Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, πολύ καλό το αδιάβροχο βύσμα στα Ζ1 & Ζ2

 

Ε κάνε και εσύ μία υποχώρηση, όταν βρέχει να μην ακούς μουσική από τα ακουστικά. (Άσε που χαλάνε και τα ακουστικά λόγω βροχής.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και ρωτάω εγώ... Είσαι έξω και ακούς μουσική με το Ζ σε μία βροχερή μέρα. Είτε από μια σταγόνα της βροχής πάνω στο 3.5'' βύσμα είτε από την έντονη υγρασία της ατμόσφαιρας δεν μπορεί άνετα να ροζίσει;

 

Έτσι κι αλλιώς αν είχα το Ζ, ή αν το Ζ1c είχε κλασσικό καπάκι και για τα ακουστικά, θα ξηγιόμουνα στερεοφωνικό ΒΤ για ακρόαση μουσικής, ανεξαρτήτως βροχής ή όχι. Ακόμα και να μην πέσει σταγόνα νερού μέσα, το καθημερινό άνοιξε-κλείσε του καπακιού των ακουστικών μπορεί να υποβαθμίσει την αδιαβροχοποίησή του, άρα και της συσκευής.

 

Στα του Ζ2, θεωρώ τουλάχιστον άτοπη τη χρήση διπλού ενοποιημένου καπακιού για microSIM microUSB. Δείχνει ότι μπορεί να χαλάσει πιο εύκολα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Αν έχετε βαρβάτη τιβι .. συνδέστε το εκει!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ!Δεν ξέρω αλλά και στη κάμερα βλέπω διαφορά ειδικά στις βραδινές φωτογραφίες!Ανεβάζω 2 δείγματα στο αυτόματο, 4:3 ανάλυση [ATTACH]44894[/ATTACH][ATTACH]44895[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

τοδα σημερα στο mediamarkt. ωραια οθονη ,ωραια χρωματα παει σφαιρα το κινητο.

καμερα καλη. το μονο που με χαλασε ειναι οτι ειναι μεγαλο και η οθονη ειναι σε σχεση με το μεγεθος του μικρη. ισως επειδη εχω συνηθισει το note 3. παντως ειναι ωραιο κινητο ποιοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω μια ερώτηση σχετικά με την ποιότητα κλήσης.

Παλιότερα κάτοχος του επίσης αδιάβροχου Xperia Active, είχα το εξής πρόβλημα. Όταν το έπαιρνα μαζί μου στην παραλία, αφού έβγαίνα από την θάλασσα με το κινητό στην τσέπη, δεν μπορούσα να μιλήσω-ακούσω γιατί οι μεμβράνες αδιαβροχοποίησης που είχε έπρεπε να στεγνώσουν, για να περάσει ο ήχος.

Κάποιος από τους κατόχους του Ζ2, μπορεί να το τεστάρει για το αν μπορείς να κάνεις κλήση και να μιλήσεις αφού το κινητό βραχεί;

 

Υ.Γ. Το προαναφερθέν Xperia Active ακόμα δουλεύει μετά από 2 χρόνια "ταλαιπωρίας" σε νερά, γλυκά και αλμυρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έμπαινες για μπάνιο με το κινητό στην τσέπη;

 

Σουίτ Τζίζους

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έμπαινες για μπάνιο με το κινητό στην τσέπη;

 

Σουίτ Τζίζους

 

:D :D :D

 

Κι όμως!!!

Δεν έκανα καταδύσεις βέβαια... χαλαρό κολύμπι, ρακέτες, βολλευ και υποβρύχιες φωτογραφίες-βίντεο. Είχα βγάλει κάτι φανταστικές φώτο τότε!!

Α και θυμάμαι την έκφραση του μπαρμαν, όταν του είπα να βάλει το κινητό κάτω από την βρύση για να ξεπλύνει το κινητό από τα αλάτια της θάλασσας :P

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου το τηλεφωνο.ειναι ερωτευσιμο το ατιμο.θα τα βαλω κατω να δω που θα καταληξω.σ αυτο.η το m8.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκεται για λάθος στην περιγραφη

 

http://www.supertel.it/sony-xperia-z2-d6502-dual-sim-black.html

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και ερωτεύομαι και αυτό δεν είναι καλό....

 

Μα είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

έχω μια ερώτηση σχετικά με την ποιότητα κλήσης.

 

Παλιότερα κάτοχος του επίσης αδιάβροχου Xperia Active, είχα το εξής πρόβλημα. Όταν το έπαιρνα μαζί μου στην παραλία, αφού έβγαίνα από την θάλασσα με το κινητό στην τσέπη, δεν μπορούσα να μιλήσω-ακούσω γιατί οι μεμβράνες αδιαβροχοποίησης που είχε έπρεπε να στεγνώσουν, για να περάσει ο ήχος.

 

Κάποιος από τους κατόχους του Ζ2, μπορεί να το τεστάρει για το αν μπορείς να κάνεις κλήση και να μιλήσεις αφού το κινητό βραχεί;

 

 

 

Υ.Γ. Το προαναφερθέν Xperia Active ακόμα δουλεύει μετά από 2 χρόνια "ταλαιπωρίας" σε νερά, γλυκά και αλμυρά!!!

 

 

απαγορεύεται το θαλασσινό νερό στα τηλέφωνα ,μονο γλυκό νερό

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις.αριστη ποιοτητα κατασκευης,πανεμορφη οθονη,αριστη αποκριση και καλη μπαταρια παρολο που το εχω λιωσει.αρνητικο τωρα,ζεσταινεται ευκολα ψηλα πανω απο το σημα της sony και δεν επηρεαζει το κρατημα ομως.πανω απο 2μιση λεπτα βιντεο 4κ δε καταφερα να τραβηξω λογω θερμοκρασιας.Σε σχεση με m8 τωρα,καλυτερη φωτογραφια και μπαταρια Περισσοτερα καλουδια στο μενου που ομως εχει ως αποτελεσμα 1,3gb ram/3gb χρησιμοποιει μονιμως Σε σχεση με τα 850/2gb του m8.Ακουστικο τωρα, δυνατο αλλα χειροτερο ποιοτικα με το m8 που ακους καθαρα λες και ειναι διπλα σου.Τελος σαν κρατημα στο χερι δε με χει βολεψει.με κουραζει αρκετα,και κει m8.Συμπερασμα,οποιος το χει παρει η σκοπευει να το παρει δε θα το μετανιωσει.Το καλυτερο sony που εχει κυκλοφορησει.Ο Μονος φοβος μου ηταν η οθονη που τελικα επιτελους ειναι απιστευτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλες τις παραπάνω παρατηρήσεις/εντυπώσεις.

Ξεκάθαρα μιλάμε για την κορυφαία πρόταση της Sony που έχει κατασκευαστή.

 

Να συμπληρώσω μετά απο μια ολόκληρη εβδομάδα κανονικής χρήσης και έχοντας κάνει ενα κύκλο 3-4 φορτισεων ότι η αυτονομια του είναι στα ίδια επίπεδα με το εξαιρετικό g2 σε αυτο το τομέα δηλαδή αγγίζει το άριστα(10).

Όσον αφορά το 4k εγώ κατάφερα και έγραψα video συνολικής διαρκείας 11 λεπτών περίπου.

 

Θερμοκρασίες με εξαίρεση σερφάρισμα σε 3G που και εκει σε λογικά πλαιςια,δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ιδιαίτερο και ενοχλητικό.

Σε φυσιολογικά πλαίσια γενικώς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απορίες προς τους κατόχους:

 

  • Προβλήματα θερμοκρασίας σε καταγραφή video 1080p ανάλυσης έχετε (σε σημείο να τερματίζει την εφαρμογή);
  • Τα 1,3 GB μνήμης RAM που τρώει σε ηρεμία με προβληματίζουν. Σε πολύ απαιτητικές εφαρμογές έχετε παρατηρήσει οποιοδήποτε stutter;
  • Η οθόνη του σε σχέση με το M8 είναι ανώτερη;
     
    Σε όποιον έχει χρησιμοποιήσει και το M8, αν του δίναν και το Ζ2, ποιο θα προτιμούσε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση, στα μηνύματα πως το κάνουμε για περισσότερους χαρακτήρες; γιατί μέχρι 70 μπορώ να γράψω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από ένα ΣΚ παρέα μαζί του το ερωτεύτηκα. Η sony το έχει βελτιώσει αισθητά σε όλους τους τομείς σε σχέση με το z1.

 

Λοιπόν καταρχάς είναι λιγότερο φαρδύ σε σχέση με το z1 και 10 γραμμάρια ελαφρύτερο και έχει καλύτερο κράτημα στο χέρι από τον z1. Δεν έχει φυσικά την αίσθηση που σου δίνει το htc m8 αλλά όπως έχω αναφέρει είναι καλύτερα τα πράγματα από το προηγούμενο μοντέλο.

Οθόνη εξαιρετική με ζωντανά χρώματα και ευκρίνεια πολύ καλή. Eπιτέλους γωνίες θέασης αυτές που έπρεπε να ήταν στο z1.

Εξωτερικό ηχείο δυνατό και καθαρό σαφώς ανώτερο του z1, δεν φτάνει την ποιότητα του m8 αλλά είναι πολύ καλό.

Πάει σφαίρα με μνήμη ram ελεύθερη μετά την επανεκκίνηση με task killer στα 2g.

Κάμερα πολύ καλή δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα υπερθέρμανσης κατά τη χρήση της αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα μπορώ να πώ.

Για την αυτονομία είναι ενωρίς να πώ αλλά μετά από ένα μόλις κύκλο φόρτισης άνετα 2 ημέρες και από ότι φαίνεται τα πράγματα θα είναι εξαιρετικά σε αυτό τον τομέα.

 

Συνοψίζοντας έχω να πώ ότι η μάχη με το htc M8 θα είναι σκληρή αφού έχουμε να κάνουμε με δύο εξαιρετικές προτάσεις.

Προσωπική μου άποψη είναι το z2 παρέχει ένα πιο ολοκληρωμένο πακέτο χωρίς απολύτως κανένα συμβιβασμό και καλή κάμερα και 3giga ram σε σχέση M8. Το M8 υπερτερεί σε ορισμένα σημεία όπως η αίσθηση στο χέρι, τα πολύ ποιοτικά εξωτερικά ηχεία και ίσως λίγο η οθόνη αλλά δύσκολα να διακρίνεις διαφορές, έχεις όμως 2 συμβιβασμούς τα 2giga ram με μόλις 1giga ελεύθερο στην επανεκκίνηση και ειδικότερα η κατά πολύ κατώτερη κάμερα, συμβιβασμούς τους οποίους δεν έχεις με το z2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση, στα μηνύματα πως το κάνουμε για περισσότερους χαρακτήρες; γιατί μέχρι 70 μπορώ να γράψω!

 

Αν είναι παραεισαγωγής, ο πιο εύκολος τρόπος είναι κατεβάζοντας το Handcent sms (και το pack με την ελληνική γλώσσα). Αν είναι ελληνικό κοίτα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων αν υπάρχει η επιλογή "εξοικονόμηση κόστους".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορίες προς τους κατόχους:

 

  • Προβλήματα θερμοκρασίας σε καταγραφή video 1080p ανάλυσης έχετε (σε σημείο να τερματίζει την εφαρμογή);
  • Τα 1,3 GB μνήμης RAM που τρώει σε ηρεμία με προβληματίζουν. Σε πολύ απαιτητικές εφαρμογές έχετε παρατηρήσει οποιοδήποτε stutter;
  • Η οθόνη του σε σχέση με το M8 είναι ανώτερη;
     
    Σε όποιον έχει χρησιμοποιήσει και το M8, αν του δίναν και το Ζ2, ποιο θα προτιμούσε;

 

Δυσκολη αποφαση φιλε μου.Αν και εχω htc τον τελευταιο χρονο ισως πηγαινα σε z2 ετσι και για αλλαγη.και οι δυο κορυφαιες επιλογες αν λυθουν και τα bugs που εχει το z2.και μια τελευταια παρατηρηση οσο αφορα καμερα,οι νυχτερινες ληψεις του one υπερτερουν του z2 λογω ultrapixel και διπλου led.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι παραεισαγωγής, ο πιο εύκολος τρόπος είναι κατεβάζοντας το Handcent sms (και το pack με την ελληνική γλώσσα). Αν είναι ελληνικό κοίτα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων αν υπάρχει η επιλογή "εξοικονόμηση κόστους".

Γερμανικό είναι αλλά δεν θέλω να μπλέξω με 3η εφαρμογή... υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό είναι αλλά δεν θέλω να μπλέξω με 3η εφαρμογή... υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Μόνο με root μετά αλλά δεν ξέρω αν έχει βγει root προς το παρόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...