Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρέπει να γίνει reset πριν περάσουμε την lolipop? και αν ναι πριν η μετά την εγκατάσταση;

Υποτίθεται είναι καλό να γίνεται και πριν και μετά αλλά δεν σημαίνει ότι αν την περάσεις από πάνω θα χεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχει γραφτεί πως κάποιες χώρες έχουν close all, αλλά είναι πχ στην Ινδία. Τι προέλευσης είναι το κινητό σου;

 

Διορθώνω φίλε μου, έκανα λάθος , τελικά την έβαλα την 23.1.A.0.726 μεν αλλά το close all δεν έχει φτιαχτεί .

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει άρα είμαστε όλοι στην ίδια βάρκα :lol:

 

Να δούμε πότε θα το προσθέσει η εταιρία, κατά τα άλλα εγώ δεν έχω δει κάποια άλλη αλλαγή με αυτό που βάλαμε, εσείς;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα ενταξει με το tethering, εδωσα χτες ιντερνετ σε ενα λαπτοπ που χρειαζοταν, ολα μια χαρα πηγαν.

 

Σχετικα με Lollipop :

 

Πριν 2 βδομαδες , η ειδοποιηση μου ελεγε οτι θελει να γινει το update μεσω pc comp.

Χτες μου εβγαλε ειδοποιηση οτι μπορει να γινει και ΟΤΑ.

Αρα ειναι η αναβαθμισμενη εκδοση lollipop.

Το close all δεν με απασχολει για να το κανουμε τοσο θεμα. Το μονο που με απασχολει ειναι η μπαταρια. Οσοι την εχετε, ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας;;;

 

Συμβουλευετε να κανω το update μεσω pc για να σβηστουν και τα παντα, ή μεσω OTA ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά το θέμα είναι πως απασχολεί πολύ κόσμο, όχι εσένα προσωπικά με το συμπάθειο. Και θα δεις αν βάλεις την Lollipop πως ακόμα και ανάμεσα σε restart που θα κάνεις, θα κρατάει τις εφαρμογές και είναι αναγκαίο να έχουμε ένα close all σύντομα. Βέβαια εγώ έχω βάλει και το Memory Boost ώστε να τα κλείνει όλα όταν φτάνω στο όριο, αλλά γενικότερα καλό θα κάνει.

 

Κατά τα άλλα, λένε πως ο πιο σωστός τρόπος είναι να κάνεις Hard Reset και πάλι από την αρχή, προσωπικά το πέρασα από πάνω και δεν έχω κάποιο πρόβλημα ως τώρα.

 

Για την μπαταρία είναι λίγες οι μέρες, να δούμε πως πάει σε ένα μεγαλύτερο εύρος και το συζητάμε

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν το παιρνω προσωπικα, ουτε ειπα να μην συζητηθει.

Απλα ειναι κι αλλα θεματα. Επισης, και κουμπι close all να υπαρχει, ειμαστε σιγουροι οτι οντως τις κλεινει τις εφαρμογες που φαινονται να τρεχουν; δεν το νομιζω.

Για να τρεχουν ακομα και μετα απο reset καποιος λογος θα υπαρχει, εκτος αν ειναι ενα τεραστιο bug της lollipop.Τι να πω;

 

Νομιζω παντως πως κακως "φορτωνεις" το κινητο σου με μαραφετια τυπου memory boost κλπ.

3 gb ram εχει, αφησε το λειτουργικο του να διαχειριστει. Εγω οποτε τα εχω βαλει, ουτε βελτιωση ειδα , ουτε τιποτα. Μη σου πω οτι μου εριχνε και τη μπαταρια γρηγοροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάνα άλλο τρόπο να ανεβάζεις φωτογραφίες στο facebook χωρίς να στις συμπιέζει το facebook μιας και με την αναβάθμιση η sony κατάργησε το xperia facebook;

 

Σας ζάλισα με αυτό το θέμα αλλά για μένα είναι βασικό.

Edited by zwiros
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! χτες κι ενω εχω παρει την 5.0.2 μου ηρθε και αλλη μια αναβαθμιση.πολυ μικρη. Την κατεβασα αλλα δεν ξερω τι διορθωσε...
Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν το παιρνω προσωπικα, ουτε ειπα να μην συζητηθει.

Απλα ειναι κι αλλα θεματα. Επισης, και κουμπι close all να υπαρχει, ειμαστε σιγουροι οτι οντως τις κλεινει τις εφαρμογες που φαινονται να τρεχουν; δεν το νομιζω.

Για να τρεχουν ακομα και μετα απο reset καποιος λογος θα υπαρχει, εκτος αν ειναι ενα τεραστιο bug της lollipop.Τι να πω;

 

Νομιζω παντως πως κακως "φορτωνεις" το κινητο σου με μαραφετια τυπου memory boost κλπ.

3 gb ram εχει, αφησε το λειτουργικο του να διαχειριστει. Εγω οποτε τα εχω βαλει, ουτε βελτιωση ειδα , ουτε τιποτα. Μη σου πω οτι μου εριχνε και τη μπαταρια γρηγοροτερα.

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν χρειάζεται κάποιο boost γιατί το λειτουργικό ούτως ή άλλως θα τις ανοίξει πάλι και θα καταναλώσει περισσότερη μπαταρία για το κλείσε-άνοιξε.

 

Όσο για το close all, έχω και γω τις αμφιβολίες μου για το κατά πόσο τελικά τις σταματάει ή απλά διαγράφει τις καρτέλες. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το memory boost έχει μια δυνατότητα που όταν η μνημη πέσει κάτω από ένα όριο, κλείνει τις εφαρμογές. Αυτό είναι μεγάλο +, αλλά γενικότερα συμφωνώ με taskmanagers

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία είναι λίγες οι μέρες, να δούμε πως πάει σε ένα μεγαλύτερο εύρος και το συζητάμε

 

Αυτό είναι ένα από τα θέματα που περιμένω εντυπώσεις για να δω αν θα προχωρήσω στην αναβάθμιση. Οπότε εν αναμονή...

 

Το άλλο θέμα αφορά το X-reality. Εχουμε κάποια εξέλιξη με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί στην lollipop 5.0.2 οι χαρακτήρες για τα μηνύματα SMS είναι μέχρι τους 70 χαρακτήρες;

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί στην lollipop 5.0.2 οι χαρακτήρες για τα μηνύματα SMS είναι μέχρι τους 70 χαρακτήρες;

160 χαρακτηρες βλεπω εγω...δεν τους μετρησα κ ολους....αλλα ηραν πανω απο 70

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτηρες βλεπω εγω...δεν τους μετρησα κ ολους....αλλα ηραν πανω απο 70

 

Μήπως επειδή την πέρασα με την flashtool την 23.1.A.0.690 Baltic Generic , γιατί με

το companion μου έβγαζε σφάλμα στο κατέβασμα της ROM ; :worry:

Edited by makis780

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

επιτελούς.... 5.0.2 root recovery xposed και gravity box συν -reality κ τ modules ολα μεσα μας έβγαλε τι πίστη αλλα τ καταφέραμε :D αν και δεν μου αρέσει ακόμα ο dealer άλλα τεσπα η μπαταριά ειναι άψογη...!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή την πέρασα με την flashtool την 23.1.A.0.690 Baltic Generic , γιατί με

το companion μου έβγαζε σφάλμα στο κατέβασμα της ROM ; :worry:

Ισως...εγω την περασα clean κατα clean με το companion.... Κ τρεχει απροβληματιστα

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον περίεργο λόγο δεν μου δουλεύει το tethering ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις. Η άλλη συσκευή μπορεί να συνδεθεί με το κινητό αλλά δεν παίρνει ίντερνετ. Ειναι κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει;
Link to comment
Share on other sites

επιτελούς.... 5.0.2 root recovery xposed και gravity box συν -reality κ τ modules ολα μεσα μας έβγαλε τι πίστη αλλα τ καταφέραμε :D αν και δεν μου αρέσει ακόμα ο dealer άλλα τεσπα η μπαταριά ειναι άψογη...!!!

 

Βγήκε root φίλε ??

Link to comment
Share on other sites

Το αστεράκι τι ακριβώς είναι;

http://i59.tinypic.com/2l8ursg.png

 

Έχεις ενεργοποιημένο περιορισμό (ανάλογα με τι ρυθμίσεις έχεις) στους ήχους κλήσεις - sms - notification, για να το κλείσεις = ρυθμίσεις - ήχοι & ειδοποιήσεις - διακοπές - και στην πρώτη επιλογή βάζεις *πάντα διακοπή (always interrupt)

Link to comment
Share on other sites

Το αστεράκι τι ακριβώς είναι;

http://i59.tinypic.com/2l8ursg.png

 

Ουσιαστικά είναι Silent Mode αν το έχεις ενεργοποιήσει, πολύ χρήσιμο δεν υπήρχε πριν ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

επιτελούς.... 5.0.2 root recovery xposed και gravity box συν -reality κ τ modules ολα μεσα μας έβγαλε τι πίστη αλλα τ καταφέραμε :D αν και δεν μου αρέσει ακόμα ο dealer άλλα τεσπα η μπαταριά ειναι άψογη...!!!

 

Για δωσε λινκ xda...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα και γω χθες την Λ και όλα καλά και ωραία ως προς το ui και την εμπειρία χρήσης γενικότερα.

 

ΟΜΩΣ αντιμετωπίζω το εξής θέμα.

Είχα κατέβασει το helium για να κάνω backup τα saves ενός game... Μου έδινε την επιλογή να τα κανω στην εσωτερική μνήμη ή στο Dropbox...Ήθελα να τα σώσω στο Dropbox γιατί θα έσβηνα την εσωτερική μνήμη αναγκαστικά λόγω φορματ που θα έκανα. Όμως δεν με άφηνε στο Dropbox γιατί ήθελε helium premium με λεφτά... Οπότε λέω αντέχω γειά! Θα τα κάνω στην εσωτερική μνήμη και μετα από κει θα τα κάνω μια αντιγραφή και επικόλληση στο πισι ούτως ώστε μετα το φορματ να τα πετάξω πάλι μέσα και να τα επαναφέρει μετα την εγκατάσταση του game...Όμως δεν τα βλέπει...Τι να κάνω; Έχω τα saves όμως...

Πφφφφ...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα και γω χθες την Λ και όλα καλά και ωραία ως προς το ui και την εμπειρία χρήσης γενικότερα.

 

ΟΜΩΣ αντιμετωπίζω το εξής θέμα.

Είχα κατέβασει το helium για να κάνω backup τα saves ενός game... Μου έδινε την επιλογή να τα κανω στην εσωτερική μνήμη ή στο Dropbox...Ήθελα να τα σώσω στο Dropbox γιατί θα έσβηνα την εσωτερική μνήμη αναγκαστικά λόγω φορματ που θα έκανα. Όμως δεν με άφηνε στο Dropbox γιατί ήθελε helium premium με λεφτά... Οπότε λέω αντέχω γειά! Θα τα κάνω στην εσωτερική μνήμη και μετα από κει θα τα κάνω μια αντιγραφή και επικόλληση στο πισι ούτως ώστε μετα το φορματ να τα πετάξω πάλι μέσα και να τα επαναφέρει μετα την εγκατάσταση του game...Όμως δεν τα βλέπει...Τι να κάνω; Έχω τα saves όμως...

Πφφφφ...

Κλασικο προβλημα. Το ειχα σε ολα τα sony που ειχα. Κανε το φακελο απο το κινητο copy καπου αλλου και ως δια μαγειας θα στον δει το pc...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε μπορούμε να κάνουμε root το κινητό μας ( D6503 23.1.A.0.690) ακολουθώντας τον

οδηγό αυτό; ---> http://techjeep.com/2015/03/18/how-to-root-sony-xperia-z2-on-23-1-a-0-690-android-5-0-2-lollipop/

Για πείτε ;; :shifty:

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...