Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν περιλαμβάνονται στην συσκευασία κανονικά, οπότε δεν νομίζω.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από pandawill που το πήρα είχε θήκη. Επίσης το vickmall το δίνει με θήκη. Ρώτα τους όμως πρώτα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου μπαίνει στο Internet με wifi; Μηπως θέλει κάποια ρύθμιση;

Συνδέεται κανονικά με το wifi.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου μπαίνει στο Internet με wifi; Μηπως θέλει κάποια ρύθμιση;

Συνδέεται κανονικά με το wifi.

το σημα του wifi ειναι γρκι η γαλαζιο;

Link to comment
Share on other sites

το σημα του wifi ειναι γρκι η γαλαζιο;

Γκρι είναι το σημα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γκρι είναι το σημα.

 

ειχα και εγω αυτο το προβλημα με το jiayu g4 που ειχα, το περιεργο ηταν οτι συνδεόταν σε ολα τα δυκτια εκτος απο του σπιτιου μου:worry: ,εκανα ενα factory reset και ησυχασα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω αυτο το προβλημα με το jiayu g4 που ειχα, το περιεργο ηταν οτι συνδεόταν σε ολα τα δυκτια εκτος απο του σπιτιου μου:worry: ,εκανα ενα factory reset και ησυχασα.

Εκανα και facrory reset και πάλι τα ίδια. Ενω συνδέεται στο wifi δεν μπορώ να μπω στο Internet.

Καμια ιδέα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

αφου εκανες facrory reset και δεν ανχωνεσαι για το αν χασεις ρυθμισεις και δεδομενα βαλε την ρομ απο την αρχη, μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη των ισπανων απο το play store και η διαδικασια ειναι παιχνιδακι.. Edited by faraomc
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και facrory reset και πάλι τα ίδια. Ενω συνδέεται στο wifi δεν μπορώ να μπω στο Internet.

Καμια ιδέα;[/QUO αφου εκανες facrory reset και δεν ανχωνεσαι για το αν χασεις ρυθμισεις και δεδομενα βαλε την ρομ απο την αρχη, μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη των ισπανων απο το play store και η διαδικασια ειναι παιχνιδακι..

Πως να την κατεβασω αφού δεν εχω Internet;

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;

 

Το κουφό είναι ότι εχω διπλα μου τρια κινητά, το ενα μπαίνει κανονικά στο ίντερνετ και τα αλλα δυο τίποτα. Συνδεδεμένα ολα στο ιδιο ρουτερ.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το ρουτερ σου μπορεί να μην αφήνει αυτό.

Είμαι σε καφετέρια, μπαίνει πολυς κόσμος, ολοι κανονικά.

Και σε άλλο που μπήκα, πάλι τα ιδια.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πως να την κατεβασω αφού δεν εχω Internet;

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;

ανοιξε τα δεδομενα και κατεβασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε η ρομ που έχει η εφαρμογή για το f1 περνάει με flash tool. Επίσης λείπουν τα gapps
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε η ρομ που έχει η εφαρμογή για το f1 περνάει με flash tool. Επίσης λείπουν τα gapps

 

δεν το ηξερα αυτο, ειδα οτι εχει την εχει μια ρομ sto jiayu.es, αλλα για ποιο λογο να μπαινει μονο με flash tool;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι λέτε να φταίει;

 

EDIT: Τελικά συνδέθηκα στο τρίτο κατα σειρά δίκτυο και τωρα είναι εντάξει.

Μάλλον εφταιγαν τα δυο προηγούμενα.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν το παραγγειλω απο minideal

http://www.minideal.net/jiayu-f1-3g-smartphone-andoird-4-2-mtk6572-dual-core-gps-4-0-inch-2400mah.html

θα εχει θηκη και προστατευτικο οθονης? γιατι δεν βρισκω μεσα στο site να παραγγειλω εξτρα.:worry:

Επιπλέον στην συσκευασία εμπεριέχονται μεμβράνη και διάφανη θήκη .Απο το minideal παράγγειλα και τα 2 και ήρθαν με τα παραπάνω .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε τρόπος για repartition τις μνήμης απο 1,2gb σε 2,5gb. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53172106&postcount=25 Θα το δοκιμάσω το βραδάκι στο κινητό τις γυναίκας μου
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε τρόπος για repartition τις μνήμης απο 1,2gb σε 2,5gb. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53172106&postcount=25 Θα το δοκιμάσω το βραδάκι στο κινητό τις γυναίκας μου

 

Το έκανα όπως ακριβώς λέει και πέτυχε! Απλά πρέπει να βάλεις το recovery που λέει.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως ακριβώς λέει και πέτυχε! Απλά πρέπει να βάλεις το recovery που λέει.

 

Το έκανα και εγώ, δούλεψε αλλά έχω πρόβλημα. Η sd card φένεται τώρα σαν phone storage και δεν συμπεριφέρεται σωστά.

Μετά απο λίγη χρήση οι εφαρμογές δεν μπορούν να γράψουν στην sd και μου βγάζει μήνυμα phone storage corrupted.

ERROR: Printer out of white ink!
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει πριν κάνα μήνα το κινητό από το vickmall και το ηχείο σταμάτησε να δουλεύει εντελώς ξαφνικά.Τους έστειλα mail χθες το βράδυ και σήμερα μετά από ανταλλαγή μερικών ακόμα mail,μου έκαναν refund 10$.Δεν ήθελα για κανέναν λόγο να το στείλω πίσω και να περιμένω κάνα 2μηνο να γυρίσει.Ήδη παρήγγειλα το ηχειάκι για να το αντικαταστήσω.Θα τους επιλέξω ξανά για την επόμενη συσκευή που θα αγοράσω.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον στην συσκευασία εμπεριέχονται μεμβράνη και διάφανη θήκη .Απο το minideal παράγγειλα και τα 2 και ήρθαν με τα παραπάνω .

 

thanks φιλε,το μεσημερι ρωτησα στο minideal και μου ειπαν τα ιδια.τωρα περιμενω το κινητακι για ενα φιλο.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Στα βιντεάκια στο youtube που δείχνει να το ξεπακετάρουν, δεν περιέχονται, οπότε νόμιζα τα βάζουν μόνο τα καταστήματα που τα αναφέρουν.

 

Το έκανα και εγώ, δούλεψε αλλά έχω πρόβλημα. Η sd card φένεται τώρα σαν phone storage και δεν συμπεριφέρεται σωστά.

Μετά απο λίγη χρήση οι εφαρμογές δεν μπορούν να γράψουν στην sd και μου βγάζει μήνυμα phone storage corrupted.

Του έγραψες για να το κοιτάξει;

Έχεις βάλει SD; (μερικά προγράμματα ίσως να την απαιτούν)

 

 

Μπορεί να δώσει κάποιος τα στοιχεία που έχει η ROM του Ισπανικού app της Jiayu;

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα την ενοποίηση Δεν μου έκανε τίποτα τέτοιο. Φυσικά πηρα backup με recovery και ότι είχε ο χώρος που ενώθηκε και τα αντέγραψα στην κάρτα sd. Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων και Φυσικά θα έχεις πάντα sd μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον στην συσκευασία εμπεριέχονται μεμβράνη και διάφανη θήκη .Απο το minideal παράγγειλα και τα 2 και ήρθαν με τα παραπάνω .

 

Φίλε μου θήκη σιλικόνης σαν αυτή εδώ που δίνει το vickmall? http://www.vickmall.com/jiayu-f1-smartphone-andoird-4-2-mtk6572-dual-core-gps-4-0-inch-2400mah-3g.html

Θέλω να παραγγείλω κι ελεγα να το πάρω από κει λόγω θήκης αλλά αν δίνει και το minideal να το προτιμησω που εχω παρει ενα σωρό φορές

 

edit: μίλησα μαζί τους στο chat και μου ειπαν αφου κάνω παραγγελία να τους δώσω order number και θα μου κάνουν δώρο θήκη και screen protector οπότε παρήγγειλα απο κει για να μη μπλέκω με νέα μαγαζιά

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το F1. Το κινητο σε συγκριση με το cubot gt 90 ειναι κλασεις ανωτερο. Ηρθε με vickmall μεσα σε 12 εργασιμες. Ειχε δωρο θηκη σιλικονης και 3 μεμβρανες οθονης.

Καποιον κατοχο ρωτησα αν εχει πυξιδα και μου ειπε να απευθυθω στο επισημο σιτε. Και ο κατοχος αλλα και το site λενε για πυξιδα, αλλα δεν εχει.

Κατα τα αλλα ολα κομπλε. Λιγο βαρυτερο απο το cubot με ποιο στιβαρη εμφανηση και κατασκευη. Μπαταρια γιγας, απο οτι φαινετε καλο κινητο, για τα λεφτα του.

Το πακετο αθικτο ηρθε μεσα σε ενα αλλο πακετο. Αν και στον τομεα αυτο νομιζω η geekbuying ειναι μπροστα. Παρολα αυτα το εσωτερικο πακετο ηταν τυλιγμενο με το υλικο με της φουσκιτσες, και ανεπαφο γενικα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...