Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω ειναι θεμα μπαταριας εγω.

Εκτος αν η 2η που εβαλε ειναι εντελως καινουρια

 

Συνηθως αυτο το προβλημα το εχουν οι μπαταριες οταν πεθαινουν

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αγγελίες επιτρέπονται αποκλειστικά στο buy&sell για μέλη με τουλάχιστον 150 post. Οπουδήποτε αλλού διαγράφονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγους μηνες -σας ειχα γραψει τοτε- μια φιλη πηρε το συγκεκριμενο κινητο.

χτες μου ειπε πως το κινητο πλεον,οταν το βαζει να φορτισει, φορτιζει η μιση μπαταρια.

σκεφτηκα μηπως η μπαταρια ειναι για πεταμα και της ειπα να βαλει την 2η,αλλα και με αυτη τα ιδια.

συνεπως δεν ειναι θεμα μπαταριας.

σκεφτηκαμε μηπως επιασαν σκονη οι επαφες,αλλα ειναι πεντακαθαρες.

ε αποφασισε μεχρι να δει τι θα κανει, να κυκλοφορει με 2 μισοφορτισμενες μπαταριες,και οταν τελειωνει η μια να βαζει την αλλη.

και ομως...η μια πλεον δεν φορτιζει καν.

 

τι μπορει να κανει?

 

 

και εγω το ειχα αυτο το προβλημα και αλλαξα φορτιστη..παρε εναν αλλο που να εχει θυρα usb

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα το κινητάκι,πολύ όμορφο φαίνεται,λειτουργίες θα το ψάξω να πω και εγώ τη γνώμη μου..Αλλά έχω προβληματάκι με το ίντερνετ,(κλασσικά,όπως όλοι στην αρχή..Παρακαλώ μην αρχίσετε ρώτα το Μανώλη κλπ,αν θέλει κάποιος να βοηθήσει ας βοηθήσει..)

Συνδέομαι στο ρούτερ αλλά δε βρίσκει σύνδεση στο ίντερνετ ούτε ο όπερα ούτε το ebuddy..Την ώρα κ ημερομηνία στις ρυθμίσεις του κινητού τις έχω φτιάξει όπως διάβασα σε κάποιο παλαιότερο ποστ..¨Εκανα αρκετές αναζητήσεις στο φόρουμ χωρίς να καταφέρω να λύσω το πρόβλημα μου,αν έχει κανείς υπομονή ας πει καμιά ιδέα

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις καρτα σιμ στην σιμ1,πρεπει απο το networks-settings-profile-sim1- επιλογη wifi, ελπιζω να βοηθησα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το πηρα και εγω και πιστευω οτι για τα χρηματα του ειναι αρκετα καλο.

Εχω όμως ένα προβλημα με τις ρυθμισεις για internet ωστε να συνδεθω χωρίς wifi αλλα μέσω vodafone. Εστειλα μέσω του site της vodafone τις ρυθμίσεις(με μήνυμα που στέλνει το δικτυο) και ενω του λέω να μην πάρει απο wifi internet αλλα να πάρει απο το προφιλ της vodafone (VfWeb) αυτό δεν συνδέεται.

Η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη, και δουλεύει σε άλλη συσκευή px Nokia.

Γνωρίζει κάποιος εάν πρέπει να επέμβουμε στις ρυθμίσεις που στέλνει το δίκτυο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον γνωρίζει να μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

ισως να μην εχει παρει σωστα τις ρυθμισεις.

μπες στο jaga.gr καπου μεσα εκει θα βρεις τις ρυθμισεις να τις βαλεις χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ νομίζω τα κατάφερα..Δυο αποριούλες!!

1.Υπάρχει τρόπος να του ορίσω κάπως να μπαίνει μόνο απο WLAN ώστε να μαι σίγουρος ότι δε χρεώνομαι ποτέ?

2.Eπίσης,με java,τι ακριβώς παίζει?Σε ενα που δοκίμασα που είναι για χρήση με accelometer συσκευές μου βγάζει Unsupport MIDlet..Ξέρετε κανά παιχνιδάκι που να υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία :) ??

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Eψαξα κι εγω ολον τον κοσμο.

Παιχνιδια δε βρηκα!!

 

Οτι βρηκα δεν καλυπτει ολη την οθονη αλλα μερος αυτης!!!

Τα 3/5 περιπου!!!Ειναι 240 επι 320 και οχι 320 επι 480 που θελουμε εμεις.

 

Τι σε φορουμ του i9 μπηκα τι το ενα τι το αλλο.

Τζιφος

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Από πού τα βρήκες τα παιχνίδια 240*320? Εγώ κάποια που βρήκα και δοκίμασα σε τέτοια ανάλυση δεν τα έκανε εγκατάσταση.. μου έλεγε πάνω από το επιτρεπόμενο όριο.. κάτι τέτοιο. Δώσε κανα λινκ!! :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, οταν συνδεω με usb καλωδιο το m002L τοτε μου γραφει unknown device (usb device not recognized) . εχω windows XP professional Sp3. Πως κανω install τα drivers στο Pc ??? (εχω βρει απο προηγουμενα Posts K599 & αλλων κινεζικων τηλ. το zipped αρχειο με Phone suite & drivers)
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις από δω

ανάλογα με τι ακριβώς σου γράφει όταν το συνδέεις

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις από δω

 

ανάλογα με τι ακριβώς σου γράφει όταν το συνδέεις

 

σε ευχαριστω. Θα προσπαθησω ετσι

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το book reader τι αρχεια διαβαζει? pdf δεν διαβαζει και τα txt δεν υποστηριζουν ελληνικα, μου τα βγαζει κινεζικα. Υπαρχει λυση? Και κατι αλλο... Στο αρχικο μενου τα εικονιδια μου ειναι στα αγγλικά ενω εχω δει κ599 που τα εικονιδια (οι τιτλοι τους) ειναι στα ελληνικα. Υπαρχει μοο2l που να τα εχει στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το book reader τι αρχεια διαβαζει? pdf δεν διαβαζει και τα txt δεν υποστηριζουν ελληνικα, μου τα βγαζει κινεζικα. Υπαρχει λυση? Και κατι αλλο... Στο αρχικο μενου τα εικονιδια μου ειναι στα αγγλικά ενω εχω δει κ599 που τα εικονιδια (οι τιτλοι τους) ειναι στα ελληνικα. Υπαρχει μοο2l που να τα εχει στα ελληνικα?
με το book reader θα σε απογοητευσω δεν πρεπει να υπαρχει λυση απο οσο γνωριζω, με το μενου παλι θα σε απογοητευσω εχεις παλια εκδοση λογισμικου :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το book reader τι αρχεια διαβαζει? pdf δεν διαβαζει και τα txt δεν υποστηριζουν ελληνικα, μου τα βγαζει κινεζικα. Υπαρχει λυση?

 

Πας στα global settings του reader και επιλέγεις encoding UTF-8... στο δικό μου έτσι διαβάζει ελληνικά.

 

Για τα ελληνικά στο μενού, απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει Μ002L με ελληνικά στο μενού. Άλλοστε, η μετάφραση είναι χάλια:) Οπότε και πάλι αγγλικά θα το είχαν οι περισσότεροι.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πας στα global settings του reader και επιλέγεις encoding UTF-8... στο δικό μου έτσι διαβάζει ελληνικά.

 

Για τα ελληνικά στο μενού, απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει Μ002L με ελληνικά στο μενού. Άλλοστε, η μετάφραση είναι χάλια:) Οπότε και πάλι αγγλικά θα το είχαν οι περισσότεροι.

ποιος σας ειπε οτι δεν εχει ελληνικο μενου το Μ002L? εγω απλως ειπα οτι στην επιφανεια εργασιας με τα εικονιδια εχει παλια εκδοση λογισμικου και τα γραφει στα αγγλικα ολα,πλεον και εκει εχει ελληνικο μενου
Link to comment
Share on other sites

ποιος σας ειπε οτι δεν εχει ελληνικο μενου το Μ002L? εγω απλως ειπα οτι στην επιφανεια εργασιας με τα εικονιδια εχει παλια εκδοση λογισμικου και τα γραφει στα αγγλικα ολα,πλεον και εκει εχει ελληνικο μενου

 

απάντηση στον φίλο από πάνω ήταν... οπότε για την επιφάνεια εργασίας μιλούσα... άλλη φορά θα το κάνω πιο λιανα να το καταλαβένουν όλοι χωρίς quote

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

OK . Καταλαβα! Παντως ουτε και στο encoding UTF-8 διαβαζει ελληνικα. Τι γινεται? Το πρωτο moo2l που κατασκευαστηκε μου εστειλαν. Τοσο αρχαιο λογιστικο εχω μεσα? Και το πηρα τωρα.... πριν μια εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.. αυτο το τηλεφωνο 1:1 iPhone 3GS-32GB Αντιγραφο 3.5 SHARP το εχει υποψιν κανενας. Λενε οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το moo2l. Εχει Sharp οθονη και εχει πολυ καλη κυλιση και αποκριση. Αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

Βιντεο με το νεο software για κ599 διαφορες στα σημεια αλλα δειχνει ποιο σταθερο νομιζω, επισης εχει snaptu ειναι ενα πολυπρογραμα για facebook,gmail,sports κλπ

πολυ καλο συν φυσικα οτι αλλαζει σε landscape η επιφανεια εργασιας

http://www.e-mobilo.com/k599.html

Μια ακόμα παρατήρηση για το καινούριο λογισμικό του k599.Μέχρι πριν κάποιο καιρό όταν έκανες διπλό tap πάνω στην οθόνη στην tv η οθόνη γύρναγε σε landscape.Τώρα γυρνάει σε landscape μόνο αν την γυρίσεις στο πλάι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...