Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως Κωστη. Βέβαια αν το ψάξει κάποιος δεν έχω καταλάβει γιατί να μην παίζει και σε 3Gs που θα είναι και πιο γρήγορο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

την καλημεροκαλησπερα μου και απο εμενα και μια ερωτηση,πως μπορουμε να βαλουμε βιντεακι αντι για wallpaper ? αν ναι υπαρχει περιορισμος στην διαρκεια που πρεπει να εχει το βιντεο?

 

 

Κάτι είχε πάρει το μάτι μου πριν καιρό, αν ψάξεις λίγο στο google κάτι θα βρεις, αλλά αυτό που θέλω να σου πω εγώ είναι για το πάρτι που θα κάνει η μπαταρία σου αν τον κάνεις.

 

Έδω με τα απλά WallPapper και πάλι την γονατίζει.. Για ξανά σκέψου το..

 

Την καλησπέρα μου στην παρέα!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

την καλημεροκαλησπερα μου και απο εμενα και μια ερωτηση,πως μπορουμε να βαλουμε βιντεακι αντι για wallpaper ? αν ναι υπαρχει περιορισμος στην διαρκεια που πρεπει να εχει το βιντεο?

 

........το πάρτι που θα κάνει η μπαταρία σου αν τον κάνεις.

Έδω με τα απλά WallPapper και πάλι την γονατίζει.. Για ξανά σκέψου το......!

 

Μεχρι που θα την καψεις την μπαταρια :lol:

Ξερεις εσυ, Κωστα, εχεις πειρα :p

Τοσες και τοσες συσκευες εχεις καταστρεψει :rolleyes:

 

@all

Καλησπερα ;)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι που θα την καψεις την μπαταρια :lol:

Ξερεις εσυ, Κωστα, εχεις πειρα :p

Τοσες και τοσες συσκευες εχεις καταστρεψει :rolleyes:

 

@all

Καλησπερα ;)

αυτο το ρημαδι δεν καταλαβαινει τιποτα.............

γιαυτο ειναι και τοσο <<βαρετο>>:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την καλημεροκαλησπερα μου και απο εμενα και μια ερωτηση,πως μπορουμε να βαλουμε βιντεακι αντι για wallpaper ? αν ναι υπαρχει περιορισμος στην διαρκεια που πρεπει να εχει το βιντεο?
http://www.navimania.gr/showthread.php?t=19750

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σε 20 λεπτά θα είμαι κρήτη!Και για 8 ακόμα μέρες!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Σε 20 λεπτά θα είμαι κρήτη!Και για 8 ακόμα μέρες!

 

Καλά να περάσεις Κωστή!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα απο την ομορφη κατερινη!ειδα χτες το αβαταρ και δεν μπορεσα να καταλαβω αν χρησιμοποιουσαν mac η windows της συγχρονης εποχης!!!!!iphone η HD!χα χα εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και από εμένα.....τι έγινε ρε παιδιά γιατί τέτοια ερημιά από χθες??όλοι φύγατε για τριήμερο??

τόλη ωραίο πάντως το avatar ε??αν και επιστημονικής φαντασίας (που εμένα αυτά δεν μου αρέσουν) αυτό είναι ωραίο....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Κια εγω εδω ειμαι παληκαρια :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εδώ παιδιά! ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και από εμένα.....τι έγινε ρε παιδιά γιατί τέτοια ερημιά από χθες??όλοι φύγατε για τριήμερο??

τόλη ωραίο πάντως το avatar ε??αν και επιστημονικής φαντασίας (που εμένα αυτά δεν μου αρέσουν) αυτό είναι ωραίο....

 

βαγγελη ουτε εμενα με τρελαινουν αλλα αμα το βλεπεις σε HD με home cinema σε 42" τηλεοραση ειναι αλλη φαση ειδικα αυτη η ταινια!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εκει ειμαι, στην Αραπια :)

Εχω πεσει με τα μουτρα στην αναγνωση οσων αφορουν το ipad μια και προκειται να το αγορασω.

 

Τελικα για μια ακομα φορα η Cydia κανει μια συσκευη apple να δειχνει πληρης.

Με τις λυσεις που δινει μπορει να μετατραπει το ipad σε πραγματικο εργαλειο δουλειας και οχι μονο μηχανη ελευθερου χρονου.

Κατεβασα ολες τις must to have apps για δοκιμη καθως αυτη την φορα δεν προκειται να την πατησω οπως με το iphone.

Θα αγοραστουν μονο οι εφαρμογες που με ικανοποιησαν στην δοκιμη.

 

Οπως εγραψα και αλλου θα κρατησω την Ferrari μου και ελπιζω λογω ipad να μην ξανασχοληθω για κανα χρονο με αλλαγη κινητου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα θα κανεις Κωστα.

 

οτι χρειαστεις και μπορουμε να βοηθησουμε εμεις που το εχουμε πιο πριν μας ενηερωνεις... κατι σχετικο, τι θηκη θα του παρεις; ψαχνω καποια που να μπορω να βλεπω εργα και να γραφω κιολας. κατι σαν την original apple case αλλα οχι τοσο μαππα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα θα κανεις Κωστα.

 

οτι χρειαστεις και μπορουμε να βοηθησουμε εμεις που το εχουμε πιο πριν μας ενηερωνεις... κατι σχετικο, τι θηκη θα του παρεις; ψαχνω καποια που να μπορω να βλεπω εργα και να γραφω κιολας. κατι σαν την original apple case αλλα οχι τοσο μαππα!

 

Υπάρχουν ενα σορο στο ebay γιατι δεν δοκιμαζεις καποια;

 

Μολις το παρω στα χερια μου θα υπάρξουν ερωτησεις μην ανησυχείς:D

 

Οσον αφορα το θεμα τηλέφωνο με το HD2 θα μπορω για πολυ καιρό ακομα να κανω τα παντα οποτε γιατι να το δώσω.

Ασε που θα χασω ενα σωρο λεφτα και για να παρω καποιο με τις αντιστοιχες δυνατοτητες θα πρεπει να συμπληρωσω αρκετα χρηματα ακομα.

 

Τα εβαλα κατω και ειδα οτι ενα μοντερνο λειτουργικο πχ adroid, στην παρουσα φάση δεν μπορει να μου δωσει αυτα που εγώ παίρνω και χρειαζομαι απο το Leo.

 

Οπότε η λύση του iPad ειναι η καλύτερη γιατι και μπορεις να κανεις καθε τι σωστα σ αυτη την οθονη αλλα γινεται θαυμασιο γκατζετ για το χομπι μας αλλα και την δουλεια.

 

Προς το παρων θελω να δοκιμασεις να μπεις μεσω του ipad στο macbook σου και να ανοιξεις ενα excel αρχειο.

Θελω να δω αν μπορεις να χειριστεις το excel οχι για edit, απλα για να περιηγηθείς σ αυτο.

 

Κατι τετοιο θα ειναι φανταστικο αφου θα μπορω να κανω τα παντα οσο βρισκομαι εκτος γραφειου στους χωρους του εργοστασιου.

Θα με απαλλαξει απο το να κουβαλω καρτελες παραγωγης, ντοσιε με φωτο και πολλα αλλα.

Νομιζω οτι θα γινεται.

Αφου μπορεις να κανεις browsing μεσω του safari που εχεις στο mac, γιατι να μην μπορεις να περιηγηθείς σ ενα αρχειο excel.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κωστα ενοεις μεσω του iteleport να μπω? φυσικα και γινεται!

 

Εγω ακομα καλυτερα επειδη δεν χρησιμοποιω office αλλα iwork τα ανοιγω στο ipad και μπορω να κανω και edit!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι με το iTeleport εννοούσα.

Πολυ ευχαριστο αυτο.

Για να δουμε. Αυριο το παραγγελνω ελπιζω σε καμια 10-15 μερες να το εχω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

βαγγελη ουτε εμενα με τρελαινουν αλλα αμα το βλεπεις σε HD με home cinema σε 42" τηλεοραση ειναι αλλη φαση ειδικα αυτη η ταινια!

 

Πράγματι Τόλη αν και βέβαια η εμπειρια 3D στην κινηματογραφική αίθουσα ήταν ασυναγώνιστη.Στην αρχή με κούρασε λιγο μέχρι να συνηθίσω την τρισδιαστατη προοπτική αλλά μετά ήταν απολαυστική εμπειρία.

 

Θυμάμαι στη σκηνή που τα gunships των ανθρώπων εκτοξεύουν κάνιστρα αερίου για να διώξουν τους Na'vi,ένα κάνιστρο αναπηδά στο έδαφος κι εκτοξεύεται προς την πλευρά των θεατών.Εκείνη τη στιγμή όλη η σειρά μου(καθόμουν στο κέντρο ),μέχρι εκεί που έβλεπα έκανε απότομα στο πλάι για να το "αποφύγει"!:D:lol:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι Τόλη αν και βέβαια η εμπειρια 3D στην κινηματογραφική αίθουσα ήταν ασυναγώνιστη.Στην αρχή με κούρασε λιγο μέχρι να συνηθίσω την τρισδιαστατη προοπτική αλλά μετά ήταν απολαυστική εμπειρία.

 

Θυμάμαι στη σκηνή που τα gunships των ανθρώπων εκτοξεύουν κάνιστρα αερίου για να διώξουν τους Na'vi,ένα κάνιστρο αναπηδά στο έδαφος κι εκτοξεύεται προς την πλευρά των θεατών.Εκείνη τη στιγμή όλη η σειρά μου(καθόμουν στο κέντρο ),μέχρι εκεί που έβλεπα έκανε απότομα στο πλάι για να το "αποφύγει"!:D:lol:

 

ακριβως ετσι μου περιεγραψε αυτην την σκηνη και ο φιλος μου μου το ειδε 3d στον σινεμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Πριν λίγο επέστρεψα από ένα χωριό στην επαρχία της Ολλανδίας κοντά στη Χάγη που είχα πάει να περάσω Σαββατοκύριακο με φίλους, μπάρμπεκιου, μπάλα και μπύρες ώστε να εκμεταλλευθούμε και το σπάνιο φαινόμενο της φοβερής ηλιοφάνειας των τελευταίων ημερών στη γείτονα (για μένα) χώρα. Έχω έναν ψιλοπονοκέφαλο από το άραγμα κάτω από τον ήλιο αλλά απέκτησα και ένα πρόωρο μαύρισμα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες Νίκο!

Εδώ κλιμάκιο της παρέας λειτουργεί σε ρυθμούς iPad ;) Σε χρήση ή σε αναμονή :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβάζω και ζηλεύω Κώστα. Είμαι υποχρεωμένος να περιμένω επίσημη κυκλοφορία στο Βέλγιο για να μπορέσω να αγοράσω με εταιρικό ΦΠΑ.

 

Ερώτηση: Θέλω να φτιάξω έναν οδηγό στο site για μετατροπή avi αρχείων σε mp4 για το iphone. Χρειάζομαι προτάσεις για free converters που να έχουν εκδόσεις για Win και Mac. Προσωπικά χρησιμοποιώ της Xilisoft αλλά θέλω να γράψω τον οδηγό χρησιμοποιώντας κάποιον που να είναι δωρεάν. Έχει κανείς καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...