Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα μου ότι σου λέω δεν είναι θέμα του τι πιστεύω αλλά του τι βλέπω, μετρώ ή διαπιστώνω σε συγκεκριμένα δίκτυα και συνθήκες, και δεν είναι τωρινές διαπιστώσεις. Όταν πρωτακούστηκε το θέμα με το death grip πριν εβδομάδες που δεν είχα ακόμα το iPhone 4 η πρώτη μου σκέψη ήταν "τώρα το ανακάλυψαν"; :lol:

Δεν ξέρω γιατί κόλλησε ο κόσμος στην εξωτερική κεραία του iPhone 4 αλλά ότι συσκευή από τηλέφωνο μέχρι router και από handheld ασύρματο μέχρι gps ή tracker κλπ έχω πιάσει στα χέρια μου τα χρόνια που ασχολούμε και εργάζομαι στο χώρο έχει την ίδια συμπεριφορά και κανείς που γνωρίζει δεν δίνει σημασία καθώς είναι γνωστή και εντελώς αναμενόμενη. :)

 

@foxx

 

δεν μπορει το προβλημα να ειναι το ιδιο που εχει το bb9700 , το 3gs... τα εχω διπλα μου τα δυο τηλεφωνα, στο ιδιο γραφειο, με τον ιδιο παροχο, και ομως μονο το iphone 4 πεφτει σε no service. μερικα πραγματα δεν ειναι ασπρα η μαυρα. Το προβλημα που εχει το 4αρι ειναι σε μεγαλυτερο βαθμο απο οποιοδηποτε αλλο! και για το 3gs εγινε θεμα αλλα οχι τοσος ντορος!! δηλαδη παλαβοι ειμαστε που φωναζουμε....;

 

Εσεις που το εχετε στα χερια σας παρουσιαζεστε με αντικρουομενες εντυπώσεις.:lol: Τι να πιστεψουμε εμεις που δεν το εχουμε;

 

Σχεδον το παραδεχθηκε και ο θείος οτι με το 4 εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να χασεις κλησεις. Αν δεν συνεβαινε δεν θα μοιραζαν θηκες δωρεαν.

Τελος παντων την ειπα την αποψη μου και δεν χρειαζεται να την επαναλαβω.

 

Συμφωνω απολυτα με τον Αρτεμη σε ολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το εχετε στα χερια σας παρουσιαζεστε με αντικρουομενες εντυπώσεις.:lol: Τι να πιστεψουμε εμεις που δεν το εχουμε;

 

Σχεδον το παραδεχθηκε και ο θείος οτι με το 4 εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να χασεις κλησεις. Αν δεν συνεβαινε δεν θα μοιραζαν θηκες δωρεαν.

Τελος παντων την ειπα την αποψη μου και δεν χρειαζεται να την επαναλαβω.

 

Συμφωνω απολυτα με τον Αρτεμη σε ολα.

Κώστα εγω λεω αυτο που βλεπω. στο γραφειο μου με τα iphone 4 , 3gs, bb9700 στο χερι, το μονο που πεφτει σε no service ειναι το 4αρι. :X

 

τωρα αν χρειαστει να βγαλω και video για να πιστουν μερικοι θα το κανω μολις μπορεσω :rolleyes::worry:

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εγω λεω αυτο που βλεπω. στο γραφειο μου με τα iphone 4 , 3gs, bb9700 στο χερι, το μονο που πεφτει σε no service ειναι το 4αρι. :X

 

Τότε ένας από τους δυό μας φίλε μου Χριστόφορε έχει διαφορετικά τηλέφωνα ή υπάρχει τέτοια διαφοροποίηση στα δίκτυά μας. Ούτε οι μετρήσεις, ούτε η συμπεριφορά που παρατηρώ στα ίδια σημεία και με δίκτυα δύο διαφορετικών παρόχων, ούτε έστω και μια δοκιμή από όσες έχω κάνει δείχνει χειρότερη συμπεριφορά από ότι άλλες συσκευές, ειδικά μάλιστα το BB9700 που μαζί με το Legend είναι με διαφορά το πλέον επηρρεπές στο "ζούληγμα".

 

Τέλος πάντων, έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να βάλουμε τώρα θέμα δυσπιστίας μεταξύ μας, αλλοίμονο. "Κοντός ψαλμός αλληλούϊα", σε λίγες ημέρες τα πρώτα iPhone 4 θα είναι εδώ και πολλοί περισσότεροι θα έχουν την ευκαιρία να διαπιστώσουν μόνοι τους τι παίζει. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που ξερω ειναι οτι οσοι τα πηραν απο τους πρωτους,θα κανουν χαρουμενους οσους τα αγορασουν :p

 

περιττο να αναφερω ποσο πολυ θα πεσει η τιμη του σε κανα μηνα :wacko:

 

@pic

 

ελπιζω να με ακουσες και να μην το πηρες :confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

3GS φιλε μεχρι τον Οκτωμβρη....

;)

 

for iPod/Mails/calls τιποτε καλητερο...

 

ωραιο το HD2 αλλα μεγαλο...

ενα HD2 με ᾽᾽μαμα᾽᾽ gingerbread θα ειναι απιστευτο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

................περιττο να αναφερω ποσο πολυ θα πεσει η τιμη του σε κανα μηνα :wacko:........

 

Δε νομιζω να πεσει τοσο πολυ οσο επεσε το HD2 μεσα σε 2 μηνες απο 700 στα 350 !!!!!!!!!!! :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να πεσει τοσο πολυ οσο επεσε το HD2 μεσα σε 2 μηνες απο 700 στα 350 !!!!!!!!!!! :lol:

 

 

ποιος σου ειπε οτι το μηλο θα το παρουν μονο εξυπνοι? :lol:

 

παντου υπαρχουν ασχετοι που αγοραζουν -δεν νογανε και πουλανε μπιρ μπαρα μετα....:happy:

 

edit

 

apple fan boy :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δε νομιζω να πεσει τοσο πολυ οσο επεσε το HD2 μεσα σε 2 μηνες απο 700 στα 350 !!!!!!!!!!! :lol:
τωρα γιατι μου το θυμησες αυτο:(
Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Εγω παντως αλλα βλεπω. Ακομη και τωρα, μετα το ντορο με το σημα κουδουνα, πωλειται 800 και 900 ευρωπουλακια :lol:

Apple hater :lol::lol::lol:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω σε κανένα μήνα όλους εμάς τους "haters" συν πολλούς διχασμένοπυς από εκεί παραέξω, να τρέχουν από πόλη σε πόλη, από Γερμανό σε Γερμανό, και από Oteshop σε Vodafone μήπως και εξασφαλίσουν κανένα iPhone 4. Και φυσικά δεν θα βρίσκουμε τίποτα το στραβό σε αυτό, μέχρι βέβαια να το ...βαρεθούμε. Το έχουμε δει ξανά αυτό το έργο... :lol: Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

 

Ε καλα ρε Δημητρη, ας μην το σχολιασουμε αυτο τωρα ;)

Εχει καταντησει αστειο. Οποιος θελει κατι να πει, βγαινει, μιλαει για το iphone και κανει νουμερα. Σε λιγο θα βγει ο Λιαγκας στο STAR, η Τζουλια, η Ντουβλη, η Πετρουλα, η Ντενιση, ο Λαζοπουλος, ο Πρεκας, η Λαμπιρη, η Τατιανα και παει λεγοντας :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ε καλα ρε Δημητρη, ας μην το σχολιασουμε αυτο τωρα ;)

Εχει καταντησει αστειο. Οποιος θελει κατι να πει, βγαινει, μιλαει για το iphone και κανει νουμερα. Σε λιγο θα βγει ο Λιαγκας στο STAR, η Τζουλια, η Ντουβλη, η Πετρουλα, η Ντενιση, ο Λαζοπουλος, ο Πρεκας, η Λαμπιρη, η Τατιανα και παει λεγοντας :lol:

την Λουκα ξεχασες:p:p
Link to comment
Share on other sites

Ο Λιακόπουλος δεν θα βγεί να αποκαλύψει πως το iPhone στην πραγματικότητα το σχεδίασε ο Πούτιν με τη βοήθεια του Μέγα Αλέξανδρου;
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κώστα εγω λεω αυτο που βλεπω. στο γραφειο μου με τα iphone 4 , 3gs, bb9700 στο χερι, το μονο που πεφτει σε no service ειναι το 4αρι. :X

 

τωρα αν χρειαστει να βγαλω και video για να πιστουν μερικοι θα το κανω μολις μπορεσω :rolleyes::worry:

 

Ρε παιδια, ακομα για το σημα συζητατε? Το τηλεφωνο εχει ξεκαθαρα προβλημα. Και μιλαω και για iphone 4, που ειδα να αναφερεται πως δεν εχει κανενα προβλημα, μεσα σε 30 δευτερα στα χερια μου ηταν μεταξυ no service και μιας γραμμης. Το προβλημα υφισταται και το μεγεθος του εντεινεται απο τη ληψη στην εκαστοτε περιοχη.

Απο εκει και περα ο,τι και να λεμε, ο,τι και να γραφεται για σημα κλπ εκτιμω οτι ισως θα ειναι το πιο εμπορικα επιτυχημενο iphone (που ερχεται να προστεθει στην ηδη τεραστια επιτυχια των προκατοχων του), γιατι απλα εχει hardware που ανταποκρινεται στις απαιτησεις της εποχης (θα ειναι πισω απο τον ερχομενο χειμωνα κιολας, αλλα το starting point σε σχεση με τον ανταγωνισμο, το φερνει στα ιδια επιπεδα - σε αντιθεση με το 3gs).

Εγω σε ενα πραγμα θα σταθω. Εχει την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης που εχω δει σε κινητο τηλεφωνο ever. Ετσι απλα. Και δυσκολα θα δω κατι καλυτερο.

Τωρα, αναφορικα με τους περιορισμους που θετει, συγκριτικα με αυτα που θελω εγω να κανει, ειναι αλλο θεμα (εστω αυτη την οθονη να επαιζαν σε μια πιο αποδοτικη διασταση, στις 4 ιντσες για παραδειγμα. Aς οψεται η mass market λογικη της apple)...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εγώ πάλι βλέπω σε κανένα μήνα όλους εμάς τους "haters" συν πολλούς διχασμένοπυς από εκεί παραέξω, να τρέχουν από πόλη σε πόλη, από Γερμανό σε Γερμανό, και από Oteshop σε Vodafone μήπως και εξασφαλίσουν κανένα iPhone 4. Και φυσικά δεν θα βρίσκουμε τίποτα το στραβό σε αυτό, μέχρι βέβαια να το ...βαρεθούμε. Το έχουμε δει ξανά αυτό το έργο... :lol:
λες να δουμε τιποτα "κωλοτουμπες";:p εγω τωρα δηλωνω αναποφασιστος Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

λες να δουμε τιποτα "κωλοτουμπες";:p εγω τωρα δηλωνω αναποφασιστος

 

Πάντως επειδή εκτιμώ ιδιαίτερα τις εντυπώσεις του Νικου και του Θανου λόγω της εμπιστοσύνης που έχω στην εμπειρία τους, ευχαρίστως "χτύπαγα" ένα 4άκι εδώ και τώρα. Στο κάτω κάτω στις 30 μέρες "ντυνεσαι και φεύγεις" που λέγαμε και παλιότερα ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

λες να δουμε τιποτα "κωλοτουμπες";

 

Αν κρίνω από το τι έγινε πριν ένα χρόνο μάλλον θα δούμε και πολλές. :lol:

Από την μία δεν βοηθάει η αρνητική δημοσιότητα, αλλά αυτή την είχαμε σε μικρότερο βέβαια βαθμό και πέρισυ. Από την άλλη πάλι καθώς κοιτώ το iPhone 4 δίπλα στις άλλες συσκευές ακόμα και στο 3GS, πολύ δύσκολα θα αντισταθεί κάποιος από τη στιγμή που το δει και το πιάσει (ή του ζουλήξει). :lol:

 

 

Στο κάτω κάτω στις 30 μέρες "ντυνεσαι και φεύγεις" που λέγαμε και παλιότερα ;)

Σαφέστατα!!! Η πλέον σίγουρη και "αναίμακτη" δοκιμή. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα ΑΝ το παρω θα ειναι κατα τις γιορτες γιατι τοτε εχω επιδοτηση,συν οτι βοηθαει το γεγονος οτι ειμαι νεος στο iphone και περναω μια χαρα με το 3gs μου,τωρα αν το ειχα ενα χρονο δεν ξερω αν θα ελεγα τα ιδια:O
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις Γιάννη. Μέχρι τότε αναμένονται και άλλες πιθανές εναλλακτικές όπως WP7 και Android 3 οπότε θα έχεις την άνεση να δεις τι παίζει και σε αυτά τα λημέρια.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιους και σε τι ποσοστο αλλα εμενα αυτο το κειμενο με αντιπροσωπευει απολυτα!

http://www.maclife.gr/forum/showthread.php?t=6832

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιους και σε τι ποσοστο αλλα εμενα αυτο το κειμενο με αντιπροσωπευει απολυτα!

http://www.maclife.gr/forum/showthread.php?t=6832

 

Εγώ δεν θα συμφωνήσω Χριστόφορε και να εξηγήσω το λόγο.

 

Το θέμα της απώλειας σήματος υπό συνθήκες συγκεκριμένης επαφής δεν είναι από τα θέματα που απαιτεί εκτενείς ή μη δοκιμές πεδίου στο δρόμο γιατί από ότι καταλαβαίνω με τη μη τεχνική μου αντίληψη - και οι τεχνικά καταρτισμένοι όπως ο Θάνος ας με διορθώσουν παρακαλώ - είναι ένα θέμα εγγενές της τρέχουσας τεχνολογίας και της αρχιτεκτονικής του υλικού (hardware) που επέλεξε η Apple, οπότε και οι έχοντες στοιχειώδεις σχετικές γνώσεις θα έπρεπε ήδη να γνωρίζουν ότι υπήρχε αυτή η περίπτωση, απλώς δεν εκτιμήθηκε (λάθος τους; μάλλον - ζήτησαν ήδη συγγνώμη) σωστά η φασαρία που αυτό θα δημιουργούσε απέναντι στην κυκλοφορία της επόμενης γενιάς μιας σχεδιαστικά και τεχνολογικά εντυπωσιακής συσκευής.

 

Επίσης δεν συμφωνώ με το ότι από τον περισσότερο κόσμο εμφανίζεται ως ένα on/off θέμα το οποίο ισχύει (on) συλλήβδην για όλα τα κομμάτια iPhone 4 που κυκλοφόρησαν και υπό όλες τις συνθήκες χρήσης τους, άρα όποιος το παίρνει είναι σαν να μην παίρνει συσκευή που κάνει τηλέφωνα αλλά κάνει μόνο όλα τα άλλα, ενώ δεν ισχύει (off) για όλους τους άλλους κατασκευαστές των οποίων οι συσκευές έχουν μηδενική αστοχία στην πραγματοποίηση / υποδοχή κλήσεων.

 

Επειδή όπως έλεγε και ο Oscar Wilde δεν υπάρχει η απλή αλήθεια αλλά τα πραγματικά γεγονότα πάντα είναι πιο πολύπλοκα από ένα απλό on/off - πράγμα που ενισχύεται (δεν θέλω να πω αποδεικνύεται) και από στοιχεία, ώστε να φαίνεται ότι δεν είναι ακριβώς έτσι on/off τα πράγματα όπως ηθελημένα (από λίγους) και αβασάνιστα (από τους περισσότερους) δημιουργείται η εντύπωση αν διαβάσει κανείς τη συντριπτική πλειοψηφία των γραφόμενων στο διαδίκτυο, τα τεχνολογικά fora και τα ΜΜΕ γενικής απήχησης (ναι το θέμα όπως ξέρετε έφτασε και εκεί).

 

Δεν θέλω να σταθώ στα νούμερα που παρουσίασε χθες η Apple, αν και στις ΗΠΑ δεν είναι Ελλάδα που το ΑΕΠ / Δημόσιο Χρέος για παράδειγμα διαμορφώνεται κατά το πολιτικά δοκούν (συγγνώμη από τους mods για το πολιτικό σχόλιο), και η ψευδής ανακοίνωση ποσοτικών στοιχείων που μπορούν να λειτουργήσουν παραπλανητικά ειδικά αν πρόκειται για εταιρία εισηγμένη στο Χρηματιστήριο έχει τεράστιες επιπτώσεις, πράγμα που φαίνεται ότι αγνοούν οι "συνομιλητές" σε άλλες περιοχές του forum που θεωρούν ότι όλες οι χώρες είναι "καφενεία" αμφισβητώντας οτιδήποτε ανακοινώθηκε χθες.

 

Δεν θέλω να σταθώ στις πληροφορίες που μας έδωσαν εδώ στο forum φίλοι όπως ο Νίκος και ο Θάνος, ούτε στην προσωπική μου εμπειρία που κάθε άλλο λέει ότι το τηλέφωνο είναι καθολικά άχρηστο όπως λίγο ως πολύ παρουσιάζεται.

 

Θέλω απλώς να σχολιάσω ότι το αυτονόητο που λέει "όσοι δεν είστε ικανοποιημένοι φέρτε τη συσκευή πίσω και πάρτε τα λεφτά σας", ειπώθηκε ήδη μια φορά γραπτώς στην επιστολή που κυκλοφόρησε πριν μια εβδομάδα και μια φορά δημόσια σε μια συνέντευξη που συγκέντρωσε όλα τα φώτα δημοσιότητας. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι ΟΣΟΙ και να είναι αυτοί που έχουν το πρόβλημα 2 - 3 - 1013 ή και 3 εκατομμύρια μπορούν άμεσα να διορθώσουν την κατάσταση εισπράττοντας τα λεφτά τους και μην ξαναγοράζοντας ποτέ προϊόν της Apple αν δεν το επιθυμούν, στο κάτω-κάτω ένα κ@λ@τηλέφωνο είναι δεν είναι ούτε βηματοδότης καρδιάς ούτε αυτοαναφλεγόμενη τοστιέρα που καίει το σπίτι (για να μην πούμε για μπαταρίες του παρελθόντος και ανοίξουμε άλλα μέτωπα εδώ μέσα).

 

Συγγνώμη για τη μακροσκελή τοποθέτηση, αλλά νομίζω ότι υπερβασανίζουμε ένα θέμα που έχει πρακτικά λήξει, σε μικρότερη βέβαια αλλά ανάλογη κλίμακα όπως στα καφενεία του 80 "σφάζονταν" για τον εμφύλιο και την αποστασία.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλά θα κάνεις Γιάννη. Μέχρι τότε αναμένονται και άλλες πιθανές εναλλακτικές όπως WP7 και Android 3 οπότε θα έχεις την άνεση να δεις τι παίζει και σε αυτά τα λημέρια.
να σου πω κατι Θανο;κουραστικα μετα απο 5 χρονια με τα wm και δεν το βλεπω να ξαναμπλεκω(μην λεω βεβαια μεγαλη κουβεντα) τωρα για anroid ουτε που ετυχε να τα δω απο κοντα ακομα,απλα βλεπω το iphone με εχει βολεψει απιστευτα στην καθημερινοτητα μου,τα εχω ολα αυτα που θελω πολυ ευκολα ομως
Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Εγω παντως αλλα βλεπω. Ακομη και τωρα, μετα το ντορο με το σημα κουδουνα, πωλειται 800 και 900 ευρωπουλακια

Apple hater :lol:

 

σκεψου ποσο πολλα βληματα ειναι στον κοσμο αναμεσα μας :p

 

Εγώ πάλι βλέπω σε κανένα μήνα όλους εμάς τους "haters" συν πολλούς διχασμένοπυς από εκεί παραέξω, να τρέχουν από πόλη σε πόλη, από Γερμανό σε Γερμανό, και από Oteshop σε Vodafone μήπως και εξασφαλίσουν κανένα iPhone 4. Και φυσικά δεν θα βρίσκουμε τίποτα το στραβό σε αυτό, μέχρι βέβαια να το ...βαρεθούμε. Το έχουμε δει ξανά αυτό το έργο... :lol:

 

εγω θα περιμενω να το παρω (αν το κανω τελικα) απο κανεναν γνωστο αγνωστο,συνηθη ασχετο, γκατζετακια που θα το πουλησει επειδη θα το θεωρησει αχρηστο,επειδη δεν θα ξερει τι να το κανει:happy:

 

Σε λιγο θα βγει ο Λιαγκας στο STAR, η Τζουλια, η Ντουβλη, η Πετρουλα, η Ντενιση, ο Λαζοπουλος, ο Πρεκας, η Λαμπιρη, η Τατιανα και παει λεγοντας

 

την Λουκα ξεχασες

 

δεν πιστευω να μιλατε σοβαρα οτι συγκρινετε την Whoppi Goldberg με ολον αυτον τον συρφετο γραφικων χαρακτηρων ,που μολις αναφερετε:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...