Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...καθυστέρηση 7 μηνών..!!!... πως είναι δυνατόν να λένε για Ζ3 σε 6 μήνες....???

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/xperia-z2-could-be-faced-with-long-delays/#!EhUWY

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εκει στην Sony πρέπει να αναθεωρήσουν την πολιτική τους μου φαίνεται.

2 ναυαρχίδας το χρόνο δεν την παίρνει μάλλον,διότι τα κατασκευαστικά η θέματα διαθεσιμότητας έχουν γίνει καθεστώς μου φαίνεται και είτε το ενα είτε το άλλο φρενάρουν την οποία προσπάθεια τους.

 

Πως τα καταφέρνει έτσι να βγάζουν μόνοι τους τα ματιά τους είναι να απορεις.

Ποιο Z3 τώρα τον Σεπτέμβριο όταν το z2 παει μέσα Μαΐου στην καλύτερη:wacko:

Έτσι δεν πρόκειται να κερδίσει νέους πελάτες παρά να αποτρέπει νέους να ασχοληθούν μαζί της,άσχετα αν εγώ μπορώ να την τιμήσω η την προτιμηςα πολλές φορές στο παρελθόν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό για εμένα είναι η από τις 2 που θα βγάζει το χρόνο π.χ. το Z2 τώρα να έχει τις κυριότερες αλλαγές κυρίως κατασκευαστικές όπως σε διαστάσεις, οθόνη κ.λ.π και στο αμέσως επόμενο δηλ. στο Z3 να κάνει κάποιες αναβαθμίσεις δηλ. τον τελευταίο επεξεργαστή κ.λ.π.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε με νοιαζει, ας βγαζει καθε μερα.. μπορει να δινει καλες συσκευες ομως??

Η σονυ ποτε δεν ηταν σταθερη εταιρεια, σε οτιδηποτε εκανε, και αν δεν ηταν η ericsson δε θα μπορουσε να φτιαξει καλο τηλεφωνο ποτε. Απλα εδωσε τα φρου φρου που αρεσαν στον κοσμο. Οπως και να εχει, και το Ζ1 ειναι κινηταρα και δεν υπαρχει λογος να παρει καποιος το Ζ2, εκτος αν θελει καλυτερη οθονη..και οχι ολοι..μονο οσοι επεσαν στις κακες παρτιδες του Ζ1 (οι πιο πολλοι δηλαδη).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μου χθες με Amazon.de, απάντησαν πως:

According to our information however, the item will be available soon. Our purchasing department is aware of the case and is trying to fulfil your order as soon as possible.

 

Το κλασσικό δηλαδή. Δεν ξέρω, θα περιμένω προσωπικά, αφού όλα τα άλλα δεν με καλύπτουν (Samsung = πλαστικό, One = μικρότερη μπαταρία + Ram με βλέμμα στο μέλλον, Nexus = χάλι μπαταρία γενικότερα, LG = δεν εμπιστεύομαι γενικότερα την LG ως εταιρία) αν και έχω ξενερώσει πολύ.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μου χθες με Amazon.de, απάντησαν πως:

 

 

Το κλασσικό δηλαδή. Δεν ξέρω, θα περιμένω προσωπικά, αφού όλα τα άλλα δεν με καλύπτουν (Samsung = πλαστικό, One = μικρότερη μπαταρία + Ram με βλέμμα στο μέλλον, Nexus = χάλι μπαταρία γενικότερα, LG = δεν εμπιστεύομαι γενικότερα την LG ως εταιρία) αν και έχω ξενερώσει πολύ.

 

Η γερμανική αγορά ούτε κάν έχει πιθανή ημερομηνία κυκλοφοριας πλεον(αγγλική,γαλλική ναι αρχές Μαΐου αλλα πάντα με επιφύλαξη)

Όλα αυτά στα αντίστοιχα των χωρών site της Sony.

Εγώ θα περιμένω το καλοκαίρι αν θα κάνω κίνηση και αυτό με καμία ανταλλαγή με το υπάρχουν εκείνη την περίοδο κινητό μου,εκτός αν το πωλειςω έτσι ώστε να κάνω κανονική αγορά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε υπόψη σας ότι υπάρχουν και online Sony store έτσι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο σε μαύρο στο fnac.

http://www.fnac.com/Smartphone-Sony-Xperia-Z2-16-Go-Noir/a7109934/w-4

 

Εδώ παρακολούθηση διαθεσιμότητας σε λευκό και μαύρο

http://skinflint.co.uk/eu/sony-xperia-z2-black-a1075595.html

http://skinflint.co.uk/eu/sony-xperia-z2-white-a1076530.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο πολύ αμφιβάλλω, τουλάχιστον για πολλά κομμάτια.

Η Sony βγάζει τουλάχιστον 2-3 αναβαθμίσεις την βδομάδα και ακόμα δεν έχει προχωρήσει πολύ με την μαζική παραγωγή.

Θα αργήσει ακόμα για μεγάλη διαθεσιμότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε απο την λίστα του fnac τελικα:p

Είτε 1-2 κομμάτια είχαν και έφυγαν είτε το είχαν ξεχάσει ότι τον Μάιο αναμένεται το κινητό τελικά. :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδί που με ρώτησε πριν αρκετές μέρες για την εγγραφή 4κ και την υπερθέρμανση.

 

Όντως ισχύει.

Στα 6-7 λεπτά εγγραφής σταματάει η εγγραφή βγάζοντας μήνυμα ότι έχει ζεσταθεί το κινητό και θέλει cool down.

Οπότε είναι θέμα η θερμοκρασία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδί που με ρώτησε πριν αρκετές μέρες για την εγγραφή 4κ και την υπερθέρμανση.

 

Όντως ισχύει.

Στα 6-7 λεπτά εγγραφής σταματάει η εγγραφή βγάζοντας μήνυμα ότι έχει ζεσταθεί το κινητό και θέλει cool down.

Οπότε είναι θέμα η θερμοκρασία.

 

Εγώ σε είχα ρωτήσει.

Μια ερώτηση ακόμα έχω. Αυτά τα 6 λεπτά τα γράφει καλά ή έχει lag το βίντεο ??

Γιατί αν από το 1ο λεπτό έχουμε lag πχ τότε είναι χοντρό το πρόβλημα. Αν γράφει χωρίς κολλήματα τότε αλλάζει.. Πάντα για τα δικά μου δεδομένα..καθώς δε με νοιάζει πιο μεγάλο βίντεο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε είχα ρωτήσει.

Μια ερώτηση ακόμα έχω. Αυτά τα 6 λεπτά τα γράφει καλά ή έχει lag το βίντεο ??

Γιατί αν από το 1ο λεπτό έχουμε lag πχ τότε είναι χοντρό το πρόβλημα. Αν γράφει χωρίς κολλήματα τότε αλλάζει.. Πάντα για τα δικά μου δεδομένα..καθώς δε με νοιάζει πιο μεγάλο βίντεο.

 

Όχι μια χαρά τα γράφει.

Τα έπαιξα μετά όλα τα.video για δοκιμή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδί που με ρώτησε πριν αρκετές μέρες για την εγγραφή 4κ και την υπερθέρμανση.

 

Όντως ισχύει.

Στα 6-7 λεπτά εγγραφής σταματάει η εγγραφή βγάζοντας μήνυμα ότι έχει ζεσταθεί το κινητό και θέλει cool down.

Οπότε είναι θέμα η θερμοκρασία.

 

για 4Κ μια χαρά είναι τα 6-7 λεπτά.Αν θέλουμε να γυρίσουμε sextape το γυρνάμε στην ταπεινή HD ποιότητα:lol:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά τα γράφει.

Τα έπαιξα μετά όλα τα.video για δοκιμή.

 

Τέλεια Εμένα μου κάνει :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση χωρίς πλάκα και χωρίς καμία διάθεση για ειρωνία. Πραγματική απορία:

Αν ξεκινήσεις να γράφεις σε 4Κ υποβρύχια, π.χ. 10-20cm βάθος σε γλυκό νερό, οπότε το κινητό θεωρητικά ψύχεται επαρκώς, βγάζει μήνυμα για υπερθέρμανση; :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν θα πρέπει να βγάλει. Πρακτικά μόνο δοκιμή θα μας πείσει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τα πρώτα review για την συσκευή

http://www.theverge.com/2014/4/21/5630502/sony-xperia-z2-and-z2-tablet-review

Δυστυχώς ενα αρνητικό για εμενα για πιθανή αγορά είναι η κακή ευκρίνεια της συσκευής κάτω απο καταγάλανο ουρανο:(

Δηλαδή ενώ διόρθωσε τα θέματα με γωνιές θέασης,χάλασε αυτά στα οποία παραδοσιακά είχε πολυ καλά αποτελέσματα στο παρελθον:wacko::mad:

 

Και τα κλασικά για την κάμερα με εξαιρετικό φακό αλλα υστερεί στο software.

 

Στα θετικά η εξαιρετική αυτονομια της συσκευής που το περιμέναμε με βάση και την χωρητικότητα της μπαταρίας να είναι έτσι,όπως και η εξαιρετική build quality κατασκευή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τα πρώτα review για την συσκευή

http://www.theverge.com/2014/4/21/5630502/sony-xperia-z2-and-z2-tablet-review

Δυστυχώς ενα αρνητικό για εμενα για πιθανή αγορά είναι η κακή ευκρίνεια της συσκευής κάτω απο καταγάλανο ουρανο:(

Δηλαδή ενώ διόρθωσε τα θέματα με γωνιές θέασης,χάλασε αυτά στα οποία παραδοσιακά είχε πολυ καλά αποτελέσματα στο παρελθον:wacko::mad:

 

Και τα κλασικά για την κάμερα με εξαιρετικό φακό αλλα υστερεί στο software.

 

Στα θετικά η εξαιρετική αυτονομια της συσκευής που το περιμέναμε με βάση και την χωρητικότητα της μπαταρίας να είναι έτσι,όπως και η εξαιρετική build quality κατασκευή.

 

Η ευκρίνεια είναι από τα πιο σημαντικά στην συσκευη... Κρίμα αν ισχύει.....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το διάβασα το παραπάνω.

Επειδή το κινητό το χρησιμοποιούμε καθημερινά, κανένα πρόβλημα με ευκρίνεια μέσα ή έξω από κτίρια.

Πρέπει να είσαι πολύ περίεργος για να σε ενοχλήσει κάτι τέτοιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τα πρώτα review για την συσκευή

http://www.theverge.com/2014/4/21/5630502/sony-xperia-z2-and-z2-tablet-review

Δυστυχώς ενα αρνητικό για εμενα για πιθανή αγορά είναι η κακή ευκρίνεια της συσκευής κάτω απο καταγάλανο ουρανο:(

Δηλαδή ενώ διόρθωσε τα θέματα με γωνιές θέασης,χάλασε αυτά στα οποία παραδοσιακά είχε πολυ καλά αποτελέσματα στο παρελθον:wacko::mad:

 

Και τα κλασικά για την κάμερα με εξαιρετικό φακό αλλα υστερεί στο software.

 

Στα θετικά η εξαιρετική αυτονομια της συσκευής που το περιμέναμε με βάση και την χωρητικότητα της μπαταρίας να είναι έτσι,όπως και η εξαιρετική build quality κατασκευή.

 

Λάβρος το Review!

(εμένα εξακολουθεί και είναι αυτό το κινητό η καλύτερη επιλογή!)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβρος το Review!

(εμένα εξακολουθεί και είναι αυτό το κινητό η καλύτερη επιλογή!)

 

Λάβρος,αλλα αν αναλόγιστης ότι εξυμνεί το z1 compact με την οθόνη του άρα κάτι στραβό παίζει με την οθόνη του z2 στο τομέα ευκρίνεια.

http://www.theverge.com/2014/1/31/5363936/sony-xperia-z1-compact-review

Εγώ στον τομέα αυτό δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου.

Κρίμα αλλα με βάση τα τελευταία στοιχεία όλο και απομακρύνομαι απο πιθανή αγορά του,αν και μου αρέσει το κινητό,αλλα η Sony δεν παίζεται αν έκανε τέτοια πράγμα με την φωτεινοτητα της οθόνης :(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ξεχωρισω την αληθεια απο την λασπη, αλλα η σονυ εχει δωσει πολλα δικαιωματα για να πιστευω τα παντα..

Πραγματικα, αν δεν ειναι καλυτερη η οθονη απο το Ζ1, και οταν λεω καλυτερη, οπως ειναι του compact την θεωρω παρα πολυ καλη, και εχει βγαλει μια ενα ναυαρχιδα με μετρια οθονη και χειροτερη απο το μινι της προηγουμενης ναυαρχιδας, τοτε η συναναστροφη μου με τη σονυ τελειωνει. Αν δεν τσιμπησω κανα Μ8 λογω μετριας καμερας θα παω σε καποιο Lumia να τελειωνω. Μονο αν ψηθω για compact το οποιο οντως ειναι πολυ καλο, αλλα με εχει ξενερωσει αρκετα η σονυ και μου χαλασε η διαθεση με ολα αυτα που διαβαζω. Πραγματικα ειμαι περιεργος για το Ζ2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην διαβάζετε τι λέει ο κάθε ένας. Να κρίνετε με τα μάτια σας και να εμπιστεύεστε τα μάτια σας. Κάτι τέτοια άρθρα φτάσανε την Samsung πρώτη στο Android.

 

Εγώ διακρίνω εξαιρετικής ποιότητας οθόνη. Στα σημεία καλύτερη και από του Μ8.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...