Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Geokostas για σένα :D Στην αρχή σου δείχνω το scatter(MT6572_Android_scatter) απο την ξεζιπαρισμένη ρομ που φορτώνουμε.

 

Πατήστε πάνω στην εικόνα

http://i1024.photobucket.com/albums/y301/markito1/th_P1010866_zps8b420ddb.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Geokostas για σένα :D Στην αρχή σου δείχνω το scatter απο την ξεζιπαρισμένη ρομ που φορτώνουμε.

 

Πατήστε πάνω στην εικόνα

http://i1024.photobucket.com/albums/y301/markito1/th_P1010866_zps8b420ddb.jpg

Εντάξει φιλε μινωταυρε το εφτιαξα, εγραψα πιο πανω τι έφταιγε.

Ευχαριστω πολύ παντως.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει η "ισπανικη" αυτη ROM?

Ναι κανονικα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το χω 3 μερες και ειναι πραγματικα τρομερο για τα 55 ευρω που εδωσα.

Υστερα απο αρκετα ''πειραγματα'' εχω ενα προβλημα, και ισως το εχει και καποιος αλλος.

Οταν συνδεω ακουστικα δεν κλεινει ο ηχος απο το ηχειο!

Τι μπορει να φταει?

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω τηλέφωνο από το δικό μου(G3S) στο F1 ακούω ένα τσιτσιρισμα αρκετά έντονο για μερικά δευτερόλεπτα. Μετά σταματάει. Όταν με παίρνει το F1 όλα καλά.

Χτες πήγα να μπω σε recovery mode και δεν μπορούσα. Δοκιμασα όλους τους συνδυασμούς και μόνο σε factory mode μπήκα. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει ?

Με τη νέα ρομ το τσιτσιρισμα διορθώθηκε σε δύο κλήσεις που έκανα. Θα το δω και στο μέλλον. Respect στους Ισπανούς.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν μαζέψουμε τα προβλήματα της ROM του, ίσως (μεγάλο ίσως) μπορέσω να τα προωθήσω στην Jiayu.

Κάντε μικρό το ίσως, μη πω αφαιρέστε το εντελώς ;)

 

 

Μετά το hard reset έχεις playstore?

Ναι, κανονικά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παράγγειλα εχθές , με πείσατε με τις κριτικές σας , θα παρακολουθώ τα γραφόμενα μέχρι να έρθει , εάν έχει κάποιος τα links για να κατεβάσω απο τώρα τα προγράμματα που θα χρειαστώ (ώστε όταν θα έρθει με το καλό να είμαι έτοιμος και να μην ψάχνομαι ) για να πάω σε custom καταστάσεις ;)
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παράγγειλα εχθές , με πείσατε με τις κριτικές σας , θα παρακολουθώ τα γραφόμενα μέχρι να έρθει , εάν έχει κάποιος τα links για να κατεβάσω απο τώρα τα προγράμματα που θα χρειαστώ (ώστε όταν θα έρθει με το καλό να είμαι έτοιμος και να μην ψάχνομαι ) για να πάω σε custom καταστάσεις ;)

Πιο πανω τα έχει βάλει ολα ο μινωταυρος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκα επιτυχώς στη νεότερη ΡΟΜ. Εχασα το ρουτ, αλλά όντως δεν υπάρχουν άχρηστες εφαρμογές. :)

Ευχαριστώ τον minotavro και βέβαια το Σταύρο για τον γενικό οδηγό. Μπράβο και στους Ισπανούς.

+

root με framaroot - επιλογή barahir (δεν θυμάμαι αν έχει διευκρινιστεί).

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκα επιτυχώς στη νεότερη ΡΟΜ. Εχασα το ρουτ, αλλά όντως δεν υπάρχουν άχρηστες εφαρμογές. :)

Ευχαριστώ τον minotavro και βέβαια το Σταύρο για τον γενικό οδηγό. Μπράβο και στους Ισπανούς.

+

root με framaroot - επιλογή barahir (δεν θυμάμαι αν έχει διευκρινιστεί).

 

Όταν φλάσαρατε,στο sp flash tool ξετίκαρατε preloader και mbr ;

 

Με την καινούργια rom παιδιά ,αυξομειώνεται ο ήχος κλήσης σωστά κτλ ;

 

Το κινητό ήρθε σήμερα. Οντως πολύ σούπερ για τα χρήματα του. Τα ακουστικά της Samsung ( τέλειωσε η προσφορά ) δουλεύουν τέλεια! Ηχος καμπάνα. Πάνω στο μικρόφωνο έχουν και κουμπιά ρύθμισης της έντασης του ήχου, τα οποία επίσης λειτουργούν στο Jiayu!

Επομένως παίρνει ακουστικά νέου τύπου και τα Samsung του ταιριάζουν απόλυτα.

 

Για τι τύπο ακουστικών ψάχνουμε δηλαδή ; Υπάρχει κάτι πολύ φθηνο (4-5 ευρω ας πούμε )... ;;;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Για τι τύπο ακουστικών ψάχνουμε δηλαδή ; Υπάρχει κάτι πολύ φθηνο (4-5 ευρω ας πούμε )... ;;;

 

Λογικά αυτά http://www.focalprice.com/MI0128W/BYZ_S501_3.5_mm_In_ear_Stereo_Earphones_with_Microphone_1.3_m_Cable_for_Samsung.html?Currency=EUR θα παίζουν καλά στο jiayu, αλλά δεν ξέρω την ποιότητα τους.

Επίσης έχω δοκιμάσει και αυτά http://www.skroutz.gr/s/4445253/Samsung-EHS49AS.html τα οποία έχουν πολύ καλή ακουστική ποιότητα. Είναι ακόμα καλύτερα απο αυτά που πήρα με την προσφορά του you.gr

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το μπανεράκι στην κεντρική σελίδα του VickMall! :)

http://www.vickmall.com/media/leimageslider/image/_/-/_-1___6.jpg

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

 

Μόνο εγώ δεν μπορώ να κατεβάσω τη rom από αυτό το link?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν μπορώ να κατεβάσω τη rom από αυτό το link?

Θέλει εγγραφή, έχεις κάνει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Θέλει εγγραφή, έχεις κάνει?

 

Δεν γίνεται να το αποφύγω ε; Η rom αυτή είναι επίσημη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι επίσημη. Ίσως να δοκιμάσεις να την κατεβάσεις στο τηλέφωνο μέσω της εφαρμογής(jiayu) και μετά να τη μεταφέρεις στο pc για ξεζιπαρισμα .Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά δοκίμασε το. Πάντως το σαιτ δεν είναι spamer .
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι επίσημη. Ίσως να δοκιμάσεις να την κατεβάσεις στο τηλέφωνο μέσω της εφαρμογής(jiayu) και μετά να τη μεταφέρεις στο pc για ξεζιπαρισμα .Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά δοκίμασε το. Πάντως το σαιτ δεν είναι spamer .

 

Αφού έχει βγει επίσημη γιατί δεν μπορεί να γίνει ota μέσω του update system?

Link to comment
Share on other sites

Δε λες πάλι καλά που ενδιαφέρθηκε κάποιος να διορθώσει bags τηλεφώνου αξίας 55€
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κάνεις καλά...

Σου αντιγράφω το κομμάτι που σε αφορά:

3. Ένταση ηχείου στις κλήσεις

  • στον dialer του κινητού σας πληκτρολογήστε *#*#3646633#*#*)
  • πάτε στην καρτέλα Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά), > Audio > Normal Mode
  • Στο Normal Mode επιλέγετε type: Sph και ανεβάζετε τις τιμές αναλόγως για κάθε level (δλδ Level 6, πληκτρολογείς το max (160) και πατάς Set, μετά επιλέγεις Level 5, πληκτρολογείς 140 και πατάς Set, κ.ο.κ

  • Έπειτα επιστρέφετε πίσω στο βασικό μενου του audio και επιλέγετε Speech Enhancement
  • Αλλάζετε το Common Parametre σε Normal Mode
  • Αλλάζετε το parametre0 σε parametre7 και δίνετε μία τιμή ανάμεσα σε 96-128
  • Εάν θέλετε να προσθέσετε και λίγα μπάσα στον ήχο (αυτό ίσως μειώσει την τελική ένταση αλλά θα δώσει καλύτερο ποιοτικά ήχο) επιλέγετε parametre0 και μειώνετε λίγο την τιμή (προτιμότερο να μειώνετε ανά 30-50 ώστε να ελέγχετε το αποτέλεσμα... εάν δεν έχετε καθόλου μπάσα πχ. doogee dg100 τότε μειώστε περισσότερο ακόμα και 200)

 

Το έκανα πάλι, κατάφερα να κρατήσει τις τιμές αλλά και πάλι δεν ακούγεται τίποτα. Μου φαίνεται θα το δώσω σε έναν δικό μου να το ανοίξει μπας και δεν τπτ χοντρό, καμιά κόλληση να έχει φύγει τπτ τέτοιο, γιατί δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να πληρώσω 10-15€ να το στείλω πίσω για κινητό που πήρα 55€.... Τι να πω ήμουν ο άτυχος. Πάντως σε όλα τα άλλα μια χαρά πάει το ρημάδι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

Η καινούργια ROM λυνει και το πρόβλημα αυξομείωσης του ηχου /ηχείου κλήσης ;Με την παρούσα/παλιά που έχω ο ήχος και η μουσική μειώνεται απο ελάχιστα εώς καθόλου ;Διορθώθηκε με την καινούργια ROM αυτό το ενοχλητικό bag ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Ναι διορθώθηκε αν θέλεις πιο χαμηλά μπορείς να ορίσεις τις τιμές σύμφωνα με τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλε το πρώτο πρόβλημα το κινητό τις γυναίκας μου. Η κάμερα είναι θολή και δεν κάνει focus. Μόνο εάν πας πολύ κοντά καθαρίζει η εικόνα. Σαν να κόλλησε το focus μόνιμα στα κοντά. Το έκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Έβαλα άλλη εφαρμογή για κάμερα αλλά τίποτα. Καμία ιδέα; είναι για πίσω λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλε το πρώτο πρόβλημα το κινητό τις γυναίκας μου. Η κάμερα είναι θολή και δεν κάνει focus. Μόνο εάν πας πολύ κοντά καθαρίζει η εικόνα. Σαν να κόλλησε το focus μόνιμα στα κοντά. Το έκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Έβαλα άλλη εφαρμογή για κάμερα αλλά τίποτα. Καμία ιδέα; είναι για πίσω λέτε;

:cry::cry::cry::cry::cry:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...