Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι. έκανε πολύ καλή δουλειά η sony.

εγώ βλέπω και καλύτερη μπαταρία και περισσότερη ελεύθερη μνήμη.

πάρα πολύ ευχαριστημένος με την αναβάθμιση. και με την ,28 που διορθώνει κάποια μικροπροβλήματα, όλα τέλεια...

Ισχύει αυτό για την ram που λες! Για την μπαταρία νομίζω τσιμπάει λιγάκι ελάχιστα παραπάνω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ναι. έκανε πολύ καλή δουλειά η sony.

εγώ βλέπω και καλύτερη μπαταρία και περισσότερη ελεύθερη μνήμη.

πάρα πολύ ευχαριστημένος με την αναβάθμιση. και με την ,28 που διορθώνει κάποια μικροπροβλήματα, όλα τέλεια...

 

Ισχύει αυτό για την ram που λες! Για την μπαταρία νομίζω τσιμπάει λιγάκι ελάχιστα παραπάνω.

Πολύ ωραία!!! Η κάμερα έμεινε στα ίδια έτσι? Ή βελτιώθηκε λίγο???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία!!! Η κάμερα έμεινε στα ίδια έτσι? Ή βελτιώθηκε λίγο???

Η καμερα στα ιδια ειναι! Δηλαδη τουμπανο!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα στα ιδια ειναι! Δηλαδη τουμπανο!!

Άψογα!!! Ελπίζω να είναι κόμπλε το κινητό να μην βγάλει κάνα θέμα :):)!

Τέταρτη μάλλον θα επανελθω ως κάτοχος πλεον :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Μωλις τωρα περασα την 23.1.A.1.28 και της ξεκλειδωσα τον bootloader με flashtool και τη rootαρα με kingroot.επιβεβαιομενο απο root checker.ουτε downgrades ουτε τπτ πολυπλοκο.μπειτε μες απο το browser του κινητου στο http://www.kingroot.com κατεβαστε την εφαρμογη για android και τα υπολοιπα ειναι ευκολα!θεωρησα καλο να το πω για οσους ενδιαφερονται.για οποιαδηποτε απορια ρωτηστε με για βοηθεια!

σ οσους δεν βολευονται το kinguser για διαχειριστη υπαρχουν βιντεο γι αλλαγη σε supersu!

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κι εγώ την 23.1.Α.1.28. Επιβεβαιώνω ότι επανήλθε το close all apps button.

Η συσκευή μου είναι ελληνική

Edited by FKARATHA
--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατοχος απο σημερα του Ζ2 :D:D:D αψογο πανεμορφο πολυ ωραια η λολλιποπ ρολαρει πολυ ωραια το κινητο θα το λιωσω τωρα να δω τι και πως!!

 

αλλα εχω το εξης θεμα το πηρα απο εναν γνωστο ο οποιος το ειχε ενα μηνα πολυ λιγη χρηση, και το POWER button ειναι λιγο πατημενο δηλαδη πιο μεσα απο οτι κανονικα και μου ειπε οτι ετσι ηταν εξαρχης που τον ρωτησα :confused: .

Οταν ειχα δει το Ζ2 σε καταστηματα οπως και αλλα xperia δεν ηταν ετσι τα power button ηταν πιο εξω τι να κανω? πατιεται κανονικα αλλα σαν ειναι πιο πολυ καιρο χρησιμοποιημενο

 

Αλλαζει αυτο το κουμπι γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν χρησιμοποιω την καμερα σε auto mode μου βγαζει μετα απο λιγο ενα μηνυμα που λεει οτι η θερμοκρασια ανεβαινει και αν συνεχισει να ανεβαινει η εφαρμογη της κάμερας θα κλείσει. το κανει και σε σας αυτο? Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης?
Τωρα: Samsung Galaxy Note 4, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z Ultra κ' Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE κ iPad air 2 64gb wifi & cellular :superman:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατοχος απο σημερα του Ζ2 :D:D:D αψογο πανεμορφο πολυ ωραια η λολλιποπ ρολαρει πολυ ωραια το κινητο θα το λιωσω τωρα να δω τι και πως!!

 

αλλα εχω το εξης θεμα το πηρα απο εναν γνωστο ο οποιος το ειχε ενα μηνα πολυ λιγη χρηση, και το POWER button ειναι λιγο πατημενο δηλαδη πιο μεσα απο οτι κανονικα και μου ειπε οτι ετσι ηταν εξαρχης που τον ρωτησα :confused: .

Οταν ειχα δει το Ζ2 σε καταστηματα οπως και αλλα xperia δεν ηταν ετσι τα power button ηταν πιο εξω τι να κανω? πατιεται κανονικα αλλα σαν ειναι πιο πολυ καιρο χρησιμοποιημενο

 

Αλλαζει αυτο το κουμπι γνωριζει κανεις?

 

ξαναδες το στα καταστηματα ισως ειναι η ιδεα σου.Γιατι και εγω οταν το ειχα , ειχα ακριβως την ιδα απορια με εσενα και τοτε το ειχα κοιταξει σε public media και πλαισιο και ηταν ετσι και στα καταστηματα.Επαιζε λιγο δηλαδη και ηταν ελαφρως πιο μεσα!

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

ξαναδες το στα καταστηματα ισως ειναι η ιδεα σου.Γιατι και εγω οταν το ειχα , ειχα ακριβως την ιδα απορια με εσενα και τοτε το ειχα κοιταξει σε public media και πλαισιο και ηταν ετσι και στα καταστηματα.Επαιζε λιγο δηλαδη και ηταν ελαφρως πιο μεσα!

Νομιζω πως δεν ειναι ιδεα μου αλλα θα το ξαναδω! Παντως εμενα δεν παιζει δηλαδη δεν κουνιεται απλα ειναι μεσα οπως και τα πληκτρα εντασης.

Πιστευεις να μπορουν να αλλαχτουν αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σρυ αλλα σχετικά με το πως αλλάζουν Και πόσο κοστίζει δεν γνωρίζω.ρίξε πάντως καμμία μάτια σε κανενα δείγμα σε κανένα μαγαζί δεν χάνεις κάτι να το τσεκάρεις :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σρυ αλλα σχετικά με το πως αλλάζουν Και πόσο κοστίζει δεν γνωρίζω.ρίξε πάντως καμμία μάτια σε κανενα δείγμα σε κανένα μαγαζί δεν χάνεις κάτι να το τσεκάρεις :-)

Οκ φιλέ! Σου λέω χθες πήρα την κινητήρα! Και ήμουν ηδη κεντρο Θεσσαλονίκη και πήγα κατευθείαν και τσεκαρα τα power button απο τα xperia!

 

Επίσης μετα απο λολλιποπ να κάνω hard reset μέσα απο κινητό ή καλυτερα απο το pc companion?

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλέ! Σου λέω χθες πήρα την κινητήρα! Και ήμουν ηδη κεντρο Θεσσαλονίκη και πήγα κατευθείαν και τσεκαρα τα power button απο τα xperia!

 

Επίσης μετα απο λολλιποπ να κάνω hard reset μέσα απο κινητό ή καλυτερα απο το pc companion?

 

Κάπου κακου ναι . Το ίδιο είναι κ τα δυο

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου κακου ναι . Το ίδιο είναι κ τα δυο

Ωραία οκ! Επίσης να ρωτησω κάτι ανακάλυψα οτι αμα πάω το δακτυλο μου πανω απο την οθόνη ας πούμε στο εικονίδιο του τηλεφώνου και φέρω το δάχτυλο κοντά στην οθόνη χωρίς να ακουμπησω την οθόνη πατιεται! :rolleyes: είναι λογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οκ! Επίσης να ρωτησω κάτι ανακάλυψα οτι αμα πάω το δακτυλο μου πανω απο την οθόνη ας πούμε στο εικονίδιο του τηλεφώνου και φέρω το δάχτυλο κοντά στην οθόνη χωρίς να ακουμπησω την οθόνη πατιεται! :rolleyes: είναι λογικό αυτό?

 

δεν ξέρω αν είναι λογικό ή όχι, αλλά το κάνει και εμένα αυτό. να πατιέται δηλαδή η οθόνη χωρίς να έχω ακουμπήσει.

εγώ όμως έχω και tempered glass. δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι λογικό ή όχι, αλλά το κάνει και εμένα αυτό. να πατιέται δηλαδή η οθόνη χωρίς να έχω ακουμπήσει.

εγώ όμως έχω και tempered glass. δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό...

Στο κάνει και σένα ε? Εγώ δεν έχω τίποτα στην οθόνη και το κανει!

 

Παιδιά αν μπορεί κανεις άλλος να απαντήσει να δούμε αν το έχουν αρκετοί!

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει και σένα ε? Εγώ δεν έχω τίποτα στην οθόνη και το κανει!

 

Παιδιά αν μπορεί κανεις άλλος να απαντήσει να δούμε αν το έχουν αρκετοί!

Μήπως είναι επιλεγμένη η επιλογή για γάντι. Δηλαδή υπερευαισθησία στην οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι επιλεγμένη η επιλογή για γάντι. Δηλαδή υπερευαισθησία στην οθόνη.

Το εψαξα και στο ίντερνετ και κάτι λέγανε γιαυτό αλλά δεν είναι τικαρισμενη ! Την τικαρα και την ξετικαρα μπας και ξεκολλήσει αλλά το ιδιο

 

Δεν πρέπει να το κανει αυτό προφανώς ε?:(

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα σε z3c , με την επιλογή για γάντια μου το κάνει κ εμένα στις την επιλογή δεν το κάνει όμως. Φοράει γυαλί αν βοηθάει αυτο.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα σε z3c , με την επιλογή για γάντια μου το κάνει κ εμένα στις την επιλογή δεν το κάνει όμως. Φοράει γυαλί αν βοηθάει αυτο.

Έννοιες χωρίς την επιλογή γάντια δεν το κανει?

Θα δοκιμασω να κάνω factort reset Μέσω pc companion μπας και φτιάξει αλλιώς :mad::mad::mad:

 

τελικα τιποτα δεν εφτιαξε ουτε με factory reset απογοητευτικα πραγματικα! ειναι ενοχλητικο ειδικα οταν γραφεις. Τωρα θα το στειλω service και ελπιζω να γινει δουλεια προφανως χωρις να πληρωσω ή να μου πουνε να πληρωσω γιατι ειναι ενος μηνα το κινητο! μακαρι να μου κανουν αντικατασταση αν και δεν προκειται ε?

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μου έχει έρθει εδω κ καιρό ειδοποίηση για αναβάθμιση στην 0.726.

Δεν την έχω κάνει γιατί είχα διαβάσει ότι υπήρχαν κάποια προβληματάκια, κ πλέον περιμένω την 1.28.

 

Η ερώτησή μου είναι :

Για να μου εμφανιστεί η αναβάθμιση στην 1.28, πρέπει πρώτα να έχω πάει στην 0.726;;

Ή θα μου εμφανιστεί κατευθείαν το update για την 1.28;;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας!!

Δεν μπορώ να κάνω πλήρη κατοπτρισμό οθόνης (mirroring) ,έχω δοκιμάσει

τα μύρια όσα από διάφορα φόρουμ που περιηγήθηκα , χωρίς αποτέλεσμα !!! :(

έχω την lollipop 23.1.A.1.28 είμαι root και με ξεκλείδωτο bootloader !!

Έχει κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα ;

Ενώ κάνει την σύνδεση με την LG smart tv μου , δεν μ' αφήνει να δω φωτογραφίες ,βίντεο

και μουσική !!!! :blink:

Δείτε φωτογραφία από την τηλεόραση !!

http://s23.postimg.org/4tnbbbg6j/2015_05_14_15_23_37.png

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έννοιες χωρίς την επιλογή γάντια δεν το κανει?

Θα δοκιμασω να κάνω factort reset Μέσω pc companion μπας και φτιάξει αλλιώς :mad::mad::mad:

 

τελικα τιποτα δεν εφτιαξε ουτε με factory reset απογοητευτικα πραγματικα! ειναι ενοχλητικο ειδικα οταν γραφεις. Τωρα θα το στειλω service και ελπιζω να γινει δουλεια προφανως χωρις να πληρωσω ή να μου πουνε να πληρωσω γιατι ειναι ενος μηνα το κινητο! μακαρι να μου κανουν αντικατασταση αν και δεν προκειται ε?

Σε τι περιβάλλον βρίσκεσαι όταν σου το κάνει αυτό; Υγρασία, θερμοκρασία;

Καλημέρα.

 

Μου έχει έρθει εδω κ καιρό ειδοποίηση για αναβάθμιση στην 0.726.

Δεν την έχω κάνει γιατί είχα διαβάσει ότι υπήρχαν κάποια προβληματάκια, κ πλέον περιμένω την 1.28.

 

Η ερώτησή μου είναι :

Για να μου εμφανιστεί η αναβάθμιση στην 1.28, πρέπει πρώτα να έχω πάει στην 0.726;;

Ή θα μου εμφανιστεί κατευθείαν το update για την 1.28;;

 

Ευχαριστώ.

Πιθανότατα να σου περάσει κατευθείαν την 1.28 αλλά δεν είναι και απόλυτο αυτό. Εξαρτάται από το πως είναι δομημένα να update.

Παιδιά καλημέρα σας!!

Δεν μπορώ να κάνω πλήρη κατοπτρισμό οθόνης (mirroring) ,έχω δοκιμάσει

τα μύρια όσα από διάφορα φόρουμ που περιηγήθηκα , χωρίς αποτέλεσμα !!! :(

έχω την lollipop 23.1.A.1.28 είμαι root και με ξεκλείδωτο bootloader !!

Έχει κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα ;

Ενώ κάνει την σύνδεση με την LG smart tv μου , δεν μ' αφήνει να δω φωτογραφίες ,βίντεο

και μουσική !!!! :blink:

Δείτε φωτογραφία από την τηλεόραση !!

Έχει protection για αυτό. Μπορείς να απενεργοποιήσεις την προστασία από την τηλεόραση;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που έχει το protection η LG ; δεν βρίσκω κάτι τέτοιο !!! Και στην lg που έστειλα email

μου απάντησαν ότι το θέμα είναι στο κινητό τηλέφωνο !!! :blink:

Και έχει πάρει και την τελευταία αναβάθμιση η TV !!!! :wacko:

Edited by makis780

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...