Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ φιλε μου! Το έστειλα 1 φορά και μου είπαν ότι το έφτιαξαν! Μετά πάλι έκανε το ίδιο δεν έκαναν τίποτα οι αχρηστοι! Το ξαναέστειλε και μου το γύριζαν πίσω γιατί είπαν ότι δεν βρήκαν το πρόβλημα :mad::mad: !

Είχα μετριάσει πολύ άσχημα έκανα καταγγελία και με πήραν τηλέφωνο κ μ είπαν ότι μου δίνουν τα λεφτά πίσω δεν το δέχτηκα τους είπα θέλω καινούργιο Ζ2!

Είναι software bug γιατι μου άλλαξαν οθόνη και πάλι είχε το ίδιο προβλημα! Πάντο μια φορά στο service να δεις τι θα γινει!

 

 

Εγώ πλέον το συνηθησα και δεν έχω Θεμ το πρώτο καιρό όμως με ενοχλούσε! Τώρα είναι Ζαν να μην υπάρχει

 

Εχω αυτη τη στιγμη την 5.0.2 γιατι δεν εχω παρει ακομα update για την 5.1.Λες να ειναι software to θεμα και να λυθεί με firmwarr upgrade?Στα ξενα fοrum παντως διαβαζω για hardware προβλημα της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εχω αυτη τη στιγμη την 5.0.2 γιατι δεν εχω παρει ακομα update για την 5.1.Λες να ειναι software to θεμα και να λυθεί με firmwarr upgrade?Στα ξενα fοrum παντως διαβαζω για hardware προβλημα της οθονης.

Δεν ξέρω πραγματικά! Σου λέω μου αλλαξανε οθόνη και εκανε πάλι ακριβως το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη εχω στο τηλεφωνο την εκδοση 23.1.Α.1.28 και μαλλον ειναι Ιταλικη γιατι οταν το ανοιγω βγαζει το λογοτυπο της ΤΙΜ.Εχω δει απο το xda οτι για να κανεις update το firmware υπαρχουν 2 τροποι, ειτε να φλασαρεις μεσω recovery to zip ειτε με το flashtool να φλασαρεις ftf αρχειο.Εγω για να περασω την τελευταια εκδοση lollipop πρεπει οπωσδηποτε να βρω ιταλικο firmware?

 

Αυτο θα δουλεψει σε μενα?http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/d6503-pre-rooted-23-4-1-200-flashable-t3212227

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη εχω στο τηλεφωνο την εκδοση 23.1.Α.1.28 και μαλλον ειναι Ιταλικη γιατι οταν το ανοιγω βγαζει το λογοτυπο της ΤΙΜ.Εχω δει απο το xda οτι για να κανεις update το firmware υπαρχουν 2 τροποι, ειτε να φλασαρεις μεσω recovery to zip ειτε με το flashtool να φλασαρεις ftf αρχειο.Εγω για να περασω την τελευταια εκδοση lollipop πρεπει οπωσδηποτε να βρω ιταλικο firmware?

 

Αυτο θα δουλεψει σε μενα?http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/d6503-pre-rooted-23-4-1-200-flashable-t3212227

οχι..ειναι ασχετο με ιταλικα, αγγλικα, ελληνικα, κτλ...

χωρις να εισαι root και μεσω flashtool περνα αυτη.. D6503_23.4.A.1.232_Customized DE.ftf https://drive.google.com/file/d/0B0H81qsvg-aNYlN0bUlsVGxKMVE/view?pli=1 η οποια ειναι και customized.

Τωρα χωρις flashtool πρεπει να εισαι root αρχικα για να περασεις recovery στη συσκευη και μετα θα μπορεις να φλασαρεις τα zip αρχεια.

Υποψην.. για να γινεις root θα πρεπει να κανεις downgrade σε kitkat για να περαστει το recovery και μετα φλασαρεις οποια νεοτερη θες.

Παρε φωτο βιντεο μουσικη γιατι θα κανει format την εσωτερικη καρτα !!

Edited by jazzfrequency
Link to comment
Share on other sites

οχι..ειναι ασχετο με ιταλικα, αγγλικα, ελληνικα, κτλ...

χωρις να εισαι root και μεσω flashtool περνα αυτη.. D6503_23.4.A.1.232_Customized DE.ftf https://drive.google.com/file/d/0B0H81qsvg-aNYlN0bUlsVGxKMVE/view?pli=1 η οποια ειναι και customized.

Τωρα χωρις flashtool πρεπει να εισαι root αρχικα για να περασεις recovery στη συσκευη και μετα θα μπορεις να φλασαρεις τα zip αρχεια.

Υποψην.. για να γινεις root θα πρεπει να κανεις downgrade σε kitkat για να περαστει το recovery και μετα φλασαρεις οποια νεοτερη θες.

 

Root ειμαι ηδη στην 5.0.2.Οποτε περναω κατευθειαν το zip απο recovery εστω και αν εχει φτιαχτει γι αλλη γλωσσα?

Link to comment
Share on other sites

Root ειμαι ηδη στην 5.0.2.Οποτε περναω κατευθειαν το zip απο recovery εστω και αν εχει φτιαχτει γι αλλη γλωσσα?

 

ναι δεν εχει σημασια, απλα μολις μπεις στο recovery καλυτερα το twrp κανε format στα..cache, data, system, internal sd.

παρε τα αρχεια φωτο μουσικη κι οτι αλλο εχεις σωσμενο στην εσ. καρτα για να κανεις format.

Βαλε το zip σε εξωτερικη καρτα !

 

Κι οποιος θελει να δοκιμασει τη καινουργια (europe) με flashtool..

Xperia Z2_D6503_23.4.A.1.232_Central Europe 3_Generic 5.1.1

https://mega.nz/#!EpAQnbJQ!K2BgQZbg0Puiq9rcmLShNiNoiaJxbZPm3oRK7dvUkGQ

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το upgrade μεσω αυτου του zip και περασα την .232 http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/d6503-pre-rooted-23-4-1-200-flashable-t3212227

 

Εκανα clear το Dalvik cache και bootare κανονικα.Τωρα αν κανω επαναφορα εργοστασιακων απο τις ρυθμισεις για να γινει clean install θα χασω το root και το recovery?Ειναι αναγκαιο να κανω επαναφορα εργοστασιακων?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το upgrade μεσω αυτου του zip και περασα την .232 http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/d6503-pre-rooted-23-4-1-200-flashable-t3212227

 

Εκανα clear το Dalvik cache και bootare κανονικα.Τωρα αν κανω επαναφορα εργοστασιακων απο τις ρυθμισεις για να γινει clean install θα χασω το root και το recovery?Ειναι αναγκαιο να κανω επαναφορα εργοστασιακων?

Το recovery για να σβηστεί θα πρέπει να φλασάρεις ρομ και ούτε απο ΟΤΑ γιατί όταν θα κάνει verify θα σου γράψει invalid επομένως δεν θα κάνει το update.

Το recovery (dual xzr του nut) αν έχεις αυτό είναι αποθηκευμένο στο system partition κι όταν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις καθαρίζει μόνο το data partition, του χρήστη δηλαδή.

Για το root δεν είμαι σίγουρος αλλά και να το χάσεις το φτιάχνεις σε δευτερόλεπτα με το recovery. Για δοκίμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα εργοστασιακων τελικα κρατησε και ροοτ και recovery.Τωρα δηλαδη ειναι σαν να εχω clean 5.1 lollipop?Πρεπει να κανω κατι αλλο?

Ειχα παρει πριν το update ενα back up με titanium.Αν το κανω επαναφορα αυτο το back up τωρα για να μην ξαναβαζω μια μια τις εφαρμογες θα παιξει η καλυτερα να το αποφυγω μιας και τι back up ηταν για αλλη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Για επαναφορά μάλλον θα έχεις πρόβλημα και πόσο μάλλον που απο την 5.0.2 πήγες στη 5.1.1.

Όσοι έχουν κάνει restore απο backup με διάφορα προγράμματα τύπου titanium κτλ δεν είναι κι ότι το καλύτερο, στο τέλος έκαναν install τις εφαρμογές από την αρχή και ησύχασαν.

Παρόλα αυτά δοκίμασε κι αν έχεις θέματα ξανακάνεις reset.

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα εργοστασιακων τελικα κρατησε και ροοτ και recovery.Τωρα δηλαδη ειναι σαν να εχω clean 5.1 lollipop?Πρεπει να κανω κατι αλλο?

Ειχα παρει πριν το update ενα back up με titanium.Αν το κανω επαναφορα αυτο το back up τωρα για να μην ξαναβαζω μια μια τις εφαρμογες θα παιξει η καλυτερα να το αποφυγω μιας και τι back up ηταν για αλλη εκδοση?

Εγώ είχα πάρει backup με το helium και με ένα game angry birds transformers δεν έβλεπε τα saves όταν τα επαναφερα ώσπου σκέφτηκα να τρέξω καινούριο το game να κάνω καινούριο save και έπειτα τράβηξα και πέρασα το backup πάλι. Έτσι έγινε!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τσαμπα κοπος.Το προβλημα με το glove mode παραμενει και μετα το update.Παλι αρβατο :(

Πάντο στο service και ζητά αντικατάσταση και μην το αφησεις έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου εκανε ενα μικρο update 39 mb και τωρα εχω την 23.4.Α.1.232.

Δεν ξερω τι παραπανω κανει, αλλα παρατηρησα οτι στο τεστ που εκανα για το προβλημα του stagefright, ενω με την 23.4.Α.1.200 με εδειχνε vulnerable, τωρα με δειχνει ΟΚ!

 

Επισης μολις διαβασα οτι θα παρουμε και την 6.0 !!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου εκανε ενα μικρο update 39 mb και τωρα εχω την 23.4.Α.1.232.

Δεν ξερω τι παραπανω κανει, αλλα παρατηρησα οτι στο τεστ που εκανα για το προβλημα του stagefright, ενω με την 23.4.Α.1.200 με εδειχνε vulnerable, τωρα με δειχνει ΟΚ!

 

Επισης μολις διαβασα οτι θα παρουμε και την 6.0 !!!

Αυτό έλειπε να μην την πάρουμε! Μη τη πάρει και κανένα Ζ...! ;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παιδιά ξέρει κανείς αν η cosmote θα δώσει καμιά φορά την 5.1;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παιδιά ξέρει κανείς αν η cosmote θα δώσει καμιά φορά την 5.1;

Πατησες χειροκινητα "ανανεωση" στην "ενημερωση λογισμικου";

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πατησες χειροκινητα "ανανεωση" στην "ενημερωση λογισμικου";

 

Και βεβαία πάτησα αλλά και πάλι τίποτα.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Ποσο παει ή επισκευή του εξωτερικού τζαμιού της οθονης;έπεσε πριν από λίγο και δεν λειτουργεί ή αφή
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λειτουργεί η αφή τότε πολύ πιθανό να έχει πάθει ζημιά και το digitizer.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτήσει τη Cosmote, θα το δωσει. Το θεμα ειναι οτι τον Αύγουστο μου ειπαν για Σεπτέμβριο, και πριν μερικες μερες ειπαν μεχρι το τελος αυτης της εβδομαδας. Ας ελπισουμε τουλαχιστον να δωσει τη .232 rom. Εγω δεν αντεξα, φλασαρα με το flashtool την unbranded ελληνικη που οπου να ναι θα αναβαθμιστει σε .232.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..Εννοωντας την rom του android 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του ζ2 έχει μεγάλη διάφορα με του ζ3; η είναι η ίδια, με ίδιους αλγορίθμους, αρα και ίδιο αποτελεσμα;γτ νομίζω φακό ίδιο εχουν. Μια αμεση απάντηση θα με βοηθούσε πααααρα πολύ :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η .232. μεσω PC companion. Την περναω τωρα..

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει να προτείνει κανείς κάνα καλό power bank? Γιατί τώρα με το στρατό χρειάζεται :-) :-)

 

intenso 5200mah σε καμια περιπτωση μην παρεις OEM.. καμια αξιοπιστία και επικίνδυνα.. με παρα πολυ λιγοτερη χωρητικότητά από ότι λεει. βεβαια και αυτο που λεει 5200 ειναι γυρω στα 3000 mah. Ενα oem που ειχα παρει ηταν 5800 και εβγαζε περιπου 2000 και μετα απο λιγες χρησεις μύρισε καμένο και σταμάτησε να δουλευει. Οποτε να παρεις καποιο που να είναι μαρκα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...