαρακτηριστικά ότι δεν μπορώ πλέον ούτε το opera να ανοίξω αφού έπειτα από επαναφορά εργοστασιακών που δοκίμασα μεταξύ άλλων δεν μπορώ να κάνω πλέον install. Εννοείται ότι οι συνδέσεις που δοκίμασα είχαν ιντερνετ κ ακόμα κ στο σπίτι που συνδέομαι αυτόματα έπειτα από enable Wlan δεν προσφέρουν σύνδεση στο διαδίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου βγεικε το καπακι της κεραιας μου...μηπως ξερετε πως μπαινει?

 

βιδωτό είναι σίγουρα..βιδώνει στο εσωτερικό μέρος της κεραίας, μάλλον έχει μπει μέσα γι αυτό δεν το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην εμενα πωλητες του τυπου ¨εχει τον ποιο εξελιγμενο δεκτη tv","ειναι μοντελο 2010" κλπ δεν γουσταρω.επισης δεν μου αρεσει που δεν βαζουν το ονομα του μοντελου,πες βρε ανθρωπε ποιο μοντελο πουλας, πες ειναι το Μ002l δεν ειναι κακο.

αα και ξεχασα να πω οτι ποσταρες λαθος :)

αλλα σαν μοντελο το συγκεκριμενο ειναι απο τα καλα:)

φιλε droulis εχεις να προτεινεις κατι παρομοιο σε αυτο το μοντελο εξισου καλο ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα από εχθές έχω στα χέρια μου το κ599

ήθελα να ρωτήσω τα εξής και αν ξέρει κάποιος μου

απαντά:

1, μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με όλα τα Bluth (αυτιού εννοώ)?

2, με ποιο εικονίδιο βλέπω τα αποθηκευμένα στην κάρτα

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Πριν από λίγο καιρό πήρα το Κ 599. Μέχρι στιγμής έχω μείνει ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το κινητό δεν είχε μέσα κάρτα μνήμης. Έτσι αγόρασα μία microSDHC της SanDisk. Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορώ να δω τα αρχεία που έχω φορτώσει στην κάρτα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο συγκεκριμένο κινητό ωστε να έχω πρόσβαση στα δεδομένα της κάρτας? Στο εικονίδιο της διαχείρισης αρχείων βγάζει ως επιλογή μόνο το τηλέφωνο. Το τηλέφωνο παίρνει κάρτα μνήμης συγκεκριμένης εταιρείας?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@omastoras

 

1. προσωπικά δεν μου έβγαλε πρόβλημα το κιν με κανένα bluetooth που δοκίμασα.

 

2. Στα αγγλικά πρέπει να γράφει το εικονίδιο file manager ή κάπως έτσι...

Edited by theodore_tsi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ! Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο και μου έχει σπάσει τα νεύρα !!!

Θέλω βοήθεια σε αρκετά θέματα :chair:

1- Δεν έχω καταφέρει ακόμα να πάρω τηλέφωνο ! Έχω βάλει την sim (wind) και παρόλο που την βλέπει συμπεριφέρεται λες και το τηλέφωνο είναι κλειστό … δεν μπορώ να κάνω κλήση αλλα ούτε να με πάρουν …φταίει το σήμα ? έχω ελάχιστο και το μόνο που κατάφερα είναι να κάνω μια κλήση ψάχνοντας για σήμα …

2- Ενώ στην sim έχω αποθηκεύσει τις επαφές μου δεν βλέπει καμία.

3- Η οθόνη σβήνει κάθε 3-4 δευτερόλεπτα αν δεν πατήσω τίποτα … που το αλλάζουμε αυτό ? είναι πολύ σπαστικό

Ελπίζω να μπορεί να με βοηθήσει κάποιος

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Λες να είμαι τόσο άτυχος ? Το ιντερνετ λειτουργεί κανονικά όπως και τα περισσότερα μενού … βασικα τα κάνει όλα απλά δεν λειτουργεί σαν τηλέφωνο !!!!:w00t::w00t::angry::angry:

Σαν σήμα έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά τηλεφώνου αν και δε νομίζω να λυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα. Επίσης δοκίμασε να βάλεις την κάρτα στην 2η υποδοχή, που και πάλι δε νομίζω να ευθύνεται αυτό!

Για την οθόνη που σβήνει τόσο γρήγορα, μέσα από τις ρυθμίσεις απ' όσο θυμάμαι έχει να επιλέξεις χρονικό όριο. Με την αρχική ρύθμιση νομίζω είναι γύρω στα 15 δευτερόλεπτα.. τώρα γιατί σου το στείλανε με αλλαγμένη ρύθμιση δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Από πού το αγόρασες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω το χρονικό όριο πουθενά .. μόνο για κλειδώματα πληκτρολογίου βρίσκω.

Το τηλέφωνο το πείρα από :

http://myworld.ebay.co.uk/21cnseller/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτή τη στιγμή μπροστά μου την συσκευή για να το δω. Πάντως θυμάμαι ότι στις ρυθμίσεις για την οθόνη πάνω από την ρύθμιση φωτεινότητας έχει και χρονικό όριο φωτισμού. Ίσως να κάνω λάθος.

Πάντως αν δεις ότι δεν γίνεται τίποτα με αλλαγή υποδοχής της κάρτας σιμ και επαναφοράς τηλεφώνου.. στείλε μήνυμα στον πωλητή να του το επιστρέψεις ώστε να σου στείλει άλλο ή να σου επιστρέψει τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δεν μπορώ να βρω το μενού αυτό … ούτε το μενού με την ρύθμιση φωτεινότητας που λες
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μηπως εχει κανει κανεις με το Κ599 συνδεση με ιντερνετ σε vodafone ????

αν μπορει καποιος ας μου πει τι πρεπει να ρυθμισω.......

 

ευχαριστω.....:)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δεν μπορώ να βρω το μενού αυτό … ούτε το μενού με την ρύθμιση φωτεινότητας που λες

 

Για ρυθμιση φωτεινοτητας και χρονικου οριου πας Ρυθμισεις >>> εγκατασταση τηλεφωνου >>>Misc setting >>> LCD backlight

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το Μενού και με κάποιον μαγικό τρόπο έφτιαξε και το σήμα ( έβαλα και έβγαλα την sim 2-3 φορές )

Οπότε όλα καλά μέχρι εδώ αλλά πρέπει να πω ότι σαν σήμα είναι αρκετά κακό ( θυμίζει λίγο Samsung , ίσως και χειρότερα )

Ότι αφορά το msn και yahoo msg. ξέρει κανείς τι παίζει ? μπορούν να μπουν αυτά πρόσθετα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη εχω μεγαλο προβλημα με την σκονη στην οθονη με το m002l, θελω να ρωτησω τα δικα σας ρε παιδια εχουν πιασει σκονες η οθονη σας. Αν απο θεμα στεγανοτητας το κ599 ειναι καλυτερο να χτυπησω κανενα κ599.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...