Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά

 

εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, σκέφτομαι να πάρω iPhone, βέβαια λόγο κόστους δεν το πείρα όταν πρωτοβγήκε και πείρα το Nokia N85, είχα βέβαια κάτι προβλήματα με την οθόνη του Ν85 που μου έσπασε(τελικά την άλλαξα μόνος μου γιατί στη Νοκια μου ζητούσαν 120€), και μέχρι να το φτιάξω πείρα και το HTC Touch Pro μεταχειρισμένο(μόλις 1 μήνα) με 300€ σε τέλεια κατάσταση.. είμαι ευχαριστημένος και με τα 2 κινητά(ειδικά με το Nokia), αλλα μου έχει μείνει απωθημένο το iPhone... έτσι λοιπόν σκέφτομαι να πάρω έναν κλώνο, απλά για να παίζω και γιατί όχι να βλέπω ταινίες μέσα στην τάξη όταν έχουμε μάθημα που δεν την παλεύουμε καν :P

 

έτσι λοιπόν θέλω τις γνώμες σας... είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά , στο V709 ή στο X9

οι απαιτήσεις που έχω, είναι να μπαίνω στο ιντερνετ με το wifi και με 3g/hsdpa(βασικά αυτό και να μην το έχω δεν με πολυπειράζει γιατί έχω το HTC γι αυτή την δουλειά), θέλω να μοιάζει όσο το δυνατόν γίνεται με το iPhone και σαν εμφάνιση αλλα και σαν λειτουργικό

 

τώρα, όσο για την γλώσσα, Αγγλικά θα χρησιμοποιήσω, αλλα ελπίζω να μην έχω πρόβλημα όταν λαμβάνω μηνύματα γραμμένα στα Ελληνικά να εμφανίζονται σχήματα(γιατί απο ότι διάβασα είχαν μερικά άτομα αυτό το πρόβλημα)

 

 

ελπίζω να με βοηθήσετε πάνω σε αυτό το θέμα

 

Χρόνια πολλά και πάλι σε όλους σας

 

ΥΓ εννοείτε οτι είναι ευπρόσδεκτες και άλλες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν στο συστήνω

 

δεν έχει καλή tv το wifi μου δούλευε για λίγο καιρό τώρα πια όχι δύσκολα βρίσκεις παιχνίδια για την ανάλυση του το μικρόφωνο είναι χαλια τα ηχεία πολύ δυνατά αν και όχι με τέλεια ποιότητα και μου κάνω κάτι προβλήματα τελευτά επίσης άμα έχει περάσει τα τραγούδια σου με album σαν το iphone δεν θα μπορεί να αλλάξεις εύκολα album στο music player

Link to comment
Share on other sites

φιλε patben εχεις το hx81??τι εννοεις για την tv?παιζει η δε παιζει??σχετικα με το wifi?πως γινεται να εχεις στην αρχη και τωρα οχι???ι μπαταρια του τι λεει??ι οθονη δουλευει?προγραματα παιρνει??
Link to comment
Share on other sites

ναι το ηχ81 η tv πεζή αλλα δεν πιάνει καλά τα κανάλια

το κινητό δεν μπορεί πια να συνδεθεί με wifi με το modem μου δεν ξέρω τι φταίει προγράμματα παίρνει σε java

άμα το ψάξεις πολύ θα βρείς προγράμματα που να του δουλεύουν καλά η μπαταρία νταξή καλή είναι κρατάει 2-3 ημερες με μέτρια χρήση η οθόνη δουλεύει σαν touch δεν είναι και ότι καλύτερο ειδικά για δάκτυλα αλλα είναι σχετικά καλή αν και εμενα μου έβγαλε κάτι σαν κηλίδα εσωτερικά

Link to comment
Share on other sites

φιλε τελικα νομιζω πως το τηλεφωνο ειναι σε γενικες γραμμες καλο !!!δεν χερω γιατι δεν το προτεινεις ισως περιμενες να κανει θαυματα αλλα θυμισου οτι ειναι κινεζικος κλονος των 100ευρω!ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα hiphone k599 από το κατάστημα E-world και ήταν από πριν ανοιχτό. Η οθόνη αφής ήταν βαθμονομημένη λάθος και το πάνω μέρος της ήταν δηλωμένο σαν λίγο κάτω από την μέση της πραγματικής οθόνης. Υπάρχει ένα εικονίδιο για νέα αναβαθμονόμηση αλλά είναι στο πάνω μέρος της οθόνης. Δεν υπάρχει κάποιο κουμπί για master reset και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Υ.Γ.= Το καπάκι από πίσω για να βάλω την μπαταρία και την κάρτα SIM etc. ανοίγει με τεράστια δυσκολία. Αν κάποιος έχει το τηλέφωνο και ξέρει κανένα κόλπο ας το πει.

Υ.Γ.2= Το κατάστημα βρίσκεται στην Πάτρα και εγώ μένω στην Βέροια. Ολίγον μακριά πέφτει.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα hiphone k599 από το κατάστημα E-world και ήταν από πριν ανοιχτό. Η οθόνη αφής ήταν βαθμονομημένη λάθος και το πάνω μέρος της ήταν δηλωμένο σαν λίγο κάτω από την μέση της πραγματικής οθόνης. Υπάρχει ένα εικονίδιο για νέα αναβαθμονόμηση αλλά είναι στο πάνω μέρος της οθόνης. Δεν υπάρχει κάποιο κουμπί για master reset και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Υ.Γ.= Το καπάκι από πίσω για να βάλω την μπαταρία και την κάρτα SIM etc. ανοίγει με τεράστια δυσκολία. Αν κάποιος έχει το τηλέφωνο και ξέρει κανένα κόλπο ας το πει.

Υ.Γ.2= Το κατάστημα βρίσκεται στην Πάτρα και εγώ μένω στην Βέροια. Ολίγον μακριά πέφτει.

κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο settings κωδικος 1122

Link to comment
Share on other sites

κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο settings κωδικος 1122

 

Δοκίμασα αλλα μην ξεχνάς οτι πρέπει να πατήσω και ΟΚ που είναι πάνω πάνω στην οθόνη και δεν ξέρω πως...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πιάνει από κάπου γύρω γύρω, το χα πάθει με τη λάθος βαθμονόμηση
Link to comment
Share on other sites

Moυ το κάνανε λάθος βαθμονόμηση από το μαγαζί και τώρα το έστειλα Πάτρα από Βέροια για να γυρίζει "φτιαγμένο" κατά τις 7 Ιανουαρίου.
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο που το βρήκες?

Βασικά, τα καινούρια Κ599, πέρα από αυτό το πληκτρολόγιο (που το θέλω ΠΟΛΥ!) και το touch vibration, τι άλλο έχουν;

 

Δεν έχουν τίποτε περσότερο προς το παρόν. Οι Κινέζοι όμως συνεχώς & κάτι προσθέτουν. Όσο για αναβάθμιση του λογισμικού του, εκτός από το ειδικό καλώδιο USB που χρειάζεται, πρέπει να έχεις και το κατάλληλο πρόγραμμα. Αυτό είναι συμπιεσμένο σε μορφή .rar. Όταν το αποσυμπιέσεις και προσπαθήσεις να το τρέψεις, γίνεται χαμός από τα συστήματα ασφαλείας του υπολογιστή. Εγώ παιδεύτηκα. Μόνο στο εργοστάσιο μπορούν να το κάνουν. Χρειάζεται περίπου 6 εβδομάδες πάει και έλα και περίπου 30-40 ευρώ κόστος. Δεν αξίζει τον κόπο. Δεν θα δεις και μεγάλη βελτίωση έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Από τι σου γίνεται χαμός;Μια χαρά είναι το πρόγραμμα αναβάθμισης του κινητού,μάλλον δεν έχεις το σωστό πρόγραμμα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Από τι σου γίνεται χαμός;Μια χαρά είναι το πρόγραμμα αναβάθμισης του κινητού,μάλλον δεν έχεις το σωστό πρόγραμμα

 

Πολύ πιθανόν να είχα διαφορετική έκδοση. Στη δική μου περίπτωση μου ζητούσε να καταργήσω όλα τα συστήματα ασφαλείας των windows xp. (anti virus, anti spam, anti spy, fire wall) και δεν το επιχείρησα. Αναλογιζόμενος το όφελος προς την πιθανή ζημία που μπορούσα να προκαλέσω, εγκατέλειψα την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Χθες κατέβασα στο κινητό το opera mini 5 beta 2 και είναι πολύ καλύτερο από το opera του τηλεφώνου.Πολύ πιο βολικό και εύχρηστο.Κατέβασα και το skype αλλά δεν μπορώ να το δουλέψω γιατί σε κάποια φάση ζητάει τα στοιχεία του λογαριασμού στο skype και εκεί κολλάω επειδή δεν μπορώ να γράψω!Ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Παντως φαινεται αρκετα ωραιο κινητο το συγκεκριμενο και με τις κριτικες που εχω διαβασει ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα του ...!

Οποιος εχει κανενα παραπανησιο μεταχειρισμενο προς πωληση παρακαλω να μου στειλει πμ το συντομοτερο δυνατον !!

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες εχω ενα K599 και ομολογω οτι για την τιμη του, μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις.

Ολα τα βασικα features λειτουργησαν πολυ καλα απο πλευρας hardware ολα λειτουργουν τελεια.

 

Εχω ομως απορια γα το αν μπορεις κατα την εισερχομενη κληση συγκεκριμενου ονοματος στον καταλογο να εμγανιζεται φωτογραφια (οπως γινεται με τις μελωδιες,που μπορεις να θεσεις συγκεκριμενα ringtones σε συγκεκριμενες επαφες)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το βάζουν σαν χαρακτηριστικό στα updates που κάνουν.Αυτό γινόταν σε όλα τα κινητά της προηγούμενης "γενιάς" και δεν γίνεται στα τωρινά.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το βάζουν σαν χαρακτηριστικό στα updates που κάνουν.Αυτό γινόταν σε όλα τα κινητά της προηγούμενης "γενιάς" και δεν γίνεται στα τωρινά.

Οντως περιεργο αλλα οχι και κρισιμο.

 

Ενα προβλημα που εντοπισα ειναι αποκλειστικα με την αναπαραγωγη βιντεο απο το youtube .Μολις παιζουν και "φυριζεις" το κινητο ωστε να τα δεις fullscreen ,τοτε παραδοξως, ο player κολλαει. To εχει παρατηρησει κανεις αυτο ή ειναι μονο στην συσκευη μου;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινέζικο δεν έχει αθόρυβο!

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις στην δόνηση.

Εγώ επειδή και η δόνηση κάνει πολύ θόρυβο,αν χρειαστεί να κλείσω τον ήχο κάνω προώθηση την γραμμή από το κινέζικο στο iphone μου που το έχω σε αθόρυβο.

Επίσης μια άλλη καλή λύση είναι με τον ενσωματωμένο recorder ηχογραφείς σε απόλυτη ησυχία καμιά 15ρια δευτερόλεπτα και μετά το ορίζεις για ήχο κλήσης

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

η κοπελα που το εχει δεν εχει αιφοουν ομως...

μου ειχε πει να ρωτησω και κατι ακομα αλλα το ξεχασα..θα επανελθω:*

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τα δυο κινεζικα που είχαν περάσει από τα χερια μου είχαν μια χαρά αθόρυβο με δόνηση η χωρίς το επιλεγεις από τις ρύθμισις για να μπεις στο αθόρυβο η βγάζεις το πληκτρολόγιο και κρατάς πατημένη την δίεση η πηγαίνεις στα user profile και το βάζεις meeting δεν ξέρω άμα δουλεύει και στο k599
Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα δεν δουλεύει αυτό που γράφεις,αν τα έχεις ακόμα μπορείς να το τσεκάρεις.Αν βάλεις δόνηση δεν θα έχεις ήχο αλλά ο θόρυβος που κάνει είναι αρκετά μεγάλος.Στα profiles το meeting δεν είναι αθόρυβο,απλά έχει χαμηλομένους τους ήχους.Στα κινέζικα κινητά δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις την ένταση του ήχου στο 0,ώστε να είναι πραγματικά αθόρυβο.Οπότε η καλύτερη λύση είναι ένα ringtone που έχεις ηχογραφήσει σε συνθήκες απόλυτης ησυχίας.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα δεν δουλεύει αυτό που γράφεις,αν τα έχεις ακόμα μπορείς να το τσεκάρεις.Αν βάλεις δόνηση δεν θα έχεις ήχο αλλά ο θόρυβος που κάνει είναι αρκετά μεγάλος.Στα profiles το meeting δεν είναι αθόρυβο,απλά έχει χαμηλομένους τους ήχους.Στα κινέζικα κινητά δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις την ένταση του ήχου στο 0,ώστε να είναι πραγματικά αθόρυβο.Οπότε η καλύτερη λύση είναι ένα ringtone που έχεις ηχογραφήσει σε συνθήκες απόλυτης ησυχίας.

 

Δηλαδή δεν γίνεται να έχεις ήχο με δόνηση?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...