Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3.1 οφισιαλ πλεον:ninja:

αυτο λετε να παιζει???

http://www.quickpwn.com/2009/09/downgrade-iphone-3gs-3-1-to-iphone-3gs-3-0.html

 

Νομιζω εχει ξεκαθαριστει οτι για να κανεις downgrade σε 3.0.1 και JB σε 3.1, θα πρεπει να εχεις ECID 3.0.1 on file απο Cydia. Αν το εχεις ΝΑΙ παιζει, αν οχι θα περιμενεις τον Geohot που θα βγαλει λεει σε 2 μερες JB ακομη και για αυτους που φορανε 3.1 ΟΤΒ :shifty:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει ξεκαθαριστει οτι για να κανεις downgrade σε 3.0.1 και JB σε 3.1, θα πρεπει να εχεις ECID 3.0.1 on file απο Cydia. Αν το εχεις ΝΑΙ παιζει, αν οχι θα περιμενεις τον Geohot που θα βγαλει λεει σε 2 μερες JB ακομη και για αυτους που φορανε 3.1 ΟΤΒ :shifty:

 

σου περισσεύει κανένα δανικό????:lol::p

ok τότε θα περιμένουμε ...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει ξεκαθαριστει οτι για να κανεις downgrade σε 3.0.1 και JB σε 3.1, θα πρεπει να εχεις ECID 3.0.1 on file απο Cydia. Αν το εχεις ΝΑΙ παιζει, αν οχι θα περιμενεις τον Geohot που θα βγαλει λεει σε 2 μερες JB ακομη και για αυτους που φορανε 3.1 ΟΤΒ :shifty:

 

ΟΤΒ = out of the box δηλαδή καινούριο iPhone με προεγκατεστημένη την 3.1??? Σωστά??

 

Τα ECID τι είναι?

 

Και τα IPSW είναι κάτι αντίστοιχο με το ***.nbh που είχαμε?

Και τα Custom ipsw είναι σαν να λέμε το BLACIMG.nbh αλλά που να κρύβει μέσα του μια cooked rom???:wacko::confused:

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΒ = out of the box δηλαδή καινούριο iPhone με προεγκατεστημένη την 3.1??? Σωστά??

 

Τα ECID τι είναι?

 

Και τα IPSW είναι κάτι αντίστοιχο με το ***.nbh που είχαμε?

Και τα Custom ipsw είναι σαν να λέμε το BLACIMG.nbh αλλά που να κρύβει μέσα του μια cooked rom???:wacko::confused:

 

Το ECID είναι καινούρια μαλαγανιά της Apple για να μην μπορείς να κάνεις downgrade την συσκευή σε 3.0.1.

 

Τα υπόλοιπα τα βρήκες

ipsw= iphone software

ipa= iphone application

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΒ = out of the box δηλαδή καινούριο iPhone με προεγκατεστημένη την 3.1??? Σωστά??

 

Τα ECID τι είναι?

 

Και τα IPSW είναι κάτι αντίστοιχο με το ***.nbh που είχαμε?

Και τα Custom ipsw είναι σαν να λέμε το BLACIMG.nbh αλλά που να κρύβει μέσα του μια cooked rom???:wacko::confused:

 

Ναι. Οσο για το ECID συμφωνα με εδω http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4351

Apple has added a new layer of security to the iPhone 3GS called the ECID field. According to GeoHot when iTunes starts the restore process, they contact Apple servers to generate signatures just for your device. It's important you get these signatures for your phone before a new version of the software comes out. :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και για τα ECID όσοι είναι στην 3.0.1 με Jailbreak να πάνε στο Cydia και να ελέγξουν στην αρχική τι γράφει!

 

Αν γράφει: This device has a 3.0 ECID SHSH on file σημαίνει ότι αν πάνε στην 3.1 μπορούν να γύρίσουν στην 3.0 με downgrade αν και πλέον δεν υπάρχει λόγος ουσιαστικός αφού όσοι είναι με 3.0.1 JB μπορούν να πάνε στην 3.1 JB.

 

Αν γράφει: This device has a 3.1 ECID SHSH on file σημαίνει ότι δε μπορούν να γυρίσουν στην 3.0.1 αν το επιθμούν. Θα μπορούν όμως στο μέλλον όταν θα βγει η 3.2 ή η 4.0 ή 3.1.1 ή όπως θα λέγεται και η Apple σταματήσει πάλι να κάνει sign τα αρχεία απαγορεύοντας το downgrade, να γυρίσουν στην 3.1

 

Αν έχετε κάνει JB στην 3.0.1 και το Cydia δεν αναφέρει τίποτα από τα 2 στο Home πάνω πάνω τότε πατήστε εκεί που λέει "Make my life easier" και θα σας αποθηκεύσει το ECID της 3.1 οδηγώντας σας στη δεύτερη από τις 2 περιπτώσει που ανέφερα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα τα βρήκες

ipsw= iphone software

ipa= iphone application

Μα τι αστέρι που είμαι τέλος πάντων...!:lol::lol:

Ναι. Οσο για το ECID συμφωνα με εδω http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4351

Apple has added a new layer of security to the iPhone 3GS called the ECID field. According to GeoHot when iTunes starts the restore process, they contact Apple servers to generate signatures just for your device. It's important you get these signatures for your phone before a new version of the software comes out. :D

Ευχαριστώ ρε συ Κώστα..

Αρχίζει λιγάκι το τοπίο να ξεκαθαρίζει.

Και δεν έχω ανοίξει ούτε έναν οδηγό ακόμα του Περικλή. Θα τα κάνω αφού το πιάσω στα χεράκια μου.. Για να έχω πιο σαφή εικόνα του τι παίζει, τι έχω, τι δεν έχω, τι μπορώ να κάνω και τι όχι!:rolleyes:

Το ECID είναι καινούρια μαλαγανιά της Apple για να μην μπορείς να κάνεις downgrade την συσκευή σε 3.0.1.

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χθες σε 3 διαφορετικα τραπεζια καφετεριας υπηρχαν 5 iphone.........ΣΟΥΠΑ εγινε η συσκευη:wacko:

 

Κινητο ειναι... το παιρνει κανεις και με 36 δοσεις... φυσιολογικο ειναι... Τι να πουν και οι κατοχοι golf ts...!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μελλοντικός αγοραστής. Νυν κάτοχός HTC HD με 8 GB κάρτα (τα 7 GB ελεύθερα σήμερα). Τα 16 GB θα με φτάσουν (δεν σκοπεύω να αποθηκεύσω ταινίες) η πρέπει να πάω σε 32GB
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μελλοντικός αγοραστής. Νυν κάτοχός HTC HD με 8 GB κάρτα (τα 7 GB ελεύθερα σήμερα). Τα 16 GB θα με φτάσουν (δεν σκοπεύω να αποθηκεύσω ταινίες) η πρέπει να πάω σε 32GB

Αφού στα 8 χρησιμοποιείς 1 τότε γιατί τα 16 να μη σε φτάσουν; Αν δεν γεμίσεις τη συσκευή μουσική και βίντεο τότε φτάνουν και περισσεύουν για τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πως μπορουμε να βλέπουμε τις εργασίες μας στην Lock screen, κάτι που είχαμε συνηθίσει οι πρωην κάτοχοι WWM.

 

http://img19.imagehosting.gr/out.php/i1114426_image1.jpg

 

Οδηγίες κ.λ.π. θα τις βρείτε εδώ

 

Μπορει να γινει scrolling στην Οθονη για να εμφανιζονται και οι εργασίες που καλύπτονται απο την μπάρα του ξεκλειδώματος.

 

Δεν το ανεβασα εδω απλα για να μην χαθει μεσα στα πολλα μηνυματα αφου δεν υπάρχει δυνατοτητα να ενταχθει σαν ξεχωριστό θεμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ :lol: ΗΡΘΕ :lol: και με την 3.0 παρακαλω.

1 ...με καινουριο ιμει

 

 

2 παρατηρηση-εξωτερικα το δικο μου ειχε καποιες γρατζουνιτσες ,αυτο ειναι ολοκαινουριο,

3... εχω την εντυπωση οτι εχει εναν πολυυυυυυ ελαφρυ ικτερο η οθονη, ο οποιος παρατηρειτε μονο υπο μεγαλη γωνια , με την φωτεινοτητα ομως στο φουλ δεν διακρινετε τιποτα

ας με παραπεμψει καποιος στη σελιδα που βαζεις το ιμει και σου βγαζει κατι πληροφοριες θελω να συγκρινω τα 2 ιμει μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενω το παλιο serial μου βγαζει 32 august το νεο serial βγαζει 30 JULY

κατα τα αλλα ο πωλητης ...ααα κυριε η συσκευη αντικατασταθηκε με καινουρια....:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δείτε πως μπορουμε να βλέπουμε τις εργασίες μας στην Lock screen, κάτι που είχαμε συνηθίσει οι πρωην κάτοχοι WWM.

 

Οδηγίες κ.λ.π. θα τις βρείτε εδώ

 

Μπορει να γινει scrolling στην Οθονη για να εμφανιζονται και οι εργασίες που καλύπτονται απο την μπάρα του ξεκλειδώματος.

 

Δεν το ανεβασα εδω απλα για να μην χαθει μεσα στα πολλα μηνυματα αφου δεν υπάρχει δυνατοτητα να ενταχθει σαν ξεχωριστό θεμα.

 

Πολύ καλό και χρήσιμο Κώστα! Ευχαριστούμε!

 

ενω το παλιο serial μου βγαζει 32 august το νεο serial βγαζει 30 JULY

κατα τα αλλα ο πωλητης ...ααα κυριε η συσκευη αντικατασταθηκε με καινουρια....:X

Αν είναι καινούρια και σφγραγισμένη τι σε πειράζει που είναι από παλαιότερη ημερομηνία; Ευτυχισμένος να είσαι που δεν σου ήρθε με 3.1!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

ενω το παλιο serial μου βγαζει 32 august το νεο serial βγαζει 30 JULY

κατα τα αλλα ο πωλητης ...ααα κυριε η συσκευη αντικατασταθηκε με καινουρια....:X

 

Αστα λόγια και κάνε κανα ευχέλαιο πριν οτιδηποτε άλλο.:lol:

Τυχερός είσαι. Γλύτωσες τις γρατζουνιές, εχεις και την 3.0

Προσεχε τωρα να πάρεις αν γινεται ECID και να προχωρήσεις ομαλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αστα λόγια και κάνε κανα ευχέλαιο πριν οτιδηποτε άλλο.:lol:

Τυχερός είσαι. Γλύτωσες τις γρατζουνιές, εχεις και την 3.0

Προσεχε τωρα να πάρεις αν γινεται ECID και να προχωρήσεις ομαλά.

 

πρωτα εναν εξορκισμο :lol: καπακι αγιασμο και μετα ξεκλειδωμα

και στο τελος θα την ταξω και στον osiri

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Κώστα μετα το JB στην 3.1 βλέπω έφτιαξες το carrier logo. Με το fake carrier logo το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Κώστα μετα το JB στην 3.1 βλέπω έφτιαξες το carrier logo. Με το fake carrier logo το έκανες;

 

Ναι, αλλα δεν ξερω τι θα γίνει σε περίπτωση roaming αν και οταν βρισκομαι σε αλλη χωρα χρησιμοποιώ τοπική sim. Δεν είμαστε για roaming.

 

Συνβουλευω όσους ταξιδευουν συχνά στις ίδιες χώρες, η σκεπτονται να πάνε για μια εβδομαδα τουρισμό, η Vodafone αλλα και οι περισσότερες εταιρείες εχουν πακετα ala card για τουρίστες. Με πολυ μικρό κοστος αγοράζεις μια κάρτα.

 

Για να μην χάσετε κλήσεις στον ελληνικό αριθμό μπορείτε νομιζω να ρυθμίσετε ώστε οποιος σας καλεί, να παιρνει φωνητικό μηνυμα η SMS οτι βρισκεστε στο εξωτερικο και να δίνει τον εκεί αριθμό σας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες.. Τι σχέση έχει το Logo με το roaming? Ναι οκ μπορεί να εξαφανιστεί αν πας σε άλλη χώρα αφού θα είναι άλλος ο πάροχος που θα παρέχεις τις υπηρεσίες αλλά γιατί να χάσεις κλήσεις επειδή λείπει το λογότυπο;;;
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες.. Τι σχέση έχει το Logo με το roaming? Ναι οκ μπορεί να εξαφανιστεί αν πας σε άλλη χώρα αφού θα είναι άλλος ο πάροχος που θα παρέχεις τις υπηρεσίες αλλά γιατί να χάσεις κλήσεις επειδή λείπει το λογότυπο;;;

 

Καμια σχεση εννουσα οτι δεν ξερω αν σε περιπτωση roaming θα συνεχισει να δειχνει Voda.... κι ας εχεις βάλει Orange.

 

Τα υπόλοιπα αφορουν μια συμβουλή ασχετη με το θεμα για να αποφευγουμε το roaming οταν επισκεπτόμαστε άλλες χώρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει τότε... Κανένα πρόβλημα. Στην τελική δεν έχω και καμιά μεγάλη κάψα να βλέπω το λογότυπο.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Θεωρω οτι οσοι ειμαστε με την 3.1 οτι δεν ηρθε και η καταστροφη του κοσμου. Απλα θα περιμενουμε να κυκλοφορησει και για μας j/b.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι οσοι ειμαστε με την 3.1 οτι δεν ηρθε και η καταστροφη του κοσμου. Απλα θα περιμενουμε να κυκλοφορησει και για μας j/b.

 

Από όσο έχω καταλάβει ναι. Αλλά αν βγει. Αλλιώς στην 3.2. Αλλιώς.......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ :lol: ΗΡΘΕ :lol: και με την 3.0 παρακαλω.

 

Ωραια, κανονισε να το καψεις τωρα :lol:. Ξερεις εσυ :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...