Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιο πιθανο βλεπω να ερθει ελλαδα το 4g αυτον το μηνα παρα να γινει αυτο που λες!

 

Μην σκορπάς αρνητική ενέργεια .. . .:p

 

Δεν τα λες σωστά, από δευτέρα στα καταστήματα..:lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

φαντασου να πει η vodafone το σαββατο 2.30 δινουμε το νεο μηλο!να δω ποιος θα δει την εθνικη;χα χα

α βρηκα εναν!τον ζαχαρακη.....και τον αρτεμη στο κψμ του πλοιου!!!!

Link to comment
Share on other sites

φαντασου να πει η vodafone το σαββατο 2.30 δινουμε το νεο μηλο!να δω ποιος θα δει την εθνικη;χα χα

α βρηκα εναν!τον ζαχαρακη.....και τον αρτεμη στο κψμ του πλοιου!!!!

 

Ο δημήτρης ήδη είναι στην λίστα από τους πρώτους είμαι σίγουρος!!:lol:

 

Και του Άρτεμη θα του το παραδώσει ο ίδιος ο ναύαρχος..:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον νέο...

 

webOS Designers Depart For iPhone & Android Teams

 

Second is fellow webOS senior designer Rich Dellinger who has joined Apple. Dellinger's ingenious creation was the super slick and unobtrusive notification system at the heart of webOS, for my money also still the benchmark for smartphone operating systems and something the iPhone's newly renamed iOS needs to desperately refresh.

 

...για το iOS 5

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το πρωί. Ήταν η καλύτερη είδηση της ημέρας. Επιτέλους να φτιάξουν τα καταραμένα τα notifications.. Καιρός ήταν!
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλά νέα!!

Για να δούμε..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το'χω ξαναγράψει και το πιστεύω,πως σιγά-σιγά ΟΛΑ θα γίνουν.

 

Κι ανταγωνιστικό notification system,κι ενεργή lockscreen με widgets,κ.α.

Απλά θα γίνουν με "ρυθμούς Apple",ώστε να προκύψει εγγυημένα λειτουργικό αποτέλεσμα.Όπως συνέβη με το multitasking ,το copy & paste κτλ ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο (ή όποιος άλλος Mod ή Editor),

 

Μιας και είσαι στην Ο.Χ. σε παρακαλώ βάλε μια φωνή για αυτό εδώ:

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-432.html

 

Έχει πολλά λάθη και ελλείψεις:

 

Δεν έχει μόνο WiFi b/g. Έχει και n στα 2.4

 

Αυτό με τους unicode νομίζω δεν ισχύει πλέον με την iOS 4.0

 

Για την camera δεν αναφέρεται το backlight illuminated sensor

 

Δεν αναφέρεται το tap to focus για video

 

imagine δυνατότητες - αυτό τι σημαίνει;

 

Η δεύτερη (μπροστά) κάμερα είναι VGA

 

Δεν αναφέρεται ότι το ατσάλινο περίβλημα είναι και κεραία

 

Το γυαλί που καλύπτει τι συσκευή και από πίσω πού είναι;;;

 

"Ωστόσο πριν αγοράσετε οποιοδήποτε iPhone θα πρέπει να λάβετε υπόψιν σαν ότι εάν χρησιμοποιείτε κατά κύριο λόγο τις βασικές λειτουργίες των τηλεφώνων, είναι βέβαιο ότι δε θα χαρείτε ιδιαίτερα με τους 70 ελληνικούς χαρακτήρες ανά SMS - γεγονός που αποδίδεται στην κωδικοποίηση Unicode, αλλά και από πολλές ακόμη ιδιοτροπίες που έχει η συσκευή."

 

Ποιές άλλες ιδιοτροπίες έχει η συσκευή ως τηλέφωνο;

 

"ο Safari συνεχίζει να είναι αξεπέραστος σε ταχύτητα, ευχρηστία, αλλά και συμβατότητα με την πλειοψηφία των δικτυακών τόπων. " - Για να λέμε και τα αρνητικά, το flash το ξεχάσαμε;

 

"η αδυναμία αποστολής μέσω Bluetooth αρχείων συνεχίζουν να είναι για πολλούς ανασταλτικός παράγοντας για την αγορά του iPhone." Μεταφορά γίνεται ορισμένων αρχείων από iphone σε iphone

 

To Facetime πού είναι;

 

 

Sorry κιόλας, αλλά αυτό δεν είναι Preview...

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο (ή όποιος άλλος Mod ή Editor),

 

Μιας και είσαι στην Ο.Χ. σε παρακαλώ βάλε μια φωνή για αυτό εδώ:

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-432.html

 

Έχει πολλά λάθη και ελλείψεις:

 

Δεν έχει μόνο WiFi b/g. Έχει και n στα 2.4

 

Αυτό με τους unicode νομίζω δεν ισχύει πλέον με την iOS 4.0

 

Για την camera δεν αναφέρεται το backlight illuminated sensor

 

Δεν αναφέρεται το tap to focus για video

 

imagine δυνατότητες - αυτό τι σημαίνει;

 

Η δεύτερη (μπροστά) κάμερα είναι VGA

 

Δεν αναφέρεται ότι το ατσάλινο περίβλημα είναι και κεραία

 

Το γυαλί που καλύπτει τι συσκευή και από πίσω πού είναι;;;

 

"Ωστόσο πριν αγοράσετε οποιοδήποτε iPhone θα πρέπει να λάβετε υπόψιν σαν ότι εάν χρησιμοποιείτε κατά κύριο λόγο τις βασικές λειτουργίες των τηλεφώνων, είναι βέβαιο ότι δε θα χαρείτε ιδιαίτερα με τους 70 ελληνικούς χαρακτήρες ανά SMS - γεγονός που αποδίδεται στην κωδικοποίηση Unicode, αλλά και από πολλές ακόμη ιδιοτροπίες που έχει η συσκευή."

 

Ποιές άλλες ιδιοτροπίες έχει η συσκευή ως τηλέφωνο;

 

"ο Safari συνεχίζει να είναι αξεπέραστος σε ταχύτητα, ευχρηστία, αλλά και συμβατότητα με την πλειοψηφία των δικτυακών τόπων. " - Για να λέμε και τα αρνητικά, το flash το ξεχάσαμε;

 

"η αδυναμία αποστολής μέσω Bluetooth αρχείων συνεχίζουν να είναι για πολλούς ανασταλτικός παράγοντας για την αγορά του iPhone." Μεταφορά γίνεται ορισμένων αρχείων από iphone σε iphone

 

To Facetime πού είναι;

 

 

Sorry κιόλας, αλλά αυτό δεν είναι Preview...

 

Πράγματι Νίκο έχει κάποια λαθάκια και παραλείψεις,και το κείμενο θυμίζει περισσότερο on the fly μεταφορά όσων γράφονται στο site της Apple,παρα preview εις βάθος,αλλα ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με την κοπέλα :p

 

Εγω θα δω πάντως τι μπορώ να κάνω αφου διασταυρώσω 2-3 σημεία,να σαι σίγουρος :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα δεν είναι θέμα αυστηρότητας με την κοπέλα. Το άρθρο το γράφει κάποιος και κάποιοι το ελέγχουν πριν ανέβει. Επίσης αν είχε πάρει πληροφορίες από το site της Apple αυτά που αναφέρω θα είχαν καλυφθεί.

 

Το ανέφερα εδώ γιατί θεωρώ πως δεν είναι δυνατόν το preview μια συσκευής του βεληνεκούς του iPhone να ανεβαίνει έτσι χύμα πάνω σε ένα site καθαρά για κινητά τηλέφωνα με τέτοια λάθη ή ελλείψεις.

 

Αν θες μπορείς να διαγράψεις το σχόλιό μου και να μεταφέρεις το περιεχόμενό του στους υπευθύνους. Δεν το έκανα για να "κράξω" δημόσια. Απλά δεν ήξερα σε ποιόν να αρχίσω να στέλνω PM.

 

edit.. Άσχετο.. Ο.Χ. = Ο.Δ. - μπέρδεψα τα ακρωνύμια :p

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα αυγουστο ή σεπτεμβριο που θα ερθει ελλαδα το νεο iphone 4

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα θέμα για το review. Ο Κωστης κουκου έχει πει ότι στην 4 γράφεις κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες. Και εφόσον μιλάμε για το iPhone 4 θα μπορούσε να διορθωθεί.

 

 

Καλό βράδυ από εμένα.

 

 

Υγ. Νίκο έχεις δίκαιο!!! Θα το έχω υπόψιν μου αυτό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνουν αλλαγές εκ νέου, εντόπισα και εγώ κάποια λάθη και παραλήψεις, και όχι μόνο..

Αλλά μην το συνεχίσουμε παρακαλώ για ευνόητους λόγους..

Ευχαριστούμε Νίκο!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια:)

 

εχω σταματησει να σας διαβαζω μετα την παρουσιαση του νεου μηλου,μιας κ η κουβεντα εχει να κανει μονο με αυτο (κ πολυ καλα κανετε,μιας κ αυτο σας ενδιαφερει πιο πολυ)απλα εγω ειμαι πιο κοντα στην πραγματικοτητα επειδη δεν ζω σε "εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο " οπως εσεις οι κατοχοι iphone..

 

ξερετε πρεπει να ασχοληθω με πολυ πιο σοβαρα θεματα,οποτε την "παλευω" με ενα αχρηστο wm....

 

οσο για το νεο μηλο,δεν αποκλειω να βρεθει στα χερια μου καποια στιγμη,αρκει πρωτα να μπορω να το αγορασω..

 

ολες αυτες τις "πρωτοπορειες" που παρουσιαστηκαν,δεν μου ιδρωσαν το αυτι,μιας κ με τα περισσοτερα απο αυτα ειμαι εξοικιωμενος ηδη στο λεο...

 

εσεις που εχετε τοσα πραγματα να περιμενετε απο τον νεο αντικαταστατη της συσκευης σας,καλυπτοντας τις τοσες ελειψεις που ειχατε (κ δεν το λεγατε οι περισσοτεροι)...

 

κ μην μου πειτε οτι δεν ειχατε,την στιγμη που δεν διαβαζω τπτ αλλο,απο σχολια του ειδους,"τωρα θα γινεται αυτο,η αλλοιως,η απλα θα γινεται κατι που δεν γινοταν"...κλπ...

 

τεσπα,δεν ειναι εκει το θεμα,το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα,η ειναι "αλλου" η απλα εγω ειμαι σε αλλη κοινωνικη ταξη απο εσας...

εσεις μεινετε οπως ειστε κ χαρειτε αυτο που σας αρεσει κ που σας γεμιζει πιο πολυ κ μην παιρνετε χαμπαρι ;)

 

καλο καλοκαιρι σε ολους και με το καλο τα νεα σας μηχανακια:)

φιλικα Δημητρης :)

 

ps

 

μην αρχισετε να σχολιαζετε οτι αναφερθηκα,για το τι κανει η δεν κανει παλι το ενα η το αλλο...δεν ειχα τετοιο σκοπο,κ αν αφησα να ενοηθει κατι τετοιο,ζητω συγγνωμη απο τωρα.

 

η ουσια ειναι το αυριο και το τι μελλει γεννεσθαι κ οχι τι θα κανει η δεν θα κανει η καθε νεα μηλο-λεο-συσκευη...

 

ειναι το τελευταιο μου μηνυμα για καμποσο καιρο μιας κ αποφασισα να απεχω πλεον απο το thread(κ οχι μονο)

 

και κατι τελευταιο,

μια φιλικη συμβουλη σε καποιους νεους "αρχοντες" του φορουμ...

 

χαλαρωστε εδω μεσα....(για το περι ανεμων μιλαω)εφαρμοστε και "χαρειτε" αυτην την νεα σας ιδιοτητα σε αλλες συζητησεις....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια:)

 

εχω σταματησει να σας διαβαζω μετα την παρουσιαση του νεου μηλου,μιας κ η κουβεντα εχει να κανει μονο με αυτο (κ πολυ καλα κανετε,μιας κ αυτο σας ενδιαφερει πιο πολυ)απλα εγω ειμαι πιο κοντα στην πραγματικοτητα επειδη δεν ζω σε "εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο " οπως εσεις οι κατοχοι iphone..

 

ξερετε πρεπει να ασχοληθω με πολυ πιο σοβαρα θεματα,οποτε την "παλευω" με ενα αχρηστο wm....

 

οσο για το νεο μηλο,δεν αποκλειω να βρεθει στα χερια μου καποια στιγμη,αρκει πρωτα να μπορω να το αγορασω..

 

ολες αυτες τις "πρωτοπορειες" που παρουσιαστηκαν,δεν μου ιδρωσαν το αυτι,μιας κ με τα περισσοτερα απο αυτα ειμαι εξοικιωμενος ηδη στο λεο...

 

εσεις που εχετε τοσα πραγματα να περιμενετε απο τον νεο αντικαταστατη της συσκευης σας,καλυπτοντας τις τοσες ελειψεις που ειχατε (κ δεν το λεγατε οι περισσοτεροι)...

 

κ μην μου πειτε οτι δεν ειχατε,την στιγμη που δεν διαβαζω τπτ αλλο,απο σχολια του ειδους,"τωρα θα γινεται αυτο,η αλλοιως,η απλα θα γινεται κατι που δεν γινοταν"...κλπ...

 

τεσπα,δεν ειναι εκει το θεμα,το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα,η ειναι "αλλου" η απλα εγω ειμαι σε αλλη κοινωνικη ταξη απο εσας...

εσεις μεινετε οπως ειστε κ χαρειτε αυτο που σας αρεσει κ που σας γεμιζει πιο πολυ κ μην παιρνετε χαμπαρι ;)

 

καλο καλοκαιρι σε ολους και με το καλο τα νεα σας μηχανακια:)

φιλικα Δημητρης :)

 

ps

 

μην αρχισετε να σχολιαζετε οτι αναφερθηκα,για το τι κανει η δεν κανει παλι το ενα η το αλλο...δεν ειχα τετοιο σκοπο,κ αν αφησα να ενοηθει κατι τετοιο,ζητω συγγνωμη απο τωρα.

 

η ουσια ειναι το αυριο και το τι μελλει γεννεσθαι κ οχι τι θα κανει η δεν θα κανει η καθε νεα μηλο-λεο-συσκευη...

 

ειναι το τελευταιο μου μηνυμα για καμποσο καιρο μιας κ αποφασισα να απεχω πλεον απο το thread(κ οχι μονο)

 

και κατι τελευταιο,

μια φιλικη συμβουλη σε καποιους νεους "αρχοντες" του φορουμ...

 

χαλαρωστε εδω μεσα....(για το περι ανεμων μιλαω)εφαρμοστε και "χαρειτε" αυτην την νεα σας ιδιοτητα σε αλλες συζητησεις....

 

Kαλημερα σε ολους.

 

Καλημερα Δημητρη. Καλα να εισαι, καλα να περνας και ολα θα φτιαξουν.Ο καθε ενας την παλευει οπως μπορει.. Καλο καλοκαιρι και να ριχνεις την ματια σου εδω στην παρεα :)

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοντά δυο μήνες που χρησιμοποιώ την 4 έχει όντως 160 χαρακτήρες στα μηνύματα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χτές το videaki απο το προχθεσινό World Wide Developers Conference

Και αναπόφευκτα μου ήρθαν οι παρακάτω σκέψεις τις οποίες θα μοιραστω μαζί σας με μια δόση χιούμορ παραπάνω

 

Οκ λοιπον φίλε μου steve κάλεσες στην εκδήλωση τόσο κόσμο (που πλήρωσαν ενα διόλου ευκαταφρόνητο ποσο ε) αλλα και εκατομμύρια άλλοι ηταν κολημένοι στις οθόνες τους για να δουν τι ???

Α) Ενα νέο iphone και …….. και τελικα τιποτε άλλο , απλα ενα νέο iphone

Αλλα και σε αυτη την περίπτωση κατι δεν πήγε συνολικά καλά …

1.- Ο μεθυστακας υπάλληλός σου ειχε φροντισει να σου χαλάσει το 70% απο το ατού που είχες σε προηγούμενα keynote’ s, ολοι ξέραμε τι θα δουμε και απλα περιμεναμε να το δούμε

2.- τι μας παρουσίασες στην τελικη ?? τι το νέο και το εξαιρετικό ?

Δεν λέω , καταπληκτική οθόνη , καλυτερη κάμερα , ισως ταχυτερο , σχεδιαστικά ισως καλυτερο για μερικους , video call – facetalk μεταξυ 2 iphone 4 , οκ τι απο ολα αυτα δεν εχει παρουσιαστει μέχρι σήμερα απο τους ανταγωνιστές σου ?

Οκ με την οθονη δίνω ρέστα , μαλλον θα ειναι η καλυτερη

Με την κάμερα , οκ θα ειναι μια καλη καμερα 5 mp so what , ααα θα εχει και flash led οκ και παλι , αλλα μια που την παρουσιασες γιατι δεν έβγαλες μια φωτογραφια μεσα στα μαυρα σκοταδια που ησουν να δουμε τι φωτογραφιες βγαζει ?

Και δεν φτανει και μονο αυτο , η ολη η παρουσίαση σου πήγε ανάποδα όταν προσπαθησε να μπεις στο internet και δεν μπορούσες και όταν η βιντεοκλήση σου με τον φιλαρακο σου έκανε κολήματα και το αποτέλεσμα ποιο ??? να σε ακουμε να γκρινιάζεις και να φωναζεις κλειστε τα wifi…. γιατι ρε steve δεν εκανες συνδεση με ενα ξεχωριστο server μονο εσυ ?? απορω ……

Ολιγον ρεζιλι ε ειδικα για την apple που δεν μας εχει μαθει σε αυτα

Μηπως πρέπει να κόψεις την παρεα με τον γκαντεμη τον γυαλακια της microsoft ?? δεν θα σου βγει σε καλο ……

Οκ Αυτα λοιπον με το νεο iphone, και ναι θα το παρω μην ανησυχεις οπως και αλλα εκατομμυρια , ετσι γιατι απλα γουσταρουμε τις “κοινοτομιες ” σου αλλα και γιατι μονο εμεις ξερουμε οτι ο,τι κανει το iphone το κανει καλα …

Αλλα ας περάσουμε στο ζουμι της υποθεσης

Apple φιλε δεν ειναι ΜΟΝΟ εταιρια με κινητα τηλεφωνα

Υπάρχουν αλλα τοσα εκατομμυρια κοσμος που εδωσε ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ για να αγοράσει τους υπολογιστες σου , και ναι περιμέναμε να πεις κατι

Να ανακοινωσεις μια ουσιαστικη αναβάθμιση του macosx (πχ την υποστηριξη trim για ssd και πολλα αλλα )

Να ανακοινώσεις μια αναβάθμιση για την καταπληκτικη souita ilife ….

¨Αλλωστε αυτο το keynote ονομαστηκε World Wide Developers Conference και οχι World Wide ios4 Developers Conference

 

Anyway , τελικα ενα εχω να σου βγαλω το καπέλο ειλικρινα , εισαι ικανος να παρουσιασεις το μηδεν και να αναστατωνεις τον κοσμο …….

Αυτα τα λέω εγω ένας φανατικός macuser και οχι macakas οπως θελουν να με αποκαλουν οι windows user’s

Ελπίζω φίλε μου steve οτι δεν θα με απογοητεύσεις ξανα στο επόμενο keynote

 

ΥΣ. Μακαρι να ειχα τις ακρες να του το στειλω αυτούσιο ……

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Κοντά δυο μήνες που χρησιμοποιώ την 4 έχει όντως 160 χαρακτήρες στα μηνύματα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

160 σε αγγλικούς χαρακτήρες άλλα 70 σε ελληνικούς.

Η εγώ κάτι κάνω λάθος.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

επειδη ολοι τωρα θα παρετε τα αεροπλανα προκειμενου να βρειτε το νεο μηλο να προσεξετε με τι εταιρια θα πετατε! http://news247.gr/kosmos/paraksena/montelo_kata_aeroporikhs_etaireias.183608.html καλημερα!!
Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Δημήτρη Καλημέρα, ο λόγος που δεν θίγονται άλλα θέματα σε αυτό το χώρο είναι γιατί όπως γνωρίζουμε όλοι δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για άλλου τύπου συζητήσεις επί θεμάτων που δίκαια αυτή την περίοδο μας επηρεάζουν όλους, άλλους λιγότερο και άλλους περισσότερο, αλλά κανέναν δεν αφήνουν αλώβητο.

Πιστεύω επίσης ότι για αρκετούς από εμάς αυτός ο χώρος - στο βαθμό που έχουμε το χρόνο να τον επισκεφθούμε λόγω της καθημερινότητας - λειτουργεί εκ των περιορισμών του και ως χώρος "αποτοξίνωσης/κάθαρσης" από τη συνεχή σκέψη γύρω από τα πραγματικά σοβαρά θέματα.

 

Καλό καλοκαίρι και εύχομαι να καταφέρουμε κάποια στιγμή να τα πούμε από κοντά.

Να είσαι καλά :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια:)

 

εχω σταματησει να σας διαβαζω μετα την παρουσιαση του νεου μηλου,μιας κ η κουβεντα εχει να κανει μονο με αυτο (κ πολυ καλα κανετε,μιας κ αυτο σας ενδιαφερει πιο πολυ)απλα εγω ειμαι πιο κοντα στην πραγματικοτητα επειδη δεν ζω σε "εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο " οπως εσεις οι κατοχοι iphone..

 

ξερετε πρεπει να ασχοληθω με πολυ πιο σοβαρα θεματα,οποτε την "παλευω" με ενα αχρηστο wm....

 

οσο για το νεο μηλο,δεν αποκλειω να βρεθει στα χερια μου καποια στιγμη,αρκει πρωτα να μπορω να το αγορασω..

 

ολες αυτες τις "πρωτοπορειες" που παρουσιαστηκαν,δεν μου ιδρωσαν το αυτι,μιας κ με τα περισσοτερα απο αυτα ειμαι εξοικιωμενος ηδη στο λεο...

 

εσεις που εχετε τοσα πραγματα να περιμενετε απο τον νεο αντικαταστατη της συσκευης σας,καλυπτοντας τις τοσες ελειψεις που ειχατε (κ δεν το λεγατε οι περισσοτεροι)...

 

κ μην μου πειτε οτι δεν ειχατε,την στιγμη που δεν διαβαζω τπτ αλλο,απο σχολια του ειδους,"τωρα θα γινεται αυτο,η αλλοιως,η απλα θα γινεται κατι που δεν γινοταν"...κλπ...

 

τεσπα,δεν ειναι εκει το θεμα,το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα,η ειναι "αλλου" η απλα εγω ειμαι σε αλλη κοινωνικη ταξη απο εσας...

εσεις μεινετε οπως ειστε κ χαρειτε αυτο που σας αρεσει κ που σας γεμιζει πιο πολυ κ μην παιρνετε χαμπαρι ;)

 

καλο καλοκαιρι σε ολους και με το καλο τα νεα σας μηχανακια:)

φιλικα Δημητρης :)

 

ps

 

μην αρχισετε να σχολιαζετε οτι αναφερθηκα,για το τι κανει η δεν κανει παλι το ενα η το αλλο...δεν ειχα τετοιο σκοπο,κ αν αφησα να ενοηθει κατι τετοιο,ζητω συγγνωμη απο τωρα.

 

η ουσια ειναι το αυριο και το τι μελλει γεννεσθαι κ οχι τι θα κανει η δεν θα κανει η καθε νεα μηλο-λεο-συσκευη...

 

ειναι το τελευταιο μου μηνυμα για καμποσο καιρο μιας κ αποφασισα να απεχω πλεον απο το thread(κ οχι μονο)

 

και κατι τελευταιο,

μια φιλικη συμβουλη σε καποιους νεους "αρχοντες" του φορουμ...

 

χαλαρωστε εδω μεσα....(για το περι ανεμων μιλαω)εφαρμοστε και "χαρειτε" αυτην την νεα σας ιδιοτητα σε αλλες συζητησεις....

 

Που πας βρε δημήτρη... Δώσε ένα λόγο σοβαρό...

Σε στεναχώρεσαι ο steve που δεν έχει πάλι bluetooth για δεδομένα..

Θα ξεπεράσουμε, έξάλλου εσύ με το leo είσαι υπεράνο δεν κολλάs σε τέτοια θέματα..

 

Σοβαρά τώρα γιατί.? Ποιος σε πειραξε??

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :)

 

Νομίζω ότι δεν τον πείραξε κάτι τον Δημήτρη (Ζαχαράκη), απλά λόγω της γενικότερης κατάστασης που επικρατεί, ίσως να τα βρίσκει λίγο μάταια όλα αυτά...Δεν διαφωνώ μαζί του, ως έναν βαθμό, από την άλλη θα συμφωνήσω με τον Κώστα (kkalog) για την λειτουργία αυτού του χώρου. Δεν σας κρύβω ότι πολλές φορές, απορώ με αυτά που διαβάζω σκεπτόμενος "μα καλά, αυτούς τους ανθρώπους, δεν τους επηρεάζει η κρίση;" και απαντάω βεβαίως μετά μόνος μου, όχι, δεν είμαστε όλοι το ίδιο, και μπορεί ενδεχομένως για να μην πω και σίγουρα, να ανήκουμε σε διαφορετικές κοινωνικο-οικονομικές "τάξεις". Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να παρακολουθώ το τι γίνεται, και συνάμα, να ξεχνιέμαι κιόλας. Μη ξεχνάμε ότι, αυτό το νήμα πλέον, απευθύνεται περισσότερο σε apple/iphone/mac/ipad users, οπότε είναι φυσικό οι υπόλοιποι συνάδελφοι, να μην βρίσκουν ενδιαφέρον πλέον στη συζήτηση. Αυτά.:)

 

 

Και μια ερώτηση σε "ψαγμένους" φίλους ;)

 

Εγώ έχω bootrom 3.1.2 αν δεν κάνω λάθος, ή τέλος πάντων μια που έκανα jb με blackra1n και κατα συνέπεια δεν χρειάζεται jb κάθε φορά που σβήνει το μήλο. Είναι κατά το κοινώς λεγόμενο untethered, καλά δεν το είπα;:):p

 

Παρακάτω τώρα, παρόλο που δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το μήλο μου, αλλά επειδή με τρώει λίγο ο απαυτός μου, θα ήθελα να δοκιμάσω το νέο beta OS που κυκλοφορεί, για να ξεχαστώ και λιγάκι. Μπορεί να γίνει jb στο καινούργιο OS; Εαν ναι οι εφαρμογές της cydia που έχουν περαστεί, μπορούν να ξαναματαπεραστούν με ένα restore ή όχι; Οι αγορασμένες εφαρμογές από appstore κ.λ.π., παίζουν ή όχι; Σας κούρασα βρε παιδιά το ξέρω, αλλά αν βρεθεί κανένας καλός χριστιανός - ή και αλλόθρησκος, δεν έχω πρόβλημα - να μου απαντήσει, πολύ θα το εκτιμούσα.:)

 

Ευχαριστώ και καλησπέρα @all :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Τολη, κοβει και Κεμπαπ :p

 

Κωστα μισο λεπτο... κοβει σις ή τας κεμπαμπ? εχει διαφορα...εγω τα τρωωμ και τα δυο παντως μαζι με τρελλη ποσοτητα γιαουρτοσκορδιου...το γιαουρτι για τη μικροβιακη χλωριδα του εντερου και το σκορδο για το καρδιαγγειακο (και τους εχθρους μου) χαχαχα...ρε πατεντα που θα πεσει!!!!

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

160 σε αγγλικούς χαρακτήρες άλλα 70 σε ελληνικούς.

Η εγώ κάτι κάνω λάθος.

 

160 ελληνικούς!

 

@loftys

Καμία εφαρμογη του cydia δεν είναι συμβατή με το os 4

Μόνο το appsync!

Φυσικά δοκίμασα 2-3 και κρασαρε συνέχεια!και απο ότι διαβάζω σχεδόν καμία ακόμα δεν έχει αναβαθμιστεί!

Καμία εφαρμογη απο το AppStore δεν έχει αναβαθμιστεί, περίπου το 70% αυτών δουλεύει!

 

Το να βάλεις το os4 jailbroken είναι 10 λεπτά υπόθεση!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...