Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως η συσκευή λόγω κυρίως μεγέθους αλλά και πάχους δεν ενδείκνυται για θήκες κτλ.

Πιστεύω με ένα γυαλί μπροστά και έναν protector πίσω είσαι κατά πολύ καλυμμένος όσον αφορά τις φθορές.

Αλλιώς βάζεις θήκη όπου ναι μεν έχεις προστασία αλλά πλέον χάνεις όλα τα πλεονεκτηματα του premium.

Διαλέγεις και παίρνεις!!!

Αν τελικά την κρατήσω πάω για γυαλί μπροστά και ζελατίνα πίσω...

Edit

Επίσης μιας και είχα καιρό να πιάσω Sony στα χέρια μου μία ακόμα ευχάριστη έκπληξη είναι και το στοκ πληκτρολόγιο του τηλεφώνου παιδιά.

Εξαιρετικό και στην πρόβλεψη αλλά και στην ταχύτητα και στην ακρίβεια.

Μπράβο τους εκεί στη Sony.

Έτσι ακριβός

Στη θέση του protector η της ζελατινες πίσω, έβαλα skin που καλύπτει και περιμετρικά.

Γυαλί δεν βάζω μπροστά,διοτι δεν θέλω να μου χαλάσει το touch feeling.

Το άφησα γυμνό όπως κανω με ολα τα κινητά μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έτσι ακριβός

Στη θέση του protector η της ζελατινες πίσω, έβαλα skin που καλύπτει και περιμετρικά.

Γυαλί δεν βάζω μπροστά,διοτι δεν θέλω να μου χαλάσει το touch feeling.

Το άφησα γυμνό όπως κανω με ολα τα κινητά μου.

 

Alex μιας και που τελευταία βάζω γυαλί στις συσκευές μου θα σου πω ότι το touch feeling δεν έχει καμία σχέση με τις ζελατίνες.

Αρκεί βέβαια να μην είναι κινέζικο.

Αν το αποφασισεις έλα από μαγαζί να στο περάσουμε ή να το δεις στο δικό μου. ..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη calendar μου κρασαρει οταν παω να την ανοιξω... καμια ιδεα ?

Εχω κανει restart κλπ....

 

δοκίμασες να κάνεις εκαθάριση δεδομένων απο τις επιλογές/εφαρμογές/όλα μήπως διορθωθεί?

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

ok... to εκανα κι εστρωσε!

Ευχαριστω...

 

 

Υπαρχει native εφαρμογη για φακο στο Ζ2 ?

'Η πρεπει να κατεβασω καποια (και ποια ?) .

ειναι δυνατο το φλας του σαν φακος ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας.Εχω κανει παραγγελία απο το αμαζον.δε στις 15 και δεν εχω λαβει ακομα μνμ για αποστολή.Οσο μπαινω στο στο αμαζον λεει διαθεσιμο αλλα στις παραγγελειες μου λέει θα ενημερώθητε μεσω μειλ...Μηπως το translate δεν μου τα λεει καλα??
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω το Ζ και θέλω το Ζ2 λατρεύω το Ζ μου αλλά δεν την παλεύω με τη μπαταρία του ...βγάζει δεν βγάζει 13 ώρες με οθόνη 2μισή με 3 ώρες....

το ζ2 πως τα πάει ? αν είναι πολυ καλύτερη η μπαταρία Ναι να.το αγοράσω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας.Εχω κανει παραγγελία απο το αμαζον.δε στις 15 και δεν εχω λαβει ακομα μνμ για αποστολή.Οσο μπαινω στο στο αμαζον λεει διαθεσιμο αλλα στις παραγγελειες μου λέει θα ενημερώθητε μεσω μειλ...Μηπως το translate δεν μου τα λεει καλα??

Να έρθεις σε επικοινωνία με το amazon μέσω του λογαριασμού σου,ρωτώντας τι γίνεται με την παραγγελια σου.

Μια ερώτηση έχω το Ζ και θέλω το Ζ2 λατρεύω το Ζ μου αλλά δεν την παλεύω με τη μπαταρία του ...βγάζει δεν βγάζει 13 ώρες με οθόνη 2μισή με 3 ώρες....

το ζ2 πως τα πάει ? αν είναι πολυ καλύτερη η μπαταρία Ναι να.το αγοράσω

Μέρα με τη νύχτα ειναι διάφορα σε ολα τα επίπεδα.

Στο z2 θα έχεις 5-6 ώρες οθόνη και θα σου βγάζει 2 ημέρες άνετα.

Πέρα απο την χαωδη διάφορα στην χωρητικότητα της μπαταρίας 2300 με 3200 και ο επεξεργαστής μπορεί να ειναι 2 κλάσεις πάνω σε ισχύ , αλλα ειναι εξιςου πολυ πιο αποδοτικός στη διαχείρηση της αυτονομίας.

 

Μόνο το μέγεθος μπορεί να σε αποθαρρύνει,αλλα αν ξεπέρασεις αυτο το εμπόδιο με κλειστά ματιά θα σε καλύψει σε ολα τα αλλα το z2.

Ότι καλύτερο έχει κατασκευάσει η Sony στην κινητή τηλεφωνία.

 

 

Υπαρχει native εφαρμογη για φακο στο Ζ2 ?

'Η πρεπει να κατεβασω καποια (και ποια ?) .

ειναι δυνατο το φλας του σαν φακος ?

Εγώ χρηςιμοποιω το flash night.

Αρκετά δυνατό ειναι θα έλεγα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπο να προσθεσω το flashlight σε καποιο κουμπι ή να το ενεργοποιω αμμεσα με καποιο τροπο ?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπο να προσθεσω το flashlight σε καποιο κουμπι ή να το ενεργοποιω αμμεσα με καποιο τροπο ?

Είτε με αυτόν τον τροπο προσθέτοντας στη lock screen το ανάλογο widget

http://www.cultofandroid.com/45312/how-to-enable-lock-screen-widgets-in-android-4-4-kitkat-tip/

Είτε με nova prime και ενεργοποιώντας το με κάποιο gestures που θα ορισεις πχ swype up η double tap κ.α.

Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι τρόποι,εγώ αυτά ξέρω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα Noise Cancelling headphones όσο τα έχεις ενεργοποιημένα καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία; Άφησα το κινητό για κανένα 2ωρο χωρίς να κάνω τίποτα και έφυγε κανένα 15%.
Link to comment
Share on other sites

Τα Noise Cancelling headphones όσο τα έχεις ενεργοποιημένα καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία; Άφησα το κινητό για κανένα 2ωρο χωρίς να κάνω τίποτα και έφυγε κανένα 15%.

 

Μάλλον ναι αφού λειτουργεί συνέχεια το noise cancelation και για να λειτουργήσει χρειάζεται ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Panorama της κάμερας, πρέπει να το πας μέχρι τέρμα; Αν δε το πάω προσθέτει γκρι στα δεξιά του αποτελέσματος. Υπάρχει τρόπος να μη γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως με τις ρυθμίσεις είχα καλύτερο ήχο κλήσης, αλλά τίποτα τελικά...

 

Νομίζω όλα πηγάζουν από αυτό: http://www.xperiablog.net/2014/04/14/xperia-z2-not-using-stereo-speakers-for-incoming-calls/ - Το θέμα είναι αν θα γίνει firmware update

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ο 2ος γράφει ότι πρέπει να παραγγείλεις τουλάχιστον 2 κινητά ή κάνω λάθος μιας και είμαι άσχετος από ebay? Στο description το αναφέρει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα την θηκη case mate Barely There Case και μαζι το glass screen protector της x one.

H θηκη ειναι παρα πολυ ποιοτικη δεν το μεγαλωνει σχεδον καθολου το τηλεφωνο.

Το μονο κακο και μαλον θα την αλλαξω ειναι οτι αφηνει ακαλυπτα το πανω και κατω μερος του τηλεφωνου.Οπως και απο τα πλαγια απο την μερια του dock ειναι σχεδον ακαλυπτο.

Στην ουσια απο κλειδια και γενικα μεσα στην τσεπη το αλουμινιο μπωρει να γραντζουνιστη.

Το screen protector τελειο και εθκολη εφαρμογη.

Εχετε να προτεινετε καμια θηκη που να καλυπτει ολο το τηλεφωνο?

Να αφηνει μονο speaker και usb , sim port.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα την θηκη case mate Barely There Case και μαζι το glass screen protector της x one.

H θηκη ειναι παρα πολυ ποιοτικη δεν το μεγαλωνει σχεδον καθολου το τηλεφωνο.

Το μονο κακο και μαλον θα την αλλαξω ειναι οτι αφηνει ακαλυπτα το πανω και κατω μερος του τηλεφωνου.Οπως και απο τα πλαγια απο την μερια του dock ειναι σχεδον ακαλυπτο.

Στην ουσια απο κλειδια και γενικα μεσα στην τσεπη το αλουμινιο μπωρει να γραντζουνιστη.

Το screen protector τελειο και εθκολη εφαρμογη.

Εχετε να προτεινετε καμια θηκη που να καλυπτει ολο το τηλεφωνο?

Να αφηνει μονο speaker και usb , sim port.

 

εγώ επειδή η δουλειά μου είναι λίγο ζόρικη και κινδυνεύει αρκετά το τηλέφωνο χρησιμοποιώ αυτή:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=65262

το καλύπτει όλο εκτός φυσικά καπάκι φόρτισης ακουστικών και μικροφώνων και με την εσωτερική ελαστική επένδυση που έχει το κάνει αθάνατο(φυσικά και με μια καλή προστασία οθόνης).

Χάνεις βέβαια λίγο την αίσθηση του κοσμήματος αλλά γλιτώνω το τηλέφωνο...:lol:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Παρακολουθώ το θέμα και θα ήθελα σας παρακαλώ αν έχετε χρόνο, οι κάτοχοι της συσκευής να κάνετε ένα "update" στο θέμα της υπερθέρμανσης.....

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Παρακολουθώ το θέμα και θα ήθελα σας παρακαλώ αν έχετε χρόνο, οι κάτοχοι της συσκευής να κάνετε ένα "update" στο θέμα της υπερθέρμανσης.....

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

εγώ πάντως στην δεύτερη εβδομάδα που το έχω γενικά ζεσταίνεται χωρίς κάτι ιδιαίτερο όμως(σάν το Ζ1) εκτός στο 4Κ που ζεσταίνεται αρκετα και στα 6 λεπτά περίπου(έκανα 5 εγγραφές απο 5.30-7 λεπτά) κλείνει η κάμερα(δεν παγώνει το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά).Γενικά πάντως πέρα το 4Κ δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Το τηλεφωνο είναι "γερμανικό" και ημερομηνία κατασκευής 14W17

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα μιας που έχει καλή μέρα και αρκετή ζέστη (25 βαθμούς) , έβγαλα μερικές φωτογραφίες ( 6-7 ) και μου έβγαλε μήνυμα ότι η φωτογραφική ζεστάθηκε και πρέπει να τερματιστεί.Ελπίζω να το διορθώσει η Σόνυ το πρόβλημα γιατί είναι κρίμα !
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα μιας που έχει καλή μέρα και αρκετή ζέστη (25 βαθμούς) , έβγαλα μερικές φωτογραφίες ( 6-7 ) και μου έβγαλε μήνυμα ότι η φωτογραφική ζεστάθηκε και πρέπει να τερματιστεί.Ελπίζω να το διορθώσει η Σόνυ το πρόβλημα γιατί είναι κρίμα !

 

Αυτα θυμίζουν εποχές android 2011. Κρίμα να έχει τόσο όμορφες συσκευές και πάντα να υπάρχει κάτι στραβό που πρέπει να διορθωθεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλα πόση ωρα ήταν ανοιχτο στη φωτογραφική και ζεσταθηκε; και πόση ωρα ήθελε να ξεκουραστεί για να ξαναλειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

καλα πόση ωρα ήταν ανοιχτο στη φωτογραφική και ζεσταθηκε; και πόση ωρα ήθελε να ξεκουραστεί για να ξαναλειτουργήσει;

Δεν ήταν πολύ .. 15 λεπτά πάνω κάτω.Αλλά το είχα χωρίς τη θήκη και το έβλεπε ήλιος καθώς και στη τσέπη που το είχα ίσως είχε ζεσταθεί ήδη από εκεί.Αλλά και πάλι είναι λίγο απογοήτευση να ανεβάζει τόσο εύκολα θερμοκρασία πιστεύω! Ολόκληρο Pipe υποτίθεται έχει για να μην ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να ζεσταίνεται με 25-26 βαθμούς, στα 40άρια του Ιουλίου και του Αυγούστου τι θα γίνει... :worry:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...