Jump to content

Nokia X


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρησιμοποιώ taxibeat αλλά την κατέβασα ως .apk και την πέρασα στον 997D. Ζήτησε να ενεργοποιήσω GPS, wifi, και υπηρεσία τοποθεσίας google και δούλεψε. Βρήκε αμέσως που είμαι κλπ. Το τηλ δεν είναι δηλωμένο στη google αλλά έχει εγκατεστημένο το λογισμικό της google. Το nokia X δεν έχει εγκατεστημένο το λογισμικό της google και γι αυτό ίσως να μη δουλεύουν κάποιες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ λογικά έχεις εγκατεστημένα τα Google play services γι αυτό δουλεύει σωστά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω να δω συνδιασμο nokia+android.δηλαδη αριστοι χαρτες με πληθωρα εφαρμογων!ειναι εκδοση 1.2.4.21 με ποιον τροπο γινεται root?

ακυρον...το καταφερα,ολα καλα

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα. Εδώ και 30 μέρες περίπου χρησιμοποιώ το nokia x dual sim. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζω ακόμη είναι ότι με ακούνε χάλια οι άλλοι. Όλοι μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά. Με ακούνε πολύ χαμηλά και με φασαρία. μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε κάτι σχετικό και γνωρίζει κάτι? Έτσι μου έρχεται να το πετάξω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα. Εδώ και 30 μέρες περίπου χρησιμοποιώ το nokia x dual sim. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζω ακόμη είναι ότι με ακούνε χάλια οι άλλοι. Όλοι μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά. Με ακούνε πολύ χαμηλά και με φασαρία. μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε κάτι σχετικό και γνωρίζει κάτι? Έτσι μου έρχεται να το πετάξω. Ευχαριστώ.

Εμένα δεν μου παραπονέθηκε κάνεις.συνήθως Nokia και καλή ποιότητα συνομιλίας πάνε μαζί

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα. Εδώ και 30 μέρες περίπου χρησιμοποιώ το nokia x dual sim. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζω ακόμη είναι ότι με ακούνε χάλια οι άλλοι. Όλοι μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά. Με ακούνε πολύ χαμηλά και με φασαρία. μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε κάτι σχετικό και γνωρίζει κάτι? Έτσι μου έρχεται να το πετάξω. Ευχαριστώ.

 

Καλά ε? Αυτό τι "μικρφόνου" το εκτέλεσα στα 6cm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να φωνάζω γιά να με ακούνε. Μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση ή κανά προγραμματάκι σχετικά με το μικρόφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το ΝΟΚΙΑ Χ και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, προτείνω όσοι έχετε πρόβλημα με το μικρόφωνο, να κοιτάξετε τα κινητά στις αντιπροσωπείες.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα. Εδώ και 30 μέρες περίπου χρησιμοποιώ το nokia x dual sim. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζω ακόμη είναι ότι με ακούνε χάλια οι άλλοι. Όλοι μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά. Με ακούνε πολύ χαμηλά και με φασαρία. μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε κάτι σχετικό και γνωρίζει κάτι? Έτσι μου έρχεται να το πετάξω. Ευχαριστώ.

 

Κάποιο πρόβλημα υπάρχει, αν δεν αναπαράγεται σε άλλη συσκευή, επισκέψου ένα nokia care.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα. Εδώ και 30 μέρες περίπου χρησιμοποιώ το nokia x dual sim. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζω ακόμη είναι ότι με ακούνε χάλια οι άλλοι. Όλοι μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά. Με ακούνε πολύ χαμηλά και με φασαρία. μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε κάτι σχετικό και γνωρίζει κάτι? Έτσι μου έρχεται να το πετάξω. Ευχαριστώ.

 

Είχα θέμα από ROM σε ROM εγώ, πλέον το έλυσα. Το έχεις μαμά ή με κάποια custom;

 

BTW, πλέον υπάρχει Cyanogen 11 (4.4.4 based) για Nokia X. Nightly, αλλά αρκετά καλή και σταθερή. ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα από ROM σε ROM εγώ, πλέον το έλυσα. Το έχεις μαμά ή με κάποια custom;

 

BTW, πλέον υπάρχει Cyanogen 11 (4.4.4 based) για Nokia X. Nightly, αλλά αρκετά καλή και σταθερή. ;)

Αυτή έχει κανονικά ελληνικα έτσι; πως την πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει κανονικά ελληνικα έτσι; πως την πέρασες;

 

Έχει, ναι. Θα χρειαστείς όμως Swiftkey σαν keyboard, το in-build έκλεινε συνεχώς σε μένα. Ήμουν ήδη Root, είχα ήδη CMW Recovery και απλά κατέβασα το .zip από τους XDA. Μετά χρειάζεται και το GApps .zip, θα το βρεις κι αυτό στο πρώτο post των XDA!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπερα και απο μενα.Σκεφτομαι να το παρω για δευτερη συσκευη,αλλα και για το μπολικο πασπατεμα που θελω να του κανω.Η ερωτηση μου ειναι καθοριστικη ομως.Εχει τους here maps αν του φλασαρεις ρομ?Για cyanogen που δε μ εχει προδωσει ποτε σκεφτομαι,αλλα θα δοκιμασω και οτι αλλο.Οποιος γνωριζει απανταει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Σκεφτομαι να το παρω για δευτερη συσκευη,αλλα και για το μπολικο πασπατεμα που θελω να του κανω.Η ερωτηση μου ειναι καθοριστικη ομως.Εχει τους here maps αν του φλασαρεις ρομ?Για cyanogen που δε μ εχει προδωσει ποτε σκεφτομαι,αλλα θα δοκιμασω και οτι αλλο.Οποιος γνωριζει απανταει..

 

Δεν τους έχει, αν και δεν δοκίμασα να ψάξω πέρα από το Play Store. Καλύτερα AOSP ROM από XDA, μιας και η Cyanogen έχει αρκετά θέματα μέχρι τώρα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με λιγα λογια παπαλα νοκια μαπς με αλλη ρομ.Κριμα..

 

Μη το λες. Η εφαρμογή που δίνουν στο 3ο post εδώ δουλεύει σε μένα με AOSP. Η απορία σου με έκανε να το ψάξω λίγο... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν τους έχει, αν και δεν δοκίμασα να ψάξω πέρα από το Play Store. Καλύτερα AOSP ROM από XDA, μιας και η Cyanogen έχει αρκετά θέματα μέχρι τώρα...

 

Έκανα το λάθος να προχωρήσω σε update στην τελευταία έκδοση. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, ή το ότι δεν εγκαθιστούν τα 7αρια σωστά τους drivers..υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για ρουτ στην τελευταία έκδοση και μετά εγκατάσταση aosp rom?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος να προχωρήσω σε update στην τελευταία έκδοση. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, ή το ότι δεν εγκαθιστούν τα 7αρια σωστά τους drivers..υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για ρουτ στην τελευταία έκδοση και μετά εγκατάσταση aosp rom?

 

Κάνε μια δοκιμή στους τρόπους που δίνω εδώ. Δεν είχα δοκιμάσει Root στην τελευταία έκδοση, οπότε ο,τι κι αν πω θα σε γελάσω...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι το project aosp στους xda γράφει ότι δεν συνεχίζεται, υπάρχει link?

 

Θα προσπαθήσω αύριο να βρω τη ROM στην microSD μου και θα την κάνω mirror στο Drive... :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω αύριο να βρω τη ROM στην microSD μου και θα την κάνω mirror στο Drive... :)

 

Ευχαριστώ! Όχι τίποτε άλλο, αλλά το κινητό είναι της γυναίκας, της πέρασα cyanogenmod και ανακάλυψε ότι δεν δουλεύει η κάμερα και έπεται παντόφλα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Όχι τίποτε άλλο, αλλά το κινητό είναι της γυναίκας, της πέρασα cyanogenmod και ανακάλυψε ότι δεν δουλεύει η κάμερα και έπεται παντόφλα! :lol:

 

Είσαι εδώ. Μέσα έχω και το fix για το μικρόφωνο, επειδή σε κανονική μορφή αν κλείσεις και ανοίξεις το Nokia πρέπει να κάνεις τρικάκι με το ράδιο και τα ακουστικά για να παίξει. Δες πως περνιέται εδώ:

 

1) Download this https://www.dropbox.com/s/lgvakzaax6z29g2/Phone.apk ( είναι στο φάκελο)

2) Install Root Explorer from Google Play market

3) Open Root Explorer

4) Navigate to /system/app

5) Find a file called phone.apk and REMOVE it ( delete)

6) go to the place where you saved file from link in step 1 on your SD

7) copy it and paste to /system/app

8) change permissions the same way all the files have in /system/app

9) Reboot

10)enjoy

 

Μόλις γλίτωσες την παντόφλα! :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Γλύτωσα την αριστερή... Αν την περάσω απροβλημάτιστα θα γλυτώσω και τη δεξιά! Gapps φαντάζομαι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι, θα είναι μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Γλύτωσα την αριστερή... Αν την περάσω απροβλημάτιστα θα γλυτώσω και τη δεξιά! Gapps φαντάζομαι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι, θα είναι μέσα...

 

Πρέπει να κάνεις, τα ξέχασα. Θα τα περάσω κι αυτά, έχε το νου σου... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...