Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλά τι πλάκα που έχουν!!!Βαζουν τιμή 0.99 και κόστος μεταφοράς 4.90$....

 

Γιατί από την τιμή πώλησης ένα ποσοστό το κρατάει το ebay. Ενώ από το κόστος μεταφοράς όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπερδεύτηκα με την μνήμη ... σε κάποια sites λέει ότι παίρνει micro sd και σε άλλα tf card .... τι ισχύει ?

Για την θήκη λένε ότι κάνει οιαδήποτε για το iphone ... ισχύει ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα μια παιδική ταινία στου αδερφού μου το m002l το "up" σε ανάλυση 480*320 η οποία είναι 2 ώρες, ενσωμάτωσα και υπότιτλους και παίζει αρκετά καλά μπορώ να πω. Απλά σε κάποια σημεία κολλάει λίγο αλλά γενικώς είναι οκ.

Μήπως ξέρει κανείς πόσα fps υποστηρίζει το κινητό ώστε να μην βάζω παραπάνω για το βίντεο? Την ταινία που πέρασα την έβαλα στα 25fps.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα κατεβαζω απο το ιντερνετ ετοιμες για iphone με υποτιτλους κανονικα και τις παιζει χωρις προβλημα!!

πχ ειδα το american pie κανονικοτατα

 

 

http://cgi.ebay.com/New-brown-REAL-LEATHER-Cowhide-soft-case-for-iPhone-3G_W0QQitemZ170450426468QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item27afa31a64

 

Aυτην την θηκη εχω εγω.Ειναι δερματινη κανονικα.Οχι δερματίνη.

Δερμάτινη.

Και ειμαι ευχαριστημενος.Τελεια επαφη κλπ

Edited by trixoptosi
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το Φόρουμ ως νέος κάτοχος του Μ002L. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά με προβληματίζει που δεν μπορώ να δω τα βίντεο του Youtube όταν είμαι συνδεδεμένος με Wifi (μου βγάζει κάτι σαν είναι αδύνατη η σύνδεση...κλπ). Υπάρχει κάποια ρύθμιση που χρειάζεται;
Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε pankara να τι πρεπει να κανεις.Για να δειτε video στο you tube

πηγαινετε στο video player και προαιρεση

στο network profile

προαιρεση στο profile1 και edit profile

στο Data acount βαζετε wireless LAN.

Ειναι ετοιμο να δειτε οτι θελετε απο το you tube

 

παιδια καλημερα!!!εκανα μια μακακια. μου εσπασε η οθονη απο το κινητο. εχει ραγισει και το εξωτερικο πλαστικο και εσωτερικα η οθονη με αποτελεσμα να μη δουλευει το touch screen. η οθονη αν και ραγισμενη δειχνει αψογα. τι μπορω να κανω γι αυτο? ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by panaotis1979
Link to comment
Share on other sites

φιλε pankara να τι πρεπει να κανεις.Για να δειτε video στο you tube

πηγαινετε στο video player και προαιρεση

στο network profile

προαιρεση στο profile1 και edit profile

στο Data acount βαζετε wireless LAN.

Ειναι ετοιμο να δειτε οτι θελετε απο το you tube

 

παιδια καλημερα!!!εκανα μια μακακια. μου εσπασε η οθονη απο το κινητο. εχει ραγισει και το εξωτερικο πλαστικο και εσωτερικα η οθονη με αποτελεσμα να μη δουλευει το touch screen. η οθονη αν και ραγισμενη δειχνει αψογα. τι μπορω να κανω γι αυτο? ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Αν εχεις προβλημα με το digitizer

 

http://cgi.ebay.com/Touch-Screen-Glass-Digitizer-For-Quadband-WiFi-TV-M002L_W0QQitemZ220561847561QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item335a82b509

 

Aν εχεις προβλημα με την οθονη lcd

 

http://cgi.ebay.com/OEM-LCD-inner-display-screen-for-M002L-Cell-Phone_W0QQitemZ320498662316QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item4a9f357bac#ht_2704wt_939

 

 

Γνωμη μου ειναι να παρεις αλλο αν δε δουλευουν και τα 2.

Διοτι δεν αξιζει τον κοπο να δωσεις πανω απο 30-40 ευρω να το φτιαξεις και μονος σου μαλιστα.

 

 

Εγω ψαχνω ακομα πως ανοιγει το κινητο διοτι εχει πιασει πολυ σκονη απο μεσα στην οθονη και θελω να το καθαρισω.Φοβαμαι μηπως κανω καμια ζημια.

Απο πισω εχει βιδες αλλα σκεφτομαι να το ρισκαρω η οχι.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ταχυτητα 3G οπως τα αλλα κινητα οποτε θελει λιγο παραπανω προσπαθεια ....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε pankara να τι πρεπει να κανεις.Για να δειτε video στο you tube

πηγαινετε στο video player και προαιρεση

στο network profile

προαιρεση στο profile1 και edit profile

στο Data acount βαζετε wireless LAN.

Ειναι ετοιμο να δειτε οτι θελετε απο το you tube

 

παιδια καλημερα!!!εκανα μια μακακια. μου εσπασε η οθονη απο το κινητο. εχει ραγισει και το εξωτερικο πλαστικο και εσωτερικα η οθονη με αποτελεσμα να μη δουλευει το touch screen. η οθονη αν και ραγισμενη δειχνει αψογα. τι μπορω να κανω γι αυτο? ευχαριστω εκ των προτερων.

Να την σπάσεις εντελώς και να θαυμάσεις την Sharp οθόνη made in Japan που ισχυρίζεται εκείνος ο πωλητής στο ricardo :lol:

Σοβαρά τώρα...Επικοινώνησε με τον πωλητή σου και πες του να του το στείλεις για επισκευή,θα κάνει 25-40 μέρες αλλά θα στο επισκευάσουν αρκετά φθηνά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτός ο πωλητής πολύ σπάστης, μιλάμε.

Η αγγελία σκέτη παρδάλω, κάθε σειρά κι άλλο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...υπάρχει περίπτωση να τρέχει από πίσω το M002L windows mobile? Χθες είδα το Ciphone C6 που παρόλο που έχει iphone menu τρέχει σε wm 6.1

 

http://cgi.ebay.com/C6-Ciphone-3-5-Cell-Phone-Mobile-Java-GPS-WiFi-FM-8G_W0QQitemZ200431799892QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2eaaaa8e54

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...υπάρχει περίπτωση να τρέχει από πίσω το M002L windows mobile? Χθες είδα το Ciphone C6 που παρόλο που έχει iphone menu τρέχει σε wm 6.1

 

http://cgi.ebay.com/C6-Ciphone-3-5-Cell-Phone-Mobile-Java-GPS-WiFi-FM-8G_W0QQitemZ200431799892QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2eaaaa8e54

 

 

 

δεν υπαρχει περιπτωση.αλλο το ενα αλλο το αλλο

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.μαλλον θα παρω καινουργιο.κλαψ.

μετετρεψα μια ταινια avi σε mp4 με αναλυση 320χ480 αν και δειχνει πολυ καθαρα κανει συνεχως κοληματα.θα βελτιωθει αν κατεβασω το framerate που ειναι στο 25.

Link to comment
Share on other sites

για το Ι9 έχει κάποιο θέμα στο φόρουμ ? δεν βρισκω... είναι σχεδόν το ίδιο με το κ599 και μαρεσε ,

τελικα το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε μία παιδική ταινία που το είχα στα 25 ήταν οκ απλά κολλούσε σε κάποια σημεία λίγο. Ίσως να παίζει ρόλο και τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιρνουμε τηλ. σε μια συσκευη Κ599 και ενω χτυπαει κανονικα, οταν παμε να απαντησουμε στην κληση λεει οτι το δικτυο εχει ενα προβλημα κτλ.Αλλαξαμε 3 ΣΙΜ απο διαφορετικες εταιριες εννοειτε και υπαρχει το ιδιο προβλημα ξανα.Καναμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι τα ιδιο προβλημα.Υπαρχει καμια πατεντα αλλη ή θα παει Κινα?
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

πετα το στον τοιχο με πολυ μα πολυ δυναμη!!!

 

Εννοούσα πώς το ανοίγουμε.

Έβγαλα από πίσω τις βίδες, αλλά δε μπορώ να το ανοίξω.

Έχω το Κ599, αλλά φαντάζομαι είναι ίδιο με το Μ002

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.μαλλον θα παρω καινουργιο.κλαψ.

μετετρεψα μια ταινια avi σε mp4 με αναλυση 320χ480 αν και δειχνει πολυ καθαρα κανει συνεχως κοληματα.θα βελτιωθει αν κατεβασω το framerate που ειναι στο 25.

κανε μια προσπαθεια με 18-20 και πες μας
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κ εγω N97 απο το e-mobilo.com και εχω προβλημα με τ σημα ειναι πολυ αδυναμο και δε με ακουν οταν μιλαω η βγαινει εκτος δικτυου! επισης το wi-fi εχει και αυτο αδυναμη ληψη! υπαρχει καποιος με παρομοιο πρπβλημα? το χουν γενικα τα κινεζικα? υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου το στειλεις να το τσεκαρω,:)

αν εχεις συνηθισει να μιλας με κρυσταλινο ηχο,τοτε σιγουρα θα εχεις προβλημα με ολα τα κινεζικα λογικα,

για το ασυρματο δικτυο δεν μου εχει πει κανεις ποτε παραπονο.

φιλικα

κωστας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...