Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

4 λεπτά και 38 δεύτερα 4K video και έσκασε μήνυμα... Δεν διορθώθηκε δυστυχώς το πρόβλημα με την κάμερα.

 

Edit : έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε η ποιότητα ήχου στις κλήσεις. Πριν ήταν φορές που έχανα λέξεις όσο μιλούσε ο άλλος.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μετά την αναβάθμιση κατάφερα 10 λεπτά και 12 δεύτερα σε 4Κ. :rolleyes:

Μέχρι τώρα είχα καταφέρει μέχρι περίπου 6.30 λεπτά.

Και όπως λέει ο φίλος πιό πάνω σαν να βελτιώθηκε λίγο η ποιότητα κλήσης αλλά και η ένταση...

Θα δούμε στη συνέχεια .... πάντως καλό δείχνει να έκανε μέχρι στιγμής έστω και μικρό...

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε και εμενα η αναβαθμιση,αλλα εχω λιγη μπαταρια για αυτο και δεν μου την αναβαθμιζει.

Αυριο λοιπον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα !! Ωραία συσκευή πολύ καλή οθόνη ηχεία Γενικά φοβερό.ανεβάζει όμως θερμοκρασία και είναι αισθητό στο χέρι...

 

Έχω την εντύπωση ότι στην πάνω δεξιά γωνία έχει ένα μικρό κενό.Έτσι είναι σε εσάς ??

 

Επίσης άμα γίνει ρουτ χάνεται η εγγύηση ?και αν ναι υπάρχει τρόπος επαναφοράς ??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα !! Ωραία συσκευή πολύ καλή οθόνη ηχεία Γενικά φοβερό.ανεβάζει όμως θερμοκρασία και είναι αισθητό στο χέρι...

 

Έχω την εντύπωση ότι στην πάνω δεξιά γωνία έχει ένα μικρό κενό.Έτσι είναι σε εσάς ??

 

Επίσης άμα γίνει ρουτ χάνεται η εγγύηση ?και αν ναι υπάρχει τρόπος επαναφοράς ??

 

Καλημέρα φιλε και με γεια το new toy!

 

Άσπρο χρώμα το πήρες ; Το gap που αναφέρεις λένε ότι έχει εμφανιστεί στο λευκό χρώμα πιο πολυ.

 

Δεν ειναι σωστά κεντραρισμενο το γυαλί του χωρίς αυτό να σε προβληματίζει για τις δυνατότητες του underwater.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και σ'ευχαριστώ πολύ!! Μαύρο το πήρα.Να πω την αλήθεια φοβήθηκα μήπως έχει θέμα η στεγανοποίηση του αλλά άμα είναι οκ δεν με πειράζει!!

 

Για το ρουτ ξέρουμε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Με την νέα αναβάθμιση πλέον όταν σε καλούνε, ακούγεται και από τα 2 ηχεία :lol: = πιο δυνατός ήχος

 

Η κάμερα δεν βελτιώθηκε, πάλι έχουμε υπερθέρμανση. Προσωπικά βέβαια δεν με απασχολεί και τόσο αυτό, άντε να τραβάω και 2 βίντεα το μήνα, και πολλά λέω!

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για τα ηχεία; το δοκίμασα σε εμένα, το κόλλησα στο αυτί μου αλλά πάλι μόνο από το κάτω παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυξηση της εντασης δεν εχουμε??? Χανω πολλες κλησεις με το Ζ2 απο τοτε που το εχω...Με το Ζ δεν ειχα 8εμα...Επαιζε πολυ δυνατα
Link to comment
Share on other sites

 

λυση εκτος ροοτ υπαρχει? Εκτος και αν περιμενουμε update που να το βελτιωσει...Δεν 8ελω να βαλω χερι στην συσκευη.Τις αφηνω ολες μαμα τις συσκευες μου

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 εβδομαδες και μαλλον θα το κανω doa.

Λογοι:

1)Εχω το κενο στο τζαμι,βεβαια δεν ξερω αν το καινουργιο εχει και αυτο κενο.

2)Καποιες φορες μου παραπονιουντε οτι δεν με ακουνε καλα η με ακουνε βαθια

3)Ισως και κυριωτερο την ωρα που μιλουσα ακουστηκε απο μεσα ενας παρατεταμενος ηχος και το τηλεφωνο εκανε μετα επανεκινηση αυτο συνεβει 2 φορες.

4) ο proximity sensor τον βλεπω αρκετα ευαισθητο δλδ λιγο να κουνηθει το τηλεφωνο απο το αυτι αναβει η οθονη.

 

Οι λογοι που σκεφτομαι να μην το κανω.

Δεν εχω προβλημα με υπερθερμανση

Η μπαταρια κραταει απιστευτα πολυ για τετοιο τηλεφωνο ,me gps ,κλησεις,email , internet, wifi βγαζει ανετα 1,5 ημερες.

Τη λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 εβδομαδες και μαλλον θα το κανω doa.

 

Δύο βδομάδες; Λίγο αργά δεν είναι για DOA; :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

...και ένα φρέσκο συγκριτικό για την κάμερα με όλον τον ανταγωνισμό...

 

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-Sony-Xperia-Z2-vs-Samsung-Galaxy-S5-LG-G2-HTC-One-M8-iPhone-5s_id3708

Link to comment
Share on other sites

...και ένα φρέσκο συγκριτικό για την κάμερα με όλον τον ανταγωνισμό...

 

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-Sony-Xperia-Z2-vs-Samsung-Galaxy-S5-LG-G2-HTC-One-M8-iPhone-5s_id3708

 

η καμερα του s5 σκοτωνει και ας ειναι λιγοτερα ΜP.

Ζ2 και S5 μακραν μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 εβδομαδες και μαλλον θα το κανω doa.

Λογοι:

1)Εχω το κενο στο τζαμι,βεβαια δεν ξερω αν το καινουργιο εχει και αυτο κενο.

2)Καποιες φορες μου παραπονιουντε οτι δεν με ακουνε καλα η με ακουνε βαθια

3)Ισως και κυριωτερο την ωρα που μιλουσα ακουστηκε απο μεσα ενας παρατεταμενος ηχος και το τηλεφωνο εκανε μετα επανεκινηση αυτο συνεβει 2 φορες.

4) ο proximity sensor τον βλεπω αρκετα ευαισθητο δλδ λιγο να κουνηθει το τηλεφωνο απο το αυτι αναβει η οθονη.

 

Οι λογοι που σκεφτομαι να μην το κανω.

Δεν εχω προβλημα με υπερθερμανση

Η μπαταρια κραταει απιστευτα πολυ για τετοιο τηλεφωνο ,me gps ,κλησεις,email , internet, wifi βγαζει ανετα 1,5 ημερες.

Τη λετε να κανω?

Το 2/4 και κυρίως το 3 ειναι ανησυχητικό που δεν θα έπρεπε να συμβαίνει καθόλου.

Εγώ τις επανεκκινήσεις ποτε δεν τις βλέπω με καλό μάτι στα κινητά και ειναι σοβαρός λόγος για doa(πρόπερσι είχα αυτο το θεμα σε htc μιας εβδομάδας και το σούταρα πίσω)

 

Αυτά με βάση τη δικιά μου εμπειρία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το tap to unlock σας δουλεύει Καλά ??Πρέπει να πατήσω αρκετές φορές για να ξεκλειδώσει .Επίσης τα γερμανικά όσοι έχετε έχουν εφαρμογές Vodafone?εμένα πάντως αναβάθμιση δεν έχει βγάλει ...
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό έχω αλλά δεν έχει εφαρμογές Vodafone. Πριν την αναβάθμιση είχα αρκετά misses στο ξεκλείδωμα αλλά πλέον με το προχτεσινό update έχει στρώσει σε μεγάλο βαθμό.
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό έχω αλλά δεν έχει εφαρμογές Vodafone. Πριν την αναβάθμιση είχα αρκετά misses στο ξεκλείδωμα αλλά πλέον με το προχτεσινό update έχει στρώσει σε μεγάλο βαθμό.

Άρα το δικό μου είναι Branded ....Κάποιος οδηγός για ρουτ αν χάνετε ή εγγύηση κτλ έχουμε ?άμα είναι να βάλω custom Rom Η official unbranded

Link to comment
Share on other sites

Άρα το δικό μου είναι Branded ....Κάποιος οδηγός για ρουτ αν χάνετε ή εγγύηση κτλ έχουμε ?άμα είναι να βάλω custom Rom Η official unbranded

 

Από που το πήρες και είναι Vodafone;

Από clove/hantec.uk η amazon unbranded είναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...