Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 2 μερες εχω κια γω το cjn97:)

Επειδη ειναι ο πρωτος μου κλωνος εχω μπερδευτει εντελως, χεχ θεμα συνηθειας ειναι.Φανταστειτε οτι το μενου το εχω στα αγγλικα πιο πολυ με βολευει^^.

Πολυ καλο παντως, μου αρεσε πολυ.

Εχω ομως 3 ερωτησεις.

1. Εχει κανεις ιδεα πως μεταφερομαστε απο το τις πρωτες 16 συντομευσεις στις αλλες 16 με το touchscreen και οχι με το keyboard;

2. Και μπορω να βαλω δικο μου ηχο στο sms; Γιατι στο προφιλ δεν εχει αδειες θεσεις οπως ειχε για τον ηχο κλησης..

3. (Μανωλη θα το χαρεις αυτο) :P Ο opera(4.2 αλλα και 5 beta) κανουν ρεσετ και σε landscape mode αλλα και σε vertival mode οταν παταω watch video(youtube etc). Υπαρχει λυση εκτος απο την "να μην βλεπεις βιντεο online";

 

Ευχαριστω οποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και 2 μερες εχω κια γω το cjn97:)

Επειδη ειναι ο πρωτος μου κλωνος εχω μπερδευτει εντελως, χεχ θεμα συνηθειας ειναι.Φανταστειτε οτι το μενου το εχω στα αγγλικα πιο πολυ με βολευει^^.

Πολυ καλο παντως, μου αρεσε πολυ.

Εχω ομως 3 ερωτησεις.

1. Εχει κανεις ιδεα πως μεταφερομαστε απο το τις πρωτες 16 συντομευσεις στις αλλες 16 με το touchscreen και οχι με το keyboard;

 

 

Ευχαριστω οποια βοηθεια

τραβωντας το δακτυλο πανω στην οθονη. οπως το slide to unlock που εχουν αλλα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη δεν του το είπες σωστά.Το δάχτυλο θα το σήρει στο πλάι κάθετα όπως είναι η μπάρα στα windows στο pc

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σου λέει το έχει δύο μέρες και δεν το έχει βρει,του λες και εσύ να το σέρνει όπως στο slide to unlock,θα καταλήξει να το έχει δύο χρόνια το κινητό και δεν θα έχει δει το υπόλοιπο μενού. :D

P.S. Φίλε Tsilisgeo πλάκα κάνω ε;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σου λέει το έχει δύο μέρες και δεν το έχει βρει,του λες και εσύ να το σέρνει όπως στο slide to unlock,θα καταλήξει να το έχει δύο χρόνια το κινητό και δεν θα έχει δει το υπόλοιπο μενού. :D

P.S. Φίλε Tsilisgeo πλάκα κάνω ε;

 

Συμφωνω βασικα, διοτι δε το κανει ετσι και αλλιως ^^ Μοναχα σε ακυρες στιγμες οταν δε το χρειαζομαι..

Τεσπα για τα αλλα 2 εχει κανεις γνωση;

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά δεν έχω αυτή τη συσκευή μπροστά μου τώρα και έτσι δεν μπορώ να σε βοηθήσω.Την άλλη βδομάδα θα παραλάβω μια πάλι και θα μπορώ να δώσω κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω.Ο Μανώλης την έχει αυτή τη συσκευή,αν το ψάξει λίγο θα σου απαντήσει πιστεύω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να βγαλω και γω ακρη απο μονος μου, ευχαριστω παντως.

Α, αν καποιος αλλος ξερει ας μιλησει^^

 

 

edit: Σχετικα με τις συντομευσεις, σε μενα πρεπει να κανω slide διαγωνια, καθετα και οριζοντια απλα τα εξαφανιζουν και επαναεμφανιζουν,διαγωνια αλλαζει καρτελα συντομευσεων...Αντε καταλαβε τωρα :P

Edited by Tsilisgeo
Link to comment
Share on other sites

Το changjiang N97 που έχεις και το star tv n97 που έχει ο Μανώλης είναι εντελώς τα ίδια και κατασκευαστικά και σε software.Οπότε σε λίγο που θα δεί ο Μανώλης αυτά τα post πιστεύω ότι θα γράψει τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω να εχει επιλογη να βαλεις δικο σου ηχο στα μυνηματα

για τον opera δεν ξερω δεν εχω δικτυο εδω που ειμαι

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω να εχει επιλογη να βαλεις δικο σου ηχο στα μυνηματα

για τον opera δεν ξερω δεν εχω δικτυο εδω που ειμαι

 

χμ κριμα..Ειχα πετυχει πριν καιρο καπου εδω στο φορουμ να αναφερεται αυτο με τα μηνυματα,αλλα δε καταφερα να το βρω..

Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ νομίζω τα κατάφερα..Δυο αποριούλες!!

1.Υπάρχει τρόπος να του ορίσω κάπως να μπαίνει μόνο απο WLAN ώστε να μαι σίγουρος ότι δε χρεώνομαι ποτέ?

2.Eπίσης,με java,τι ακριβώς παίζει?Σε ενα που δοκίμασα που είναι για χρήση με accelometer συσκευές μου βγάζει Unsupport MIDlet..Ξέρετε κανά παιχνιδάκι που να υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία :) ??

 

Sorry που ξαναρωτάω αλλά επειδή δε πήρα απάντηση και η αλήθεια είναι ότι από τη μέρα που το πήρα λόγω διαβάσματος δεν ξαναέχω ασχοληθεί,μπας και ξέρει κανείς τίποτα από τούτα?

Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμισεις του του opera ή στις ρυθμισεις data acount και θα βαλεις να μπαινει με wlan.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά όταν πρόσθετης εικονίδια συντόμευσης, μετά από επανεκκίνηση χάνονται και ξαναγυρνά στην αρχική του θέση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Εδώ και λίγο καιρό απέκτησα κι εγώ το M002L αλλά αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα το οποίο όμως δεν το είχα από την αρχή. Ότι εφαρμογή σε java υπάρχει στο κινητό δεν ανταποκρίνεται στα μενού όπως εμφανίζονται στην οθόνη. Παράδειγμα στο opera ζητάει accept για να προχωρήσει η εγκατάσταση αλλά πατώντας εκεί δεν γίνεται τίποτε. Πατάω διαφόρες επιλογές σε εφαρμογές java όπως τις βλέπω στην οθόνη και ή ανοίγει κάτι άλλο ή τιποτε. Στα παιχνίδια που έχει ενσωματωμένα το ίδιο. Σου δίνει την αίσθηση ότι έχει χάσει το calibration της οθόνης, χωρίς όμως να έχει συμβεί αυτό γιατί τα εικονίδια στα μενού ανταποκρίνονται κανονικά. Έχω κάνει καλιμπράρισμα της οθόνης και reset σε factory settings αλλά δεν επανέρχεται για την ώρα με τίποτα.
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμισεις του του opera ή στις ρυθμισεις data acount και θα βαλεις να μπαινει με wlan.

 

Eυχαριστώ για την απάντηση,αλλά δυστυχώς δε βρήκα κάτι τέτοιο ούτε στο data account ούτε στις ρυθμίσεις του όπερα..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις βάλει τις ρυθμίσεις για τα data τότε δεν γίνεται να συνδεθεί από μόνο του και να σε χρεώσει(Αν δεν τις έχεις βάλει please μην ρωτήσεις που να τις βρεις).Αν τις έχεις βάλει τότε πήγαινε σε κάποιο εικονίδιο που λέει network settings ή κάτι τέτοιο(sorry δεν έχω αυτή τη συσκευή τώρα μπροστά μου για να το βρω) και όρισε να μπαίνει μέσω wlan

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τίποτα ρυθμίσεις,αλλά αφού κλείνω το WLAN ,συνδέεται ο όπερα κανονικά(ούτε συνδεδεμένο με πισί το έχω),οπότε δε μπαίνει από το ασύρματο..

 

Αν εννοείς το network setup ,που έχει network selection kai preferred mode,στο preferred mode,αμα βάλω WLAN only ,δε μπορώ να πάρω τηλ καθόλου,οπότε φαντάζομαι ότι είναι άλλο απ'αυτό που ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

Το WLAN preffered πρέπει να βάλεις.Αν δεν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο με αυτή τη ρύθμιση κάτι δεν πάει καλά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εχω δει οτι το κινητακι εχει και google maps.

 

Μπορειτε να μου πειτε αν εχει Ελληνικο χαρτη?

 

Επισης μπορω να του περασω αλλους χαρτες οπως destinator ktl??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...