Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πω οτι τα προηγουμενα ειχαν θεμα με την ευθυγραμμιση της οθονης, ενα δε ειχε και ενα κολλημενο πιξελ. ΑΥτο πραγματικα ειναι αλφαδι, καμμια θηκουλα σε καλη τιμη παιδια εχουμε?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σημερα τελικα το πηρε ο αδερφος μουκαι καθισα και του το ρυθμισα.

Μου αφησε εξαιρετικες εντυπωσεις.Καταρχας δεν κολουσε πουθενα ενω ταυτοχρονα εκανε ποσα πραγματα.

Εχω την αισθηση οτι ρολαρε καλυτερα απ το note 3 που το ειχα κανα τριμηνο.

Το μονο ισως αρνητικο αν και δεν ειμαι σιγουρος νομιζω δεν ακουγεται δυνατα ο ηχος κλησης.

Οπως και να χει στα 340 ευρω εκπληκτικη επιλογη.

 

Ρολλαρει καλύτερα και από το note 4. Δούλευα παράλληλα και τα δύο πριν το πουλησω και υπερέχει καθαρά σε ταχύτητα. Ναι ο ήχος κλήσης δεν είναι και ότι πιο δυνατό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω στο XDA για διαφορα προβληματα και επειδη ενδιαφερομαι για το Z2 θα ηθελα τα φωτα σας:

α)Εχει παρατηρησει καποιος που χρησιμοποιει τον μαγνητικο Dock station την χαλαρωση ή την εξοδο του κομματιου του z2 που ερχεται σε επαφη με αυτο?Υπαρχει ακομα αυτο το προβλημα?Επισης μπορει να φορτιστει με θηκη?

β)Ο ηχος που λαμβανει ο ακροατης κατα την συνομιλια ειναι οντως τοσο χαλια οσο λενε ή εχει βελτιωθει?

γ)Η οθονη πανω δεξια ή κατω αριστερα εχει ακομα ατελη εφαρμογη?

δ)Η φορτιση με κανονικο φορτιστη ειναι προβληματικη με το συνεχες ανοιγμα και κλεισιμο των υδατοστεγων καλλυματων?

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα!!!

Α) Εχω τη συσκευη απο τον Αυγουστο και την φορτιζω αποκλειστικα στο Dock station. Δεν εχω παρατηρησει καμια χαλαρωση και το εχω βαλει αρκετες φορες απο τοτε στο νερο. Η βαση ερχεται με δυο διαφορετικους οδηγους που εναλλασονται. Ο ενας ειναι πιο στενος και ο αλλος φαρδυτερος. Eγω εχω την αυθεντικη θηκη της sony και οταν ειναι φορεμενη η συσκευη καθεται κανονικα στο Dock. Μια αλλη TPU που εχω δεν καθεται ουτε με τον φαρδυτερο οδηγο προσαρμοσμενο. Δεν ξερω τι γινεται με τις ultra slim θηκες.

Β) Ειχα παρατηρησει μια καθυστερηση στο συνομιλητη μου. Μετα την αναβαθμιση σε 4.4.4 δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Γ) Η οθονη ειναι μια χαρα.

Δ) Ο βασικοτερος λογος που πηρα το Dock ειναι αυτος της στεγανοποιησης. Tα καπακια απο την μεσα μερια εχουν περιμετρικα λαστιχο. Με το καθημερινο ανοιξε-κλεισε θεωρησα οτι θα χαλαρωσουν.

 

Χρονια πολλα και καλη χρονια!

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Στην microSD βρίσκεται το συρταρακι με την ημερομηνια κατασκευης. Εμενα ειναι 14W47. Το 2ο μισο του Δεκ '14. Φρεσκο πράγμα λέμε!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην microSD βρίσκεται το συρταρακι με την ημερομηνια κατασκευης. Εμενα ειναι 14W47. Το 2ο μισο του Δεκ '14. Φρεσκο πράγμα λέμε!

 

εμενα που ειναι 14w42 ποτε κατασκευαστηκε ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά δεν έχει συρταρακι στην Micro SD.

Edit: το βρήκα αλλά δεν βγάζω άκρη από πότε είναι

14W47 γράφει

Edited by JohnnyBcool
Link to comment
Share on other sites

εμενα που ειναι 14w42 ποτε κατασκευαστηκε ?

Καπου αρχες Νοεμβρη. Ο χρονος χοντρικα εχει 50 εβδομαδες.

 

Εμένα ρε παιδιά δεν έχει συρταρακι στην Micro SD.

Edit: το βρήκα αλλά δεν βγάζω άκρη από πότε είναι

14W47 γράφει

Το ιδιο με εμενα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει ελαχιστο screen gap απο την κατω αριστερη πλευρά του ηχειου και αντιστοιχα στην πανω δεξιά του πανω ηχειου. Επισης με εβγαλε τοσες ωρες 13 και 50\ με χρήση εντατικη wifi,games,skype,3g διχως σταμινα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το παρατήρησα και εμένα έχει κάτω αριστερά αλλά όχι πάνω.Ούτε βελόνα ψιλή δεν χωράει.Πρέπει να είσαι τελείως ψείρας να κοιτάς τέτοια πράγματα.

 

Παιδιά προτείνετε ένα tempered glass από ebay απλά θέλω να καλύπτει όλη την οθόνη περιμετρικά να μην αφήνει πολλές δαχτυλιες και να μην χαραζετε εύκολα.Επίσης έχω δει επιτραπέζιους φορτιστές με 6 και 7 ευρώ.Αξίζουν η να πάω σε γνήσιο και από που να τον πάρω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνετε ένα tempered glass από ebay απλά θέλω να καλύπτει όλη την οθόνη περιμετρικά να μην αφήνει πολλές δαχτυλιες και να μην χαραζετε εύκολα.Επίσης έχω δει επιτραπέζιους φορτιστές με 6 και 7 ευρώ.Αξίζουν η να πάω σε γνήσιο και από που να τον πάρω?

 

Εγώ πήρα από εδώ τέτοιο τζάμι φίλε απο eclick.gr κ είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Η κοπελα μου ενδιαφέρεται να αγοράσει το κινητό σε μωβ χρωμα και θέλει να το αγοράσει απο κάποιο σκρουτζομαγαζο

 

Έχετε να προτειενετε κάποιο;;τι πρεπει να προσέξει κατα την αγορά του κινητού(π.χ. χώρα προεπευσης)

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους και καλή χρονιά.

Επειδή ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο θα ήθελα ενα mini review από τους ήδη χρηστες.

Και κυρίως εντυπώσεις για καμερα(μερα και νυχτα, και αν υπερθερμαίνεται σε ληψη βιντεο και σε λήψη φωτογραφιων),gps (ακριβεια πλοηγησης και ταχυτητα εντοπισμου θεσης),διαρκεια μπαταριας.

Ευχαριστω εκ των προτερων .

Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τα φωτα σας.

Εχω 2 συσκευες απο σουηδια οι οποιες δολευουν κανονικα αλλα δεν εχουν mobile data 2g,3g,4g υποψιαζομαι οτι φταιει το firmware που ειναι απο σουηδια ασχετος που ειναι unbranded και unlock .

Υπαρχει καποιος τροπος να περασω κανενα generic ελληνικο ? ή εστω cosmote για παραδειγμα.

Επισης λογο σουηδικου firmware στα sms τους ελληνικους χαρακτηρες τους βλεπει διπλους.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τα φωτα σας.

Εχω 2 συσκευες απο σουηδια οι οποιες δολευουν κανονικα αλλα δεν εχουν mobile data 2g,3g,4g υποψιαζομαι οτι φταιει το firmware που ειναι απο σουηδια ασχετος που ειναι unbranded και unlock .

Υπαρχει καποιος τροπος να περασω κανενα generic ελληνικο ? ή εστω cosmote για παραδειγμα.

Επισης λογο σουηδικου firmware στα sms τους ελληνικους χαρακτηρες τους βλεπει διπλους.

 

Για φλασαρισμα εδώ η διαδικασία.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759934

Κατέβασε το ελληνικό κάνε την εγκατάσταση και θα έχεις 160 χαρακτήρες στα μηνύματα.

Εναλλακτική handSet SMS αν εξακολουθείς να έχεις θέμα με τον περιορισμό στα μηνύματα.

Υπόψη να έχεις backup αυτή που φοράει ήδη το κινητό σου διότι σε περίπτωση που χρειαστείς service να την περάσεις διότι υπάρχει πιθανότητα να μην σε καλύψουν αν δουν ελληνική rom σε όχι ελληνική συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα

 

Η κοπελα μου ενδιαφέρεται να αγοράσει το κινητό σε μωβ χρωμα και θέλει να το αγοράσει απο κάποιο σκρουτζομαγαζο

 

Έχετε να προτειενετε κάποιο;;τι πρεπει να προσέξει κατα την αγορά του κινητού(π.χ. χώρα προεπευσης)

Επέλεξε αυτά που έχουν πολλές θετικές αξιολογήσεις.

Όλα τα μαγαζιά ευρωπαϊκές συσκευές διαθέτουν λέει EU απλά υπόψη ότι τα περισσότερα μαγαζιά δίνουν branded συσκευή συνήθως t-mobile η Vodafone και όχι unbranded.

Δεν είναι κακό απλά αναβαθμίσεις δίνονται από τον παροχο και όχι τη Sony απευθείας και συνήθως καθυστερούν λίγες εβδομάδες παραπάνω έως τις δώσουν.

Κατά τα άλλα άψογα είναι εννοείται και δουλεύουν με όλα τα δίκτυα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εμενα στο customization version γραφει 1281-4644_R3B. Δεν βρισκω για ποια χωρα προοριζοταν συμφωνα με τους xda

Edit: η ισπανια εχει 1281-4644

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω και εγω μιας και εχει πεσει η τιμη και μαζι με την αυθεντικη θηκη και dk θα μου παει 380 μαζι με μεβρανες
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το τελευταιο official firmware για το κινητο, εχω μπερδευτει λιγο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παντως το bug με το χαμηλη ενταση των ειδοποιησεων καλα κρατει, πρεπει να εχουν αυτια γατας εκει στη Σονυ δεν εξηγειται αλλιως
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εμενα στο customization version γραφει 1281-4644_R3B. Δεν βρισκω για ποια χωρα προοριζοταν συμφωνα με τους xda

Edit: η ισπανια εχει 1281-4644

Εμενα τελικα προοριζόταν για ισπανια; Και εαν ναι το R3B τι ειναι;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συσονάκια!; -)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά. Στην κάμερα, σε λειτουργία superior auto γίνεται να μην κάνει αυτήν την βελτίωση αφού τραβάς την φωτογραφία; μου χει τύχει να βγάλω μια φώτο και με την βελτίωση να την '' τεντωσει'' στις άκρες με αποτέλεσμα το άτομο που έβγαλα να βγει "τεντωμενο"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους και καλή χρονιά.

Επειδή ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο θα ήθελα ενα mini review από τους ήδη χρηστες.

Και κυρίως εντυπώσεις για καμερα(μερα και νυχτα, και αν υπερθερμαίνεται σε ληψη βιντεο και σε λήψη φωτογραφιων),gps (ακριβεια πλοηγησης και ταχυτητα εντοπισμου θεσης),διαρκεια μπαταριας.

Ευχαριστω εκ των προτερων .

Κανενας ωρε παιδια;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...