Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εκτός από το διπλό τακ τακ στην οθόνη για την ενεργοποίηση της υπάρχει πουθενά ρύθμιση όταν ανοίγεις το καπάκι της original θήκης του να ανοίγει και η οθόνη ???

Το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω

Όχι δεν υπάρχει τρόπος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

10 λεπτά = πόσα gb; Οκ συμφωνώ, σε μια συσκευή που κοστίζει τόσα, θες όλα να είναι τέλεια, αλλά τελικά πόσο θα κάνουμε χρήση του 4Κ Recording;; Το ανησυχητικό για μένα ήταν ότι στο βίντεο του Βλαχάκη, έλεγε πως ζεσταίνεται το κινητό ενώ το χρησιμοποιούσε. Ναι αυτό είναι πολύ άσχημο, το να κλείνει η κάμερα στα 10 λεπτά δεν είναι απλά ωραίο και θεωρώ πως αργά η γρήγορα θα φτιαχτεί.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά το μέγεθος του αρχείου είναι 4.1GB.

Εμένα μου ζεστενεται μόνο όταν σερφάρω με 3g που γενικώς με όλα τα τελευταία κινητά είναι σύνηθες φαινομενο.

Τώρα τι λέει ο κάθε Βλαχάκης μου είναι αδιάφορο.

Μπορεί να έπεσε σε προβληματική παρτίδα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά = πόσα gb; Οκ συμφωνώ, σε μια συσκευή που κοστίζει τόσα, θες όλα να είναι τέλεια, αλλά τελικά πόσο θα κάνουμε χρήση του 4Κ Recording;; Το ανησυχητικό για μένα ήταν ότι στο βίντεο του Βλαχάκη, έλεγε πως ζεσταίνεται το κινητό ενώ το χρησιμοποιούσε. Ναι αυτό είναι πολύ άσχημο, το να κλείνει η κάμερα στα 10 λεπτά δεν είναι απλά ωραίο και θεωρώ πως αργά η γρήγορα θα φτιαχτεί.

 

Αυτό με προβλημάτισε και εμένα.... Δηλαδή αν θες να παίξεις κανένα βαρύ παιχνίδι κάμποση ώρα ή να το χρησιμοποιήσεις στην παραλία για κανά 2ωρο ως mp3 player, τι θα γινει? Κρίμα... πιστεύω να λυθεί με update.....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με προβλημάτισε και εμένα.... Δηλαδή αν θες να παίξεις κανένα βαρύ παιχνίδι κάμποση ώρα ή να το χρησιμοποιήσεις στην παραλία για κανά 2ωρο ως mp3 player, τι θα γινει? Κρίμα... πιστεύω να λυθεί με update.....

Παιχνίδια με όλα τα κινητά ανεβάζουν θερμοκρασίες και tablet παράλληλα.

Δεν είναι κάτι αξιοπερίεργο η ασυνήθιστο,αλλα ο κανόνας

 

 

ΥΓ:Και για εμένα η πιο ολοκληρωμένη συσκευη αυτή τη στιγμή είναι το z2.

Το m8 το μόνο που υπερτερεί είναι το κράτημα στο χέρι, πιο βολικό και τα εξωτερικά ηχεία και έχει ένα αρνητικό τη θέση της υποδοχής των ακουστικών σε πολύ άβολη θέση προς τα κάτω.

Το z2 αντίθετα στο ίδιο μέγεθος έχει μεγαλύτερη οθόνη,πολυ μεγαλύτερη μπαταρία που μεταφράζεται σε 2 ημέρες(1.5 με το ζόρι το m8)και 3gb ram.

Ποιοτικά και κατασκευαστικά και τα 2 είναι κορυφαία.

Και στην κάμερα το xperia με τα οποία λίγα στραβά του υπερτερεί και έχει περιθώρια εξέλιξής/βελτίωσης ενώ στο m8 τα 4mp ότι είναι να δώσουν το έδωσαν παραπάνω δε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια με όλα τα κινητά ανεβάζουν θερμοκρασίες και tablet παράλληλα.

Δεν είναι κάτι αξιοπερίεργο η ασυνήθιστο,αλλα ο κανόνας

 

Ναι αλλά αυτό ανεβάζει από "μόνο" του, με απλή χρήση.... Δεν είδα το Βλαχάκη να το ζοριζει ιδιαίτερα.... δηλαδή άμα το έχω με asphalt κανά 1, 5 ώρες τι έχει να γίνει? Στην παραλία υπό σκιά στους +32 +35 θα μπορείς να το δουλέψεις? Ρε μπας και το κάναν αδιάβροχο για να το βουτάμε στο νερό για να ψύχεται?

 

Πιστεύεις ότι είναι θέμα που θα λυθεί με update?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό ανεβάζει από "μόνο" του, με απλή χρήση.... Δεν είδα το Βλαχάκη να το ζοριζει ιδιαίτερα.... δηλαδή άμα το έχω με asphalt κανά 1, 5 ώρες τι έχει να γίνει? Στην παραλία υπό σκιά στους +32 +35 θα μπορείς να το δουλέψεις? Ρε μπας και το κάναν αδιάβροχο για να το βουτάμε στο νερό για να ψύχεται?

 

Πιστεύεις ότι είναι θέμα που θα λυθεί με update?

 

Με απλή χρήση δεν ζεστενεται το δικό μου τουλάχιστον(σερφαρισμα με wifi ,μουσικη,ομιλια)

Μόνο σε 3g παρατήρησα και στο 4k.

Δεν ξέρω τι παρτίδα έπεσε ο Βλαχάκης άλλα αυτά που λέει εγώ δεν τα έχω(οτι ανέφερα πάνω)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με απλή χρήση δεν ζεστενεται το δικό μου τουλάχιστον(σερφαρισμα με wifi ,μουσικη,ομιλια)

Μόνο σε 3g παρατήρησα και στο 4k.

Δεν ξέρω τι παρτίδα έπεσε ο Βλαχάκης άλλα αυτά που λέει εγώ δεν τα έχω(οτι ανέφερα πάνω)

 

Έτσι ακριβώς και εδώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με απλή χρήση δεν ζεστενεται το δικό μου τουλάχιστον(σερφαρισμα με wifi ,μουσικη,ομιλια)

Μόνο σε 3g παρατήρησα και στο 4k.

Δεν ξέρω τι παρτίδα έπεσε ο Βλαχάκης άλλα αυτά που λέει εγώ δεν τα έχω(οτι ανέφερα πάνω)

 

Μακάρι να είναι μια ελαττωματική παρτίδα ή/και να λύνεται με ένα update, γιατί το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της θερμότητας οταν χρησιμοποιούμε 3G είναι πολύ ενοχλητικό τελικά για όσους δουλεύουμε πολύ 3g. Το έχω και με το iPhone 5s.

 

Το m8 το δούλεψα ελάχιστα με data.

Με wifi παρόλο ότι κατεβαζα απο το play όλες τις εφαρμογές που είχα και ταυτόχρονα κατεβαζε update του λειτουργικού, δεν καταλάβαινε τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επιτέλους την έχω τη συσκευή...

 

Καλησπέρα φίλε μου. Ο ήχος από το ακουστικό πως είναι; Στο δικό μου παρατηρώ θόρυβο και ελάχιστο τριγμό - μου θύμισε εποχές Qtek και μου έχει δώσει στα νεύρα.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Ο ήχος από το ακουστικό πως είναι; Στο δικό μου παρατηρώ θόρυβο και ελάχιστο τριγμό - μου θύμισε εποχές Qtek και μου έχει δώσει στα νεύρα.

 

Σε ευχαριστώ

 

Μια χαρά παίζει εδώ.

Δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εγω ελληνικοτατο μεσω επιδοτησης.

Το εχω δουλεψει 4 ωρες.

Τα πρωτα φανταζομαι software προβληματακια ειναι οτι καποιες φορες χανει το σημα wifi ενω κινουμε μεσα στο σπιτι και το ιδιο στο gsm/dcs κατι που το ειχα στης αρχες και με το Ζ αλλα μετα απο αναβαθμισεις εστρωσε.

Τα κενα οντως υπαρχουν δλδ το τζαμι της οθονης εχει κατα 0.5mm περιπου λαθος ευθηγραμιση αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα , βεβαια απαραδεχτο για 740 ευρω συσκευη.

Απο camera οκ πολυ καλη δεν λυποθημας κιολας.

Απο αισθηση στο χερι μεγαλο το λες αλλα πολη καλα ζυγησμενο.

Ειναι η αισθηση που πρωτο πιανει καποιος 5 ιντζων τηλ και αναρωτιετε εκανα καλα? η να επερνα το μινι?

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι θεμα 10 ημερων το μεγεθος να το συνηθισεις.

Στην αρχη για το Ζ το ειχα μετανοιωση μπορω να πω αλλα μετα απο 10 μερες ουτε καν περνουσε η σκεψη για αλλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το grip είναι βασικός παράγοντάς αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν καν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μολις συνδεσα τα ακουστικα του πακετου με digital noise cancelling MDR-NC31EM ο ηχος δεν υπαρχει απλα ειναι αλλου.

Εχω ακουσει απο iphone 5 , samsung s4 ,xperia z , το z2 ειναι αλλου αριστη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Ο ήχος από το ακουστικό πως είναι; Στο δικό μου παρατηρώ θόρυβο και ελάχιστο τριγμό - μου θύμισε εποχές Qtek και μου έχει δώσει στα νεύρα.

 

Σε ευχαριστώ

 

Τριγμο ελαχιστο παρατηρησα και γω αλλα μονο οταν το ειχα σε φουλ ενταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Ο ήχος από το ακουστικό πως είναι; Στο δικό μου παρατηρώ θόρυβο και ελάχιστο τριγμό - μου θύμισε εποχές Qtek και μου έχει δώσει στα νεύρα.

 

Σε ευχαριστώ

μάλλον είσαι η εξαίρεση γιατί ούτε καν σε φουλ ένταση δεν έχει τριγμό το Ζ2

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγώ αλλά η αλήθεια είναι πως με έχει χαλάσει λίγο το θέμα της εφαφμογηςςτου γυαλιού. Ελπίζω να μην μου λάχει.

Ο κυριότερος λόγος που κατέληξα στη συσκευή είναι τα μπροστινά ηχεία καθώς και πως στη ελληνική παρουσίαση αναφέρεται πως ο ήχος μπορεί να μην είναι,σαν του m8 αλλά είναι πολύ καλός. Και τώρα διαβάζω για τριξίματα...

Αν,απορείτε γιατί δεν πήρα το m8 θα σας απαντήσω επειδή δεν μου αρέσει. Δεν μου αρεσειςκαι γενικά αυτή η ιστορία με τις δύο κάμερες.

3>4
Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι τελειο το γυαλι και το φινίρισμα και ομοιομορφη εφαρμογη παντού. Το ακουστικο τέλειο και σε τερμα ενταση!

όμως εχει πολύ χαμηλή ενταση ηχου κλήσης και ειδοποιησης μηνυματος σε σημειο να μην το ακούω! ¨Εχω βαλει τερμα τον ηχο κλήσης και απενεργοποίησα την αυξανομενη ενταση! παρόλα αυτα είναι εξαιρετικά χαμηλά.

επίσης στην ομιλία το μόνο πρόβλημα ότι μερικές φορες δε με ακούνε καλά, αλλά μπορεί να είναι και τυχαίο

Edited by antonn
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλ, στα επόμενα 15 λεπτά θα το έχουν φέρει εδώ. Ας ελπίσουμε πως δεν θα είναι από τις κακές παρτίδες! :rolleyes:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εγω ελληνικοτατο μεσω επιδοτησης.

Το εχω δουλεψει 4 ωρες.

Τα πρωτα φανταζομαι software προβληματακια ειναι οτι καποιες φορες χανει το σημα wifi ενω κινουμε μεσα στο σπιτι και το ιδιο στο gsm/dcs κατι που το ειχα στης αρχες και με το Ζ αλλα μετα απο αναβαθμισεις εστρωσε.

Τα κενα οντως υπαρχουν δλδ το τζαμι της οθονης εχει κατα 0.5mm περιπου λαθος ευθηγραμιση αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα , βεβαια απαραδεχτο για 740 ευρω συσκευη.

Απο camera οκ πολυ καλη δεν λυποθημας κιολας.

Απο αισθηση στο χερι μεγαλο το λες αλλα πολη καλα ζυγησμενο.

Ειναι η αισθηση που πρωτο πιανει καποιος 5 ιντζων τηλ και αναρωτιετε εκανα καλα? η να επερνα το μινι?

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι θεμα 10 ημερων το μεγεθος να το συνηθισεις.

Στην αρχη για το Ζ το ειχα μετανοιωση μπορω να πω αλλα μετα απο 10 μερες ουτε καν περνουσε η σκεψη για αλλο τηλεφωνο.

 

Τι χρώμα το πήρες ;;

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλ, στα επόμενα 15 λεπτά θα το έχουν φέρει εδώ. Ας ελπίσουμε πως δεν θα είναι από τις κακές παρτίδες! :rolleyes:

Σε βλέπω σε αναμμένα κάρβουνα.:lol:

Σε νορμαλ παρτίδα πιστεύω θα πέσεις,οι κακές ήταν στην αρχές Απριλίου στην Ασία σε κάποιες 1-2 χώρες που προτοκυκλοφόρησαν εκει.

Σε κάθε περίπτωση υπάρχει η ασφάλεια του amazon.

 

Το dock το πήρες τελικά;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις συνδεσα τα ακουστικα του πακετου με digital noise cancelling MDR-NC31EM ο ηχος δεν υπαρχει απλα ειναι αλλου.

Εχω ακουσει απο iphone 5 , samsung s4 ,xperia z , το z2 ειναι αλλου αριστη δουλεια.

 

Τα ακουστικά αυτά έρχονται στάνταρντ σε όλες τις συσκευασίες;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά αυτά έρχονται στάνταρντ σε όλες τις συσκευασίες;

Στα γερμανικά-αγγλικά στάνταρ,στα ελληνικά δεν γνωρίζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...