Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν έχει το radiocd bluetooth?? Αλλιώς πάμε για καλώδια..

 

Δυστυχώς δεν έχει bluetooth η πηγή. Το κινητό που θέλω να συνδέσω είναι το htc desire το οποίο έχω δει στο youtube ότι μπορεί να κάνει stream μουσική.

Αυτό που με απασχολεί είναι το τι πρέπει να κάνω για να το πετύχω.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

@ loftys,christoforos258,zaharakis,plavi,pik,echidna,Bestman,CarpeNoctum

 

 

Λευτέρη,Χριστόφορε,Δημήτρη,Βαγγέλη,Δημήτρη(αν δεν κάνω λάθος),Γιώργο,Μάριε,Νίκο σας ευχαριστώ!

 

@koukoulakis

 

Κώστα συχαρίκια για τη θέση,μα πάνω απ'όλα εύχομαι σύντομα να έχεις τις θετκές εξελίξεις που επιθυμείς στα επαγγελματικά σου.

 

 

 

:lol:

 

Όντως,γίναμε σαν τον ΕΣ,που έχουμε περισσότερους στρατηγούς απο φαντάρους :p

 

Ωπ τώρα το πήρα χαμπάρι για τον κωστή!!!!

 

Τα συχαρίκια μου φίλε μου!!!!!:D

 

Kαλως ήρθες και καλές ειδήσεις !!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει bluetooth η πηγή. Το κινητό που θέλω να συνδέσω είναι το htc desire το οποίο έχω δει στο youtube ότι μπορεί να κάνει stream μουσική.

Αυτό που με απασχολεί είναι το τι πρέπει να κάνω για να το πετύχω.

 

Καταρχήν θα πρέπει να αγοράσεις ένα ράδιο-cd το οποίο θα περιλαμβάνει ενσωματωμένο bluetooth. Υπάρχει και η περίπτωση βέβαια να βρεις ένα εξωτερικό bluetooth module το οποίο θα συνδέεται ενσύρματα σε aux είσοδο στο ήδη υπάρχον ράδιο-cd. Εσύ σε ποια από τις δύο λύσεις προσανατολίζεσαι?

 

Για την δεύτερη επιλογή δεν έχω κάτι να σου προτείνω καθώς εγώ χρησιμοποιώ ένα ράδιο-cd pioneer με ενσωματωμένο δέκτη bluetooth.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα πρέπει να αγοράσεις ένα ράδιο-cd το οποίο θα περιλαμβάνει ενσωματωμένο bluetooth. Υπάρχει και η περίπτωση βέβαια να βρεις ένα εξωτερικό bluetooth module το οποίο θα συνδέεται ενσύρματα σε aux είσοδο στο ήδη υπάρχον ράδιο-cd. Εσύ σε ποια από τις δύο λύσεις προσανατολίζεσαι?

 

Για την δεύτερη επιλογή δεν έχω κάτι να σου προτείνω καθώς εγώ χρησιμοποιώ ένα ράδιο-cd pioneer με ενσωματωμένο δέκτη bluetooth.

 

Το να αλλάξω πηγή δεν παίζει για κανένα λόγο (δυστυχώς). Μόνο με καλώδια μπορώ να παίξω. Να υποθέσω πως όλες οι πηγές έχουν είσοδο aux?

δηλαδή το μόνο που χρειάζομαι είναι κάποιο bluetooth car kit και να το συνδέσω στην aux?

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει bluetooth η πηγή. Το κινητό που θέλω να συνδέσω είναι το htc desire το οποίο έχω δει στο youtube ότι μπορεί να κάνει stream μουσική.

Αυτό που με απασχολεί είναι το τι πρέπει να κάνω για να το πετύχω.

 

Καλησπέρα!

 

Όπως είπε κι ο Αρτέμης έχεις 2 επιλογές.

 

Η πρώτη να τοποθετήσεις συμβατο headunit(πηγή)

 

Αλλιώς,οποιοδήποτε bt headset που υποστηρίζει προφιλ A2DP κι έχει έξοδο mini-jack θα σε καλύψει σε συνδυασμο με κάποια aux-in(θα συνδέσεις τo headset με καλώδιο mini-jack male to mini-jack male στην aux-in)

 

εγώ εχω διαβάσει θετικά σχόλια σκεφτομαι να πάρω αυτό

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Όπως είπε κι ο Αρτέμης έχεις 2 επιλογές.

 

Η πρώτη να τοποθετήσεις συμβατο headunit(πηγή)

 

Αλλιώς,οποιοδήποτε bt headset που υποστηρίζει προφιλ A2DP κι έχει έξοδο mini-jack θα σε καλύψει σε συνδυασμο με κάποια aux-in(θα συνδέσεις τo headset με καλώδιο mini-jack male to mini-jack male στην aux-in)

 

εγώ εχω διαβάσει θετικά σχόλια σκεφτομαι να πάρω αυτό

 

Πολύ ωραία!! Ευχαριστώ!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

 

εγώ εχω διαβάσει θετικά σχόλια σκεφτομαι να πάρω αυτό

 

Τα stereo bt της SE έχουν φοβερή απόδοση.

Καλή επιλογή:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα stereo bt της SE έχουν φοβερή απόδοση.

Καλή επιλογή:)

 

Και εγώ αυτό, έχω πάρει, και έφερα ένα καλώδιο στο ντουλαπάκι, το καρφώνω και τέλος...:)

 

Όντως πολύ καλή επιλογή και μάλιστα αναγνωρίζει και 2 συσκευές άμεσα γιατί έχει 2 επιλογές + το Radio!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Όπως είπε κι ο Αρτέμης έχεις 2 επιλογές.

 

Η πρώτη να τοποθετήσεις συμβατο headunit(πηγή)

 

Αλλιώς,οποιοδήποτε bt headset που υποστηρίζει προφιλ A2DP κι έχει έξοδο mini-jack θα σε καλύψει σε συνδυασμο με κάποια aux-in(θα συνδέσεις τo headset με καλώδιο mini-jack male to mini-jack male στην aux-in)

 

εγώ εχω διαβάσει θετικά σχόλια σκεφτομαι να πάρω αυτό

 

Και εγώ αυτό, έχω πάρει, και έφερα ένα καλώδιο στο ντουλαπάκι, το καρφώνω και τέλος...:)

 

Όντως πολύ καλή επιλογή και μάλιστα αναγνωρίζει και 2 συσκευές άμεσα γιατί έχει 2 επιλογές + το Radio!!

 

Ωραία πατέντα αυτή. Εγώ είμαι απλά με μακρύ καλώδιο 3.5mm jack male to male για το aux in.

 

Και να ρωτήσω έχεις και έλεγχο της εφαρμογής iPod με αυτό; Ευσεβείς πόθοι ε;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πατέντα αυτή. Εγώ είμαι απλά με μακρύ καλώδιο 3.5mm jack male to male για το aux in.

 

Και να ρωτήσω έχεις και έλεγχο της εφαρμογής iPod με αυτό; Ευσεβείς πόθοι ε;

 

Μόνο αν το ipod εχει ενεργό BT(δεν υπάρχει ακόμα τέτοιο ipod) και υποστηρίζει AVRCP

 

το iphone το υποστηρίζει αλλα δυστυχώς οχι στην 1.3-1.4

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το ipod εχει ενεργό BT(δεν υπάρχει ακόμα τέτοιο ipod) και υποστηρίζει AVRCP

 

το iphone το υποστηρίζει αλλα δυστυχώς οχι στην 1.3-1.4

 

Οδυσσέα εννοώ την εφαρμογή iPod του iPhone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ναι,αλλα επιτρέπει μόνο βασικό έλεγχο(play/pause κτλ)

 

Υποψιν,σε τζου-μπου μήλο υπάρχει λύση ;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ναι,αλλα επιτρέπει μόνο βασικό έλεγχο(play/pause κτλ)

 

Υποψιν,σε τζου-μπου μήλο υπάρχει λύση ;)

 

Όπως τα λες είναι φίλε μου!! Και δεν πάει στο επόμενο πάρα μόνο με το voice over λέγοντας next track!!!

 

Για στείλε μου pm με το "πλάγιο" τρόπο γιατί δεν το γνώριζα αυτό...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες καταστάσεις υφίστανται ακόμα κι όταν δεν τις βιώνουμε οι ίδιοι ή έχουμε επίγνωση τους.Ακόμα κι όταν απλά ερχόμαστε σ'επαφη με τα προιόντα τους και πιάνουμε στα χέρια μας μια συσκευή όπως το Iphone.

 

στο λινκ που ακολουθεί,παρουσιάζεται gonzo δημοσιογραφική έρευνα για τη ζωή σε εργοστάσιο της Foxconn,στο Shenzhen της Κίνας

 

 

The fate of a generation of workers: Foxconn undercover

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τολληηηηηηηη!!!!!!

Τι λέει ο Κόκκαλης ρε;

Να περιμένουμε μέχρι τις 14 Ιουνίου;

Τι περιμένει το καινούργιο iPhone;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τολληηηηηηηη!!!!!!

Τι λέει ο Κόκκαλης ρε;

Να περιμένουμε μέχρι τις 14 Ιουνίου;

Τι περιμένει το καινούργιο iPhone;

 

xaxa Κωστή όντως.... μάλλον θα είναι στο συνέδριο ο πρόεδρας.... Κωστή κ Οδυσσέα συγχαρητήρια για την προαγωγή σας....

 

@ δημήτρη ferrarri το hd2????:rotfl::rotfl:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τολληηηηηηηη!!!!!!

Τι λέει ο Κόκκαλης ρε;

Να περιμένουμε μέχρι τις 14 Ιουνίου;

Τι περιμένει το καινούργιο iPhone;

 

μην φοβασαι κωστη 2,3 πραγματα να διορθωθουν και παλι θα σηκωσουμε κεφαλι!δεν θα κανουμε 5,6 χρονια.αμεσως θα συνελθουμε.οσο για τον προεδρο τοσο συχνα που παει αμερικη θα ειναι σιγουρα φαν του μηλου:lol::lol::lol:μηπως να παρει αυτος την αποκλειστικοτητα εδω στην ελλαδα και κατω απο τον ναο κανει το apple store?εμεις οι γαυροι θα εχουμε και εκπτωση!τοτε ειναι που ο δημητρης και πολλοι αλλοι δεν θα ακουμπησουν το μηλο:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες καταστάσεις υφίστανται ακόμα κι όταν δεν τις βιώνουμε οι ίδιοι ή έχουμε επίγνωση τους.Ακόμα κι όταν απλά ερχόμαστε σ'επαφη με τα προιόντα τους και πιάνουμε στα χέρια μας μια συσκευή όπως το Iphone.

 

στο λινκ που ακολουθεί,παρουσιάζεται gonzo δημοσιογραφική έρευνα για τη ζωή σε εργοστάσιο της Foxconn,στο Shenzhen της Κίνας

 

 

The fate of a generation of workers: Foxconn undercover

 

αυτο πραγματικα δειχνει το ποσο μεγαλο ειναι το κερδος για τις πολυεθνικες...

και ποσο συχνα απανθρωπες οι συνθηκες εργασιας...

το οτι εχουν μισθο τα 100Ε λεει πολλα..

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στο λινκ που ακολουθεί,παρουσιάζεται gonzo δημοσιογραφική έρευνα για τη ζωή σε εργοστάσιο της Foxconn,στο Shenzhen της Κίνας

 

Μ' αρέσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ναι,αλλα επιτρέπει μόνο βασικό έλεγχο(play/pause κτλ)

 

Υποψιν,σε τζου-μπου μήλο υπάρχει λύση ;)

 

ναι, αλλά δεν μας τη λες όμως, τη λύση ;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά δεν μας τη λες όμως, τη λύση ;)

 

Λοιπόν Λευτέρη,μετά και τη συμβολή του Σπύρου(avid), 2 λύσεις που μπορεσα να εντοπισω είναι

 

-Music Controls απο cydia

 

-BT Helper απο App Store

 

οι 2 εφαρμογές δεν προσφέρουν πλήρη υποστήριξη του AVRCP profile 1.3 ή 1.4,αλλά επεκτείνουν τις βασικές δυνατότητες ελέγχου.Δλδ είναι ημίμετρα.Για τα υπόλοιπα,περιμένουμε την Apple...

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ ΄όλη την παρέα κ χρόνια πολλά στο thread !!! με τόσους Κωστήδες εδώ μέσα νομίζω ότι κανονικά πρέπει να οριστεί η σημέρινη μέρα σαν επίσημη εορτή του περί ανέμων!!!!

 

Χρόνια πολλά κ καλά παιδιά κ να είμαστε γεροί να κάνουμε καλή παρέα!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@all the people

Καλημέραααααα:)

 

@NTROPIC

 

Ευχαριστώ Οδυσσέα:)

 

και αρχίζουμε...:lol:

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε Κώστα(tesalat), Κώστα(kkalog), Κώστα(fanko), Κωστή(koukoulakis) και last but not least, χρόνια πολλά στο Κώστα/κο Πτέραρχο,/ktsak!:):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...